Спілка > Публiкацiя

«Найбільший виклик медіареформи – отримуємо вільні, але бідні газети з бідною аудиторією», - голова НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 05 Жовтня 2018
«Найбільший виклик медіареформи – отримуємо вільні, але бідні газети  з бідною аудиторією», - голова НСЖУ

Про медіареформи на фоні економічних труднощів, журналістські стандарти та «чорнуху» на передодні виборів, а також фізичну безпеку журналістів в України йшлося в програмі «Акценти», що виходить на тернопільському телеканалі «TV-4», за участю голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Медіареформа з роздержавлення комунальних ЗМІ, яка триватиме до кінця 2018 року, активно підтримувалася Національною спілкою журналістів України, адже це – крок назустріч до незалежності українських видань. Разом із тим, процес реформування проходить складно, а для окремих видань став особливо болючим. Тут даються взнаки й певні недосконалості Закону «Про реформування». А також не останню роль відіграє непроста економічна ситуація в країні. 
 
- Колективам реформованих видань доводиться долати чимало зовнішніх агресивних перепон: це і Укрпошта з постійним підвищенням тарифів, і зростання ціни на папір, і загальне зубожіння населення. Тож і виходить, що ми отримуємо вільні, але бідні медіа з бідною аудиторією. Ось це і є найбільшим викликом, – упевнений Сергій Томіленко. 
 
Пережити найбільші складнощі колегам допомагає Національна спілка журналістів України, яка надає юридичні консультації та юридичний супровід в особливо важких ситуаціях, а також проводить навчальні семінари та тренінги. 
 
Також під час ефіру було порушено тему журналістських стандартів – особливо актуальне питання напередодні виборів.
 
– Потрібно з повагою ставитися до своєї професії та розуміти, що редакція – це не магазин, де все продається. Тож варто певною мірою нав’язати політикам та їхнім штабам думку, що є межі, за які не варто виходити, що репутація ЗМІ – один із найважливіших факторів, а повага до читачів – завжди на першому місці. Тож для видання, яке насправді поважає себе, немає місця для «чорнухи», – наголошує Сергій Томіленко. 
 
Зайшла мова й про фізичну безпеку журналістів України та відсутність адекватних покарань за злочини проти працівників ЗМІ. НСЖУ вимагає проведення парламентських слухань, аби на найвищому державному рівні почути звіт правоохоронців щодо роботи, яку вони проводять для розслідування справ та захисту прав медійників.
 
Під час робочої поїздки на Тернопільщину 27 вересня голова НСЖУ провів зустрічі зі студентами Національного педуніверситету ім. В. Гнатюка й активом обласної організації Спілки журналістів. А також поспілкувався з колективом Всеукраїнської суспільно-політичної газети «Вільне життя» та колегами з реформованої газети «Гомін волі», що виходить у Підволочиську, з якими обговорили найактуальніші теми: захист прав журналістів, підвищення професійної кваліфікації, процеси реформування тощо. 

Спілчанські новини

«Якщо видання до 31 грудня подало хоч і неповну заяву про перереєстрацію, треба дозволити завершити реформування», - голова НСЖУ// НСЖУ, 18.12.2018

Уже 31 грудня спливає термін, відведений на реформування комунальних та державних ЗМІ. Більше половини комунальних видань, тобто 323 редакції, отримали бажану незалежність. Проте ще кілька сотень газет так і не завершили процес роздержавлення, а кілька десятків редакцій є реальними заручниками чиновників та депутатів.

«Побити журналіста коштує менше, ніж квитки в кіно», – учасники дискусії// НСЖУ, 18.12.2018

Протягом 2017–2018 років на Житомирщині сталося 7 фізичних атак на журналістів. Зокрема, мова йде про побиття редакторів газети «Бердичів діловий» Валерія Шелепи і газети «Патріот» Андрія Лактіонова, кореспондента інформаційного порталу «20 хвилин» Руслана Мороза, кореспондентки обласної газети «Ехо» Світлани Михальової.

Місія ООН занепокоєна зухвалістю атак на українських журналістів// НСЖУ, 17.12.2018

Напади на журналістів, працівників засобів масової інформації, активістів громадянського суспільства, а також осіб, які представляють альтернативні соціальні чи політичні погляди, стали дедалі більш відкритими, підживлюючи нетерпимість та дискримінацію в Україні. Про це йдеться в презентованій у понеділок у Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Стратегія розвитку України: погляд у 2020 рік// НСЖУ, 17.12.2018

У медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 17 грудня провів за участю експертів і журналістів панельну дискусію ««2020. Стратегія розвитку України».

Партнери