Спілка > Публiкацiя

Українському журналісту необхідно виїхати з Криму на лікування до Києва, – НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
Недiля 09 Вересня 2018
Українському журналісту необхідно виїхати з Криму на лікування до Києва, – НСЖУ

Національна спілка журналістів України закликає і українську владу, і міжнародні організації докласти всіх зусиль, аби домогтися необхідного лікування в кардіологічній клініці Києва кримського журналіста, члена НСЖУ Миколи Семени, незаконно засудженого в окупованому Криму.

НСЖУ передала Представникові ОБСЄ з питань свободи слова Арлему Дезіру медичні документи, які засвідчують потребу стаціонарного кардіологічного лікування кримського журналіста, й попросила пана Дезіра вплинути на російську владу, аби Микола Семена зміг виїхати з Криму на материкову Україну. Відповідні клопотання до Представника ОБСЄ з питань свободи медіа та до Уповноваженої РФ з прав людини надіслала також і Уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова.

Солідарність з Миколою Семеною, нашим авторитетним колегою з Криму, засудженим російською владою за виконання своїх професійних обов’язків, є пріоритетом для Національної спілки журналістів, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – І тут єдиною є позиція підтримки пана Миколи Європейською і Міжнародною федераціями, Офісом Представника ОБСЄ. Сподіваємося, до нашого літнього колеги російська влада виявить людяність та дозволить йому виїхати на лікування до Києва.

– Нагадаємо, 22 вересня виповниться рік, як в окупованому Криму засуджено журналіста, фахівця, порядну людину Миколу Семену. Протягом року наш колега, мій земляк, не може покидати окупований півострів і скористатися правом на свободу слова, вільно висловлювати думки. Рішенням російського суду його позбавили права на професію. А забороною покидати окупований Крим Миколу Семену позбавили права на лікування. Кримського журналіста фактично вбивають на наших очах, – заявляє секретар Національної спілки журналістів України Олена Юрченко.

Спеціальний представник ОБСЄ з питань свободи слова Арлем Дезір 26 червня 2018 року на експертній конференції ОБСЄ в Києві заявив, що засуджений у Криму автор Радіо Свобода і Крим.Реалії кримський журналіст Микола Семена, утримуваний в полоні на Донбасі автор Радіо Свобода Станіслав Асєєв, засуджений в Росії український режисер Олег Сенцов «є символами порушення свободи українських громадян».

Національна спілка журналістів України заявляє, що й далі докладатиме всіх зусиль, у тому числі – на міжнародних майданчиках, задля визволення українських журналістів, яких незаконно тримає Росія.

Автора Радіо Свобода і Крим.Реалії, кримського журналіста Миколу Семену російська влада звинуватила в публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії. Підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя 22 вересня 2017 року призначив Миколі Семені покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю.

Микола Семена стверджує, що у своїх матеріалах реалізовував право на вільне висловлення думки і що він як журналіст мав повне право користуватися свободою слова.

Національна спілка журналістів України наголошує на абсолютній невинуватості Семени, який у статті висловлював свої думки щодо статусу анексованого Криму. НСЖУ вимагає негайного припинення кримінального переслідування Миколи Семени, зняття звинувачень і надання йому можливості виїхати з Криму на материкову частину України для проходження лікування.

НСЖУ протягом року привертає увагу професійних міжнародних організацій і спілок до «справи Семени», яка є політичним гонінням журналіста, і залучає йому на допомогу урядові установи. Національна творча спілка, МФЖ, ЄФЖ, Бюро представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ неодноразово закликали російську владу дати змогу Миколі Семені залишити окупований півострів для лікування, але заклики залишаються без відповіді.

Спілчанські новини

«Парламент має невідкладно проголосувати за мораторій на перевірку ЗМІ під час виборів», – Томенко// НСЖУ, 14.11.2018

Мораторій на перевірки засобів масової інформації в період виборів невідкладно своїм рішенням має затвердити парламент України. Про це сказав політичний діяч, колишній віце-спікер Верховної Ради України, екс-голова Комітету з питань свободи слова Верховної Ради України Микола Томенко в ході «Президентського клубу» в Національній спілці журналістів України.

У Верховній Раді – нова спроба обмежити свободу слова// НСЖУ, 14.11.2018

Громадські активісти проаналізували новий законопроект, у разі ухвалення якого Верховна Рада матиме виключне право пропонувати РНБО список медіа, щодо яких можуть застосувати санкції. Про це йдеться у зверненні коаліції "За вільний інтернет", яке підтримала і Національна спілка журналістів України.

Міжредакційний обмін досвідом уперше за роки незалежності відбувся на Харківщині, зібравши газетярів із 8 областей// НСЖУ, 13.11.2018

До Ізюма прибули 12 керівників реформованих ЗМІ з 8 областей України для участі в практичному семінарі, що був організований за сприяння офісу Ради Європи в рамках Програми «Свобода медіа в Україні». Такий міжредакційний обмін досвідом відбувався вперше за роки незалежності.

Президент підписав Указ про стипендії дітям журналістів, які загинули у зв'язку з виконанням професійних обов'язків// НСЖУ, 13.11.2018

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про призначення стипендій Президента України дітям журналістів, які загинули у зв’язку з виконанням професійних обов’язків».

Партнери