Спілка > Публiкацiя

Лауреат Премії імені В’ячеслава Чорновола 2018 року – Євген Букет

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 11 Жовтня 2018
Лауреат Премії імені В’ячеслава Чорновола 2018 року – Євген Букет

Лауреатом Премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики 2018 року став письменник-публіцист, член НСЖУ, головний редактор тижневика «Культура і життя» Євген Букет за статтю «Ханська Україна», надруковану в газеті «Кримська світлиця». Це рішення ухвалив 11 жовтня Комітет з присудження премії, роботу якого організовує Держкомтелерадіо, повідомляє прес-служба відомства.

Стаття «Ханська Україна» є спробою дослідити політичні процеси, що відбулися в Україні в XVII–XVIII століттях. У публікації, що є частиною публіцистичного циклу, йдеться про захопливі події вітчизняної історії, повідомляються маловідомі, цікаві факти.

«Кримськотатарська тема завжди була важливою для В’ячеслава Чорновола. Він самовіддано і щиро відстоював інтереси цього репресованого сталінським режимом народу, – зауважив член Комітету з присудження премії, відомий громадський діяч Тарас Чорновіл. – Ця робота сприяє відродженню історичної пам’яті й утвердженню національної свідомості українців». Також учасники обговорювання зауважили: символічно, що стаття надрукована в газеті «Кримська світлиця», яка після окупації Криму стала виходити в Києві.

Загалом цього року на здобуття премії імені В’ячеслава Чорновола надійшло 12 творів 12 авторів із семи областей України та одна робота з РФ. Зі списком усіх висунутих на премію робіт можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо.

Кандидатуру Євгена Букета подала на здобуття премії Національна спілка журналістів України. Голова НСЖУ Сергій Томіленко напередодні засідання Комітету з присудження премії, до складу якого він входить, висловив таку думку щодо цьогорічних робіт: «Ознайомившись із творами, надісланими на здобуття Премії, за всієї поваги до праць вчених і журналістів – авторів книжок, вважаю, що найбільше заслуговує на відзначення робота головного редактора тижневика «Культура і життя» Євгена Букета – за його статтю «Ханська Україна», надруковану 2017 року в газеті «Кримська світлиця». Це окремий твір з тематичного циклу про маловідомі події вітчизняної минувшини… Стаття актуальна, насичена фактажем, написана переконливо й цікаво. А наявність відповідного циклу творів свідчить не лише про заглибленість автора в історичну тему й вагомий доробок дослідника-краєзнавця, а й засвідчує (що дуже важливо) майстерність його як публіциста й письменника, послідовного у вираженні власної громадянської позиції».

Нагадаємо, що премія імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики присуджується з 2004 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України.

Щирі вітання лауреатові передали керівництво й актив Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива» – у складі його первинної організації НСЖУ перебуває Євген Букет.

Спілчанські новини

22 лютого – презентація фотовиставки «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому»// НСЖУ, 20.02.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України 22 лютого відбудеться презентація фотовиставки «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому». Проект розповідає про роботу працівників ЗМІ в часи Євромайдану (2013–2014 роки).

«Хто солідарний з Україною, має право називатися європейцем» – Дональд Туск// НСЖУ, 20.02.2019

Європа неможлива без справедливої, незалежної і безпечної України, а ті політики, які ладні продати Україну, продають майбутнє Європи – це сказано на спеціальному засіданні Верховної Ради України у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Російської Федерації проти України.

І через 5 років винні у побиті сотень журналістів у часи Євромайдану лишаються непокараними, – НСЖУ// НСЖУ, 20.02.2019

Попри гучний розголос і обіцянки правоохоронців та представників влади, численні справи щодо нападів на журналістів у часи Майдану так і лишаються нерозслідуваними.

На Житомирщині 2 справи нападів на журналістів уже півтора року лишаються нерозслідуваними// НСЖУ, 19.02.2019

Загалом же правоохоронці Житомирської області нині займаються розслідуванням 3 справ щодо нападу на журналістів, які трапилися в 2017 і 2018 роках. Ще дві справи передано до суду, а одну закрито «за відсутністю складу злочину». Про це в офіційному листі до голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка повідомляє Прокуратура Житомирської області.

Партнери