Спілка > Публiкацiя

Обласна газета реалізовує свої права на незалежність після тривалої боротьби з чиновниками

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 06 Серпня 2018
Обласна газета реалізовує свої права на незалежність після тривалої боротьби з чиновниками

25 липня 2018 р. ТзОВ «Редакція обласної громадсько-політичної газети «Волинська газета» підписала з першим заступником голови Волинської облради Олександром Пирожиком договір про оренду приміщення редакції, і це стало заключним акордом довготривалої епопеї з роздержавленням видання.

Нагадаємо, лише в судовому порядку колективу газети довелося відстоювати своє право на роздержавлення, оскільки звільнений 22 березня ц. р. голова облдержадміністрації Володимир Гунчик (НСЖУ визнала його «Ворогом преси») до останнього відмовлявся підписувати установчий договір про вихід із числа співзасновників, що є неодмінною умовою для отримання реформованій юридичній особі нового свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації. Тож Постановою колегії суддів Касаційного господарського суду Верховного суду України від 8 травня 2018 р. скаргу Волинської облдержадміністрації на рішення Господарського суду міста Києва від 6 листопада 2017 р. і постанову Київського апеляційного господарського суду від 14 грудня 2017 р. відхилено, і ТзОВ «Редакція обласної громадсько-політичної газети «Волинська газета» виходить у світ із новим реєстраційним свідоцтвом ВЛ №530-263 ПР, отриманим в Головному територіальному управлінні юстиції у Волинській області ще 20 березня 2018 р.

Наступним етапом процедури роздержавлення стало отримання на правах оренди приміщення обласної комунальної власності, яке займає редакція. Рішенням постійної депутатської комісії Волинської облради від 30 травня 2018 р. та на підставі розпорядження голови облради Ігоря Палиці від 5 червня 2018 р. його надано в оренду з розміром плати. Встановленим для бюджетних організацій, терміном на 25 років. Але оскільки процедура нотаріального засвідчення цього документу на такий тривалий термін ускладнена, то «Волинська газета» підписала договір оренди строком на 2 роки 11 місяців із першим заступником голови облради Олександром Пирожиком – із умовою пролонгації документи на відповідний період.

– На цьому основні бюрократичні процедури з роздержавленням газети можна вважати завершеними, – підсумував директор ТзОВ, заслужений журналіст України Володимир Данилюк. – «Волинська газета» довела на практиці, що навіть за умов існування недосконалого законодавства та протидії з боку окремих державних чинуш не лише можна, але й треба досягати поставленої мети, в чому допомогло й керівництво НСЖУ. Наступний етап – адаптація до роботи в нових, дуже складних умовах. Сподіватися на милість від влади не доводиться, «Укрпошта» перебуває в стагнації, тому попереду ще чимало складних випробувань. Але наш досвід повинен стимулювати інших колег до енергійної боротьби за свої журналістські права та майбутнє редакційних колективів.

У Національній спілці журналістів України переконані, що роздержавлення «Волинської газети» стало реальністю лише завдяки наполегливості головного редактора та колективу:

 Очевидно, що «Волинська газета» показує колегам приклад боротьби за свої права,  наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Часто чиновники не поспішають виконувати Закон про реформування, перевіряють журналістів на принциповість. Особливо у ситуації, коли редакція володіє майном чи займає гарне приміщення. Але готовність відстоювати свої права та підтримка колег є запорукою журналістських перемог. Про це свідчить і ця історія боротьби колег з Луцька.

Спілчанські новини

МФЖ закликає кандидатів на посаду Президента України стати на захист прав журналістів// НСЖУ, 22.03.2019

Міжнародна федерація журналістів закликала Петра Порошенка й Володимира Зеленського стати на захист українських журналістів. МФЖ підтримує зусилля Національної спілки журналістів України вимагати від кандидатів на посаду глави держави гарантувати свободу слова й захист прав журналістів.

Польська репортерка присвятила журналістську нагороду Станіславу Асєєву// НСЖУ, 22.03.2019

Спілка польських журналістів нагородила Моніку Андрушевську за репортаж для видання Tygodnik Powszechny «Бери тіло, поки дають», в якому описано історії українських матерів, які розшукують своїх синів, що пропали на війні.

Трьом зловмисникам, які вчинили збройний напад на газету «Новий день», оголошено про підозру// НСЖУ, 22.03.2019

Національна поліція інформує про прогрес у розслідуванні надзвичайної події – застосування зброї та сльозогінного газу під час проведення в Херсоні прес-конференції у прес-клубі газети «Новий день» (18 січня). Проте колектив херсонського видання висловлює невдоволення перебыгом розслідування та звинувачує поліцію в «зумисному затягуванні», а дії слідчих називає некваліфікованими.

Держкомтелерадіо: у проекті – програма підтримки й розвитку регіональних ЗМІ// НСЖУ, 21.03.2019

На лист-звернення Національної спілки журналістів України до уряду (за підсумками всеукраїнської наради редакторів газет) Держкомтелерадіо повідомив НСЖУ, що заплановано розробку проекту програми підтримки та розвитку регіональних ЗМІ на виконання рішення колегії цього держкомітету від 29 січня 2019 року.

Партнери