Спілка > Публiкацiя

В Одесі журналістку побили металевою трубою під час зйомки незаконної забудови

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 07 Вересня 2018
В Одесі журналістку побили металевою трубою під час зйомки незаконної забудови

Подія трапилася на вулиці Некрасова, неподалік Одеського художнього училища ім. Грекова.

Журналіст-фрілансер Олена Балаба приїхала на місце подій після дзвінка місцевих жителів, які повідомили про незаконне будівництво, що ведеться в їхньому дворі, та ймовірне захоплення території училища. Коли журналістка розпочала зйомку, на неї накинулася одна з причетних до забудови Марія Огнєва й почала бити шматком металевої труби.

- Потім схопила фотоапарат і стала душити мене шнурком, на якому він тримався, - розповідає в коментарі НСЖУ деталі нападу пані Олена. – Мене виручили жителі цього будинку, які й телефонували та запрошували підготувати матеріал. Нападниця, яка також мешкає в цьому дворі, побила, крім мене, ще кількох своїх сусідів.

Після пригоди Олена Балаба змушена була звернутися до лікарів. Нині вона скаржиться на постійні головні болі.

- Прокидаюся вранці з мігренню, вживаю знеболювальне і йду на роботу. Такого раніше ніколи не було. Змушена за рекомендацією невропатолога пройти курс лікування, - говорить журналістка.

Загалом же лікарі діагностували в Олени Балаби легкі тілесні ушкодження. За фактом нападу, який трапився увечері 31 серпня, пані Олена звернулася до правоохоронців, нині відкрито кримінальне провадження за статтею 345-1 ККУ («Погроза або насильство щодо журналіста»).

- Разом зі мною заяву написали й решта постраждалих. Передали поліції всі докази, зокрема, відео, де видно напади, - додає постраждала.

Спілчанські новини

Напад зі стріляниною: надзвичайна пригода в прес-центрі газети «Новий день»// НСЖУ, 18.01.2019

Прес-конференція і круглий стіл з питань автоперевезень у Херсоні закінчилися стріляниною, отруєнням журналістів газом та побитими вікнами. Сьогодні невідомі розпилили газ у прес-центрі газети «Новий день», а потім почали стріляти з редакційного коридору в приміщення прес-клубу...

Переможці Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців отримали сертифікати і премії// НСЖУ, 17.01.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулося урочисте вручення сертифікатів лауреатам Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців. Організатор конкурсу – Благодійний фонд «Горєніє», партнер – НСЖУ.

«З нетерпінням чекаємо всеукраїнського редакторського зібрання» – Володимир Яцкевич// НСЖУ, 17.01.2019

«Натуральним здирством» називає тарифну політику Укрпошти Володимир Яцкевич, шеф-редактор житомирської обласної газети «Эхо» («Відлуння»). У листі до НСЖУ він зазначив, що з нетерпінням чекає лютневої Всеукраїнської наради редакторів газет з питань захисту друкованих ЗМІ, на яку творча спілка запрошує керівництво держави.

Спеціальний календар на захист свободи слова й прав журналістів випустив телеканал «112 Україна»// НСЖУ, 17.01.2019

Тематичний календар на 2019 рік, який є роком великих виборів – Президента й парламенту, містить гасла щодо захисту прав журналістів і невтручання політиків у роботу українських медіа.

Партнери