Спілка > Публiкацiя

З АТО в журналістику

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 30 Липня 2018
З АТО в журналістику

Диплом бакалавра інформаційної діяльності в Коледжі преси та телебачення отримав ветеран АТО Юрій Пархоменко. Юрій навчався в Коледжі преси та телебачення за спеціальною програмою для учасників АТО.

Кадровий військовик під час подій у Криму 2014 року на власному досвіді побачив, який вплив мають медіа на свідомість людей і якою важливою є інформаційна галузь в умовах гібридної війни, що її веде Росія проти України. Залишившись вірним присязі, вийшовши з Криму, пройшовши АТО, 2016 року Юрій вступив до Коледжу і вже 2018-го успішно захистив дипломну роботу на тему: «Мова ворожнечі в ефірі українського телебачення».

Гліб Головченко, директор Коледжу преси та телебачення, секретар НСЖУ: «Спеціальна програма навчання учасників АТО розроблена Коледжем преси та телебачення за підтримки Національної спілки журналістів України. У рамках програми учасники АТО нарівні з переселенцями мали змогу безплатно навчатися в Коледжі преси та телебачення. Нині дуже важливою є адаптація військовиків, які пройшли горнило війни, до мирного життя. Інформаційна галузь потребує небайдужих людей, які розуміють, що війна точиться не тільки на фронті, які знають ціну мирного життя, – такими людьми дуже часто є військовики. Тож навчання учасників АТО – це наш внесок у підтримку тих, хто ризикував власним життям на фронті і хто готовий надалі боротися за Україну, але вже на фронті інформаційному».

Юрій Пархоменко, ветеран АТО, випускник Коледжу преси та телебачення: «Цікавою журналістика стала після анексії Криму. Вважаю, що ключову роль в анексії відіграли російські медіа. Тому хотілося розібратися з цим питанням. Власне, з цим бажанням і прийшов до Коледжу преси та телебачення. Коледж обирав не просто так, аби закінчити і отримати диплом. Хотілося набути якогось практичного досвіду. У міру того як навчалися й набували досвіду, я дістав відповіді на всі ті питання, які ставив перед собою. Щодо теми моєї дипломної роботи, то її я обрав неспроста. Тому що бачив, як був анексований Крим. Нині дуже мало ведеться цих розмов на телебаченні, в інших засобах масової інформації. Тому в своїй дипломній роботі висвітлював саме ці питання, щоб привернути до теми увагу, щоб проаналізувати, а що ж відбулося насправді, зробити якісь висновки на майбутнє й використовувати їх надалі в житті нашої країни. Дякую за навчання. Дякую, що прийняли по цій програмі для учасників АТО, тому що на той час, коли мав бажання вступати, не всі навіть державні заклади могли мене прийняти за цією програмою. Закон ніби є, а можливості нема. Ваш навчальний заклад таку можливість мені дав і я за це дякую».

 

Спілчанські новини

Поштове відділення, порушуючи договір, відмовляється приймати луганську «районку» для розповсюдження передплатникам// НСЖУ, 12.10.2018

Через непартнерське ставлення регіонального відділення Укрпошти газета «Сватівські відомості» (Луганська область) уже втратила понад тисячу примірників за передплатою. Тепер «районка» до читачів почала надходити на тиждень пізніше.

18 жовтня пройде регіональна дискусія з фізичної безпеки журналістів// НСЖУ, 12.10.2018

18 жовтня в Рівному відбудеться дискусія з фізичної безпеки журналістів за участю голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Лауреат Премії імені В’ячеслава Чорновола 2018 року – Євген Букет// НСЖУ, 11.10.2018

Лауреатом Премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики 2018 року став письменник-публіцист, член НСЖУ, головний редактор тижневика «Культура і життя» Євген Букет за статтю «Ханська Україна», надруковану в газеті «Кримська світлиця». Це рішення ухвалив 11 жовтня Комітет з присудження премії, роботу якого організовує Держкомтелерадіо, повідомляє прес-служба відомства.

Журналістку облили невідомою речовиною під час висвітлення акції протесту під будівлею МВС// НСЖУ, 10.10.2018

Подія трапилася сьогодні, 10 жовтня, коли Анастасія Пшенична, кореспондентка телеканалу NewsOne, з оператором висвітлювали акцію протесту С14: пікетувальники вимагають розслідування нападу з гранатою на житло координатора організації Сергія Мазура.

Партнери