Спілка > Публiкацiя

«Найбільший виклик медіареформи – отримуємо вільні, але бідні газети з бідною аудиторією», - голова НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 05 Жовтня 2018
«Найбільший виклик медіареформи – отримуємо вільні, але бідні газети  з бідною аудиторією», - голова НСЖУ

Про медіареформи на фоні економічних труднощів, журналістські стандарти та «чорнуху» на передодні виборів, а також фізичну безпеку журналістів в України йшлося в програмі «Акценти», що виходить на тернопільському телеканалі «TV-4», за участю голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Медіареформа з роздержавлення комунальних ЗМІ, яка триватиме до кінця 2018 року, активно підтримувалася Національною спілкою журналістів України, адже це – крок назустріч до незалежності українських видань. Разом із тим, процес реформування проходить складно, а для окремих видань став особливо болючим. Тут даються взнаки й певні недосконалості Закону «Про реформування». А також не останню роль відіграє непроста економічна ситуація в країні. 
 
- Колективам реформованих видань доводиться долати чимало зовнішніх агресивних перепон: це і Укрпошта з постійним підвищенням тарифів, і зростання ціни на папір, і загальне зубожіння населення. Тож і виходить, що ми отримуємо вільні, але бідні медіа з бідною аудиторією. Ось це і є найбільшим викликом, – упевнений Сергій Томіленко. 
 
Пережити найбільші складнощі колегам допомагає Національна спілка журналістів України, яка надає юридичні консультації та юридичний супровід в особливо важких ситуаціях, а також проводить навчальні семінари та тренінги. 
 
Також під час ефіру було порушено тему журналістських стандартів – особливо актуальне питання напередодні виборів.
 
– Потрібно з повагою ставитися до своєї професії та розуміти, що редакція – це не магазин, де все продається. Тож варто певною мірою нав’язати політикам та їхнім штабам думку, що є межі, за які не варто виходити, що репутація ЗМІ – один із найважливіших факторів, а повага до читачів – завжди на першому місці. Тож для видання, яке насправді поважає себе, немає місця для «чорнухи», – наголошує Сергій Томіленко. 
 
Зайшла мова й про фізичну безпеку журналістів України та відсутність адекватних покарань за злочини проти працівників ЗМІ. НСЖУ вимагає проведення парламентських слухань, аби на найвищому державному рівні почути звіт правоохоронців щодо роботи, яку вони проводять для розслідування справ та захисту прав медійників.
 
Під час робочої поїздки на Тернопільщину 27 вересня голова НСЖУ провів зустрічі зі студентами Національного педуніверситету ім. В. Гнатюка й активом обласної організації Спілки журналістів. А також поспілкувався з колективом Всеукраїнської суспільно-політичної газети «Вільне життя» та колегами з реформованої газети «Гомін волі», що виходить у Підволочиську, з якими обговорили найактуальніші теми: захист прав журналістів, підвищення професійної кваліфікації, процеси реформування тощо. 

Спілчанські новини

Від сучасної медіаосвіти – до міжкультурного і політичного діалогу// НСЖУ, 24.06.2019

Студенти й молоді журналісти чотирьох країн – України, Вірменії, Грузії та Білорусі – протягом тижня пройшли цикл конференцій і тренінгів на Волині. Навчання проходило в рамках проекту «Медіадіалог для демократії і миру». Цей проект уже п’ятий рік реалізовується за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. На відкритті цьогорічного заходу в Луцьку виступила Перший секретар Посольства ФРН в Україні, керівниця відділу преси Аннет Пьолькінґ.

НСЖУ засудила атаку на журналістів у Грузії// НСЖУ, 24.06.2019

Національна спілка журналістів України засудила дії грузинського уряду свідомо атакувати журналістів, які під час протестів виконували свої професійні обов’язки.

ПАМ’ЯТЬ ПРО КОЛЕГУ// НСЖУ, 24.06.2019

У польському містечку Окунінка Люблінського воєводства відбулись змагання з дартсупам"яті журналіста Олександра Бухтатого. У спортивних перегонах взяли участь журналісти з Дніпра, Кривого Рогу, Києва, Рівного, Луцька та Любліна. Організатор спортивного турніру – спортивно-оздоровчий центр журналістів «ТРИГОЛ» з Дніпра за підтримки Національної спілки журналістів України.

Наука й технології – в центрі уваги журналістів України й Китаю// НСЖУ, 23.06.2019

Наукова журналістика стає потужним напрямом сучасних медіа, а інформація про дослідження та технологічні новинки становить інтерес для аудиторії. Про це йшлося під час зустрічі керівництва Національної спілки журналістів України з делегацією газети Science and Technology Daily (Китай), яка відвідує Україну на запрошення НСЖУ.

Партнери