Спілка > Публiкацiя

Депутати взяли під контроль резонансні атаки на журналістів

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 04 Жовтня 2018
Депутати взяли під контроль резонансні атаки на журналістів

Парламентський комітет з питань свободи слова та інформаційної політики на черговому засіданні розглянув стан розслідування резонансних нападів на журналістів: зокрема, напад у прямому ефірі на кореспондента телеканалу NewsONE Дарину Білеру; фізичне перешкоджання журналістській діяльності представників інформагенції «Стоп корупції» та дві атаки на журналістів телеканалу ICTV.

Присутній на засіданні комітату представник Національної поліції повідомив, що за фактом нападу на журналістку телеканалу NewsONE відкрито два кримінальні провадження, які зараз обʼєднані, а особі, яка скоїла напад, оголошено підозру.

Разом із тим потерпілі журналісти та представники телеканалів поскаржилися, що поліцейські, які були очевидцями інцидентів, нічого не робили для того, аби припинити порушення прав журналістів.  Із цього приводу в Національній поліції обіцяють провести службові перевірки. Депутати вважають за потрібне провести спеціальну відомчу нараду або тренінги для поліцейських, аби навчити їх застосовувати свої повноваження для захисту журналістів, які піддаються фізичним атакам.

Члени комітету висловили стурбованість зростанням кількості нападів на журналістів  в Україні. Перша секретар Національної спілки журналістів Україні Ліна Кущ повідомила присутнім про те, що спілка веде моніторинг фізичних атак на журналістів – Індекс фізичної безпеки. Зокрема, у вересні зафіксовані 7 нападів, із них 6 – на жінок-журналісток.  Перша секретар запросила депутатів на громадські слухання в НСЖУ, приурочені до Міжнародного дня боротьби з безкарністю проти журналістів.

Спробу тиску і вербування співробітником СБУ журналіста інтернет-видання «Страна UA» комітет розглянув у закритому режимі. Як пояснила голова комітету Вікторія Сюмар, представники СБУ наполягали, що в даних матеріалах містяться відомості, які становлять державну таємницю.

Спілчанські новини

Акція "Бібліотека для Донбасу" триватиме, адже книга веде до перемоги, – Олег Наливайко// НСЖУ, 20.10.2018

18 жовтня в стінах парламенту відбулася зустріч керівників провідних вітчизняних видавництв з Головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм, першим заступником Голови Верховної Ради України Іриною Геращенко та Головою Держкомтелерадіо Олегом Наливайком.

Співчуття Валентині Сямро у зв’язку зі смертю матері// НСЖУ, 19.10.2018

Правління, секретаріат Національної спілки журналістів України, працівники апарату НСЖУ висловлюють щирі співчуття начальниці адмінгоспвідділу Спілки Валентині Сямро у зв’язку зі смертю її матері Ритченко Віри Григорівни.

Ювілейний міжнародний конкурс газети «День» покаже «Фото першої шпальти»// НСЖУ, 19.10.2018

Міжнародний фотоконкурс, цього року 20-й, ювілейний, є наймасштабнішим соціальним проектом «Дня». Його результатом стане виставка найкращих робіт – «фотомоніторинг» життя країни за рік. Ідею заходу традиційно охоче підтримали наші постійні партнери. Фотоконкурс «Дня» – це 20 років фотоісторії, 129 фотовиставок у містах України, 809 нагороджених фотографів.

Голова НСЖУ розповів у Рівному про закриття справ щодо нападів на журналістів// НСЖУ, 19.10.2018

У Рівному 18 жовтня на регіональній дискусії обговорено питання фізичної безпеки журналістів та захисту свободи слова.

Партнери