Спілка > Публiкацiя

«Найбільший виклик медіареформи – отримуємо вільні, але бідні газети з бідною аудиторією», - голова НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 05 Жовтня 2018
«Найбільший виклик медіареформи – отримуємо вільні, але бідні газети  з бідною аудиторією», - голова НСЖУ

Про медіареформи на фоні економічних труднощів, журналістські стандарти та «чорнуху» на передодні виборів, а також фізичну безпеку журналістів в України йшлося в програмі «Акценти», що виходить на тернопільському телеканалі «TV-4», за участю голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Медіареформа з роздержавлення комунальних ЗМІ, яка триватиме до кінця 2018 року, активно підтримувалася Національною спілкою журналістів України, адже це – крок назустріч до незалежності українських видань. Разом із тим, процес реформування проходить складно, а для окремих видань став особливо болючим. Тут даються взнаки й певні недосконалості Закону «Про реформування». А також не останню роль відіграє непроста економічна ситуація в країні. 
 
- Колективам реформованих видань доводиться долати чимало зовнішніх агресивних перепон: це і Укрпошта з постійним підвищенням тарифів, і зростання ціни на папір, і загальне зубожіння населення. Тож і виходить, що ми отримуємо вільні, але бідні медіа з бідною аудиторією. Ось це і є найбільшим викликом, – упевнений Сергій Томіленко. 
 
Пережити найбільші складнощі колегам допомагає Національна спілка журналістів України, яка надає юридичні консультації та юридичний супровід в особливо важких ситуаціях, а також проводить навчальні семінари та тренінги. 
 
Також під час ефіру було порушено тему журналістських стандартів – особливо актуальне питання напередодні виборів.
 
– Потрібно з повагою ставитися до своєї професії та розуміти, що редакція – це не магазин, де все продається. Тож варто певною мірою нав’язати політикам та їхнім штабам думку, що є межі, за які не варто виходити, що репутація ЗМІ – один із найважливіших факторів, а повага до читачів – завжди на першому місці. Тож для видання, яке насправді поважає себе, немає місця для «чорнухи», – наголошує Сергій Томіленко. 
 
Зайшла мова й про фізичну безпеку журналістів України та відсутність адекватних покарань за злочини проти працівників ЗМІ. НСЖУ вимагає проведення парламентських слухань, аби на найвищому державному рівні почути звіт правоохоронців щодо роботи, яку вони проводять для розслідування справ та захисту прав медійників.
 
Під час робочої поїздки на Тернопільщину 27 вересня голова НСЖУ провів зустрічі зі студентами Національного педуніверситету ім. В. Гнатюка й активом обласної організації Спілки журналістів. А також поспілкувався з колективом Всеукраїнської суспільно-політичної газети «Вільне життя» та колегами з реформованої газети «Гомін волі», що виходить у Підволочиську, з якими обговорили найактуальніші теми: захист прав журналістів, підвищення професійної кваліфікації, процеси реформування тощо. 

Спілчанські новини

22 лютого – презентація фотовиставки «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому»// НСЖУ, 20.02.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України 22 лютого відбудеться презентація фотовиставки «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому». Проект розповідає про роботу працівників ЗМІ в часи Євромайдану (2013–2014 роки).

«Хто солідарний з Україною, має право називатися європейцем» – Дональд Туск// НСЖУ, 20.02.2019

Європа неможлива без справедливої, незалежної і безпечної України, а ті політики, які ладні продати Україну, продають майбутнє Європи – це сказано на спеціальному засіданні Верховної Ради України у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Російської Федерації проти України.

І через 5 років винні у побиті сотень журналістів у часи Євромайдану лишаються непокараними, – НСЖУ// НСЖУ, 20.02.2019

Попри гучний розголос і обіцянки правоохоронців та представників влади, численні справи щодо нападів на журналістів у часи Майдану так і лишаються нерозслідуваними.

На Житомирщині 2 справи нападів на журналістів уже півтора року лишаються нерозслідуваними// НСЖУ, 19.02.2019

Загалом же правоохоронці Житомирської області нині займаються розслідуванням 3 справ щодо нападу на журналістів, які трапилися в 2017 і 2018 роках. Ще дві справи передано до суду, а одну закрито «за відсутністю складу злочину». Про це в офіційному листі до голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка повідомляє Прокуратура Житомирської області.

Партнери