Спілка > Публiкацiя

Світові організації журналістів вимагають від Кремля звільнити Сущенка

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 13 Вересня 2018
Світові організації журналістів вимагають від Кремля звільнити Сущенка

Міжнародна та Європейська федерації журналістів (IFJ/EFG) спільно із професійними журналістськими організаціями України засуджують вирок власному кореспондентові Укрінформу Романові Сущенку та закликають російську владу його звільнити.

Про це йдеться у заяві журналістських організацій, повідомляє Укрінформ. «IFJ-EFJ приєднуються до партнерів з Національної спілки журналістів України (НСЖУ) і Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ) в засудженні суворого вироку та закликають російську владу звільнити Сущенка», – наголосили в журналістських організаціях.

“Національна спілка журналістів України висловлює солідарність з нашим мужнім колегою, членом НСЖУ і кореспондентом агентства "Укрінформ" Романом Сущенком, – написав голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко на своїй сторінці у Facebook. – Російська влада ще восени 2016 року нахабно сфабрикувала справу проти українського журналіста, а сьогодні Верховний суд РФ освятив своїм рішенням цей "шпигунський" сценарій ФСБ”.

Очільник НСЖУ наголосив, що для спілки, а також для всієї міжнародної спільноти – для МФЖ і ЄФЖ, офісу ОБСЄ з питань свободи медіа, "Репортерів без кордонів", Комітету захисту журналістів, Ради Європи, ЮНЕСКО та інших – Сущенко був, є і залишається журналістом. “І ці два роки поневірянь Романа у Луб'янці його журналістську гідність не зламали. Тримайся, Романе! Тримайтеся, рідні! Віримо, що настане той момент (хочемо, щоб це було якомога швидше), коли рідний для Романа Укрінформ опублікує новину "Сущенко на волі!" І це буде фінальний матеріал рубрики #ВОЛЮСУЩЕНКУ”, – відзначив Сергій Томіленко.

Як повідомлялося, 12 вересня Верховний суд Росії визнав законним вирок Московського міського суду про 12 років ув'язнення для журналіста Укрінформу Романа Сущенка.

Власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка, порушуючи міжнародні правила, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою. 7 жовтня йому висунули обвинувачення у шпигунстві. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР Міноборони це спростували. Мосміськсуд 4 червня засудив Сущенка до 12 років колонії суворого режиму. Скаргу на ухвалений вирок було подано 5 червня.

Джерело: Укрінформ

Спілчанські новини

«Парламент має невідкладно проголосувати за мораторій на перевірку ЗМІ під час виборів», – Томенко// НСЖУ, 14.11.2018

Мораторій на перевірки засобів масової інформації в період виборів невідкладно своїм рішенням має затвердити парламент України. Про це сказав політичний діяч, колишній віце-спікер Верховної Ради України, екс-голова Комітету з питань свободи слова Верховної Ради України Микола Томенко в ході «Президентського клубу» в Національній спілці журналістів України.

У Верховній Раді – нова спроба обмежити свободу слова// НСЖУ, 14.11.2018

Громадські активісти проаналізували новий законопроект, у разі ухвалення якого Верховна Рада матиме виключне право пропонувати РНБО список медіа, щодо яких можуть застосувати санкції. Про це йдеться у зверненні коаліції "За вільний інтернет", яке підтримала і Національна спілка журналістів України.

Міжредакційний обмін досвідом уперше за роки незалежності відбувся на Харківщині, зібравши газетярів із 8 областей// НСЖУ, 13.11.2018

До Ізюма прибули 12 керівників реформованих ЗМІ з 8 областей України для участі в практичному семінарі, що був організований за сприяння офісу Ради Європи в рамках Програми «Свобода медіа в Україні». Такий міжредакційний обмін досвідом відбувався вперше за роки незалежності.

Президент підписав Указ про стипендії дітям журналістів, які загинули у зв'язку з виконанням професійних обов'язків// НСЖУ, 13.11.2018

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про призначення стипендій Президента України дітям журналістів, які загинули у зв’язку з виконанням професійних обов’язків».

Партнери