Спілка > Публiкацiя

З АТО в журналістику

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 30 Липня 2018
З АТО в журналістику

Диплом бакалавра інформаційної діяльності в Коледжі преси та телебачення отримав ветеран АТО Юрій Пархоменко. Юрій навчався в Коледжі преси та телебачення за спеціальною програмою для учасників АТО.

Кадровий військовик під час подій у Криму 2014 року на власному досвіді побачив, який вплив мають медіа на свідомість людей і якою важливою є інформаційна галузь в умовах гібридної війни, що її веде Росія проти України. Залишившись вірним присязі, вийшовши з Криму, пройшовши АТО, 2016 року Юрій вступив до Коледжу і вже 2018-го успішно захистив дипломну роботу на тему: «Мова ворожнечі в ефірі українського телебачення».

Гліб Головченко, директор Коледжу преси та телебачення, секретар НСЖУ: «Спеціальна програма навчання учасників АТО розроблена Коледжем преси та телебачення за підтримки Національної спілки журналістів України. У рамках програми учасники АТО нарівні з переселенцями мали змогу безплатно навчатися в Коледжі преси та телебачення. Нині дуже важливою є адаптація військовиків, які пройшли горнило війни, до мирного життя. Інформаційна галузь потребує небайдужих людей, які розуміють, що війна точиться не тільки на фронті, які знають ціну мирного життя, – такими людьми дуже часто є військовики. Тож навчання учасників АТО – це наш внесок у підтримку тих, хто ризикував власним життям на фронті і хто готовий надалі боротися за Україну, але вже на фронті інформаційному».

Юрій Пархоменко, ветеран АТО, випускник Коледжу преси та телебачення: «Цікавою журналістика стала після анексії Криму. Вважаю, що ключову роль в анексії відіграли російські медіа. Тому хотілося розібратися з цим питанням. Власне, з цим бажанням і прийшов до Коледжу преси та телебачення. Коледж обирав не просто так, аби закінчити і отримати диплом. Хотілося набути якогось практичного досвіду. У міру того як навчалися й набували досвіду, я дістав відповіді на всі ті питання, які ставив перед собою. Щодо теми моєї дипломної роботи, то її я обрав неспроста. Тому що бачив, як був анексований Крим. Нині дуже мало ведеться цих розмов на телебаченні, в інших засобах масової інформації. Тому в своїй дипломній роботі висвітлював саме ці питання, щоб привернути до теми увагу, щоб проаналізувати, а що ж відбулося насправді, зробити якісь висновки на майбутнє й використовувати їх надалі в житті нашої країни. Дякую за навчання. Дякую, що прийняли по цій програмі для учасників АТО, тому що на той час, коли мав бажання вступати, не всі навіть державні заклади могли мене прийняти за цією програмою. Закон ніби є, а можливості нема. Ваш навчальний заклад таку можливість мені дав і я за це дякую».

 

Спілчанські новини

«Якщо видання до 31 грудня подало хоч і неповну заяву про перереєстрацію, треба дозволити завершити реформування», – голова НСЖУ// НСЖУ, 18.12.2018

Уже 31 грудня спливає термін, відведений на реформування комунальних та державних ЗМІ. Більше половини комунальних видань, тобто 323 редакції, отримали бажану незалежність. Проте ще кілька сотень газет так і не завершили процес роздержавлення, а кілька десятків редакцій є реальними заручниками чиновників та депутатів.

«Побити журналіста коштує менше, ніж квитки в кіно», – учасники дискусії// НСЖУ, 18.12.2018

Протягом 2017–2018 років на Житомирщині сталося 7 фізичних атак на журналістів. Зокрема, мова йде про побиття редакторів газети «Бердичів діловий» Валерія Шелепи і газети «Патріот» Андрія Лактіонова, кореспондента інформаційного порталу «20 хвилин» Руслана Мороза, кореспондентки обласної газети «Ехо» Світлани Михальової.

Місія ООН занепокоєна зухвалістю атак на українських журналістів// НСЖУ, 17.12.2018

Напади на журналістів, працівників засобів масової інформації, активістів громадянського суспільства, а також осіб, які представляють альтернативні соціальні чи політичні погляди, стали дедалі більш відкритими, підживлюючи нетерпимість та дискримінацію в Україні. Про це йдеться в презентованій у понеділок у Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Стратегія розвитку України: погляд у 2020 рік// НСЖУ, 17.12.2018

У медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 17 грудня провів за участю експертів і журналістів панельну дискусію ««2020. Стратегія розвитку України».

Партнери