Спілка > Публiкацiя

Як відновити довіру до українських ЗМІ?

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 12 Липня 2018
Як відновити довіру до українських ЗМІ?

Днями завершив роботу «Донбас Медіа Форум 2018», який за минулі роки встиг стати помітним явищем у вітчизняній інформаційній сфері (нагадаємо, вперше журналісти прифронтового Донбасу змогли зібратися на цей захід у столиці 2015 року).

Потім були Маріуполь, Святогірськ, а тепер місцем проведення обрали Харків. Цьогорічне зібрання колег стало наймасовішим, адже сюди приїхали понад 400 журналістів центральних і регіональних видань та медіа-експертів. Збільшення кількості учасників пояснюється тим, що нині до працівників ЗМІ Донецької та Луганської областей долучилися колеги з інших областей України. Провідна тема зібрання «Нові виклики та можливості, з якими стикаються регіональні ЗМІ» актуальна не тільки для журналістів Донбасу.

Під час дводенного форуму у присутніх була змога взяти участь у круглих столах, публічних і панельних дискусіях, відвідати чимало майстер-класів. Теми для обговорення були різними, але всі вони стосувалися наболілих проблем вітчизняного інформаційного простору та його представників. Серед таких «Як відновити довіру жителів Донбасу до ЗМІ?», «Як зберегти незалежність медіа у передвиборчій турбулентності?», «Реалії фінансування ЗМІ та журналістської роботи», «Мова ворожнечі в ЗМІ: як не стати агентом-розповсюджувачем ненависті», «Стандарти журналістики та журналістська етика: перевірка війною», «Верифікація інформації з непідконтрольної території: соцмережі й візуальний контент», «Фейкові новини: як не дати себе обманути?»

Уже традиційно для цього зібрання відбувся обмін досвідом між українськими журналістами й медіа-експертами та зарубіжними колегами, які свого часу працювали в багатьох гарячих точках Європи чи світу і висловили бажання поділитися досвідом. Серед таких директор центру журналістики та медіа Гонконгського університету Кіт Річбург, директор Балканської мережі журналістів-розслідувачів Марія Рістіч, експерт з будівництва миру в Боснії і Герцеговині Вельма Шаріч.

Серйозний рівень форуму підтверджує те, що участь в одній з панельних дискусій взяв перший заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг. «Ми отримали запрошення на цей захід і не відмовилися, бо вважаємо, що медіа відіграватимуть важливу роль у подальших подіях на Донбасі. Люди, з якими спілкуємося по обидва боки лінії розмежування, кажуть, що це не їхній конфлікт, і вони не розуміють, чому досі він існує. Очевидно, для них потрібні роз’яснення, і медіа мають подавати достовірну інформацію. Це сприятиме розумінню того, що відбувається, і, можливо, дасть змогу розв’язати багато проблем і врегулювати конфлікт», — переконаний він.

Безперечно, форум не обійшов увагою журналістів, які потерпіли внаслідок гібридної війни на сході України. Роботу зібрання розпочали з демонстрації відеоролика на підтримку полоненого бойовиками в Донецьку колеги Станіслава Асєєва (Васіна), якого звинувачують у шпигунстві, утримуючи «на підвалі» вже більш як рік. Присутні підписали звернення до керівників держави та лідерів «нормандської четвірки» з вимогою посилити тиск для звільнення бранця. А голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко запропонував об’єднати зусилля для підтримки і лобіювання проведення парламентських слухань з питань свободи слова і безпеки журналістів.

«Спілка вже неодноразово закликала політиків провести такі слухання. Але депутати, яким досі бракує сил зібрати 226 голосів, натомість для ухвалення ганебного закону, що фактично нищить свободу слова в інтернеті, виявили небачену згуртованість. І це тоді, коли проведення слухання з питань свободи слова і фізичної безпеки журналістів у Верховній Раді дуже важливе й потрібне. Адже НСЖУ фіксує десятки випадків нападів на журналістів і національних медіа, і невеличких регіональних видань. Проте прикладів покарання винних в агресії проти журналістів поки що немає», — каже керівник найбільшої в Україні творчої організації.

Павло Кущ, "Урядовий кур'єр"

Фото Сергія Шевченка

Спілчанські новини

25 вересня – прес-конференція в НСЖУ «Уряд має стати на захист преси України!» (АНОНС)// НСЖУ, 24.09.2018

Вимоги до Кабінету Міністрів щодо реалізації державної політики підтримки друкованих ЗМІ обговорюватимуться 25 вересня в Національній спілці журналістів України. Уряд закликають до належного впливу на діяльність національного оператора ПАТ «Укрпошта» та впровадження заходів щодо стабілізації цін на газетний папір.

Побудова українських смислів у медіа в неспокійні часи// НСЖУ, 24.09.2018

Наукову дискусію щодо «українських наративів», які виробляються медіа в нинішні неспокійні часи, провів у Стокгольмі університет Содеторна у четвер 20 вересня. До його участі було запрошено медіа-дослідників зі Швеції, України та Фінляндії. Серед доповідачів також були представники Офісу ОБСЄ з питань свободи медіа, Європейської федерації журналістів та Національної спілки журналістів України.

Відбулася урочиста церемонія вручення нагород переможцям творчих конкурсів НСЖУ// НСЖУ, 23.09.2018

Дипломи переможців і спеціальні відзнаки НСЖУ отримали переможці творчих конкурсів спілки 2018 року.

Медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» 20–23 вересня// НСЖУ, 20.09.2018

Перший медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» відкривається в четвер на Івано-Франківщині. Це творчий форум журналістів, який пройде під гаслом «Прагни до вершин!» – до вершин у житті, творчості, громадській активності. Організувала захід, у якому беруть участь понад 200 журналістів з усіх регіонів, громадська організація «Український журналістський фонд».

Партнери