Спілка > Публiкацiя

Редактори газет Чернігівщини протестують проти пілотного проекту Укрпошти

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 07 Вересня 2018
Редактори газет Чернігівщини протестують проти пілотного проекту Укрпошти

Минулого тижня районні газети Чернігівської області вийшли з незвичними першими сторінками. Видання оприлюднили свій протест та вимоги у зв’язку з пілотним проектом ПАТ «Укрпошта», який по суті ліквідує сільські поштові відділення.

Акцію ініціювала Чернігівська обласна організація НСЖУ, ГО «Асоціація регіональних ЗМІ» та власне самі редактори. Адже з упровадженням пілотного проекту тиражі друкованих видань суттєво знизилися, газети сільським передплатникам поштовики доставляють із запізненням на кілька днів, а почасти – й на тиждень. У деякі села районки взагалі не надходять по 2–3 тижні.

На думку і керівників друкованих видань, і самих передплатників, пілотний проект просто знищує пресу, яка через дії поштовиків стає недоступною для читачів.

Напередодні акції під час зустрічі в Чернігові редактори районок констатували: у так званих пересувних поштових відділень одна мета – зруйнувати поштову галузь і районні газети. Звернення до поштовиків не дають результату – друковані видання свідомо знищуються.

За словами редактора Коропської районної газети «Нові горизонти» Людмили Ковальчук, листоноші свідомо лякають передплатників, що газет не буде і грошей на вітер викидати селянам не слід.

На думку редактора «Прилуччини» Валентини Матвієнко, нині існує реальна загроза зриву передплатної компанії, яку проводити – і особливо в сільській місцевості – по суті нікому. Поштові відділення в селах закривають, листонош звільняють, а поштовики з пересувних авто не зацікавленні в стабільності тиражів і національних, і місцевих видань.

Шукаючи не конфронтації, а порозуміння, журналістська спільнота Чернігівщини наполягає, аби керівництво ПАТ «Укрпошта» врахувало побажання своїх клієнтів і партнерів:

- дотримуватися чіткого графіку руху й роботи на місцях пересувних відділень;

- оприлюднювати графік руху пересувних відділень у періодичних виданнях, вказуючи прізвища, імена та контактні телефони поштарів, які обслуговують населені пункти;

- забезпечити доставку передплачених друкованих видань протягом трьох днів від дня виходу номеру в друк;

- забезпечити доставку передплаченого видання у населені пункти з невеликою кількістю жителів згідно з графіком виходу газет, а не раз чи два на місяць;

- розробити й оприлюднити план роботи в осінньо-зимовий період, врахувавши географічні особливості Чернігівщини;

- забезпечити рівні умови для всіх ЗМІ області під час проведення передплати на 2019 рік;

- передбачити відповідальність ПАТ «Укрпошта» за несвоєчасну доставку газет передплатникам під час укладання договорів із редакціями.

Наразі редактори газет Чернігвщини розпочали активне обговорення наслідків пілотного проекту в соціальній мережі Facebook і не мають наміру зупинятися у відстоюванні інтересів місцевої преси. Якщо керівництво «Укрпошти» не дослухається до думки газетярів і своїх же клієнтів, Чернігівська обласна організація НСЖУ ініціюватиме й інші акції. План дій редакторами вже напрацьовано.

 

Спілчанські новини

Національній спілці журналістів України – 60 років! Вітання колегам!// НСЖУ, 23.04.2019

Національна спілка журналістів України, яка заснована на Першому з’їзді журналістів України (23–24 квітня 1959 р.), нині відзначає круглу дату своєї історії – 60-річчя!

«Політики мають закликати своїх прихильників поважати ЗМІ й не давати волю агресії під час мітингів», – голова НСЖУ// НСЖУ, 23.04.2019

Під час акції-подяки Петрові Порошенку за 5 років роботи на посаді Президента України, що проходила 22 квітня під Адміністрацією Президента, спалахнув конфлікт між учасниками зібрання і журналістами NewsOne. Люди обступили знімальну групу NewsOne, почали ображати журналістів, називали їх пропагандистами і тими, хто працює на Росію та створює фейки.

24 квітня відбудеться практичний тренінг для журналістів і блогерів «Фото- і відеозйомка смартфоном. Секрети і поради» (АНОНС)// НСЖУ, 22.04.2019

Організатори тренінгу: Національна спілка журналістів України та компанія Huawei Україна. Місце проведення: Хрещатик, 27-а, конференц-зала. Початок о 15:00. Тривалість: 2 години.

Зеленський анонсує «інформаційну війну» для завершення війни на Донбасі// НСЖУ, 22.04.2019

Лідер президентської гонки Володимир Зеленський розповів, що його команда готує «інформаційну війну» для припинення війни на Донбасі, і попросив допомоги в українських журналістів. Про це Зеленський заявив у ніч після дня голосування, відповідаючи на запитання Громадського телебачення про його кроки стосовно мешканців окупованих територій.

Партнери