Спілка > Публiкацiя

У справі нападу на фронтову журналістку і через рік жодних зрушень

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 12 Липня 2018
У справі нападу на фронтову журналістку і через рік жодних зрушень

Слідчий у справі щодо конфлікту між донецькими поліцейськими і знімальною групою біля блокпосту неподалік Мар’їнки, так і не знайшов можливості зустрітися з постраждалою військовою журналісткою телеканалу «1+1» Наталією Нагорною. Нині Наталія навіть і не сподівається, що розслідування буде доведене до кінця.

– Ми писали заяву, передавали відеоматеріали, на яких було знято напад на блокпості. Але це нічого не дало: заяву загубили, тоді виявилося, що диск пустий і на ньому немає жодних відеофайлів, тому розслідування зупинено. Мене допитував не слідчий у цій справі, а по суті стороння людина. Відповідальна за розслідування людина навіть за рік не знайшла можливості, щоб зустрітися особисто, – розповідає в коментарі НСЖУ Наталія Нагорна. – Більше того, я в цьому розслідуванні ніде не фігурувала як журналіст, хоча НСЖУ вимагала перекваліфікації справи. 
 
Після таких «оперативних» дій журналістка взагалі не сподівається, що в майбутньому ситуація може змінитися й розслідування буде завершене.
 
– Власне, нині я цією справою і не займаюся, нікуди не звертаюся і не клопочуся – просто втратила віру, – розповідає пані Наталія. – Тоді, коли подавала заяву щодо інциденту з донецькими поліцейськими, абсолютно не мала на меті бігати з шашкою і когось карати. Просто щодо нашої знімальної групи було порушено закон і ми хотіли справедливості, щоб у майбутньому подібного не траплялося. 
 
Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко відзначає, що в «Індексі фізичної безпеки журналістів», запровадженому НСЖУ спільно з партнерами, інцидент з Наталією Нагорною та знімальною групою – показовий, адже в цій ситуації яскраво прослідковується і перешкоджання професійній діяльності, і агресія проти журналіста.
 
– Застосування сили поліцейськими, абсолютно неналежна реакція правоохоронних органів, зокрема, і керівництва МВС свідчать про порушення чинного законодавства України. Минув рік і це розслідування потонуло серед сотень подібних – ні звіту про виконану роботу, ні висновків щодо дій поліцейських, ні покарання… Таке ставлення вражає і обурює, – наголошує Сергій Томіленко.
 
Нагадаємо, що 6 липня на блокпості під Марїнкою виник конфлікт між поліцейськими і знімальною групою каналу «1+1». Як розповіла Наталія Нагорна, причина конфлікту була в тому, що журналісти фіксували на відео порушення поліцейських щодо них. Зокрема, журналістам пред’являли претензії, що у водія пошкоджений паспорт, і відібрали документи. Наталію повалили обличчям на землю, над її головою перезаряджали автомат, обзивали нецензурними словами. Один із «співрозмовників» видер у журналістів телефон, жбурнув на землю, намагаючись розбити. Попри це шматок запису, на якому видно, зокрема, як виривають і жбурляють телефон, зберігся. Після цього журналісти в лікарні знімали побої. У Донецькому обласному управлінні поліції, де знімальна група написала скаргу, заяву журналістів кілька разів губили, але зрештою знайшли.
 
Посадовець Нацполіції, який грубо поводився зі знімальною групою після нападу донецьких поліцейських, замість покарання дістав підвищення.
 
Реагуючи на цей інцидент, НСЖУ засудила дії поліцейських і вимагає оперативної та належної реакції керівництва МВС на інцидент з побиттям знімальної групи телеканалу «1+1», що трапився у Донецькій області.
 

Спілчанські новини

«Парламент має невідкладно проголосувати за мораторій на перевірку ЗМІ під час виборів», – Томенко// НСЖУ, 14.11.2018

Мораторій на перевірки засобів масової інформації в період виборів невідкладно своїм рішенням має затвердити парламент України. Про це сказав політичний діяч, колишній віце-спікер Верховної Ради України, екс-голова Комітету з питань свободи слова Верховної Ради України Микола Томенко в ході «Президентського клубу» в Національній спілці журналістів України.

У Верховній Раді – нова спроба обмежити свободу слова// НСЖУ, 14.11.2018

Громадські активісти проаналізували новий законопроект, у разі ухвалення якого Верховна Рада матиме виключне право пропонувати РНБО список медіа, щодо яких можуть застосувати санкції. Про це йдеться у зверненні коаліції "За вільний інтернет", яке підтримала і Національна спілка журналістів України.

Міжредакційний обмін досвідом уперше за роки незалежності відбувся на Харківщині, зібравши газетярів із 8 областей// НСЖУ, 13.11.2018

До Ізюма прибули 12 керівників реформованих ЗМІ з 8 областей України для участі в практичному семінарі, що був організований за сприяння офісу Ради Європи в рамках Програми «Свобода медіа в Україні». Такий міжредакційний обмін досвідом відбувався вперше за роки незалежності.

Президент підписав Указ про стипендії дітям журналістів, які загинули у зв'язку з виконанням професійних обов'язків// НСЖУ, 13.11.2018

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про призначення стипендій Президента України дітям журналістів, які загинули у зв’язку з виконанням професійних обов’язків».

Партнери