Спілка > Публiкацiя

Премія Франка: названі переможці в інформаційній сфері

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 03 Серпня 2018
Премія Франка: названі переможці в інформаційній сфері

На засіданні Комітету з премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності у четвер визначили лауреатів 2018 року, які вперше одержать більшу премію.

Про це повідомив голова Держкомтелерадіо та голова Комітету з премії Олег Наливайко.

"З цього року за ініціативою Держкомтелерадіо сума премії збільшена з 2 до 10 тисяч гривень в кожній з чотирьох номінацій",  сказав Наливайко.

Водночас він зазначив, що  цього року на здобуття премії надійшло 25 творчих робіт у 4 номінаціях. У номінації "За кращу публікацію у друкованих ЗМІ" традиційно найбільша кількість робіт  14. У номінаціях "За кращий твір у телевізійній сфері"  6, "За кращу наукову роботу в інформаційній сфері"  4. На номінацію "За кращий твір у радіомовній сфері" надійшла 1 робота.

При обговоренні робіт на номінацію "За кращу публікацію у друкованих ЗМІ" члени Комітету з премії особливо відзначили дві: публікацію краєзнавця, дослідника, письменника-публіциста Сергія Шевченка "Рік жертв Великого терору: вшануймо пам'ять репресованих", оприлюднену 27 травня 2017 року в газеті "Дзеркало тижня" з актуального інформаційно-публіцистичного проекту "Рік жертв Великого терору", що друкувався протягом 20152017 років. А також книгу Катерини Щоткіної "Любомир Гузар. Хочу бути людиною" (видавництво "Віват", 2017) про патріарха Української греко-католицької церкви. Члени комітету надали перевагу публікації Сергія Шевченка. 

На фото: Сергій Шевченко, секретар НСЖУ, лауреат премії І.Франка

"Автором проведена колосальна дослідницька робота. Матеріали написані на високому журналістському рівні, написані чесно, так, як потрібно знати нашим людям, бо був розстріляний цвіт української інтелігенції",  наголосив член НСПУ та НСЖУ Григорій Кримчук.  

Заступник міністра освіти і науки Максим Стріха, зокрема, зазначив, що матеріал Сергія Шевченка накраще відповідає критеріям, "це пріоритет номер один і єдиний, надрукований в масовій газеті, яка має загальнонаціональне покриття". 

"Сергій Шевченко  один з найкращих журналістів, які вміють працювати з архівами, зокрема з дуже складним архівом того періоду",  додав Олег Наливайко.

Щодо номінації "За кращий твір у телевізійній сфері" члени Комітету з премії дійшли рішення, що найкращою в ній є документально-художній фільм "Вогонь самопосвяти", автор якого  режисер, актор, заслужений артист України Петро Авраменко. Фільм присвячений життю і творчості  видатного поета, політичного діяча, науковця Ольжича.

"Ми про Ольжича знаємо як про українського поета, одного з представників так званої "Празької школи", як про вченого-археолога, який досліджував Трипільську культуру, але дуже мало знаємо про нього як про політичного діяча, який в складі похідних груп ОУН в 1941 року прибув в Україну і був страчений гестапо саме за те, що був діячем національно-визвольного руху. Фільм заповнює якраз цю прогалину. Крім того, він динамічний, цікавий, від першої до останньої хвилини тримає у напрузі",  сказав перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак.

Премію у номінації "За кращу наукову роботу в інформаційній сфері" Комітет після обговорення більшістю голосів вирішив присудити колективу авторів, які представляють Національну академію державного управління при Президентові України та Міжрегіональну Академію управління персоналом, за монографію "Державно-громадянська комунікація: шлях від кризи до взаємодії" (ДП "Видавничий дім "Персонал", Київ, 2017). Хоча Максим Стріха висловив сумнів, "що ефект цієї монографії може дати науковій громаді щось нове і важливе". 

У номінації  "За кращий твір у радіомовній сфері" премію не присуджено. 

Як зазначалося, премія імені Івана Франка присуджується щорічно до дня народження Івана Франка  27 серпня. Премію ім. Івана Франка в галузі інформаційної діяльності засновано 2004 року. Нею відзначаються автори нових оригінальних творів, що сприяють утвердженню історичної пам'яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.

Спілчанські новини

МФЖ закликає кандидатів на посаду Президента України стати на захист прав журналістів// НСЖУ, 22.03.2019

Міжнародна федерація журналістів закликала Петра Порошенка й Володимира Зеленського стати на захист українських журналістів. МФЖ підтримує зусилля Національної спілки журналістів України вимагати від кандидатів на посаду глави держави гарантувати свободу слова й захист прав журналістів.

Польська репортерка присвятила журналістську нагороду Станіславу Асєєву// НСЖУ, 22.03.2019

Спілка польських журналістів нагородила Моніку Андрушевську за репортаж для видання Tygodnik Powszechny «Бери тіло, поки дають», в якому описано історії українських матерів, які розшукують своїх синів, що пропали на війні.

Трьом зловмисникам, які вчинили збройний напад на газету «Новий день», оголошено про підозру// НСЖУ, 22.03.2019

Національна поліція інформує про прогрес у розслідуванні надзвичайної події – застосування зброї та сльозогінного газу під час проведення в Херсоні прес-конференції у прес-клубі газети «Новий день» (18 січня). Проте колектив херсонського видання висловлює невдоволення перебыгом розслідування та звинувачує поліцію в «зумисному затягуванні», а дії слідчих називає некваліфікованими.

Держкомтелерадіо: у проекті – програма підтримки й розвитку регіональних ЗМІ// НСЖУ, 21.03.2019

На лист-звернення Національної спілки журналістів України до уряду (за підсумками всеукраїнської наради редакторів газет) Держкомтелерадіо повідомив НСЖУ, що заплановано розробку проекту програми підтримки та розвитку регіональних ЗМІ на виконання рішення колегії цього держкомітету від 29 січня 2019 року.

Партнери