Спілка > Публiкацiя

«Найбільший виклик медіареформи – отримуємо вільні, але бідні газети з бідною аудиторією», - голова НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 05 Жовтня 2018
«Найбільший виклик медіареформи – отримуємо вільні, але бідні газети  з бідною аудиторією», - голова НСЖУ

Про медіареформи на фоні економічних труднощів, журналістські стандарти та «чорнуху» на передодні виборів, а також фізичну безпеку журналістів в України йшлося в програмі «Акценти», що виходить на тернопільському телеканалі «TV-4», за участю голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Медіареформа з роздержавлення комунальних ЗМІ, яка триватиме до кінця 2018 року, активно підтримувалася Національною спілкою журналістів України, адже це – крок назустріч до незалежності українських видань. Разом із тим, процес реформування проходить складно, а для окремих видань став особливо болючим. Тут даються взнаки й певні недосконалості Закону «Про реформування». А також не останню роль відіграє непроста економічна ситуація в країні. 
 
- Колективам реформованих видань доводиться долати чимало зовнішніх агресивних перепон: це і Укрпошта з постійним підвищенням тарифів, і зростання ціни на папір, і загальне зубожіння населення. Тож і виходить, що ми отримуємо вільні, але бідні медіа з бідною аудиторією. Ось це і є найбільшим викликом, – упевнений Сергій Томіленко. 
 
Пережити найбільші складнощі колегам допомагає Національна спілка журналістів України, яка надає юридичні консультації та юридичний супровід в особливо важких ситуаціях, а також проводить навчальні семінари та тренінги. 
 
Також під час ефіру було порушено тему журналістських стандартів – особливо актуальне питання напередодні виборів.
 
– Потрібно з повагою ставитися до своєї професії та розуміти, що редакція – це не магазин, де все продається. Тож варто певною мірою нав’язати політикам та їхнім штабам думку, що є межі, за які не варто виходити, що репутація ЗМІ – один із найважливіших факторів, а повага до читачів – завжди на першому місці. Тож для видання, яке насправді поважає себе, немає місця для «чорнухи», – наголошує Сергій Томіленко. 
 
Зайшла мова й про фізичну безпеку журналістів України та відсутність адекватних покарань за злочини проти працівників ЗМІ. НСЖУ вимагає проведення парламентських слухань, аби на найвищому державному рівні почути звіт правоохоронців щодо роботи, яку вони проводять для розслідування справ та захисту прав медійників.
 
Під час робочої поїздки на Тернопільщину 27 вересня голова НСЖУ провів зустрічі зі студентами Національного педуніверситету ім. В. Гнатюка й активом обласної організації Спілки журналістів. А також поспілкувався з колективом Всеукраїнської суспільно-політичної газети «Вільне життя» та колегами з реформованої газети «Гомін волі», що виходить у Підволочиську, з якими обговорили найактуальніші теми: захист прав журналістів, підвищення професійної кваліфікації, процеси реформування тощо. 

Спілчанські новини

Акція "Бібліотека для Донбасу" триватиме, адже книга веде до перемоги, – Олег Наливайко// НСЖУ, 20.10.2018

18 жовтня в стінах парламенту відбулася зустріч керівників провідних вітчизняних видавництв з Головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм, першим заступником Голови Верховної Ради України Іриною Геращенко та Головою Держкомтелерадіо Олегом Наливайком.

Співчуття Валентині Сямро у зв’язку зі смертю матері// НСЖУ, 19.10.2018

Правління, секретаріат Національної спілки журналістів України, працівники апарату НСЖУ висловлюють щирі співчуття начальниці адмінгоспвідділу Спілки Валентині Сямро у зв’язку зі смертю її матері Ритченко Віри Григорівни.

Ювілейний міжнародний конкурс газети «День» покаже «Фото першої шпальти»// НСЖУ, 19.10.2018

Міжнародний фотоконкурс, цього року 20-й, ювілейний, є наймасштабнішим соціальним проектом «Дня». Його результатом стане виставка найкращих робіт – «фотомоніторинг» життя країни за рік. Ідею заходу традиційно охоче підтримали наші постійні партнери. Фотоконкурс «Дня» – це 20 років фотоісторії, 129 фотовиставок у містах України, 809 нагороджених фотографів.

Голова НСЖУ розповів у Рівному про закриття справ щодо нападів на журналістів// НСЖУ, 19.10.2018

У Рівному 18 жовтня на регіональній дискусії обговорено питання фізичної безпеки журналістів та захисту свободи слова.

Партнери