Спілка > Публiкацiя

«Це – методи банди!», – колеги з «Громадського ТБ» про сутичку з лідером організації С14

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 30 Липня 2018
«Це – методи банди!», – колеги з «Громадського ТБ» про сутичку з лідером організації С14

Інцидент між лідером організації С14 Євгеном Карасем і журналістом «Громадського телебачення» Ігорем Бурдигою стався 18 липня біля Голосіївського районного суду Києва, де обирався запобіжний захід підозрюваному в справі щодо розгону ромського табору на Лисій горі у Києві. За рішенням керівництва журналіста тимчасово відсторонено від роботи, оскільки раніше він припустився різких висловлювань щодо С14 у соцмережах.

У суді Ігор Бурдига перебував за редакційним завданням. Після засідання журналіста оточили представники С14. Лідер організації Євген Карась дав журналісту ляпаса. Далі втрутилися представники поліції, які не дали розгорітися бійці.
 
– Назвати цей конфлікт перешкоджанням журналістській діяльності складно, оскільки Ігор у цей момент не займався матеріалом і суперечка між ним і Євгеном Карасем виникла на ґрунті поста Ігоря в соцмережах. У ньому він вжив щодо Карася нецензурну лайку, – говорить у коментарі НСЖУ шеф-редакторка «Громадське ТБ» Агнеліна Карякіна. – За це наш кореспондент дістав усну догану. Він як журналіст не мав права такого робити, хоч би про кого писав. 
 
Звісно, відзначає Ангеліна Карякіна, це жодним чином не виправдовує поведінку Карася, який відкрито провокував Ігоря на бійку, оточивши його разом з іншими представниками С14. 
 
– Така поведінка неприпустима – хоч би як наполегливо представники С14 намагалися її нормалізувати. Оточити людину і кидатися на неї – це методи банди. І С14 регулярно до них вдаються, про що Громадське повідомляє і буде повідомляти. Та ми як редакція несемо відповідальність за дії та поведінку в першу чергу нашого журналіста. Ми вирішили відсторонити Ігоря Бурдигу від роботи на місяць, адже він дав привід розгорітися цьому конфлікту, висловившись нецензурно щодо одного з героїв своїх матеріалів. Немає значення, ким був цей герой, – говорить Ангеліна Карякіна. – Ми і досі розглядаємо можливість звернутися до правоохоронців щодо цього епізоду, але тут важлива й позиція самого Ігоря, який ще не визначився, як саме він хоче вчинити.
 
Рішення, чи триватиме далі співпраця з Ігорем Бурдигою прийматиме редакційна рада «Громадського ТБ». 
 
Сам Ігор Бурдига відмовляється давати офіційні коментарі з приводу цієї ситуації, зокрема відмовився надавати коментарі і прес-службі НСЖУ.
 
 Представник С14 Євген Карась, коментуючи інцидент, написав на своїй сторінці у Facebook пост, у якому назвав журналіста «ліворадикальним активістом», а свій вчинок – «справедливим».
 
У Національній спілці журналістів України зазначають, що організація С14 уже неодноразово проявляла своє агресивне та нетерпиме ставлення до журналістів, звинувачуючи їх у «непатріотизмі».
 
– У ситуації з Ігорем Бурдигою все ж переконаний, що колеги з «Громадського» погарячкували, – коментує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Для організації С14, яка демонструє ворожість до журналістів, відсторонення репортера від роботи однозначно сприймається перемогою радикалізму, а не перемогою здорового глузду чи професійної етики. І так само суспільство отримало чергову новину – журналіста побито, а нападник почувається нахабно і нелякано. Якщо сьогодні лишити непокараним удар по журналісту, завтра це може бути пострілом чи вибухом. Хоча відповідальності з журналіста за свою поведінку в соцмережах ця агресія не знімає.
 
Інцидент щодо сутички та побиття журналіста ГромадськогоТБ розглядатиме експертна група на предмет включення до Індексу фізичної безпеки журналістів України, щомісячного моніторингу інцидентів фізичної агресії до працівників ЗМІ. Індекс укладає НСЖУ спільно з партнерами – ГО «Інформаційна безпека», Платформа прав людини, Інститут розвитку регіональної преси, Академія української преси.
 
 
 

Спілчанські новини

«Якщо видання до 31 грудня подало хоч і неповну заяву про перереєстрацію, треба дозволити завершити реформування», – голова НСЖУ// НСЖУ, 18.12.2018

Уже 31 грудня спливає термін, відведений на реформування комунальних та державних ЗМІ. Більше половини комунальних видань, тобто 323 редакції, отримали бажану незалежність. Проте ще кілька сотень газет так і не завершили процес роздержавлення, а кілька десятків редакцій є реальними заручниками чиновників та депутатів.

«Побити журналіста коштує менше, ніж квитки в кіно», – учасники дискусії// НСЖУ, 18.12.2018

Протягом 2017–2018 років на Житомирщині сталося 7 фізичних атак на журналістів. Зокрема, мова йде про побиття редакторів газети «Бердичів діловий» Валерія Шелепи і газети «Патріот» Андрія Лактіонова, кореспондента інформаційного порталу «20 хвилин» Руслана Мороза, кореспондентки обласної газети «Ехо» Світлани Михальової.

Місія ООН занепокоєна зухвалістю атак на українських журналістів// НСЖУ, 17.12.2018

Напади на журналістів, працівників засобів масової інформації, активістів громадянського суспільства, а також осіб, які представляють альтернативні соціальні чи політичні погляди, стали дедалі більш відкритими, підживлюючи нетерпимість та дискримінацію в Україні. Про це йдеться в презентованій у понеділок у Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Стратегія розвитку України: погляд у 2020 рік// НСЖУ, 17.12.2018

У медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 17 грудня провів за участю експертів і журналістів панельну дискусію ««2020. Стратегія розвитку України».

Партнери