Спілка > Публiкацiя

У справі нападу на фронтову журналістку і через рік жодних зрушень

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 12 Липня 2018
У справі нападу на фронтову журналістку і через рік жодних зрушень

Слідчий у справі щодо конфлікту між донецькими поліцейськими і знімальною групою біля блокпосту неподалік Мар’їнки, так і не знайшов можливості зустрітися з постраждалою військовою журналісткою телеканалу «1+1» Наталією Нагорною. Нині Наталія навіть і не сподівається, що розслідування буде доведене до кінця.

– Ми писали заяву, передавали відеоматеріали, на яких було знято напад на блокпості. Але це нічого не дало: заяву загубили, тоді виявилося, що диск пустий і на ньому немає жодних відеофайлів, тому розслідування зупинено. Мене допитував не слідчий у цій справі, а по суті стороння людина. Відповідальна за розслідування людина навіть за рік не знайшла можливості, щоб зустрітися особисто, – розповідає в коментарі НСЖУ Наталія Нагорна. – Більше того, я в цьому розслідуванні ніде не фігурувала як журналіст, хоча НСЖУ вимагала перекваліфікації справи. 
 
Після таких «оперативних» дій журналістка взагалі не сподівається, що в майбутньому ситуація може змінитися й розслідування буде завершене.
 
– Власне, нині я цією справою і не займаюся, нікуди не звертаюся і не клопочуся – просто втратила віру, – розповідає пані Наталія. – Тоді, коли подавала заяву щодо інциденту з донецькими поліцейськими, абсолютно не мала на меті бігати з шашкою і когось карати. Просто щодо нашої знімальної групи було порушено закон і ми хотіли справедливості, щоб у майбутньому подібного не траплялося. 
 
Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко відзначає, що в «Індексі фізичної безпеки журналістів», запровадженому НСЖУ спільно з партнерами, інцидент з Наталією Нагорною та знімальною групою – показовий, адже в цій ситуації яскраво прослідковується і перешкоджання професійній діяльності, і агресія проти журналіста.
 
– Застосування сили поліцейськими, абсолютно неналежна реакція правоохоронних органів, зокрема, і керівництва МВС свідчать про порушення чинного законодавства України. Минув рік і це розслідування потонуло серед сотень подібних – ні звіту про виконану роботу, ні висновків щодо дій поліцейських, ні покарання… Таке ставлення вражає і обурює, – наголошує Сергій Томіленко.
 
Нагадаємо, що 6 липня на блокпості під Марїнкою виник конфлікт між поліцейськими і знімальною групою каналу «1+1». Як розповіла Наталія Нагорна, причина конфлікту була в тому, що журналісти фіксували на відео порушення поліцейських щодо них. Зокрема, журналістам пред’являли претензії, що у водія пошкоджений паспорт, і відібрали документи. Наталію повалили обличчям на землю, над її головою перезаряджали автомат, обзивали нецензурними словами. Один із «співрозмовників» видер у журналістів телефон, жбурнув на землю, намагаючись розбити. Попри це шматок запису, на якому видно, зокрема, як виривають і жбурляють телефон, зберігся. Після цього журналісти в лікарні знімали побої. У Донецькому обласному управлінні поліції, де знімальна група написала скаргу, заяву журналістів кілька разів губили, але зрештою знайшли.
 
Посадовець Нацполіції, який грубо поводився зі знімальною групою після нападу донецьких поліцейських, замість покарання дістав підвищення.
 
Реагуючи на цей інцидент, НСЖУ засудила дії поліцейських і вимагає оперативної та належної реакції керівництва МВС на інцидент з побиттям знімальної групи телеканалу «1+1», що трапився у Донецькій області.
 

Спілчанські новини

«Хто солідарний з Україною, має право називатися європейцем» – Дональд Туск// НСЖУ, 20.02.2019

Європа неможлива без справедливої, незалежної і безпечної України, а ті політики, які ладні продати Україну, продають майбутнє Європи – це сказано на спеціальному засіданні Верховної Ради України у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Російської Федерації проти України.

І через 5 років винні у побиті сотень журналістів у часи Євромайдану лишаються непокараними, – НСЖУ// НСЖУ, 20.02.2019

Попри гучний розголос і обіцянки правоохоронців та представників влади, численні справи щодо нападів на журналістів у часи Майдану так і лишаються нерозслідуваними.

На Житомирщині 2 справи нападів на журналістів уже півтора року лишаються нерозслідуваними// НСЖУ, 19.02.2019

Загалом же правоохоронці Житомирської області нині займаються розслідуванням 3 справ щодо нападу на журналістів, які трапилися в 2017 і 2018 роках. Ще дві справи передано до суду, а одну закрито «за відсутністю складу злочину». Про це в офіційному листі до голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка повідомляє Прокуратура Житомирської області.

Рішення суду надати прокурорам доступ до документів редакції – це атака на журналістів// НСЖУ, 19.02.2019

Рішення суду надати прокурорам доступ до документів редакції видання «Новое время» («НВ») Національна спілка журналістів України вважає атакою на журналістів, повідомив на своїй сторінці в соцмережі Facebook голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Партнери