Спілка > Публiкацiя

«Один шлях» привів китайських колег до НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 10 Вересня 2018
«Один шлях» привів китайських колег до НСЖУ

Іноземні гості зазвичай заздалегідь повідомляють про свій приїзд і бажання зустрітися. Проте в журналістиці, коли ритм життя й завдання диктують свій розпорядок, часто бувають експромти. Таким приємним експромтом став для Національної спілки журналістів візит делегації Китайського національного радіо на чолі із заступником директора Центру новинних програм Лі Вей, Ліу Чунлі.

Про зустріч вони попросили просто напередодні. І голова спілки Сергій Томіленко з її активом, звичайно, охоче прийняли колег з Піднебесної. Адже між НСЖУ і Всекитайською журналістською асоціацією уже склалися давні дружні зв’язки, укладено меморандум про співробітництво.

Цього разу візит китайських журналістів відбувся у рамках підготовки Національним радіо циклу програм до п’ятиріччя проекту «Один пояс – один шлях». Це запропонована Китаєм ініціатива об'єднаних проектів «Економічного поясу Шовкового шляху» і «Морського Шовкового шляху XXI століття». Суть ініціативи полягає в пошукові, формуванні та просуванні нової моделі міжнародного співробітництва й розвитку за допомогою зміцнення регіональних двосторонніх і багатосторонніх механізмів і структур взаємодії за участю Китаю. А в її основу, звичайно ж, шанобливі до історії і традицій китайці поклали ідею продовження й розвитку духу Стародавнього шовкового шляху.

«Один пояс – один шлях» пролягає через континенти Азії, Європи та Африки, з'єднує живе економічне коло Східної Азії на одному кінці з розвиненим європейським економічним колом на іншому. Охоплює програма країни з потужним потенціалом економічного розвитку. Тож факт, що її учасником є і Україна, можна вважати важливою міжнародною оцінкою.

Розмова на зустрічі, природно, стосувалася й питань журналістської діяльності. Вони багато в чому спільні для журналістів різних країн – звуження сегменту друкованої преси в умовах активізації електронної, потреба відповідати вимогам часу, зокрема щодо охоплення тієї аудиторії, яка нині віддає перевагу інформації зі смартфонів. Втім, навели китайські колеги й цікаву статистику – виявляється, останнім часом кількість слухачів, які обирають радіо навіть частіше, ніж телебачення, у Китаї дещо зросла. Несподівано, чи не так? Вони пояснюють це тим, що радіо дає потрібну інформацію й водночас можливість паралельно займатися ще якоюсь справою.

На жаль, українські економічні реалії багато в чому відстають від китайських, відзначив Сергій Томіленко. Важливими для нас нині також є питання: забезпечення умов для безперешкодного виконання журналістами своїх професійних обов’язків; скорочення тиражів друкованої преси; доставка видань до передплатників. А в сфері електронних ЗМІ потрібно ширше запроваджувати новації для залучення аудиторії, особливо молодіжної. Однак оптимізму, з його слів, додає те, що журналістська професія є популярною, молодь охоче йде навчатися у спеціалізовані виші.

Участь у зустрічі взяли голова НСЖУ Сергій Томіленко, секретар НСЖУ Зоя Шарикова та заступник директора інформаційного агентства «Українські новини» Олександр Хорольський.

Спілчанські новини

Національній спілці журналістів України – 60 років! Вітання колегам!// НСЖУ, 23.04.2019

Національна спілка журналістів України, яка заснована на Першому з’їзді журналістів України (23–24 квітня 1959 р.), нині відзначає круглу дату своєї історії – 60-річчя!

«Політики мають закликати своїх прихильників поважати ЗМІ й не давати волю агресії під час мітингів», – голова НСЖУ// НСЖУ, 23.04.2019

Під час акції-подяки Петрові Порошенку за 5 років роботи на посаді Президента України, що проходила 22 квітня під Адміністрацією Президента, спалахнув конфлікт між учасниками зібрання і журналістами NewsOne. Люди обступили знімальну групу NewsOne, почали ображати журналістів, називали їх пропагандистами і тими, хто працює на Росію та створює фейки.

24 квітня відбудеться практичний тренінг для журналістів і блогерів «Фото- і відеозйомка смартфоном. Секрети і поради» (АНОНС)// НСЖУ, 22.04.2019

Організатори тренінгу: Національна спілка журналістів України та компанія Huawei Україна. Місце проведення: Хрещатик, 27-а, конференц-зала. Початок о 15:00. Тривалість: 2 години.

Зеленський анонсує «інформаційну війну» для завершення війни на Донбасі// НСЖУ, 22.04.2019

Лідер президентської гонки Володимир Зеленський розповів, що його команда готує «інформаційну війну» для припинення війни на Донбасі, і попросив допомоги в українських журналістів. Про це Зеленський заявив у ніч після дня голосування, відповідаючи на запитання Громадського телебачення про його кроки стосовно мешканців окупованих територій.

Партнери