Спілка > Публiкацiя

«Це – методи банди!», – колеги з «Громадського ТБ» про сутичку з лідером організації С14

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 30 Липня 2018
«Це – методи банди!», – колеги з «Громадського ТБ» про сутичку з лідером організації С14

Інцидент між лідером організації С14 Євгеном Карасем і журналістом «Громадського телебачення» Ігорем Бурдигою стався 18 липня біля Голосіївського районного суду Києва, де обирався запобіжний захід підозрюваному в справі щодо розгону ромського табору на Лисій горі у Києві. За рішенням керівництва журналіста тимчасово відсторонено від роботи, оскільки раніше він припустився різких висловлювань щодо С14 у соцмережах.

У суді Ігор Бурдига перебував за редакційним завданням. Після засідання журналіста оточили представники С14. Лідер організації Євген Карась дав журналісту ляпаса. Далі втрутилися представники поліції, які не дали розгорітися бійці.
 
– Назвати цей конфлікт перешкоджанням журналістській діяльності складно, оскільки Ігор у цей момент не займався матеріалом і суперечка між ним і Євгеном Карасем виникла на ґрунті поста Ігоря в соцмережах. У ньому він вжив щодо Карася нецензурну лайку, – говорить у коментарі НСЖУ шеф-редакторка «Громадське ТБ» Агнеліна Карякіна. – За це наш кореспондент дістав усну догану. Він як журналіст не мав права такого робити, хоч би про кого писав. 
 
Звісно, відзначає Ангеліна Карякіна, це жодним чином не виправдовує поведінку Карася, який відкрито провокував Ігоря на бійку, оточивши його разом з іншими представниками С14. 
 
– Така поведінка неприпустима – хоч би як наполегливо представники С14 намагалися її нормалізувати. Оточити людину і кидатися на неї – це методи банди. І С14 регулярно до них вдаються, про що Громадське повідомляє і буде повідомляти. Та ми як редакція несемо відповідальність за дії та поведінку в першу чергу нашого журналіста. Ми вирішили відсторонити Ігоря Бурдигу від роботи на місяць, адже він дав привід розгорітися цьому конфлікту, висловившись нецензурно щодо одного з героїв своїх матеріалів. Немає значення, ким був цей герой, – говорить Ангеліна Карякіна. – Ми і досі розглядаємо можливість звернутися до правоохоронців щодо цього епізоду, але тут важлива й позиція самого Ігоря, який ще не визначився, як саме він хоче вчинити.
 
Рішення, чи триватиме далі співпраця з Ігорем Бурдигою прийматиме редакційна рада «Громадського ТБ». 
 
Сам Ігор Бурдига відмовляється давати офіційні коментарі з приводу цієї ситуації, зокрема відмовився надавати коментарі і прес-службі НСЖУ.
 
 Представник С14 Євген Карась, коментуючи інцидент, написав на своїй сторінці у Facebook пост, у якому назвав журналіста «ліворадикальним активістом», а свій вчинок – «справедливим».
 
У Національній спілці журналістів України зазначають, що організація С14 уже неодноразово проявляла своє агресивне та нетерпиме ставлення до журналістів, звинувачуючи їх у «непатріотизмі».
 
– У ситуації з Ігорем Бурдигою все ж переконаний, що колеги з «Громадського» погарячкували, – коментує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Для організації С14, яка демонструє ворожість до журналістів, відсторонення репортера від роботи однозначно сприймається перемогою радикалізму, а не перемогою здорового глузду чи професійної етики. І так само суспільство отримало чергову новину – журналіста побито, а нападник почувається нахабно і нелякано. Якщо сьогодні лишити непокараним удар по журналісту, завтра це може бути пострілом чи вибухом. Хоча відповідальності з журналіста за свою поведінку в соцмережах ця агресія не знімає.
 
Інцидент щодо сутички та побиття журналіста ГромадськогоТБ розглядатиме експертна група на предмет включення до Індексу фізичної безпеки журналістів України, щомісячного моніторингу інцидентів фізичної агресії до працівників ЗМІ. Індекс укладає НСЖУ спільно з партнерами – ГО «Інформаційна безпека», Платформа прав людини, Інститут розвитку регіональної преси, Академія української преси.
 
 
 

Спілчанські новини

Поштове відділення, порушуючи договір, відмовляється приймати луганську «районку» для розповсюдження передплатникам// НСЖУ, 12.10.2018

Через непартнерське ставлення регіонального відділення Укрпошти газета «Сватівські відомості» (Луганська область) уже втратила понад тисячу примірників за передплатою. Тепер «районка» до читачів почала надходити на тиждень пізніше.

18 жовтня пройде регіональна дискусія з фізичної безпеки журналістів// НСЖУ, 12.10.2018

18 жовтня в Рівному відбудеться дискусія з фізичної безпеки журналістів за участю голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Лауреат Премії імені В’ячеслава Чорновола 2018 року – Євген Букет// НСЖУ, 11.10.2018

Лауреатом Премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики 2018 року став письменник-публіцист, член НСЖУ, головний редактор тижневика «Культура і життя» Євген Букет за статтю «Ханська Україна», надруковану в газеті «Кримська світлиця». Це рішення ухвалив 11 жовтня Комітет з присудження премії, роботу якого організовує Держкомтелерадіо, повідомляє прес-служба відомства.

Журналістку облили невідомою речовиною під час висвітлення акції протесту під будівлею МВС// НСЖУ, 10.10.2018

Подія трапилася сьогодні, 10 жовтня, коли Анастасія Пшенична, кореспондентка телеканалу NewsOne, з оператором висвітлювали акцію протесту С14: пікетувальники вимагають розслідування нападу з гранатою на житло координатора організації Сергія Мазура.

Партнери