Спілка > Публiкацiя

На Кіровоградщині засіяли журналістські «Осінні зерна»

Служба інформацii НСЖУ
Середа 07 Листопада 2018
На Кіровоградщині засіяли журналістські «Осінні зерна»

На початку листопада відгомонів шостий – уже традиційний – обласний фестиваль «Осінні зерна».

Цьогоріч – на гостинній землі Бобринеччини. Крім керівників засобів масової інформації та журналістів Кіровоградщини, в ньому взяла участь і перша секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ із Києва.

Дводенна програма виявилася багатою на численні заходи. Так, у неформальній обстановці в місцевій друкарні серед верстатів, частина яких так багато бачила на своєму віку й уже належить історії, відбулася нарада з питань реформування комунальних ЗМІ. Учасники фестивалю ознайомилися з сільськогосподарським навчально-практичним комплексом на базі Бобрицецького профтехучилища №32 (директор Андрій Запорожець), Бобринецьким коледжем Білоцерківського національного аграрного університету (Олег Чорний) та ПрАТ «Бобринецька сільгосптехніка» (Анатолій Цесарський).
 

Відвідали фермерські господарства в селах Тарасівці й Златопіллі. Мали нагоду поспілкуватися з хліборобами, їхніми керівниками, на власні очі побачити здобутки, почути про наявні проблеми аграрного сектору. Наприклад, з вуст депутата районної ради Сергія Бергера.

Чимало цікавинок з минулого степового краю гості узнали в ході екскурсій до Свято-Вознесенського та Свято-Миколаївського храмів, районного музею імені Миколи Смоленчука, пам’ятних місць, пов’язаних з життям і діяльністю корифеїв українського театру Марка Кропивницького та братів Тобілевичів. Журналісти поклали квіти до місць увічнення пам’яті героїв Другої світової війни, АТО та Небесної сотні.

Принагідно познайомилися з місцевою жителькою Валентиною Ревою – прямим нащадком одного з керівників Української Народної Республіки й видатного письменника Володимира Винниченка.

Дістали незабутні враження від стародавніх автентичних українських народних пісень у виконанні жіночого колективу «Свердлівчанка» з села Златопілля.

– Намічені заходи пройшли успішно завдяки підтримці й навіть безпосередній участі в них голів Бобринецької районної ради Олени Гадемської й райдержадміністрації Олега Тертичного та начальника відділу культури РДА Лариси Гребень. Створенню нових інформаційних приводів та змістовному проведенню часу журналістами сприяли також голови Тарасівської та Златопільської сільрад В’ячеслав Шворінь та Віктор Поліщук, керівники фермерських господарств Олексій Голубовський, Микола Панасюк, Сергій Німенко й, звичайно ж, краєзнавець та екскурсовод Любов Мельникова, – підсумував результати події голова обласної організації НСЖУ Петро Мельник, вручивши всім причетним до події традиційні дипломи VІ фестивалю «Осінні зерна».

Насамкінець безпосередній організатор фестивалю головний редактор ТОВ «Бобринецьке РВО «Новий день» Ігор Леус передав естафету подальшого проведення «Осінніх зерен» у наступному 2019 році Ользі Лісовій, редактору газети «Новгородківські вісті».

 

Спілчанські новини

«Заборонити відкриття будь-яких незаконних справ, включно з оперативними, стосовно українських журналістів», – Наливайченко// НСЖУ, 15.11.2018

Варто невідкладно провести відкриті парламентські слухання щодо фізичної безпеки журналістів, аби раз і назавжди усунути тиск правоохоронних органів, чиновників та політиків на журналістів. На цьому наголосив лідер руху «Справедливість», екс-голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко під час зустрічі з активом Національної спілки журналістів України. Захід відбувся 15 листопада в офісі НСЖУ.

Діти з Донеччини відправились на оздоровлення до Одеси та Києва// НСЖУ, 15.11.2018

У дитячому центрі «Артек» (м. Київ) розпочато ХІI тематичну змiну. Від Донецької області на ХІI тематичну зміну «Медіа бум «Артек+» виїхали 38 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Зміна триватиме 21 день, з 12.11 до 02.12.2018 року.

«Парламент має невідкладно проголосувати за мораторій на перевірку ЗМІ під час виборів», – Томенко// НСЖУ, 14.11.2018

Мораторій на перевірки засобів масової інформації в період виборів невідкладно своїм рішенням має затвердити парламент України. Про це сказав політичний діяч, колишній віце-спікер Верховної Ради України, екс-голова Комітету з питань свободи слова Верховної Ради України Микола Томенко в ході «Президентського клубу» в Національній спілці журналістів України.

У Верховній Раді – нова спроба обмежити свободу слова// НСЖУ, 14.11.2018

Громадські активісти проаналізували новий законопроект, у разі ухвалення якого Верховна Рада матиме виключне право пропонувати РНБО список медіа, щодо яких можуть застосувати санкції. Про це йдеться у зверненні коаліції "За вільний інтернет", яке підтримала і Національна спілка журналістів України.

Партнери