Спілка > Публiкацiя

Депутати взяли під контроль резонансні атаки на журналістів

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 04 Жовтня 2018
Депутати взяли під контроль резонансні атаки на журналістів

Парламентський комітет з питань свободи слова та інформаційної політики на черговому засіданні розглянув стан розслідування резонансних нападів на журналістів: зокрема, напад у прямому ефірі на кореспондента телеканалу NewsONE Дарину Білеру; фізичне перешкоджання журналістській діяльності представників інформагенції «Стоп корупції» та дві атаки на журналістів телеканалу ICTV.

Присутній на засіданні комітату представник Національної поліції повідомив, що за фактом нападу на журналістку телеканалу NewsONE відкрито два кримінальні провадження, які зараз обʼєднані, а особі, яка скоїла напад, оголошено підозру.

Разом із тим потерпілі журналісти та представники телеканалів поскаржилися, що поліцейські, які були очевидцями інцидентів, нічого не робили для того, аби припинити порушення прав журналістів.  Із цього приводу в Національній поліції обіцяють провести службові перевірки. Депутати вважають за потрібне провести спеціальну відомчу нараду або тренінги для поліцейських, аби навчити їх застосовувати свої повноваження для захисту журналістів, які піддаються фізичним атакам.

Члени комітету висловили стурбованість зростанням кількості нападів на журналістів  в Україні. Перша секретар Національної спілки журналістів Україні Ліна Кущ повідомила присутнім про те, що спілка веде моніторинг фізичних атак на журналістів – Індекс фізичної безпеки. Зокрема, у вересні зафіксовані 7 нападів, із них 6 – на жінок-журналісток.  Перша секретар запросила депутатів на громадські слухання в НСЖУ, приурочені до Міжнародного дня боротьби з безкарністю проти журналістів.

Спробу тиску і вербування співробітником СБУ журналіста інтернет-видання «Страна UA» комітет розглянув у закритому режимі. Як пояснила голова комітету Вікторія Сюмар, представники СБУ наполягали, що в даних матеріалах містяться відомості, які становлять державну таємницю.

Спілчанські новини

«Якщо видання до 31 грудня подало хоч і неповну заяву про перереєстрацію, треба дозволити завершити реформування», – голова НСЖУ// НСЖУ, 18.12.2018

Уже 31 грудня спливає термін, відведений на реформування комунальних та державних ЗМІ. Більше половини комунальних видань, тобто 323 редакції, отримали бажану незалежність. Проте ще кілька сотень газет так і не завершили процес роздержавлення, а кілька десятків редакцій є реальними заручниками чиновників та депутатів.

«Побити журналіста коштує менше, ніж квитки в кіно», – учасники дискусії// НСЖУ, 18.12.2018

Протягом 2017–2018 років на Житомирщині сталося 7 фізичних атак на журналістів. Зокрема, мова йде про побиття редакторів газети «Бердичів діловий» Валерія Шелепи і газети «Патріот» Андрія Лактіонова, кореспондента інформаційного порталу «20 хвилин» Руслана Мороза, кореспондентки обласної газети «Ехо» Світлани Михальової.

Місія ООН занепокоєна зухвалістю атак на українських журналістів// НСЖУ, 17.12.2018

Напади на журналістів, працівників засобів масової інформації, активістів громадянського суспільства, а також осіб, які представляють альтернативні соціальні чи політичні погляди, стали дедалі більш відкритими, підживлюючи нетерпимість та дискримінацію в Україні. Про це йдеться в презентованій у понеділок у Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Стратегія розвитку України: погляд у 2020 рік// НСЖУ, 17.12.2018

У медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 17 грудня провів за участю експертів і журналістів панельну дискусію ««2020. Стратегія розвитку України».

Партнери