Спілка > Публiкацiя

У справі нападу на фронтову журналістку і через рік жодних зрушень

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 12 Липня 2018
У справі нападу на фронтову журналістку і через рік жодних зрушень

Слідчий у справі щодо конфлікту між донецькими поліцейськими і знімальною групою біля блокпосту неподалік Мар’їнки, так і не знайшов можливості зустрітися з постраждалою військовою журналісткою телеканалу «1+1» Наталією Нагорною. Нині Наталія навіть і не сподівається, що розслідування буде доведене до кінця.

– Ми писали заяву, передавали відеоматеріали, на яких було знято напад на блокпості. Але це нічого не дало: заяву загубили, тоді виявилося, що диск пустий і на ньому немає жодних відеофайлів, тому розслідування зупинено. Мене допитував не слідчий у цій справі, а по суті стороння людина. Відповідальна за розслідування людина навіть за рік не знайшла можливості, щоб зустрітися особисто, – розповідає в коментарі НСЖУ Наталія Нагорна. – Більше того, я в цьому розслідуванні ніде не фігурувала як журналіст, хоча НСЖУ вимагала перекваліфікації справи. 
 
Після таких «оперативних» дій журналістка взагалі не сподівається, що в майбутньому ситуація може змінитися й розслідування буде завершене.
 
– Власне, нині я цією справою і не займаюся, нікуди не звертаюся і не клопочуся – просто втратила віру, – розповідає пані Наталія. – Тоді, коли подавала заяву щодо інциденту з донецькими поліцейськими, абсолютно не мала на меті бігати з шашкою і когось карати. Просто щодо нашої знімальної групи було порушено закон і ми хотіли справедливості, щоб у майбутньому подібного не траплялося. 
 
Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко відзначає, що в «Індексі фізичної безпеки журналістів», запровадженому НСЖУ спільно з партнерами, інцидент з Наталією Нагорною та знімальною групою – показовий, адже в цій ситуації яскраво прослідковується і перешкоджання професійній діяльності, і агресія проти журналіста.
 
– Застосування сили поліцейськими, абсолютно неналежна реакція правоохоронних органів, зокрема, і керівництва МВС свідчать про порушення чинного законодавства України. Минув рік і це розслідування потонуло серед сотень подібних – ні звіту про виконану роботу, ні висновків щодо дій поліцейських, ні покарання… Таке ставлення вражає і обурює, – наголошує Сергій Томіленко.
 
Нагадаємо, що 6 липня на блокпості під Марїнкою виник конфлікт між поліцейськими і знімальною групою каналу «1+1». Як розповіла Наталія Нагорна, причина конфлікту була в тому, що журналісти фіксували на відео порушення поліцейських щодо них. Зокрема, журналістам пред’являли претензії, що у водія пошкоджений паспорт, і відібрали документи. Наталію повалили обличчям на землю, над її головою перезаряджали автомат, обзивали нецензурними словами. Один із «співрозмовників» видер у журналістів телефон, жбурнув на землю, намагаючись розбити. Попри це шматок запису, на якому видно, зокрема, як виривають і жбурляють телефон, зберігся. Після цього журналісти в лікарні знімали побої. У Донецькому обласному управлінні поліції, де знімальна група написала скаргу, заяву журналістів кілька разів губили, але зрештою знайшли.
 
Посадовець Нацполіції, який грубо поводився зі знімальною групою після нападу донецьких поліцейських, замість покарання дістав підвищення.
 
Реагуючи на цей інцидент, НСЖУ засудила дії поліцейських і вимагає оперативної та належної реакції керівництва МВС на інцидент з побиттям знімальної групи телеканалу «1+1», що трапився у Донецькій області.
 

Спілчанські новини

25 вересня – прес-конференція в НСЖУ «Уряд має стати на захист преси України!» (АНОНС)// НСЖУ, 24.09.2018

Вимоги до Кабінету Міністрів щодо реалізації державної політики підтримки друкованих ЗМІ обговорюватимуться 25 вересня в Національній спілці журналістів України. Уряд закликають до належного впливу на діяльність національного оператора ПАТ «Укрпошта» та впровадження заходів щодо стабілізації цін на газетний папір.

Побудова українських смислів у медіа в неспокійні часи// НСЖУ, 24.09.2018

Наукову дискусію щодо «українських наративів», які виробляються медіа в нинішні неспокійні часи, провів у Стокгольмі університет Содеторна у четвер 20 вересня. До його участі було запрошено медіа-дослідників зі Швеції, України та Фінляндії. Серед доповідачів також були представники Офісу ОБСЄ з питань свободи медіа, Європейської федерації журналістів та Національної спілки журналістів України.

Відбулася урочиста церемонія вручення нагород переможцям творчих конкурсів НСЖУ// НСЖУ, 23.09.2018

Дипломи переможців і спеціальні відзнаки НСЖУ отримали переможці творчих конкурсів спілки 2018 року.

Медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» 20–23 вересня// НСЖУ, 20.09.2018

Перший медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» відкривається в четвер на Івано-Франківщині. Це творчий форум журналістів, який пройде під гаслом «Прагни до вершин!» – до вершин у житті, творчості, громадській активності. Організувала захід, у якому беруть участь понад 200 журналістів з усіх регіонів, громадська організація «Український журналістський фонд».

Партнери