Спілка > Публiкацiя

Покарайте кривдників журналістів! Резолюція

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 01 Листопада 2018
Покарайте кривдників журналістів! Резолюція

Негайного публічного звіту Генерального прокурора України і Міністра внутрішніх справ України щодо розслідування найбільш резонансних злочинів, скоєних проти журналістів, вимагають учасники других громадських слухань «Фізична безпека журналістів і свобода слова в Україні». Відповідну резолюцію «Покарайте кривдників журналістів!» ухвалили на слуханнях.

Учасники громадських слухань з питань безпеки журналістів в Україні, проведених Національною спілкою журналістів України з нагоди Міжнародного дня боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів,

констатують:

·        високий рівень фізичної агресії до журналістів;

·        масову бездіяльність слідства, відсутність ефективного розслідування злочинів, скоєних проти працівників ЗМІ;

·        відсутність належного покарання судами злочинців, які скоїли злочини проти журналістів;

·        ігноруються навіть найрезонансніші злочини: відсутній прогрес у розслідуванні вбивства Павла Шеремета, не покарані вбивці В’ячеслава Веремія (організатор убивства дістав вирок лише під тиском громадськості), немає прогресу в справі відповідальності замовників вбивства Георгія Гонгадзе;

·        системне небажання влади вирішувати проблему безкарності, ігнорування справедливих вимог журналістської громади;

·        неефективність наявних форм співпраці медіаорганізацій з силовиками і владними органами; попри багаторічну співпрацю немає прецедентів справедливого покарання злочинців;

·        зневіру журналістів, що відповідні державні служби зможуть їх захистити, знайти і справедливо покарати злочинців;

·        зростання прихованої злочинності;

Учасники громадських слухань вимагають:

·        негайного публічного звіту Генерального прокурора України і Міністра внутрішніх справ України щодо розслідування найбільш резонансних злочинів, скоєних проти журналістів. Президент Порошенко в День журналіста 6 червня 2017 року дав обіцянку організувати публічний звіт силовиків з розслідування вбивства Павла Шеремета. Ми досі чекаємо.

·         Невідкладно провести парламентські слухання щодо стану безпеки журналістів і свободи слова в Україні. Вже 9 років в Україні не було таких слухань. Час для них настав.

·        Уже другий рік голова парламенту Парубій ігнорує справедливу вимогу журналістів і рішення Комітету ВР з питань свободи слова поставити на голосування у Верховній Раді питання про проведення слухань. Ми хочемо знати, хто в залі парламенту є ворогами свободи слова і не підтримує проведення слухань.

·        запровадити посаду Уповноваженого Верховної Ради України з питань свободи слова та безпеки журналістів з широкими повноваженнями контролю за слідством, доступу до матеріалів розслідування.

ПОКАРАЙТЕ КРИВДНИКІВ ЖУРНАЛІСТІВ!

ЗУПИНІТЬ БЕЗКАРНІСТЬ НЕГАЙНО!

ПРИПИНІТЬ ТИСК НА ЗМІ!

Спілчанські новини

«Зеленський VS Порошенко: результати медіамоніторингу другого туру виборів»// НСЖУ, 19.04.2019

У п’ятницю, 19 квітня 2019 року, об 11:00 в ІА «Укрінформ» (вул. Б.Хмельницького 8/16), коаліція громадських організацій «Комісія з журналістської етики», «Платформа прав людини», «Український інститут медіа та комунікації» та «StopFake» за підтримки проектів Ради Європи провели прес-конференцію щодо висвітлення в медіа передвиборчої кампанії напередодні другого туру виборів Президента України за період з 01 по 12 квітня 2019 року.

Допоможімо врятувати життя талановитого журналіста й батька двох донечок!// НСЖУ, 19.04.2019

Дмитро Демиденко – талановитий журналіст, який працює на кременчуцькому телебаченні (а полтавській глядач добре пам'ятає Дмитра з його спортивними й ранковими програмами в ефірі каналу "Лтава") потребує нашої допомоги.

Найкращі юнкори України взяли участь у відкритті ХІ Міжнародного юнкорівського зльоту в Миколаєві// НСЖУ, 19.04.2019

Майже 200 юнкорів і керівників юнкорівських груп з усіх куточків України приїхали до Миколаєва для того, щоб взяти участь у ХІ Міжнародному юнкорівському зльоті та урочистій церемонії нагородження переможців ХХІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа.

Конкурс для журналістів, які пишуть про ОТГ та земельні ресурси// НСЖУ, 19.04.2019

Фонд Східна Європа в партнерстві з Національною спілкою журналістів України приймають журналістські матеріали, які висвітлюють питання важливості обліку та ефективного використання земельних ресурсів об’єднаних територіальних громад (ОТГ) для покращення можливостей власного економічного розвитку.

Партнери