Спілка > Публiкацiя

Лауреат Премії імені В’ячеслава Чорновола 2018 року – Євген Букет

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 11 Жовтня 2018
Лауреат Премії імені В’ячеслава Чорновола 2018 року – Євген Букет

Лауреатом Премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики 2018 року став письменник-публіцист, член НСЖУ, головний редактор тижневика «Культура і життя» Євген Букет за статтю «Ханська Україна», надруковану в газеті «Кримська світлиця». Це рішення ухвалив 11 жовтня Комітет з присудження премії, роботу якого організовує Держкомтелерадіо, повідомляє прес-служба відомства.

Стаття «Ханська Україна» є спробою дослідити політичні процеси, що відбулися в Україні в XVII–XVIII століттях. У публікації, що є частиною публіцистичного циклу, йдеться про захопливі події вітчизняної історії, повідомляються маловідомі, цікаві факти.

«Кримськотатарська тема завжди була важливою для В’ячеслава Чорновола. Він самовіддано і щиро відстоював інтереси цього репресованого сталінським режимом народу, – зауважив член Комітету з присудження премії, відомий громадський діяч Тарас Чорновіл. – Ця робота сприяє відродженню історичної пам’яті й утвердженню національної свідомості українців». Також учасники обговорювання зауважили: символічно, що стаття надрукована в газеті «Кримська світлиця», яка після окупації Криму стала виходити в Києві.

Загалом цього року на здобуття премії імені В’ячеслава Чорновола надійшло 12 творів 12 авторів із семи областей України та одна робота з РФ. Зі списком усіх висунутих на премію робіт можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо.

Кандидатуру Євгена Букета подала на здобуття премії Національна спілка журналістів України. Голова НСЖУ Сергій Томіленко напередодні засідання Комітету з присудження премії, до складу якого він входить, висловив таку думку щодо цьогорічних робіт: «Ознайомившись із творами, надісланими на здобуття Премії, за всієї поваги до праць вчених і журналістів – авторів книжок, вважаю, що найбільше заслуговує на відзначення робота головного редактора тижневика «Культура і життя» Євгена Букета – за його статтю «Ханська Україна», надруковану 2017 року в газеті «Кримська світлиця». Це окремий твір з тематичного циклу про маловідомі події вітчизняної минувшини… Стаття актуальна, насичена фактажем, написана переконливо й цікаво. А наявність відповідного циклу творів свідчить не лише про заглибленість автора в історичну тему й вагомий доробок дослідника-краєзнавця, а й засвідчує (що дуже важливо) майстерність його як публіциста й письменника, послідовного у вираженні власної громадянської позиції».

Нагадаємо, що премія імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики присуджується з 2004 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України.

Щирі вітання лауреатові передали керівництво й актив Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива» – у складі його первинної організації НСЖУ перебуває Євген Букет.

Спілчанські новини

Справу Комарова треба перекваліфікувати як убивство журналіста — Томіленко// НСЖУ, 20.06.2019

У Національній спілці журналістів України хочуть, щоб справа журналіста Вадима Комарова була перекваліфікована саме як вбивство або замах на вбивство журналіста.

Наука й технології – в центрі уваги журналістів України й Китаю// НСЖУ, 20.06.2019

Наукова журналістика стає потужним напрямом сучасних медіа, а інформація про дослідження та технологічні новинки становить інтерес для аудиторії. Про це йшлося під час зустрічі керівництва Національної спілки журналістів України з делегацією газети Science and Technology Daily (Китай), яка відвідує Україну на запрошення НСЖУ.

Справу про побиття журналіста Вадима Комарова перекваліфіковано як умисне вбивство – Сергій Князєв// НСЖУ, 20.06.2019

Над розкриттям цього злочину працює посилена співробітниками центрального апарату Нацполіції група слідчих, яку очолив перший заступник глави відомства – начальник кримінальної поліції В’ячеслав Аброськін. До складу групи увійшли найбільш досвідчені працівники слідчих і оперативних підрозділів апарату Нацполіції. Про це Голова Національної поліції України повідомив сьогодні, 20червня. Він також висловив співчуття родині загиблого

Побитий 4 травня у Черкасах журналіст Вадим Комаров помер, не виходячи з коми// НСЖУ, 20.06.2019

Черкаський журналіст Вадим Комаров, який перебував у комі після побиття 4 травня, помер.

Партнери