Спілка > Публiкацiя

Без світла й води: роздержавлену обласну газету в Миколаєві влада намагається в обхід закону вижити з приміщення

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 05 Жовтня 2018
Без світла й води: роздержавлену обласну газету в Миколаєві влада намагається в обхід закону вижити з приміщення

Уже понад тиждень єдина на Миколаївщині україномовна обласна газета «Рідне Прибужжя» працює в екстремальному режимі: журналісти готують чергові випуски з дому – 26 вересня приміщення редакції відключили від постачання електроенергії.

Відвідувачів, які приходять оформити передплату чи просто зі зверненнями до газети, журналісти зустрічають з ліхтариками. Редактор видання переконана, що такі умови праці облдержадміністрація, яка й має право розпоряджатися приміщенням, створила умисне, намагаючись вижити колектив газети з будинку, розташованого в самісінькому центрі міста.

Пройшовши процес роздержавлення й перетворившись на приватне підприємство, миколаївська обласна газета «Рідне Прибужжя» звернулася до колишніх співзасновників – обласної ради – з проханням укласти договір оренди на 15 років. Проте, порушуючи всі норми закону, обласна адміністрація, яка за рішенням депутатів ще 2000 року отримала повноваження розпоряджатися майном, відповіла на звернення газети відпискою. Так, у листі до редакції з управління з питань майна комунальної власності області повідомлено, що департамент надішле запити до Міністерства юстиції України та Міністерства інформаційної політики України «щодо надання роз'яснень, хто саме повинен бути орендодавцем за договором оренди нерухомого майна».

А поки це питання вирішувалося, сталася надзвичайна подія: з 26 вересня в приміщенні редакції пропала електрика. Нещодавно колектив отримав повідомлення, що приміщення відключать і від водопостачання.

На світлині: будинок редакції газети "Рідне Прибужжя"

– Попередній номер і цей готували з колегами з дому, всі моменти узгоджували через інтернет чи телефоном. Словом, було важко, але якось викрутилися, – розповідає в коментарі НСЖУ головна редакторка «Рідного Прибужжя» Тетяна Фабрикова. – У коридорах попідвішували ліхтарі, щоб відвідувачі бачили, куди ступити. Люди приходять оформлювати передплату або ж з якимись іншими зверненнями і бачать ось таку халепу – центр міста, а приміщення без світла. Дивуються. А коли дізнаються причину, обурюються вчиненій несправедливості.

Пані Тетяна зазначачає, що Миколаївська облдержадміністрація пропонувала їм інше приміщення – втричі менше, далеко від центру, а головне – за повною орендною вартістю, як для приватного підприємства.

– Звісно, ми на це не пристали й будемо триматися за свою редакцію до останнього. А причина такої поведінки ОДА цілком зрозуміла – вони намагаються вивільнити красиву архітектурну споруду в центрі міста для своїх цілей. Крім нашої редакції, тут містяться інші бюджетні організації, з ним договір про оренду не продовжили, вони потихеньку вибираються. За свій офіс тримаємося лише ми й наші сусіди – «Центр журналістських розслідувань».

Нелюбов влади до видання Тетяна Фабрикова пояснює ще й тим, що «Рідне Прибужжя» досить активно публікує журналістські розслідування й не боїться писати про події в області об’єктивно.

– Та крім приміщення, також маємо нерозв’язані проблеми з обласною радою, яка й досі не передала нам засновницькі права. Численні листи від редакції просто ігнорують, – бідкається пані Тетяна. – Якщо найближчим часом питання не вирішиться на нашу користь, звернемося до суду.

Спілчанські новини

22 лютого – презентація фотовиставки «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому»// НСЖУ, 20.02.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України 22 лютого відбудеться презентація фотовиставки «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому». Проект розповідає про роботу працівників ЗМІ в часи Євромайдану (2013–2014 роки).

«Хто солідарний з Україною, має право називатися європейцем» – Дональд Туск// НСЖУ, 20.02.2019

Європа неможлива без справедливої, незалежної і безпечної України, а ті політики, які ладні продати Україну, продають майбутнє Європи – це сказано на спеціальному засіданні Верховної Ради України у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Російської Федерації проти України.

І через 5 років винні у побиті сотень журналістів у часи Євромайдану лишаються непокараними, – НСЖУ// НСЖУ, 20.02.2019

Попри гучний розголос і обіцянки правоохоронців та представників влади, численні справи щодо нападів на журналістів у часи Майдану так і лишаються нерозслідуваними.

На Житомирщині 2 справи нападів на журналістів уже півтора року лишаються нерозслідуваними// НСЖУ, 19.02.2019

Загалом же правоохоронці Житомирської області нині займаються розслідуванням 3 справ щодо нападу на журналістів, які трапилися в 2017 і 2018 роках. Ще дві справи передано до суду, а одну закрито «за відсутністю складу злочину». Про це в офіційному листі до голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка повідомляє Прокуратура Житомирської області.

Партнери