Спілка > Публiкацiя

Президент виступив проти скорочення відділень Укрпошти в сільській місцевості

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 12 Липня 2018
Президент виступив проти скорочення відділень Укрпошти в сільській місцевості

Президент України Петро Порошенко заявив, що виступає категорично проти скорочення Національним оператором поштового зв'язку «Укрпошта» відділень у сільській місцевості, а також наміру припинити надання послуги з виплати пенсій через відділення оператора.

Про це глава держави повідомив на своїй сторінці в Facebook за підсумками зустрічі з міністром соціальної політики Андрієм Ревою, міністром інфраструктури Володимиром Омеляном, генеральним директором Укрпошти Ігорем Смілянським та головою правління Пенсійного фонду Олексієм Зарудним.

– Підтримую обурення жителів сільської місцевості заявою Укрпошти про скорочення відділень у селах і намір припинити виплату пенсій. Вважаю це категорично неприйнятним! – написав глава держави.

Порошенко закликав міністра соціальної політики, міністра інфраструктури, генерального директора Укрпошти та голову правління Пенсійного фонду знайти компроміс – «іншу модель, яку запровадять за рішенням уряду, а поки система працюватиме в звичному для населення режимі», повідомляє УНІАН.

Ініціативу Президента України підтримує і Національна спілка журналістів України, адже скорочення мережі поштових відділень стане неабияким ударом для друкованих ЗМІ. Оскільки нині більшість газет можуть поширювати свою продукцію в сільській місцевості лише через відділення Укрпошти.

– Нам часто доводиться чути від редакторів районних чи обласних газет про низьку якість послуг Укрпошти, зокрема, невчасну доставку преси. Але скорочення мережі відділень повністю унеможливіть контакт видань зі своїм читачем у селах. Звісно, ні для кого не секрет скрутне фінансове становище Укрпошти, але скорочення мережі відділень – не вихід із ситуації. Не можна лишати сільського жителя можливості отримувати поштові послуги, зокрема й періодичну пресу, в своєму населеному пункті, – наголошує голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

Нагадаємо, раніше НСЖУ закликала Кабмін запровадити мораторій на підвищення тарифів Укрпошти (лист НСЖУ від 25 червня 2018 р.), зазначивши, що подорожчання поштових послуг, зокрема доставки преси, може спричинити закриття низки редакцій газет.

Фото УНІАН

Спілчанські новини

25 вересня – прес-конференція в НСЖУ «Уряд має стати на захист преси України!» (АНОНС)// НСЖУ, 24.09.2018

Вимоги до Кабінету Міністрів щодо реалізації державної політики підтримки друкованих ЗМІ обговорюватимуться 25 вересня в Національній спілці журналістів України. Уряд закликають до належного впливу на діяльність національного оператора ПАТ «Укрпошта» та впровадження заходів щодо стабілізації цін на газетний папір.

Побудова українських смислів у медіа в неспокійні часи// НСЖУ, 24.09.2018

Наукову дискусію щодо «українських наративів», які виробляються медіа в нинішні неспокійні часи, провів у Стокгольмі університет Содеторна у четвер 20 вересня. До його участі було запрошено медіа-дослідників зі Швеції, України та Фінляндії. Серед доповідачів також були представники Офісу ОБСЄ з питань свободи медіа, Європейської федерації журналістів та Національної спілки журналістів України.

Відбулася урочиста церемонія вручення нагород переможцям творчих конкурсів НСЖУ// НСЖУ, 23.09.2018

Дипломи переможців і спеціальні відзнаки НСЖУ отримали переможці творчих конкурсів спілки 2018 року.

Медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» 20–23 вересня// НСЖУ, 20.09.2018

Перший медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» відкривається в четвер на Івано-Франківщині. Це творчий форум журналістів, який пройде під гаслом «Прагни до вершин!» – до вершин у житті, творчості, громадській активності. Організувала захід, у якому беруть участь понад 200 журналістів з усіх регіонів, громадська організація «Український журналістський фонд».

Партнери