Спілка > Публiкацiя

Депутати взяли під контроль резонансні атаки на журналістів

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 04 Жовтня 2018
Депутати взяли під контроль резонансні атаки на журналістів

Парламентський комітет з питань свободи слова та інформаційної політики на черговому засіданні розглянув стан розслідування резонансних нападів на журналістів: зокрема, напад у прямому ефірі на кореспондента телеканалу NewsONE Дарину Білеру; фізичне перешкоджання журналістській діяльності представників інформагенції «Стоп корупції» та дві атаки на журналістів телеканалу ICTV.

Присутній на засіданні комітату представник Національної поліції повідомив, що за фактом нападу на журналістку телеканалу NewsONE відкрито два кримінальні провадження, які зараз обʼєднані, а особі, яка скоїла напад, оголошено підозру.

Разом із тим потерпілі журналісти та представники телеканалів поскаржилися, що поліцейські, які були очевидцями інцидентів, нічого не робили для того, аби припинити порушення прав журналістів.  Із цього приводу в Національній поліції обіцяють провести службові перевірки. Депутати вважають за потрібне провести спеціальну відомчу нараду або тренінги для поліцейських, аби навчити їх застосовувати свої повноваження для захисту журналістів, які піддаються фізичним атакам.

Члени комітету висловили стурбованість зростанням кількості нападів на журналістів  в Україні. Перша секретар Національної спілки журналістів Україні Ліна Кущ повідомила присутнім про те, що спілка веде моніторинг фізичних атак на журналістів – Індекс фізичної безпеки. Зокрема, у вересні зафіксовані 7 нападів, із них 6 – на жінок-журналісток.  Перша секретар запросила депутатів на громадські слухання в НСЖУ, приурочені до Міжнародного дня боротьби з безкарністю проти журналістів.

Спробу тиску і вербування співробітником СБУ журналіста інтернет-видання «Страна UA» комітет розглянув у закритому режимі. Як пояснила голова комітету Вікторія Сюмар, представники СБУ наполягали, що в даних матеріалах містяться відомості, які становлять державну таємницю.

Спілчанські новини

22 лютого – презентація фотовиставки «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому»// НСЖУ, 20.02.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України 22 лютого відбудеться презентація фотовиставки «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому». Проект розповідає про роботу працівників ЗМІ в часи Євромайдану (2013–2014 роки).

«Хто солідарний з Україною, має право називатися європейцем» – Дональд Туск// НСЖУ, 20.02.2019

Європа неможлива без справедливої, незалежної і безпечної України, а ті політики, які ладні продати Україну, продають майбутнє Європи – це сказано на спеціальному засіданні Верховної Ради України у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Російської Федерації проти України.

І через 5 років винні у побиті сотень журналістів у часи Євромайдану лишаються непокараними, – НСЖУ// НСЖУ, 20.02.2019

Попри гучний розголос і обіцянки правоохоронців та представників влади, численні справи щодо нападів на журналістів у часи Майдану так і лишаються нерозслідуваними.

На Житомирщині 2 справи нападів на журналістів уже півтора року лишаються нерозслідуваними// НСЖУ, 19.02.2019

Загалом же правоохоронці Житомирської області нині займаються розслідуванням 3 справ щодо нападу на журналістів, які трапилися в 2017 і 2018 роках. Ще дві справи передано до суду, а одну закрито «за відсутністю складу злочину». Про це в офіційному листі до голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка повідомляє Прокуратура Житомирської області.

Партнери