Спілка > Публiкацiя

Обласна газета реалізовує свої права на незалежність після тривалої боротьби з чиновниками

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 06 Серпня 2018
Обласна газета реалізовує свої права на незалежність після тривалої боротьби з чиновниками

25 липня 2018 р. ТзОВ «Редакція обласної громадсько-політичної газети «Волинська газета» підписала з першим заступником голови Волинської облради Олександром Пирожиком договір про оренду приміщення редакції, і це стало заключним акордом довготривалої епопеї з роздержавленням видання.

Нагадаємо, лише в судовому порядку колективу газети довелося відстоювати своє право на роздержавлення, оскільки звільнений 22 березня ц. р. голова облдержадміністрації Володимир Гунчик (НСЖУ визнала його «Ворогом преси») до останнього відмовлявся підписувати установчий договір про вихід із числа співзасновників, що є неодмінною умовою для отримання реформованій юридичній особі нового свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації. Тож Постановою колегії суддів Касаційного господарського суду Верховного суду України від 8 травня 2018 р. скаргу Волинської облдержадміністрації на рішення Господарського суду міста Києва від 6 листопада 2017 р. і постанову Київського апеляційного господарського суду від 14 грудня 2017 р. відхилено, і ТзОВ «Редакція обласної громадсько-політичної газети «Волинська газета» виходить у світ із новим реєстраційним свідоцтвом ВЛ №530-263 ПР, отриманим в Головному територіальному управлінні юстиції у Волинській області ще 20 березня 2018 р.

Наступним етапом процедури роздержавлення стало отримання на правах оренди приміщення обласної комунальної власності, яке займає редакція. Рішенням постійної депутатської комісії Волинської облради від 30 травня 2018 р. та на підставі розпорядження голови облради Ігоря Палиці від 5 червня 2018 р. його надано в оренду з розміром плати. Встановленим для бюджетних організацій, терміном на 25 років. Але оскільки процедура нотаріального засвідчення цього документу на такий тривалий термін ускладнена, то «Волинська газета» підписала договір оренди строком на 2 роки 11 місяців із першим заступником голови облради Олександром Пирожиком – із умовою пролонгації документи на відповідний період.

– На цьому основні бюрократичні процедури з роздержавленням газети можна вважати завершеними, – підсумував директор ТзОВ, заслужений журналіст України Володимир Данилюк. – «Волинська газета» довела на практиці, що навіть за умов існування недосконалого законодавства та протидії з боку окремих державних чинуш не лише можна, але й треба досягати поставленої мети, в чому допомогло й керівництво НСЖУ. Наступний етап – адаптація до роботи в нових, дуже складних умовах. Сподіватися на милість від влади не доводиться, «Укрпошта» перебуває в стагнації, тому попереду ще чимало складних випробувань. Але наш досвід повинен стимулювати інших колег до енергійної боротьби за свої журналістські права та майбутнє редакційних колективів.

У Національній спілці журналістів України переконані, що роздержавлення «Волинської газети» стало реальністю лише завдяки наполегливості головного редактора та колективу:

 Очевидно, що «Волинська газета» показує колегам приклад боротьби за свої права,  наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Часто чиновники не поспішають виконувати Закон про реформування, перевіряють журналістів на принциповість. Особливо у ситуації, коли редакція володіє майном чи займає гарне приміщення. Але готовність відстоювати свої права та підтримка колег є запорукою журналістських перемог. Про це свідчить і ця історія боротьби колег з Луцька.

Спілчанські новини

Поштове відділення, порушуючи договір, відмовляється приймати луганську «районку» для розповсюдження передплатникам// НСЖУ, 12.10.2018

Через непартнерське ставлення регіонального відділення Укрпошти газета «Сватівські відомості» (Луганська область) уже втратила понад тисячу примірників за передплатою. Тепер «районка» до читачів почала надходити на тиждень пізніше.

18 жовтня пройде регіональна дискусія з фізичної безпеки журналістів// НСЖУ, 12.10.2018

18 жовтня в Рівному відбудеться дискусія з фізичної безпеки журналістів за участю голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Лауреат Премії імені В’ячеслава Чорновола 2018 року – Євген Букет// НСЖУ, 11.10.2018

Лауреатом Премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики 2018 року став письменник-публіцист, член НСЖУ, головний редактор тижневика «Культура і життя» Євген Букет за статтю «Ханська Україна», надруковану в газеті «Кримська світлиця». Це рішення ухвалив 11 жовтня Комітет з присудження премії, роботу якого організовує Держкомтелерадіо, повідомляє прес-служба відомства.

Журналістку облили невідомою речовиною під час висвітлення акції протесту під будівлею МВС// НСЖУ, 10.10.2018

Подія трапилася сьогодні, 10 жовтня, коли Анастасія Пшенична, кореспондентка телеканалу NewsOne, з оператором висвітлювали акцію протесту С14: пікетувальники вимагають розслідування нападу з гранатою на житло координатора організації Сергія Мазура.

Партнери