Спілка > Публiкацiя

«Один шлях» привів китайських колег до НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 10 Вересня 2018
«Один шлях» привів китайських колег до НСЖУ

Іноземні гості зазвичай заздалегідь повідомляють про свій приїзд і бажання зустрітися. Проте в журналістиці, коли ритм життя й завдання диктують свій розпорядок, часто бувають експромти. Таким приємним експромтом став для Національної спілки журналістів візит делегації Китайського національного радіо на чолі із заступником директора Центру новинних програм Лі Вей, Ліу Чунлі.

Про зустріч вони попросили просто напередодні. І голова спілки Сергій Томіленко з її активом, звичайно, охоче прийняли колег з Піднебесної. Адже між НСЖУ і Всекитайською журналістською асоціацією уже склалися давні дружні зв’язки, укладено меморандум про співробітництво.

Цього разу візит китайських журналістів відбувся у рамках підготовки Національним радіо циклу програм до п’ятиріччя проекту «Один пояс – один шлях». Це запропонована Китаєм ініціатива об'єднаних проектів «Економічного поясу Шовкового шляху» і «Морського Шовкового шляху XXI століття». Суть ініціативи полягає в пошукові, формуванні та просуванні нової моделі міжнародного співробітництва й розвитку за допомогою зміцнення регіональних двосторонніх і багатосторонніх механізмів і структур взаємодії за участю Китаю. А в її основу, звичайно ж, шанобливі до історії і традицій китайці поклали ідею продовження й розвитку духу Стародавнього шовкового шляху.

«Один пояс – один шлях» пролягає через континенти Азії, Європи та Африки, з'єднує живе економічне коло Східної Азії на одному кінці з розвиненим європейським економічним колом на іншому. Охоплює програма країни з потужним потенціалом економічного розвитку. Тож факт, що її учасником є і Україна, можна вважати важливою міжнародною оцінкою.

Розмова на зустрічі, природно, стосувалася й питань журналістської діяльності. Вони багато в чому спільні для журналістів різних країн – звуження сегменту друкованої преси в умовах активізації електронної, потреба відповідати вимогам часу, зокрема щодо охоплення тієї аудиторії, яка нині віддає перевагу інформації зі смартфонів. Втім, навели китайські колеги й цікаву статистику – виявляється, останнім часом кількість слухачів, які обирають радіо навіть частіше, ніж телебачення, у Китаї дещо зросла. Несподівано, чи не так? Вони пояснюють це тим, що радіо дає потрібну інформацію й водночас можливість паралельно займатися ще якоюсь справою.

На жаль, українські економічні реалії багато в чому відстають від китайських, відзначив Сергій Томіленко. Важливими для нас нині також є питання: забезпечення умов для безперешкодного виконання журналістами своїх професійних обов’язків; скорочення тиражів друкованої преси; доставка видань до передплатників. А в сфері електронних ЗМІ потрібно ширше запроваджувати новації для залучення аудиторії, особливо молодіжної. Однак оптимізму, з його слів, додає те, що журналістська професія є популярною, молодь охоче йде навчатися у спеціалізовані виші.

Участь у зустрічі взяли голова НСЖУ Сергій Томіленко, секретар НСЖУ Зоя Шарикова та заступник директора інформаційного агентства «Українські новини» Олександр Хорольський.

Спілчанські новини

«Парламент має невідкладно проголосувати за мораторій на перевірку ЗМІ під час виборів», – Томенко// НСЖУ, 14.11.2018

Мораторій на перевірки засобів масової інформації в період виборів невідкладно своїм рішенням має затвердити парламент України. Про це сказав політичний діяч, колишній віце-спікер Верховної Ради України, екс-голова Комітету з питань свободи слова Верховної Ради України Микола Томенко в ході «Президентського клубу» в Національній спілці журналістів України.

У Верховній Раді – нова спроба обмежити свободу слова// НСЖУ, 14.11.2018

Громадські активісти проаналізували новий законопроект, у разі ухвалення якого Верховна Рада матиме виключне право пропонувати РНБО список медіа, щодо яких можуть застосувати санкції. Про це йдеться у зверненні коаліції "За вільний інтернет", яке підтримала і Національна спілка журналістів України.

Міжредакційний обмін досвідом уперше за роки незалежності відбувся на Харківщині, зібравши газетярів із 8 областей// НСЖУ, 13.11.2018

До Ізюма прибули 12 керівників реформованих ЗМІ з 8 областей України для участі в практичному семінарі, що був організований за сприяння офісу Ради Європи в рамках Програми «Свобода медіа в Україні». Такий міжредакційний обмін досвідом відбувався вперше за роки незалежності.

Президент підписав Указ про стипендії дітям журналістів, які загинули у зв'язку з виконанням професійних обов'язків// НСЖУ, 13.11.2018

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про призначення стипендій Президента України дітям журналістів, які загинули у зв’язку з виконанням професійних обов’язків».

Партнери