Спілка > Публiкацiя

Генеральна прокуратура України долучилася до громадських слухань із фізичної безпеки журналістів

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 05 Листопада 2018
Генеральна прокуратура України долучилася до громадських слухань із фізичної безпеки журналістів

Звернути увагу на справу побиття черкаського фотокореспондента Ігоря Єфімова, який постраждав під час Євромайдану, пообіцяв учасник громадських слухань «Фізична безпека журналістів і свобода слова в Україні» представник Генеральної прокуратури України Олексій Донський.

Водночас представники інших правоохоронних органів (МВС, Національна поліція та СБУ) проігнорували запрошення Національної спілки журналістів і не взяли активної участі в обговоренні критичної ситуації з фізичною безпекою журналістів та свободою слова.
 
Начальник відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Олексій Донський наголосив, що справді дуже мало кримінальних проваджень, у яких потерпілими є журналісти, потрапляють до суду. Ще менше закінчуються обвинувальними вироками для зловмисників, які вчинили напад на працівника ЗМІ.  
 
– Наш відділ займається справами, пов’язаними з Майданом. Зокрема, серед них є провадження, в якому потерпілі – журналісти. І дійсно дуже мало з них завершені та прийнято остаточні судові рішення. Навіть попри те, що судові процеси тривають роками, – наголосив представник ГПУ. 
 
Яскравим прикладом є справа Ігоря Єфімова, фотокореспондента з Черкас, якого побили в часи Євромайдану працівники міліції. Зокрема, і через неякісно проведене прокуратурою Черкаської області досудове розслідування зловмисникам вдається уникнути покарання. І лише завдяки наполегливості самого Ігоря, підтримці Національної спілки журналістів України та медіа-юристів судовий процес ще триває. 
 
 
– Для нас це питання принципове, тож хотіли б, аби Генпрокуратура взяла під контроль і провела внутрішню ревізію щодо повноти розслідування, проведеного у 2015 та 2014 роках. Зрештою, на сьогодні маємо висновки столичних адвокатів, які наголошують, що робота черкаської прокуратури зроблена не належним чином, – наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко.   
 
Олексій Донський зауважив, що раніше на очолюваний ним відділ покладалася координуюча функція регіональних прокуратур. Однак нині, як показує практика, найбільш ефективно «проблемні» провадження на стадії розслідування забирати до ГПУ. 
 
– Якщо у справі Ігоря Єфімова стадія оскаржень не була пройдена, можливо, варто забрати справу до себе. Потрібно взяти це питання під контроль і з’ясувати всі обставини, – наголосив Олексій Донський. 
 
Участь у громадських слуханнях «Фізична безпека журналістів і свобода слова в Україні», які відбулися 1 листопада, взяли журналісти центральних і регіональних медіа, представники міжнародних організацій Freedom House, Моніторингової місії ООН з прав людини, правозахисної організації Human Rights Watch, громадські діячі. Значну частину аудиторії в НСЖУ становили журналісти, які свого часу постраждали при виконанні професійних обов’язків.
 
 

Спілчанські новини

«Заборонити відкриття будь-яких незаконних справ, включно з оперативними, стосовно українських журналістів», – Наливайченко// НСЖУ, 15.11.2018

Варто невідкладно провести відкриті парламентські слухання щодо фізичної безпеки журналістів, аби раз і назавжди усунути тиск правоохоронних органів, чиновників та політиків на журналістів. На цьому наголосив лідер руху «Справедливість», екс-голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко під час зустрічі з активом Національної спілки журналістів України. Захід відбувся 15 листопада в офісі НСЖУ.

Діти з Донеччини відправились на оздоровлення до Одеси та Києва// НСЖУ, 15.11.2018

У дитячому центрі «Артек» (м. Київ) розпочато ХІI тематичну змiну. Від Донецької області на ХІI тематичну зміну «Медіа бум «Артек+» виїхали 38 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Зміна триватиме 21 день, з 12.11 до 02.12.2018 року.

«Парламент має невідкладно проголосувати за мораторій на перевірку ЗМІ під час виборів», – Томенко// НСЖУ, 14.11.2018

Мораторій на перевірки засобів масової інформації в період виборів невідкладно своїм рішенням має затвердити парламент України. Про це сказав політичний діяч, колишній віце-спікер Верховної Ради України, екс-голова Комітету з питань свободи слова Верховної Ради України Микола Томенко в ході «Президентського клубу» в Національній спілці журналістів України.

У Верховній Раді – нова спроба обмежити свободу слова// НСЖУ, 14.11.2018

Громадські активісти проаналізували новий законопроект, у разі ухвалення якого Верховна Рада матиме виключне право пропонувати РНБО список медіа, щодо яких можуть застосувати санкції. Про це йдеться у зверненні коаліції "За вільний інтернет", яке підтримала і Національна спілка журналістів України.

Партнери