Спілка > Публiкацiя

Без світла й води: роздержавлену обласну газету в Миколаєві влада намагається в обхід закону вижити з приміщення

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 05 Жовтня 2018
Без світла й води: роздержавлену обласну газету в Миколаєві влада намагається в обхід закону вижити з приміщення

Уже понад тиждень єдина на Миколаївщині україномовна обласна газета «Рідне Прибужжя» працює в екстремальному режимі: журналісти готують чергові випуски з дому – 26 вересня приміщення редакції відключили від постачання електроенергії.

Відвідувачів, які приходять оформити передплату чи просто зі зверненнями до газети, журналісти зустрічають з ліхтариками. Редактор видання переконана, що такі умови праці облдержадміністрація, яка й має право розпоряджатися приміщенням, створила умисне, намагаючись вижити колектив газети з будинку, розташованого в самісінькому центрі міста.

Пройшовши процес роздержавлення й перетворившись на приватне підприємство, миколаївська обласна газета «Рідне Прибужжя» звернулася до колишніх співзасновників – обласної ради – з проханням укласти договір оренди на 15 років. Проте, порушуючи всі норми закону, обласна адміністрація, яка за рішенням депутатів ще 2000 року отримала повноваження розпоряджатися майном, відповіла на звернення газети відпискою. Так, у листі до редакції з управління з питань майна комунальної власності області повідомлено, що департамент надішле запити до Міністерства юстиції України та Міністерства інформаційної політики України «щодо надання роз'яснень, хто саме повинен бути орендодавцем за договором оренди нерухомого майна».

А поки це питання вирішувалося, сталася надзвичайна подія: з 26 вересня в приміщенні редакції пропала електрика. Нещодавно колектив отримав повідомлення, що приміщення відключать і від водопостачання.

На світлині: будинок редакції газети "Рідне Прибужжя"

– Попередній номер і цей готували з колегами з дому, всі моменти узгоджували через інтернет чи телефоном. Словом, було важко, але якось викрутилися, – розповідає в коментарі НСЖУ головна редакторка «Рідного Прибужжя» Тетяна Фабрикова. – У коридорах попідвішували ліхтарі, щоб відвідувачі бачили, куди ступити. Люди приходять оформлювати передплату або ж з якимись іншими зверненнями і бачать ось таку халепу – центр міста, а приміщення без світла. Дивуються. А коли дізнаються причину, обурюються вчиненій несправедливості.

Пані Тетяна зазначачає, що Миколаївська облдержадміністрація пропонувала їм інше приміщення – втричі менше, далеко від центру, а головне – за повною орендною вартістю, як для приватного підприємства.

– Звісно, ми на це не пристали й будемо триматися за свою редакцію до останнього. А причина такої поведінки ОДА цілком зрозуміла – вони намагаються вивільнити красиву архітектурну споруду в центрі міста для своїх цілей. Крім нашої редакції, тут містяться інші бюджетні організації, з ним договір про оренду не продовжили, вони потихеньку вибираються. За свій офіс тримаємося лише ми й наші сусіди – «Центр журналістських розслідувань».

Нелюбов влади до видання Тетяна Фабрикова пояснює ще й тим, що «Рідне Прибужжя» досить активно публікує журналістські розслідування й не боїться писати про події в області об’єктивно.

– Та крім приміщення, також маємо нерозв’язані проблеми з обласною радою, яка й досі не передала нам засновницькі права. Численні листи від редакції просто ігнорують, – бідкається пані Тетяна. – Якщо найближчим часом питання не вирішиться на нашу користь, звернемося до суду.

Спілчанські новини

Справу Комарова треба перекваліфікувати як убивство журналіста — Томіленко// НСЖУ, 20.06.2019

У Національній спілці журналістів України хочуть, щоб справа журналіста Вадима Комарова була перекваліфікована саме як вбивство або замах на вбивство журналіста.

Наука й технології – в центрі уваги журналістів України й Китаю// НСЖУ, 20.06.2019

Наукова журналістика стає потужним напрямом сучасних медіа, а інформація про дослідження та технологічні новинки становить інтерес для аудиторії. Про це йшлося під час зустрічі керівництва Національної спілки журналістів України з делегацією газети Science and Technology Daily (Китай), яка відвідує Україну на запрошення НСЖУ.

Справу про побиття журналіста Вадима Комарова перекваліфіковано як умисне вбивство – Сергій Князєв// НСЖУ, 20.06.2019

Над розкриттям цього злочину працює посилена співробітниками центрального апарату Нацполіції група слідчих, яку очолив перший заступник глави відомства – начальник кримінальної поліції В’ячеслав Аброськін. До складу групи увійшли найбільш досвідчені працівники слідчих і оперативних підрозділів апарату Нацполіції. Про це Голова Національної поліції України повідомив сьогодні, 20червня. Він також висловив співчуття родині загиблого

Побитий 4 травня у Черкасах журналіст Вадим Комаров помер, не виходячи з коми// НСЖУ, 20.06.2019

Черкаський журналіст Вадим Комаров, який перебував у комі після побиття 4 травня, помер.

Партнери