Спілка > Публiкацiя

Атаку на прес-центр «Українських Новин» у НСЖУ назвали ілюстрацією атмосфери страху

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 06 Серпня 2018
Атаку на прес-центр «Українських Новин» у НСЖУ назвали ілюстрацією атмосфери страху

Голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко назвав ілюстрацією атмосфери страху напад на прес-центр агентства «Українські Новини».

 Нова атака на журналістів! У центрі Києва журналісти інформаційного агентства виявилися беззахисними проти гопоти. Це відео "Українських Новин"  ілюстрація атмосфери страху, в якій працюють українські журналісти і у Києві, і у регіонах. У будь-який момент може проявитися агресія. Бо непокаране зло за попередні напади провокує нові атаки, - прокоментував Сергій Томіленко в соціальній мережі Фейсбук.
 
Невідомі вандали в п'ятницю напали на прес-центр «Українських Новин» у Києві. Вони намагалися зірвати прес-конференцію ювелірного будинку "ZARINA".
 
Близько 20 невідомих, в основному молодих людей, зайшли в прес-центр незабаром після початку заходу. Їх координатори почали ображати виступаючих на прес-конференції і гучними криками заважати її проведенню. В цей час ті, що зайшли, заклеїли прес-центр листівками, а також закидали виступаючих, а разом з ними і адміністратора прес-центру, курячими яйцями.
 
 
Після втручання керівництва агентства нападники залишили прес-центр. Перед відходом вони штовхнули одну зі спікерів заходу, в результаті чого вона впала на підлогу і травмувала руку.
 
Співробітники агентства викликали поліцію, але прибула на місце події вже після відходу вандалів.
 
«Українські Новини» розцінюють такі дії як хуліганство і вандалізм і вимагають від поліції виявити і покарати нападників.
 
Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом хуліганських дій, які сталися в прес-центрі Українських Новин. Про це Українським Новинам повідомила речник київської поліції Оксана Блищик.
 
"Зареєстрували кримінальне провадження за частиною 2 статті 296 (хуліганство) Кримінального кодексу", - сказала вона. За її словами, справу розслідує поліція Печерського району. Проводяться першочергові слідчі дії для встановлення підозрюваних у хуліганстві.
 

Спілчанські новини

«Якщо видання до 31 грудня подало хоч і неповну заяву про перереєстрацію, треба дозволити завершити реформування», – голова НСЖУ// НСЖУ, 18.12.2018

Уже 31 грудня спливає термін, відведений на реформування комунальних та державних ЗМІ. Більше половини комунальних видань, тобто 323 редакції, отримали бажану незалежність. Проте ще кілька сотень газет так і не завершили процес роздержавлення, а кілька десятків редакцій є реальними заручниками чиновників та депутатів.

«Побити журналіста коштує менше, ніж квитки в кіно», – учасники дискусії// НСЖУ, 18.12.2018

Протягом 2017–2018 років на Житомирщині сталося 7 фізичних атак на журналістів. Зокрема, мова йде про побиття редакторів газети «Бердичів діловий» Валерія Шелепи і газети «Патріот» Андрія Лактіонова, кореспондента інформаційного порталу «20 хвилин» Руслана Мороза, кореспондентки обласної газети «Ехо» Світлани Михальової.

Місія ООН занепокоєна зухвалістю атак на українських журналістів// НСЖУ, 17.12.2018

Напади на журналістів, працівників засобів масової інформації, активістів громадянського суспільства, а також осіб, які представляють альтернативні соціальні чи політичні погляди, стали дедалі більш відкритими, підживлюючи нетерпимість та дискримінацію в Україні. Про це йдеться в презентованій у понеділок у Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Стратегія розвитку України: погляд у 2020 рік// НСЖУ, 17.12.2018

У медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 17 грудня провів за участю експертів і журналістів панельну дискусію ««2020. Стратегія розвитку України».

Партнери