Спілка > Публiкацiя

Минув рік від поранення криворізького оператора В’ячеслава Волка під час військових навчань

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 09 Липня 2018
Минув рік від поранення криворізького оператора В’ячеслава Волка під час військових навчань

За цей час, борячись за своє життя із здоров’я, В’ячеслав пережив кілька надскладних операцій та тривалий і дороговартісний процес реабілітації, який триває і нині. Зараз В’ячеслав удома, в рідному Кривому Розі, нещодавно повернувся із Трускавця, де півтора місяці разом із місцевими фахівцями наполегливо працював, аби хоча б частково відновити рухомість.

– Коли сталася трагедія, навіть страшно подумати, але лікарі навіть не давали шанс на життя… З тих пір стільки всього довелося пережити, але не втрачаємо оптимізму, – розповідає НСЖУ дружина В’ячеслава Інна Волк. – Після реабілітації у Трускавці помітні хоч і невеличкі, та все ж зміни на краще – Слава говорить, що почав відчувати спину. Надто великим прогресом це не назвеш, але для нас навіть такий маленькийпоступ – уже неабиякий результат.

На своїй сторінці у Facebook Інна написала, що тепер у її чоловіка два дні народження. А без підтримки цілої команди професійних лікарів із Дніпра, Києва, Львова та інших міст країни, підтримки міністра оборони Степана Полторака, друзям та абсолютно незнайомим людям, які перераховували кошти на лікування В’ячеслава, родина самотужки не впоралася б. Так само Інна вдячна адвокатові, голові НСЖУ Сергієві Томіленку та секретарю НСЖУ Валерію Макеєву, які прагнуть і допомагають відстояти правду в правовому полі та притягти до відповідальностівинних у цій трагедії.

– Зараз ми вдома, настрій хороший, але, попри весь оптимізм, іноді усмішка сходить з лиця Слави. Йому важко, фізично й морально, та ми з усім впораємося, – переконана Інна. – У другій половині липня їдемо на обстеження до Києва, власне після цього будемо знати, що робити далі – готуватися до чергової операції чи продовжувати реабілітацію. А зараз маємо можливість просто побути разом, із батьками, донечкою Варею.

Нагадаємо, 6 липня 2017 року під час військових навчань Збройних сил України інструктор поранив з вогнепальної зброї В’ячеслава Волка – оператора одного з місцевих інтернет-порталів «Перший Криворізький». Тоді НСЖУ звернулася з вимогою до керівництва Міністерства оборони України взяти на повне забезпечення лікування й реабілітацію журналіста. Міністр оборони Степан Полторак доручив військовим медикам опікуватися лікуванням пораненого, відповідно В’ячеслав Волк проходив курс лікування у військовому шпиталі у Львові. Наступний етап – операція в Києві, далі курс реабілітації.

Військовий інструктор, через дії якого зазнав поранення оператор, нині перебуває на волі – за Ігоря Петренка внесли заставу в 400 тисяч гривень ще в листопаді 2017 року. А в травні 2018 року прокуратура закрила кримінальне провадження, причина – «відсутність складу злочину». 5 липня адвокат В’ячеслава Волка подав скаргу на закриття справи, яку зараз розглядають у місцевому райсуді. 

Спілчанські новини

25 вересня – прес-конференція в НСЖУ «Уряд має стати на захист преси України!» (АНОНС)// НСЖУ, 24.09.2018

Вимоги до Кабінету Міністрів щодо реалізації державної політики підтримки друкованих ЗМІ обговорюватимуться 25 вересня в Національній спілці журналістів України. Уряд закликають до належного впливу на діяльність національного оператора ПАТ «Укрпошта» та впровадження заходів щодо стабілізації цін на газетний папір.

Побудова українських смислів у медіа в неспокійні часи// НСЖУ, 24.09.2018

Наукову дискусію щодо «українських наративів», які виробляються медіа в нинішні неспокійні часи, провів у Стокгольмі університет Содеторна у четвер 20 вересня. До його участі було запрошено медіа-дослідників зі Швеції, України та Фінляндії. Серед доповідачів також були представники Офісу ОБСЄ з питань свободи медіа, Європейської федерації журналістів та Національної спілки журналістів України.

Відбулася урочиста церемонія вручення нагород переможцям творчих конкурсів НСЖУ// НСЖУ, 23.09.2018

Дипломи переможців і спеціальні відзнаки НСЖУ отримали переможці творчих конкурсів спілки 2018 року.

Медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» 20–23 вересня// НСЖУ, 20.09.2018

Перший медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» відкривається в четвер на Івано-Франківщині. Це творчий форум журналістів, який пройде під гаслом «Прагни до вершин!» – до вершин у житті, творчості, громадській активності. Організувала захід, у якому беруть участь понад 200 журналістів з усіх регіонів, громадська організація «Український журналістський фонд».

Партнери