Спілка > Публiкацiя

Редактори газет Чернігівщини протестують проти пілотного проекту Укрпошти

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 07 Вересня 2018
Редактори газет Чернігівщини протестують проти пілотного проекту Укрпошти

Минулого тижня районні газети Чернігівської області вийшли з незвичними першими сторінками. Видання оприлюднили свій протест та вимоги у зв’язку з пілотним проектом ПАТ «Укрпошта», який по суті ліквідує сільські поштові відділення.

Акцію ініціювала Чернігівська обласна організація НСЖУ, ГО «Асоціація регіональних ЗМІ» та власне самі редактори. Адже з упровадженням пілотного проекту тиражі друкованих видань суттєво знизилися, газети сільським передплатникам поштовики доставляють із запізненням на кілька днів, а почасти – й на тиждень. У деякі села районки взагалі не надходять по 2–3 тижні.

На думку і керівників друкованих видань, і самих передплатників, пілотний проект просто знищує пресу, яка через дії поштовиків стає недоступною для читачів.

Напередодні акції під час зустрічі в Чернігові редактори районок констатували: у так званих пересувних поштових відділень одна мета – зруйнувати поштову галузь і районні газети. Звернення до поштовиків не дають результату – друковані видання свідомо знищуються.

За словами редактора Коропської районної газети «Нові горизонти» Людмили Ковальчук, листоноші свідомо лякають передплатників, що газет не буде і грошей на вітер викидати селянам не слід.

На думку редактора «Прилуччини» Валентини Матвієнко, нині існує реальна загроза зриву передплатної компанії, яку проводити – і особливо в сільській місцевості – по суті нікому. Поштові відділення в селах закривають, листонош звільняють, а поштовики з пересувних авто не зацікавленні в стабільності тиражів і національних, і місцевих видань.

Шукаючи не конфронтації, а порозуміння, журналістська спільнота Чернігівщини наполягає, аби керівництво ПАТ «Укрпошта» врахувало побажання своїх клієнтів і партнерів:

- дотримуватися чіткого графіку руху й роботи на місцях пересувних відділень;

- оприлюднювати графік руху пересувних відділень у періодичних виданнях, вказуючи прізвища, імена та контактні телефони поштарів, які обслуговують населені пункти;

- забезпечити доставку передплачених друкованих видань протягом трьох днів від дня виходу номеру в друк;

- забезпечити доставку передплаченого видання у населені пункти з невеликою кількістю жителів згідно з графіком виходу газет, а не раз чи два на місяць;

- розробити й оприлюднити план роботи в осінньо-зимовий період, врахувавши географічні особливості Чернігівщини;

- забезпечити рівні умови для всіх ЗМІ області під час проведення передплати на 2019 рік;

- передбачити відповідальність ПАТ «Укрпошта» за несвоєчасну доставку газет передплатникам під час укладання договорів із редакціями.

Наразі редактори газет Чернігвщини розпочали активне обговорення наслідків пілотного проекту в соціальній мережі Facebook і не мають наміру зупинятися у відстоюванні інтересів місцевої преси. Якщо керівництво «Укрпошти» не дослухається до думки газетярів і своїх же клієнтів, Чернігівська обласна організація НСЖУ ініціюватиме й інші акції. План дій редакторами вже напрацьовано.

 

Спілчанські новини

«Парламент має невідкладно проголосувати за мораторій на перевірку ЗМІ під час виборів», – Томенко// НСЖУ, 14.11.2018

Мораторій на перевірки засобів масової інформації в період виборів невідкладно своїм рішенням має затвердити парламент України. Про це сказав політичний діяч, колишній віце-спікер Верховної Ради України, екс-голова Комітету з питань свободи слова Верховної Ради України Микола Томенко в ході «Президентського клубу» в Національній спілці журналістів України.

У Верховній Раді – нова спроба обмежити свободу слова// НСЖУ, 14.11.2018

Громадські активісти проаналізували новий законопроект, у разі ухвалення якого Верховна Рада матиме виключне право пропонувати РНБО список медіа, щодо яких можуть застосувати санкції. Про це йдеться у зверненні коаліції "За вільний інтернет", яке підтримала і Національна спілка журналістів України.

Міжредакційний обмін досвідом уперше за роки незалежності відбувся на Харківщині, зібравши газетярів із 8 областей// НСЖУ, 13.11.2018

До Ізюма прибули 12 керівників реформованих ЗМІ з 8 областей України для участі в практичному семінарі, що був організований за сприяння офісу Ради Європи в рамках Програми «Свобода медіа в Україні». Такий міжредакційний обмін досвідом відбувався вперше за роки незалежності.

Президент підписав Указ про стипендії дітям журналістів, які загинули у зв'язку з виконанням професійних обов'язків// НСЖУ, 13.11.2018

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про призначення стипендій Президента України дітям журналістів, які загинули у зв’язку з виконанням професійних обов’язків».

Партнери