Спілка > Публiкацiя

Творча спілка журналістів обурена рішенням районного суду в Черкасах

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 19 Листопада 2018
Творча спілка журналістів обурена рішенням районного суду в Черкасах

Національна спілка журналістів України обурена рішенням Соснівського районного суду міста Черкаси звільнити під заставу підозрюваних у жорстокому вбивстві журналіста Василя Сергієнка. Це неприпустимо – озвучено позицію НСЖУ щодо судового рішення.

Творча спілка звертається до Вищої ради правосуддя, до Генеральної прокуратури України та Національної поліції, вимагаючи вжити всіх належних заходів, спрямованих на неприпустимість уникнення від відповідальності вбивць журналіста й активіста Революції гідності Василя Сергієнка. Верховенство права вимагає від держави правозастосовчої практики як щодо захисту прав живих журналістів, так і з особливою чутливістю та обережністю здійснення правосуддя, яке б не плюндрувало світлу пам'ять про наших колег, що загинули.

Нагадаємо, 16 листопада суд змінив запобіжний захід для підозрюваних в організації та виконанні вбивства журналіста й вирішив випустити під заставу двох підозрюваних, решті обрав запобіжних захід – арешт на 60 діб.

Фото: procherk.info

Спілчанські новини

МФЖ закликає кандидатів на посаду Президента України стати на захист прав журналістів// НСЖУ, 22.03.2019

Міжнародна федерація журналістів закликала Петра Порошенка й Володимира Зеленського стати на захист українських журналістів. МФЖ підтримує зусилля Національної спілки журналістів України вимагати від кандидатів на посаду глави держави гарантувати свободу слова й захист прав журналістів.

Польська репортерка присвятила журналістську нагороду Станіславу Асєєву// НСЖУ, 22.03.2019

Спілка польських журналістів нагородила Моніку Андрушевську за репортаж для видання Tygodnik Powszechny «Бери тіло, поки дають», в якому описано історії українських матерів, які розшукують своїх синів, що пропали на війні.

Трьом зловмисникам, які вчинили збройний напад на газету «Новий день», оголошено про підозру// НСЖУ, 22.03.2019

Національна поліція інформує про прогрес у розслідуванні надзвичайної події – застосування зброї та сльозогінного газу під час проведення в Херсоні прес-конференції у прес-клубі газети «Новий день» (18 січня). Проте колектив херсонського видання висловлює невдоволення перебыгом розслідування та звинувачує поліцію в «зумисному затягуванні», а дії слідчих називає некваліфікованими.

Держкомтелерадіо: у проекті – програма підтримки й розвитку регіональних ЗМІ// НСЖУ, 21.03.2019

На лист-звернення Національної спілки журналістів України до уряду (за підсумками всеукраїнської наради редакторів газет) Держкомтелерадіо повідомив НСЖУ, що заплановано розробку проекту програми підтримки та розвитку регіональних ЗМІ на виконання рішення колегії цього держкомітету від 29 січня 2019 року.

Партнери