Спілка > Публiкацiя

«Безкарність веде до нових злочинів», нагадують журналісти

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 09 Жовтня 2018
«Безкарність веде до нових злочинів», нагадують журналісти

Члени Національної спілки журналістів України з Одещини, які звернулися відкритим листом до керівників низки міжнародних організацій, нагадують про те, що напади на журналістів в Україні залишаються безкарними й ця безкарність веде до нових злочинів.

Ситуація з нападами на журналістів залишається в Україні загрозливою попри широкий суспільний резонанс, вважають колеги. Проведені впродовж 2017–2018 років заходи НСЖУ, а також увага міжнародних організацій і громадськості до цих питань не здвинули з мертвої точки розслідувань, що їх проводять правоохоронні органи.

Представники керівництва обласної організації НСЖУ й колеги, що останніми роками зазнали нападів (серед таких, зокрема, Володимир Букач, Святослав Огренчук, Олексій Кобильников, Олег Фаєр, Роман Варшанідзе, Віктор Буць та інші), звертають увагу на численні порушення прав журналістів. Життя й здоров’я працівників ЗМІ, які проводять журналістські розслідування, весь час під загрозою, на них чиниться моральний тиск тим, що напади на колег не розслідувані, винні не виявлені й не покарані.

Серед висловлених прохань до міжнародних організацій – сприяти в проведенні в Україні реформ в інформаційній сфері, надати консультативну підтримку представникам ЗМІ, організувати навчання для журналістів, працівників правоохоронних органів, юристів, суддів тощо.

Спілчанські новини

Акція "Бібліотека для Донбасу" триватиме, адже книга веде до перемоги, – Олег Наливайко// НСЖУ, 20.10.2018

18 жовтня в стінах парламенту відбулася зустріч керівників провідних вітчизняних видавництв з Головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм, першим заступником Голови Верховної Ради України Іриною Геращенко та Головою Держкомтелерадіо Олегом Наливайком.

Співчуття Валентині Сямро у зв’язку зі смертю матері// НСЖУ, 19.10.2018

Правління, секретаріат Національної спілки журналістів України, працівники апарату НСЖУ висловлюють щирі співчуття начальниці адмінгоспвідділу Спілки Валентині Сямро у зв’язку зі смертю її матері Ритченко Віри Григорівни.

Ювілейний міжнародний конкурс газети «День» покаже «Фото першої шпальти»// НСЖУ, 19.10.2018

Міжнародний фотоконкурс, цього року 20-й, ювілейний, є наймасштабнішим соціальним проектом «Дня». Його результатом стане виставка найкращих робіт – «фотомоніторинг» життя країни за рік. Ідею заходу традиційно охоче підтримали наші постійні партнери. Фотоконкурс «Дня» – це 20 років фотоісторії, 129 фотовиставок у містах України, 809 нагороджених фотографів.

Голова НСЖУ розповів у Рівному про закриття справ щодо нападів на журналістів// НСЖУ, 19.10.2018

У Рівному 18 жовтня на регіональній дискусії обговорено питання фізичної безпеки журналістів та захисту свободи слова.

Партнери