Спілка > Публiкацiя

Президент виступив проти скорочення відділень Укрпошти в сільській місцевості

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 12 Липня 2018
Президент виступив проти скорочення відділень Укрпошти в сільській місцевості

Президент України Петро Порошенко заявив, що виступає категорично проти скорочення Національним оператором поштового зв'язку «Укрпошта» відділень у сільській місцевості, а також наміру припинити надання послуги з виплати пенсій через відділення оператора.

Про це глава держави повідомив на своїй сторінці в Facebook за підсумками зустрічі з міністром соціальної політики Андрієм Ревою, міністром інфраструктури Володимиром Омеляном, генеральним директором Укрпошти Ігорем Смілянським та головою правління Пенсійного фонду Олексієм Зарудним.

– Підтримую обурення жителів сільської місцевості заявою Укрпошти про скорочення відділень у селах і намір припинити виплату пенсій. Вважаю це категорично неприйнятним! – написав глава держави.

Порошенко закликав міністра соціальної політики, міністра інфраструктури, генерального директора Укрпошти та голову правління Пенсійного фонду знайти компроміс – «іншу модель, яку запровадять за рішенням уряду, а поки система працюватиме в звичному для населення режимі», повідомляє УНІАН.

Ініціативу Президента України підтримує і Національна спілка журналістів України, адже скорочення мережі поштових відділень стане неабияким ударом для друкованих ЗМІ. Оскільки нині більшість газет можуть поширювати свою продукцію в сільській місцевості лише через відділення Укрпошти.

– Нам часто доводиться чути від редакторів районних чи обласних газет про низьку якість послуг Укрпошти, зокрема, невчасну доставку преси. Але скорочення мережі відділень повністю унеможливіть контакт видань зі своїм читачем у селах. Звісно, ні для кого не секрет скрутне фінансове становище Укрпошти, але скорочення мережі відділень – не вихід із ситуації. Не можна лишати сільського жителя можливості отримувати поштові послуги, зокрема й періодичну пресу, в своєму населеному пункті, – наголошує голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

Нагадаємо, раніше НСЖУ закликала Кабмін запровадити мораторій на підвищення тарифів Укрпошти (лист НСЖУ від 25 червня 2018 р.), зазначивши, що подорожчання поштових послуг, зокрема доставки преси, може спричинити закриття низки редакцій газет.

Фото УНІАН

Спілчанські новини

«Хто солідарний з Україною, має право називатися європейцем» – Дональд Туск// НСЖУ, 20.02.2019

Європа неможлива без справедливої, незалежної і безпечної України, а ті політики, які ладні продати Україну, продають майбутнє Європи – це сказано на спеціальному засіданні Верховної Ради України у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Російської Федерації проти України.

І через 5 років винні у побиті сотень журналістів у часи Євромайдану лишаються непокараними, – НСЖУ// НСЖУ, 20.02.2019

Попри гучний розголос і обіцянки правоохоронців та представників влади, численні справи щодо нападів на журналістів у часи Майдану так і лишаються нерозслідуваними.

На Житомирщині 2 справи нападів на журналістів уже півтора року лишаються нерозслідуваними// НСЖУ, 19.02.2019

Загалом же правоохоронці Житомирської області нині займаються розслідуванням 3 справ щодо нападу на журналістів, які трапилися в 2017 і 2018 роках. Ще дві справи передано до суду, а одну закрито «за відсутністю складу злочину». Про це в офіційному листі до голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка повідомляє Прокуратура Житомирської області.

Рішення суду надати прокурорам доступ до документів редакції – це атака на журналістів// НСЖУ, 19.02.2019

Рішення суду надати прокурорам доступ до документів редакції видання «Новое время» («НВ») Національна спілка журналістів України вважає атакою на журналістів, повідомив на своїй сторінці в соцмережі Facebook голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Партнери