Спілка > Публiкацiя

Обласна газета реалізовує свої права на незалежність після тривалої боротьби з чиновниками

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 06 Серпня 2018
Обласна газета реалізовує свої права на незалежність після тривалої боротьби з чиновниками

25 липня 2018 р. ТзОВ «Редакція обласної громадсько-політичної газети «Волинська газета» підписала з першим заступником голови Волинської облради Олександром Пирожиком договір про оренду приміщення редакції, і це стало заключним акордом довготривалої епопеї з роздержавленням видання.

Нагадаємо, лише в судовому порядку колективу газети довелося відстоювати своє право на роздержавлення, оскільки звільнений 22 березня ц. р. голова облдержадміністрації Володимир Гунчик (НСЖУ визнала його «Ворогом преси») до останнього відмовлявся підписувати установчий договір про вихід із числа співзасновників, що є неодмінною умовою для отримання реформованій юридичній особі нового свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації. Тож Постановою колегії суддів Касаційного господарського суду Верховного суду України від 8 травня 2018 р. скаргу Волинської облдержадміністрації на рішення Господарського суду міста Києва від 6 листопада 2017 р. і постанову Київського апеляційного господарського суду від 14 грудня 2017 р. відхилено, і ТзОВ «Редакція обласної громадсько-політичної газети «Волинська газета» виходить у світ із новим реєстраційним свідоцтвом ВЛ №530-263 ПР, отриманим в Головному територіальному управлінні юстиції у Волинській області ще 20 березня 2018 р.

Наступним етапом процедури роздержавлення стало отримання на правах оренди приміщення обласної комунальної власності, яке займає редакція. Рішенням постійної депутатської комісії Волинської облради від 30 травня 2018 р. та на підставі розпорядження голови облради Ігоря Палиці від 5 червня 2018 р. його надано в оренду з розміром плати. Встановленим для бюджетних організацій, терміном на 25 років. Але оскільки процедура нотаріального засвідчення цього документу на такий тривалий термін ускладнена, то «Волинська газета» підписала договір оренди строком на 2 роки 11 місяців із першим заступником голови облради Олександром Пирожиком – із умовою пролонгації документи на відповідний період.

– На цьому основні бюрократичні процедури з роздержавленням газети можна вважати завершеними, – підсумував директор ТзОВ, заслужений журналіст України Володимир Данилюк. – «Волинська газета» довела на практиці, що навіть за умов існування недосконалого законодавства та протидії з боку окремих державних чинуш не лише можна, але й треба досягати поставленої мети, в чому допомогло й керівництво НСЖУ. Наступний етап – адаптація до роботи в нових, дуже складних умовах. Сподіватися на милість від влади не доводиться, «Укрпошта» перебуває в стагнації, тому попереду ще чимало складних випробувань. Але наш досвід повинен стимулювати інших колег до енергійної боротьби за свої журналістські права та майбутнє редакційних колективів.

У Національній спілці журналістів України переконані, що роздержавлення «Волинської газети» стало реальністю лише завдяки наполегливості головного редактора та колективу:

 Очевидно, що «Волинська газета» показує колегам приклад боротьби за свої права,  наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Часто чиновники не поспішають виконувати Закон про реформування, перевіряють журналістів на принциповість. Особливо у ситуації, коли редакція володіє майном чи займає гарне приміщення. Але готовність відстоювати свої права та підтримка колег є запорукою журналістських перемог. Про це свідчить і ця історія боротьби колег з Луцька.

Спілчанські новини

«Якщо видання до 31 грудня подало хоч і неповну заяву про перереєстрацію, треба дозволити завершити реформування», – голова НСЖУ// НСЖУ, 18.12.2018

Уже 31 грудня спливає термін, відведений на реформування комунальних та державних ЗМІ. Більше половини комунальних видань, тобто 323 редакції, отримали бажану незалежність. Проте ще кілька сотень газет так і не завершили процес роздержавлення, а кілька десятків редакцій є реальними заручниками чиновників та депутатів.

«Побити журналіста коштує менше, ніж квитки в кіно», – учасники дискусії// НСЖУ, 18.12.2018

Протягом 2017–2018 років на Житомирщині сталося 7 фізичних атак на журналістів. Зокрема, мова йде про побиття редакторів газети «Бердичів діловий» Валерія Шелепи і газети «Патріот» Андрія Лактіонова, кореспондента інформаційного порталу «20 хвилин» Руслана Мороза, кореспондентки обласної газети «Ехо» Світлани Михальової.

Місія ООН занепокоєна зухвалістю атак на українських журналістів// НСЖУ, 17.12.2018

Напади на журналістів, працівників засобів масової інформації, активістів громадянського суспільства, а також осіб, які представляють альтернативні соціальні чи політичні погляди, стали дедалі більш відкритими, підживлюючи нетерпимість та дискримінацію в Україні. Про це йдеться в презентованій у понеділок у Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Стратегія розвитку України: погляд у 2020 рік// НСЖУ, 17.12.2018

У медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 17 грудня провів за участю експертів і журналістів панельну дискусію ««2020. Стратегія розвитку України».

Партнери