Спілка > Публiкацiя

З АТО в журналістику

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 30 Липня 2018
З АТО в журналістику

Диплом бакалавра інформаційної діяльності в Коледжі преси та телебачення отримав ветеран АТО Юрій Пархоменко. Юрій навчався в Коледжі преси та телебачення за спеціальною програмою для учасників АТО.

Кадровий військовик під час подій у Криму 2014 року на власному досвіді побачив, який вплив мають медіа на свідомість людей і якою важливою є інформаційна галузь в умовах гібридної війни, що її веде Росія проти України. Залишившись вірним присязі, вийшовши з Криму, пройшовши АТО, 2016 року Юрій вступив до Коледжу і вже 2018-го успішно захистив дипломну роботу на тему: «Мова ворожнечі в ефірі українського телебачення».

Гліб Головченко, директор Коледжу преси та телебачення, секретар НСЖУ: «Спеціальна програма навчання учасників АТО розроблена Коледжем преси та телебачення за підтримки Національної спілки журналістів України. У рамках програми учасники АТО нарівні з переселенцями мали змогу безплатно навчатися в Коледжі преси та телебачення. Нині дуже важливою є адаптація військовиків, які пройшли горнило війни, до мирного життя. Інформаційна галузь потребує небайдужих людей, які розуміють, що війна точиться не тільки на фронті, які знають ціну мирного життя, – такими людьми дуже часто є військовики. Тож навчання учасників АТО – це наш внесок у підтримку тих, хто ризикував власним життям на фронті і хто готовий надалі боротися за Україну, але вже на фронті інформаційному».

Юрій Пархоменко, ветеран АТО, випускник Коледжу преси та телебачення: «Цікавою журналістика стала після анексії Криму. Вважаю, що ключову роль в анексії відіграли російські медіа. Тому хотілося розібратися з цим питанням. Власне, з цим бажанням і прийшов до Коледжу преси та телебачення. Коледж обирав не просто так, аби закінчити і отримати диплом. Хотілося набути якогось практичного досвіду. У міру того як навчалися й набували досвіду, я дістав відповіді на всі ті питання, які ставив перед собою. Щодо теми моєї дипломної роботи, то її я обрав неспроста. Тому що бачив, як був анексований Крим. Нині дуже мало ведеться цих розмов на телебаченні, в інших засобах масової інформації. Тому в своїй дипломній роботі висвітлював саме ці питання, щоб привернути до теми увагу, щоб проаналізувати, а що ж відбулося насправді, зробити якісь висновки на майбутнє й використовувати їх надалі в житті нашої країни. Дякую за навчання. Дякую, що прийняли по цій програмі для учасників АТО, тому що на той час, коли мав бажання вступати, не всі навіть державні заклади могли мене прийняти за цією програмою. Закон ніби є, а можливості нема. Ваш навчальний заклад таку можливість мені дав і я за це дякую».

 

Спілчанські новини

МФЖ закликає кандидатів на посаду Президента України стати на захист прав журналістів// НСЖУ, 22.03.2019

Міжнародна федерація журналістів закликала Петра Порошенка й Володимира Зеленського стати на захист українських журналістів. МФЖ підтримує зусилля Національної спілки журналістів України вимагати від кандидатів на посаду глави держави гарантувати свободу слова й захист прав журналістів.

Польська репортерка присвятила журналістську нагороду Станіславу Асєєву// НСЖУ, 22.03.2019

Спілка польських журналістів нагородила Моніку Андрушевську за репортаж для видання Tygodnik Powszechny «Бери тіло, поки дають», в якому описано історії українських матерів, які розшукують своїх синів, що пропали на війні.

Трьом зловмисникам, які вчинили збройний напад на газету «Новий день», оголошено про підозру// НСЖУ, 22.03.2019

Національна поліція інформує про прогрес у розслідуванні надзвичайної події – застосування зброї та сльозогінного газу під час проведення в Херсоні прес-конференції у прес-клубі газети «Новий день» (18 січня). Проте колектив херсонського видання висловлює невдоволення перебыгом розслідування та звинувачує поліцію в «зумисному затягуванні», а дії слідчих називає некваліфікованими.

Держкомтелерадіо: у проекті – програма підтримки й розвитку регіональних ЗМІ// НСЖУ, 21.03.2019

На лист-звернення Національної спілки журналістів України до уряду (за підсумками всеукраїнської наради редакторів газет) Держкомтелерадіо повідомив НСЖУ, що заплановано розробку проекту програми підтримки та розвитку регіональних ЗМІ на виконання рішення колегії цього держкомітету від 29 січня 2019 року.

Партнери