Спілка > Публiкацiя

Депутати взяли під контроль резонансні атаки на журналістів

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 04 Жовтня 2018
Депутати взяли під контроль резонансні атаки на журналістів

Парламентський комітет з питань свободи слова та інформаційної політики на черговому засіданні розглянув стан розслідування резонансних нападів на журналістів: зокрема, напад у прямому ефірі на кореспондента телеканалу NewsONE Дарину Білеру; фізичне перешкоджання журналістській діяльності представників інформагенції «Стоп корупції» та дві атаки на журналістів телеканалу ICTV.

Присутній на засіданні комітату представник Національної поліції повідомив, що за фактом нападу на журналістку телеканалу NewsONE відкрито два кримінальні провадження, які зараз обʼєднані, а особі, яка скоїла напад, оголошено підозру.

Разом із тим потерпілі журналісти та представники телеканалів поскаржилися, що поліцейські, які були очевидцями інцидентів, нічого не робили для того, аби припинити порушення прав журналістів.  Із цього приводу в Національній поліції обіцяють провести службові перевірки. Депутати вважають за потрібне провести спеціальну відомчу нараду або тренінги для поліцейських, аби навчити їх застосовувати свої повноваження для захисту журналістів, які піддаються фізичним атакам.

Члени комітету висловили стурбованість зростанням кількості нападів на журналістів  в Україні. Перша секретар Національної спілки журналістів Україні Ліна Кущ повідомила присутнім про те, що спілка веде моніторинг фізичних атак на журналістів – Індекс фізичної безпеки. Зокрема, у вересні зафіксовані 7 нападів, із них 6 – на жінок-журналісток.  Перша секретар запросила депутатів на громадські слухання в НСЖУ, приурочені до Міжнародного дня боротьби з безкарністю проти журналістів.

Спробу тиску і вербування співробітником СБУ журналіста інтернет-видання «Страна UA» комітет розглянув у закритому режимі. Як пояснила голова комітету Вікторія Сюмар, представники СБУ наполягали, що в даних матеріалах містяться відомості, які становлять державну таємницю.

Спілчанські новини

Від сучасної медіаосвіти – до міжкультурного і політичного діалогу// НСЖУ, 24.06.2019

Студенти й молоді журналісти чотирьох країн – України, Вірменії, Грузії та Білорусі – протягом тижня пройшли цикл конференцій і тренінгів на Волині. Навчання проходило в рамках проекту «Медіадіалог для демократії і миру». Цей проект уже п’ятий рік реалізовується за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. На відкритті цьогорічного заходу в Луцьку виступила Перший секретар Посольства ФРН в Україні, керівниця відділу преси Аннет Пьолькінґ.

НСЖУ засудила атаку на журналістів у Грузії// НСЖУ, 24.06.2019

Національна спілка журналістів України засудила дії грузинського уряду свідомо атакувати журналістів, які під час протестів виконували свої професійні обов’язки.

ПАМ’ЯТЬ ПРО КОЛЕГУ// НСЖУ, 24.06.2019

У польському містечку Окунінка Люблінського воєводства відбулись змагання з дартсупам"яті журналіста Олександра Бухтатого. У спортивних перегонах взяли участь журналісти з Дніпра, Кривого Рогу, Києва, Рівного, Луцька та Любліна. Організатор спортивного турніру – спортивно-оздоровчий центр журналістів «ТРИГОЛ» з Дніпра за підтримки Національної спілки журналістів України.

Наука й технології – в центрі уваги журналістів України й Китаю// НСЖУ, 23.06.2019

Наукова журналістика стає потужним напрямом сучасних медіа, а інформація про дослідження та технологічні новинки становить інтерес для аудиторії. Про це йшлося під час зустрічі керівництва Національної спілки журналістів України з делегацією газети Science and Technology Daily (Китай), яка відвідує Україну на запрошення НСЖУ.

Партнери