Спілка > Публiкацiя

НСЖУ та «1+1» реалізують спільний проект з оцінки рівня безпеки журналістів в Україні

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 05 Листопада 2018
НСЖУ та «1+1» реалізують спільний проект з оцінки рівня безпеки журналістів в Україні

З цією пропозицією до Національної спілки журналістів України звернувся журналіст-розслідувач, ведучий на телеканалі «1+1» Олександр Дубінський під час громадських слухань «Фізична безпека журналістів і свобода слова в Україні», що відбулися 1 листопада.

– Як представник телеканалу «1+1» хотів би запропонувати Національній спілці журналістів України провести спільний проект, аби оцінити рівень безпеки журналістів. У рамках проекту хотіли б з’ясувати: як сьогодні почуваються журналісти в Україні, почути їхню думку щодо фізичної безпеки журналістів, проаналізувати та зрозуміти, в яких областях існує найбільша загроза для медійників та свободи слова, – звернувся з пропозицією пан Дубінський.
 
Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, реагуючи на пропозицію колеги, наголосив, що для найбільшого журналістського об’єднання країни вкрай важливо привернути якомога більшу увагу громадськості до проблем свободи слова.
 
– Потрібно висвітлювати в медіа деталі нападів на журналістів, перебіг розслідування, викривати безкарність. Важливо, щоб громадяни бачили, в яких умовах працюють журналісти, хто їх атакує, і яка причина того, що в певних регіонах журналісти можуть утримуватися від порушень чутливих тем, – наголосив Сергій Томіленко. 
 
 
НСЖУ готова залучити до проекту партнерів – Міжнародну федерацію журналістів, Європейську федерацію журналістів, а також запросити до партнерства офіс ОБСЄ. 
 
– Але хочу наголосити, що проект має бути політично незалежним, а всі оприлюднені обставини злочину мають бути підкріпленні фактами й аргументами, – відзначив Сергій Томіленко. – Для нас питання фізичної безпеки журналістів – це не тема політичних дискусій. Спілка наголошує, що безпека – це право, а не подарунок чи привілей. Відповідно, від усіх політичних сил, нинішньої влади, правоохоронців ми вимагаємо клімату безпеки, без політизації.    

Спілчанські новини

«Заборонити відкриття будь-яких незаконних справ, включно з оперативними, стосовно українських журналістів», – Наливайченко// НСЖУ, 15.11.2018

Варто невідкладно провести відкриті парламентські слухання щодо фізичної безпеки журналістів, аби раз і назавжди усунути тиск правоохоронних органів, чиновників та політиків на журналістів. На цьому наголосив лідер руху «Справедливість», екс-голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко під час зустрічі з активом Національної спілки журналістів України. Захід відбувся 15 листопада в офісі НСЖУ.

Діти з Донеччини відправились на оздоровлення до Одеси та Києва// НСЖУ, 15.11.2018

У дитячому центрі «Артек» (м. Київ) розпочато ХІI тематичну змiну. Від Донецької області на ХІI тематичну зміну «Медіа бум «Артек+» виїхали 38 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Зміна триватиме 21 день, з 12.11 до 02.12.2018 року.

«Парламент має невідкладно проголосувати за мораторій на перевірку ЗМІ під час виборів», – Томенко// НСЖУ, 14.11.2018

Мораторій на перевірки засобів масової інформації в період виборів невідкладно своїм рішенням має затвердити парламент України. Про це сказав політичний діяч, колишній віце-спікер Верховної Ради України, екс-голова Комітету з питань свободи слова Верховної Ради України Микола Томенко в ході «Президентського клубу» в Національній спілці журналістів України.

У Верховній Раді – нова спроба обмежити свободу слова// НСЖУ, 14.11.2018

Громадські активісти проаналізували новий законопроект, у разі ухвалення якого Верховна Рада матиме виключне право пропонувати РНБО список медіа, щодо яких можуть застосувати санкції. Про це йдеться у зверненні коаліції "За вільний інтернет", яке підтримала і Національна спілка журналістів України.

Партнери