Спілка > Публiкацiя

Лауреат Премії імені В’ячеслава Чорновола 2018 року – Євген Букет

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 11 Жовтня 2018
Лауреат Премії імені В’ячеслава Чорновола 2018 року – Євген Букет

Лауреатом Премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики 2018 року став письменник-публіцист, член НСЖУ, головний редактор тижневика «Культура і життя» Євген Букет за статтю «Ханська Україна», надруковану в газеті «Кримська світлиця». Це рішення ухвалив 11 жовтня Комітет з присудження премії, роботу якого організовує Держкомтелерадіо, повідомляє прес-служба відомства.

Стаття «Ханська Україна» є спробою дослідити політичні процеси, що відбулися в Україні в XVII–XVIII століттях. У публікації, що є частиною публіцистичного циклу, йдеться про захопливі події вітчизняної історії, повідомляються маловідомі, цікаві факти.

«Кримськотатарська тема завжди була важливою для В’ячеслава Чорновола. Він самовіддано і щиро відстоював інтереси цього репресованого сталінським режимом народу, – зауважив член Комітету з присудження премії, відомий громадський діяч Тарас Чорновіл. – Ця робота сприяє відродженню історичної пам’яті й утвердженню національної свідомості українців». Також учасники обговорювання зауважили: символічно, що стаття надрукована в газеті «Кримська світлиця», яка після окупації Криму стала виходити в Києві.

Загалом цього року на здобуття премії імені В’ячеслава Чорновола надійшло 12 творів 12 авторів із семи областей України та одна робота з РФ. Зі списком усіх висунутих на премію робіт можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо.

Кандидатуру Євгена Букета подала на здобуття премії Національна спілка журналістів України. Голова НСЖУ Сергій Томіленко напередодні засідання Комітету з присудження премії, до складу якого він входить, висловив таку думку щодо цьогорічних робіт: «Ознайомившись із творами, надісланими на здобуття Премії, за всієї поваги до праць вчених і журналістів – авторів книжок, вважаю, що найбільше заслуговує на відзначення робота головного редактора тижневика «Культура і життя» Євгена Букета – за його статтю «Ханська Україна», надруковану 2017 року в газеті «Кримська світлиця». Це окремий твір з тематичного циклу про маловідомі події вітчизняної минувшини… Стаття актуальна, насичена фактажем, написана переконливо й цікаво. А наявність відповідного циклу творів свідчить не лише про заглибленість автора в історичну тему й вагомий доробок дослідника-краєзнавця, а й засвідчує (що дуже важливо) майстерність його як публіциста й письменника, послідовного у вираженні власної громадянської позиції».

Нагадаємо, що премія імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики присуджується з 2004 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України.

Щирі вітання лауреатові передали керівництво й актив Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива» – у складі його первинної організації НСЖУ перебуває Євген Букет.

Спілчанські новини

Акція "Бібліотека для Донбасу" триватиме, адже книга веде до перемоги, – Олег Наливайко// НСЖУ, 20.10.2018

18 жовтня в стінах парламенту відбулася зустріч керівників провідних вітчизняних видавництв з Головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм, першим заступником Голови Верховної Ради України Іриною Геращенко та Головою Держкомтелерадіо Олегом Наливайком.

Співчуття Валентині Сямро у зв’язку зі смертю матері// НСЖУ, 19.10.2018

Правління, секретаріат Національної спілки журналістів України, працівники апарату НСЖУ висловлюють щирі співчуття начальниці адмінгоспвідділу Спілки Валентині Сямро у зв’язку зі смертю її матері Ритченко Віри Григорівни.

Ювілейний міжнародний конкурс газети «День» покаже «Фото першої шпальти»// НСЖУ, 19.10.2018

Міжнародний фотоконкурс, цього року 20-й, ювілейний, є наймасштабнішим соціальним проектом «Дня». Його результатом стане виставка найкращих робіт – «фотомоніторинг» життя країни за рік. Ідею заходу традиційно охоче підтримали наші постійні партнери. Фотоконкурс «Дня» – це 20 років фотоісторії, 129 фотовиставок у містах України, 809 нагороджених фотографів.

Голова НСЖУ розповів у Рівному про закриття справ щодо нападів на журналістів// НСЖУ, 19.10.2018

У Рівному 18 жовтня на регіональній дискусії обговорено питання фізичної безпеки журналістів та захисту свободи слова.

Партнери