Спілка > Публiкацiя

Міжнародна підтримка важлива для боротьби за права українських журналістів, – конференція МФЖ

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 05 Листопада 2018
Міжнародна підтримка важлива для боротьби за права українських журналістів, – конференція МФЖ

Журналістська солідарність з колегами, які зазнають фізичних атак, гонінь за погляди або ув‘язнені за свою професійну діяльність – це прояв професійного самозахисту та намаганням відстояти право громадян на інформацію. Міжнародна федерація журналістів та її члени – національні асоціації журналістів – продовжуватимуть кампанії солідарності з колегами, які потрапили у біду.

Зокрема, і з українськими журналістами, яких переслідує російська влада – Романом Сущенком та Миколою Семеною. Про це йшлося 5 листопада в Афінах на конференції журналістських спілок країн Середзерномор‘я та Чорного моря  членів МФЖ.

 Ситуація з фізичною агресією щодо українських журналістів є надзвичайною,  наголосив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.  143 інциденти зафіксовано Індексом фізичної безпеки журналістів України з початку 2017 року при тому, що безкарність за напади на журналістів та активістів є системною. Але проблемою іншого рівня, де міжнародна підтримка нам неймовірно потрібна, є переслідування українських журналістів у Росії, Криму та окупованому Донбасі. 

За словами голови НСЖУ, однозначна солідарність МФЖ з ув‘язненим у Росії Романом Сущенком, Миколою Семеною, засудженим російським судом за професію, і з ув‘язненим в окупованому Донбасі Станіславом Асєєвим важлива в боротьбі за свободу українських журналістів.

Про загострення проблеми фізичних атак на журналістів, політичний тиск і кампанії ворожнечі в Європі на конференції МФЖ в Афінах також розповіли лідери журналістських спілок Італії, Франції, Греції, Сербії, Чорногорії, Португалії та Туреччини.

Спілчанські новини

«Заборонити відкриття будь-яких незаконних справ, включно з оперативними, стосовно українських журналістів», – Наливайченко// НСЖУ, 15.11.2018

Варто невідкладно провести відкриті парламентські слухання щодо фізичної безпеки журналістів, аби раз і назавжди усунути тиск правоохоронних органів, чиновників та політиків на журналістів. На цьому наголосив лідер руху «Справедливість», екс-голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко під час зустрічі з активом Національної спілки журналістів України. Захід відбувся 15 листопада в офісі НСЖУ.

Діти з Донеччини відправились на оздоровлення до Одеси та Києва// НСЖУ, 15.11.2018

У дитячому центрі «Артек» (м. Київ) розпочато ХІI тематичну змiну. Від Донецької області на ХІI тематичну зміну «Медіа бум «Артек+» виїхали 38 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Зміна триватиме 21 день, з 12.11 до 02.12.2018 року.

«Парламент має невідкладно проголосувати за мораторій на перевірку ЗМІ під час виборів», – Томенко// НСЖУ, 14.11.2018

Мораторій на перевірки засобів масової інформації в період виборів невідкладно своїм рішенням має затвердити парламент України. Про це сказав політичний діяч, колишній віце-спікер Верховної Ради України, екс-голова Комітету з питань свободи слова Верховної Ради України Микола Томенко в ході «Президентського клубу» в Національній спілці журналістів України.

У Верховній Раді – нова спроба обмежити свободу слова// НСЖУ, 14.11.2018

Громадські активісти проаналізували новий законопроект, у разі ухвалення якого Верховна Рада матиме виключне право пропонувати РНБО список медіа, щодо яких можуть застосувати санкції. Про це йдеться у зверненні коаліції "За вільний інтернет", яке підтримала і Національна спілка журналістів України.

Партнери