Спілка > Публiкацiя

Президент виступив проти скорочення відділень Укрпошти в сільській місцевості

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 12 Липня 2018
Президент виступив проти скорочення відділень Укрпошти в сільській місцевості

Президент України Петро Порошенко заявив, що виступає категорично проти скорочення Національним оператором поштового зв'язку «Укрпошта» відділень у сільській місцевості, а також наміру припинити надання послуги з виплати пенсій через відділення оператора.

Про це глава держави повідомив на своїй сторінці в Facebook за підсумками зустрічі з міністром соціальної політики Андрієм Ревою, міністром інфраструктури Володимиром Омеляном, генеральним директором Укрпошти Ігорем Смілянським та головою правління Пенсійного фонду Олексієм Зарудним.

– Підтримую обурення жителів сільської місцевості заявою Укрпошти про скорочення відділень у селах і намір припинити виплату пенсій. Вважаю це категорично неприйнятним! – написав глава держави.

Порошенко закликав міністра соціальної політики, міністра інфраструктури, генерального директора Укрпошти та голову правління Пенсійного фонду знайти компроміс – «іншу модель, яку запровадять за рішенням уряду, а поки система працюватиме в звичному для населення режимі», повідомляє УНІАН.

Ініціативу Президента України підтримує і Національна спілка журналістів України, адже скорочення мережі поштових відділень стане неабияким ударом для друкованих ЗМІ. Оскільки нині більшість газет можуть поширювати свою продукцію в сільській місцевості лише через відділення Укрпошти.

– Нам часто доводиться чути від редакторів районних чи обласних газет про низьку якість послуг Укрпошти, зокрема, невчасну доставку преси. Але скорочення мережі відділень повністю унеможливіть контакт видань зі своїм читачем у селах. Звісно, ні для кого не секрет скрутне фінансове становище Укрпошти, але скорочення мережі відділень – не вихід із ситуації. Не можна лишати сільського жителя можливості отримувати поштові послуги, зокрема й періодичну пресу, в своєму населеному пункті, – наголошує голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

Нагадаємо, раніше НСЖУ закликала Кабмін запровадити мораторій на підвищення тарифів Укрпошти (лист НСЖУ від 25 червня 2018 р.), зазначивши, що подорожчання поштових послуг, зокрема доставки преси, може спричинити закриття низки редакцій газет.

Фото УНІАН

Спілчанські новини

«Парламент має невідкладно проголосувати за мораторій на перевірку ЗМІ під час виборів», – Томенко// НСЖУ, 14.11.2018

Мораторій на перевірки засобів масової інформації в період виборів невідкладно своїм рішенням має затвердити парламент України. Про це сказав політичний діяч, колишній віце-спікер Верховної Ради України, екс-голова Комітету з питань свободи слова Верховної Ради України Микола Томенко в ході «Президентського клубу» в Національній спілці журналістів України.

У Верховній Раді – нова спроба обмежити свободу слова// НСЖУ, 14.11.2018

Громадські активісти проаналізували новий законопроект, у разі ухвалення якого Верховна Рада матиме виключне право пропонувати РНБО список медіа, щодо яких можуть застосувати санкції. Про це йдеться у зверненні коаліції "За вільний інтернет", яке підтримала і Національна спілка журналістів України.

Міжредакційний обмін досвідом уперше за роки незалежності відбувся на Харківщині, зібравши газетярів із 8 областей// НСЖУ, 13.11.2018

До Ізюма прибули 12 керівників реформованих ЗМІ з 8 областей України для участі в практичному семінарі, що був організований за сприяння офісу Ради Європи в рамках Програми «Свобода медіа в Україні». Такий міжредакційний обмін досвідом відбувався вперше за роки незалежності.

Президент підписав Указ про стипендії дітям журналістів, які загинули у зв'язку з виконанням професійних обов'язків// НСЖУ, 13.11.2018

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про призначення стипендій Президента України дітям журналістів, які загинули у зв’язку з виконанням професійних обов’язків».

Партнери