Спілка > Публiкацiя

Українському журналісту необхідно виїхати з Криму на лікування до Києва, – НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
Недiля 09 Вересня 2018
Українському журналісту необхідно виїхати з Криму на лікування до Києва, – НСЖУ

Національна спілка журналістів України закликає і українську владу, і міжнародні організації докласти всіх зусиль, аби домогтися необхідного лікування в кардіологічній клініці Києва кримського журналіста, члена НСЖУ Миколи Семени, незаконно засудженого в окупованому Криму.

НСЖУ передала Представникові ОБСЄ з питань свободи слова Арлему Дезіру медичні документи, які засвідчують потребу стаціонарного кардіологічного лікування кримського журналіста, й попросила пана Дезіра вплинути на російську владу, аби Микола Семена зміг виїхати з Криму на материкову Україну. Відповідні клопотання до Представника ОБСЄ з питань свободи медіа та до Уповноваженої РФ з прав людини надіслала також і Уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова.

Солідарність з Миколою Семеною, нашим авторитетним колегою з Криму, засудженим російською владою за виконання своїх професійних обов’язків, є пріоритетом для Національної спілки журналістів, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – І тут єдиною є позиція підтримки пана Миколи Європейською і Міжнародною федераціями, Офісом Представника ОБСЄ. Сподіваємося, до нашого літнього колеги російська влада виявить людяність та дозволить йому виїхати на лікування до Києва.

– Нагадаємо, 22 вересня виповниться рік, як в окупованому Криму засуджено журналіста, фахівця, порядну людину Миколу Семену. Протягом року наш колега, мій земляк, не може покидати окупований півострів і скористатися правом на свободу слова, вільно висловлювати думки. Рішенням російського суду його позбавили права на професію. А забороною покидати окупований Крим Миколу Семену позбавили права на лікування. Кримського журналіста фактично вбивають на наших очах, – заявляє секретар Національної спілки журналістів України Олена Юрченко.

Спеціальний представник ОБСЄ з питань свободи слова Арлем Дезір 26 червня 2018 року на експертній конференції ОБСЄ в Києві заявив, що засуджений у Криму автор Радіо Свобода і Крим.Реалії кримський журналіст Микола Семена, утримуваний в полоні на Донбасі автор Радіо Свобода Станіслав Асєєв, засуджений в Росії український режисер Олег Сенцов «є символами порушення свободи українських громадян».

Національна спілка журналістів України заявляє, що й далі докладатиме всіх зусиль, у тому числі – на міжнародних майданчиках, задля визволення українських журналістів, яких незаконно тримає Росія.

Автора Радіо Свобода і Крим.Реалії, кримського журналіста Миколу Семену російська влада звинуватила в публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії. Підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя 22 вересня 2017 року призначив Миколі Семені покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю.

Микола Семена стверджує, що у своїх матеріалах реалізовував право на вільне висловлення думки і що він як журналіст мав повне право користуватися свободою слова.

Національна спілка журналістів України наголошує на абсолютній невинуватості Семени, який у статті висловлював свої думки щодо статусу анексованого Криму. НСЖУ вимагає негайного припинення кримінального переслідування Миколи Семени, зняття звинувачень і надання йому можливості виїхати з Криму на материкову частину України для проходження лікування.

НСЖУ протягом року привертає увагу професійних міжнародних організацій і спілок до «справи Семени», яка є політичним гонінням журналіста, і залучає йому на допомогу урядові установи. Національна творча спілка, МФЖ, ЄФЖ, Бюро представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ неодноразово закликали російську владу дати змогу Миколі Семені залишити окупований півострів для лікування, але заклики залишаються без відповіді.

Спілчанські новини

Напад зі стріляниною: надзвичайна пригода в прес-центрі газети «Новий день»// НСЖУ, 18.01.2019

Прес-конференція і круглий стіл з питань автоперевезень у Херсоні закінчилися стріляниною, отруєнням журналістів газом та побитими вікнами. Сьогодні невідомі розпилили газ у прес-центрі газети «Новий день», а потім почали стріляти з редакційного коридору в приміщення прес-клубу...

Переможці Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців отримали сертифікати і премії// НСЖУ, 17.01.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулося урочисте вручення сертифікатів лауреатам Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців. Організатор конкурсу – Благодійний фонд «Горєніє», партнер – НСЖУ.

«З нетерпінням чекаємо всеукраїнського редакторського зібрання» – Володимир Яцкевич// НСЖУ, 17.01.2019

«Натуральним здирством» називає тарифну політику Укрпошти Володимир Яцкевич, шеф-редактор житомирської обласної газети «Эхо» («Відлуння»). У листі до НСЖУ він зазначив, що з нетерпінням чекає лютневої Всеукраїнської наради редакторів газет з питань захисту друкованих ЗМІ, на яку творча спілка запрошує керівництво держави.

Спеціальний календар на захист свободи слова й прав журналістів випустив телеканал «112 Україна»// НСЖУ, 17.01.2019

Тематичний календар на 2019 рік, який є роком великих виборів – Президента й парламенту, містить гасла щодо захисту прав журналістів і невтручання політиків у роботу українських медіа.

Партнери