Спілка > Публiкацiя

Премія Франка: названі переможці в інформаційній сфері

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 03 Серпня 2018
Премія Франка: названі переможці в інформаційній сфері

На засіданні Комітету з премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності у четвер визначили лауреатів 2018 року, які вперше одержать більшу премію.

Про це повідомив голова Держкомтелерадіо та голова Комітету з премії Олег Наливайко.

"З цього року за ініціативою Держкомтелерадіо сума премії збільшена з 2 до 10 тисяч гривень в кожній з чотирьох номінацій",  сказав Наливайко.

Водночас він зазначив, що  цього року на здобуття премії надійшло 25 творчих робіт у 4 номінаціях. У номінації "За кращу публікацію у друкованих ЗМІ" традиційно найбільша кількість робіт  14. У номінаціях "За кращий твір у телевізійній сфері"  6, "За кращу наукову роботу в інформаційній сфері"  4. На номінацію "За кращий твір у радіомовній сфері" надійшла 1 робота.

При обговоренні робіт на номінацію "За кращу публікацію у друкованих ЗМІ" члени Комітету з премії особливо відзначили дві: публікацію краєзнавця, дослідника, письменника-публіциста Сергія Шевченка "Рік жертв Великого терору: вшануймо пам'ять репресованих", оприлюднену 27 травня 2017 року в газеті "Дзеркало тижня" з актуального інформаційно-публіцистичного проекту "Рік жертв Великого терору", що друкувався протягом 20152017 років. А також книгу Катерини Щоткіної "Любомир Гузар. Хочу бути людиною" (видавництво "Віват", 2017) про патріарха Української греко-католицької церкви. Члени комітету надали перевагу публікації Сергія Шевченка. 

На фото: Сергій Шевченко, секретар НСЖУ, лауреат премії І.Франка

"Автором проведена колосальна дослідницька робота. Матеріали написані на високому журналістському рівні, написані чесно, так, як потрібно знати нашим людям, бо був розстріляний цвіт української інтелігенції",  наголосив член НСПУ та НСЖУ Григорій Кримчук.  

Заступник міністра освіти і науки Максим Стріха, зокрема, зазначив, що матеріал Сергія Шевченка накраще відповідає критеріям, "це пріоритет номер один і єдиний, надрукований в масовій газеті, яка має загальнонаціональне покриття". 

"Сергій Шевченко  один з найкращих журналістів, які вміють працювати з архівами, зокрема з дуже складним архівом того періоду",  додав Олег Наливайко.

Щодо номінації "За кращий твір у телевізійній сфері" члени Комітету з премії дійшли рішення, що найкращою в ній є документально-художній фільм "Вогонь самопосвяти", автор якого  режисер, актор, заслужений артист України Петро Авраменко. Фільм присвячений життю і творчості  видатного поета, політичного діяча, науковця Ольжича.

"Ми про Ольжича знаємо як про українського поета, одного з представників так званої "Празької школи", як про вченого-археолога, який досліджував Трипільську культуру, але дуже мало знаємо про нього як про політичного діяча, який в складі похідних груп ОУН в 1941 року прибув в Україну і був страчений гестапо саме за те, що був діячем національно-визвольного руху. Фільм заповнює якраз цю прогалину. Крім того, він динамічний, цікавий, від першої до останньої хвилини тримає у напрузі",  сказав перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак.

Премію у номінації "За кращу наукову роботу в інформаційній сфері" Комітет після обговорення більшістю голосів вирішив присудити колективу авторів, які представляють Національну академію державного управління при Президентові України та Міжрегіональну Академію управління персоналом, за монографію "Державно-громадянська комунікація: шлях від кризи до взаємодії" (ДП "Видавничий дім "Персонал", Київ, 2017). Хоча Максим Стріха висловив сумнів, "що ефект цієї монографії може дати науковій громаді щось нове і важливе". 

У номінації  "За кращий твір у радіомовній сфері" премію не присуджено. 

Як зазначалося, премія імені Івана Франка присуджується щорічно до дня народження Івана Франка  27 серпня. Премію ім. Івана Франка в галузі інформаційної діяльності засновано 2004 року. Нею відзначаються автори нових оригінальних творів, що сприяють утвердженню історичної пам'яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.

Спілчанські новини

«Якщо видання до 31 грудня подало хоч і неповну заяву про перереєстрацію, треба дозволити завершити реформування», – голова НСЖУ// НСЖУ, 18.12.2018

Уже 31 грудня спливає термін, відведений на реформування комунальних та державних ЗМІ. Більше половини комунальних видань, тобто 323 редакції, отримали бажану незалежність. Проте ще кілька сотень газет так і не завершили процес роздержавлення, а кілька десятків редакцій є реальними заручниками чиновників та депутатів.

«Побити журналіста коштує менше, ніж квитки в кіно», – учасники дискусії// НСЖУ, 18.12.2018

Протягом 2017–2018 років на Житомирщині сталося 7 фізичних атак на журналістів. Зокрема, мова йде про побиття редакторів газети «Бердичів діловий» Валерія Шелепи і газети «Патріот» Андрія Лактіонова, кореспондента інформаційного порталу «20 хвилин» Руслана Мороза, кореспондентки обласної газети «Ехо» Світлани Михальової.

Місія ООН занепокоєна зухвалістю атак на українських журналістів// НСЖУ, 17.12.2018

Напади на журналістів, працівників засобів масової інформації, активістів громадянського суспільства, а також осіб, які представляють альтернативні соціальні чи політичні погляди, стали дедалі більш відкритими, підживлюючи нетерпимість та дискримінацію в Україні. Про це йдеться в презентованій у понеділок у Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Стратегія розвитку України: погляд у 2020 рік// НСЖУ, 17.12.2018

У медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 17 грудня провів за участю експертів і журналістів панельну дискусію ««2020. Стратегія розвитку України».

Партнери