Спілка > Публiкацiя

Світові організації журналістів вимагають від Кремля звільнити Сущенка

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 13 Вересня 2018
Світові організації журналістів вимагають від Кремля звільнити Сущенка

Міжнародна та Європейська федерації журналістів (IFJ/EFG) спільно із професійними журналістськими організаціями України засуджують вирок власному кореспондентові Укрінформу Романові Сущенку та закликають російську владу його звільнити.

Про це йдеться у заяві журналістських організацій, повідомляє Укрінформ. «IFJ-EFJ приєднуються до партнерів з Національної спілки журналістів України (НСЖУ) і Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ) в засудженні суворого вироку та закликають російську владу звільнити Сущенка», – наголосили в журналістських організаціях.

“Національна спілка журналістів України висловлює солідарність з нашим мужнім колегою, членом НСЖУ і кореспондентом агентства "Укрінформ" Романом Сущенком, – написав голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко на своїй сторінці у Facebook. – Російська влада ще восени 2016 року нахабно сфабрикувала справу проти українського журналіста, а сьогодні Верховний суд РФ освятив своїм рішенням цей "шпигунський" сценарій ФСБ”.

Очільник НСЖУ наголосив, що для спілки, а також для всієї міжнародної спільноти – для МФЖ і ЄФЖ, офісу ОБСЄ з питань свободи медіа, "Репортерів без кордонів", Комітету захисту журналістів, Ради Європи, ЮНЕСКО та інших – Сущенко був, є і залишається журналістом. “І ці два роки поневірянь Романа у Луб'янці його журналістську гідність не зламали. Тримайся, Романе! Тримайтеся, рідні! Віримо, що настане той момент (хочемо, щоб це було якомога швидше), коли рідний для Романа Укрінформ опублікує новину "Сущенко на волі!" І це буде фінальний матеріал рубрики #ВОЛЮСУЩЕНКУ”, – відзначив Сергій Томіленко.

Як повідомлялося, 12 вересня Верховний суд Росії визнав законним вирок Московського міського суду про 12 років ув'язнення для журналіста Укрінформу Романа Сущенка.

Власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка, порушуючи міжнародні правила, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою. 7 жовтня йому висунули обвинувачення у шпигунстві. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР Міноборони це спростували. Мосміськсуд 4 червня засудив Сущенка до 12 років колонії суворого режиму. Скаргу на ухвалений вирок було подано 5 червня.

Джерело: Укрінформ

Спілчанські новини

Напад зі стріляниною: надзвичайна пригода в прес-центрі газети «Новий день»// НСЖУ, 18.01.2019

Прес-конференція і круглий стіл з питань автоперевезень у Херсоні закінчилися стріляниною, отруєнням журналістів газом та побитими вікнами. Сьогодні невідомі розпилили газ у прес-центрі газети «Новий день», а потім почали стріляти з редакційного коридору в приміщення прес-клубу...

Переможці Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців отримали сертифікати і премії// НСЖУ, 17.01.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулося урочисте вручення сертифікатів лауреатам Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців. Організатор конкурсу – Благодійний фонд «Горєніє», партнер – НСЖУ.

«З нетерпінням чекаємо всеукраїнського редакторського зібрання» – Володимир Яцкевич// НСЖУ, 17.01.2019

«Натуральним здирством» називає тарифну політику Укрпошти Володимир Яцкевич, шеф-редактор житомирської обласної газети «Эхо» («Відлуння»). У листі до НСЖУ він зазначив, що з нетерпінням чекає лютневої Всеукраїнської наради редакторів газет з питань захисту друкованих ЗМІ, на яку творча спілка запрошує керівництво держави.

Спеціальний календар на захист свободи слова й прав журналістів випустив телеканал «112 Україна»// НСЖУ, 17.01.2019

Тематичний календар на 2019 рік, який є роком великих виборів – Президента й парламенту, містить гасла щодо захисту прав журналістів і невтручання політиків у роботу українських медіа.

Партнери