Спілка > Публiкацiя

Лауреат Премії імені В’ячеслава Чорновола 2018 року – Євген Букет

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 11 Жовтня 2018
Лауреат Премії імені В’ячеслава Чорновола 2018 року – Євген Букет

Лауреатом Премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики 2018 року став письменник-публіцист, член НСЖУ, головний редактор тижневика «Культура і життя» Євген Букет за статтю «Ханська Україна», надруковану в газеті «Кримська світлиця». Це рішення ухвалив 11 жовтня Комітет з присудження премії, роботу якого організовує Держкомтелерадіо, повідомляє прес-служба відомства.

Стаття «Ханська Україна» є спробою дослідити політичні процеси, що відбулися в Україні в XVII–XVIII століттях. У публікації, що є частиною публіцистичного циклу, йдеться про захопливі події вітчизняної історії, повідомляються маловідомі, цікаві факти.

«Кримськотатарська тема завжди була важливою для В’ячеслава Чорновола. Він самовіддано і щиро відстоював інтереси цього репресованого сталінським режимом народу, – зауважив член Комітету з присудження премії, відомий громадський діяч Тарас Чорновіл. – Ця робота сприяє відродженню історичної пам’яті й утвердженню національної свідомості українців». Також учасники обговорювання зауважили: символічно, що стаття надрукована в газеті «Кримська світлиця», яка після окупації Криму стала виходити в Києві.

Загалом цього року на здобуття премії імені В’ячеслава Чорновола надійшло 12 творів 12 авторів із семи областей України та одна робота з РФ. Зі списком усіх висунутих на премію робіт можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо.

Кандидатуру Євгена Букета подала на здобуття премії Національна спілка журналістів України. Голова НСЖУ Сергій Томіленко напередодні засідання Комітету з присудження премії, до складу якого він входить, висловив таку думку щодо цьогорічних робіт: «Ознайомившись із творами, надісланими на здобуття Премії, за всієї поваги до праць вчених і журналістів – авторів книжок, вважаю, що найбільше заслуговує на відзначення робота головного редактора тижневика «Культура і життя» Євгена Букета – за його статтю «Ханська Україна», надруковану 2017 року в газеті «Кримська світлиця». Це окремий твір з тематичного циклу про маловідомі події вітчизняної минувшини… Стаття актуальна, насичена фактажем, написана переконливо й цікаво. А наявність відповідного циклу творів свідчить не лише про заглибленість автора в історичну тему й вагомий доробок дослідника-краєзнавця, а й засвідчує (що дуже важливо) майстерність його як публіциста й письменника, послідовного у вираженні власної громадянської позиції».

Нагадаємо, що премія імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики присуджується з 2004 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України.

Щирі вітання лауреатові передали керівництво й актив Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива» – у складі його первинної організації НСЖУ перебуває Євген Букет.

Спілчанські новини

«Якщо видання до 31 грудня подало хоч і неповну заяву про перереєстрацію, треба дозволити завершити реформування», – голова НСЖУ// НСЖУ, 18.12.2018

Уже 31 грудня спливає термін, відведений на реформування комунальних та державних ЗМІ. Більше половини комунальних видань, тобто 323 редакції, отримали бажану незалежність. Проте ще кілька сотень газет так і не завершили процес роздержавлення, а кілька десятків редакцій є реальними заручниками чиновників та депутатів.

«Побити журналіста коштує менше, ніж квитки в кіно», – учасники дискусії// НСЖУ, 18.12.2018

Протягом 2017–2018 років на Житомирщині сталося 7 фізичних атак на журналістів. Зокрема, мова йде про побиття редакторів газети «Бердичів діловий» Валерія Шелепи і газети «Патріот» Андрія Лактіонова, кореспондента інформаційного порталу «20 хвилин» Руслана Мороза, кореспондентки обласної газети «Ехо» Світлани Михальової.

Місія ООН занепокоєна зухвалістю атак на українських журналістів// НСЖУ, 17.12.2018

Напади на журналістів, працівників засобів масової інформації, активістів громадянського суспільства, а також осіб, які представляють альтернативні соціальні чи політичні погляди, стали дедалі більш відкритими, підживлюючи нетерпимість та дискримінацію в Україні. Про це йдеться в презентованій у понеділок у Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Стратегія розвитку України: погляд у 2020 рік// НСЖУ, 17.12.2018

У медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 17 грудня провів за участю експертів і журналістів панельну дискусію ««2020. Стратегія розвитку України».

Партнери