Спілка > Публiкацiя

Минув рік від поранення криворізького оператора В’ячеслава Волка під час військових навчань

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 09 Липня 2018
Минув рік від поранення криворізького оператора В’ячеслава Волка під час військових навчань

За цей час, борячись за своє життя із здоров’я, В’ячеслав пережив кілька надскладних операцій та тривалий і дороговартісний процес реабілітації, який триває і нині. Зараз В’ячеслав удома, в рідному Кривому Розі, нещодавно повернувся із Трускавця, де півтора місяці разом із місцевими фахівцями наполегливо працював, аби хоча б частково відновити рухомість.

– Коли сталася трагедія, навіть страшно подумати, але лікарі навіть не давали шанс на життя… З тих пір стільки всього довелося пережити, але не втрачаємо оптимізму, – розповідає НСЖУ дружина В’ячеслава Інна Волк. – Після реабілітації у Трускавці помітні хоч і невеличкі, та все ж зміни на краще – Слава говорить, що почав відчувати спину. Надто великим прогресом це не назвеш, але для нас навіть такий маленькийпоступ – уже неабиякий результат.

На своїй сторінці у Facebook Інна написала, що тепер у її чоловіка два дні народження. А без підтримки цілої команди професійних лікарів із Дніпра, Києва, Львова та інших міст країни, підтримки міністра оборони Степана Полторака, друзям та абсолютно незнайомим людям, які перераховували кошти на лікування В’ячеслава, родина самотужки не впоралася б. Так само Інна вдячна адвокатові, голові НСЖУ Сергієві Томіленку та секретарю НСЖУ Валерію Макеєву, які прагнуть і допомагають відстояти правду в правовому полі та притягти до відповідальностівинних у цій трагедії.

– Зараз ми вдома, настрій хороший, але, попри весь оптимізм, іноді усмішка сходить з лиця Слави. Йому важко, фізично й морально, та ми з усім впораємося, – переконана Інна. – У другій половині липня їдемо на обстеження до Києва, власне після цього будемо знати, що робити далі – готуватися до чергової операції чи продовжувати реабілітацію. А зараз маємо можливість просто побути разом, із батьками, донечкою Варею.

Нагадаємо, 6 липня 2017 року під час військових навчань Збройних сил України інструктор поранив з вогнепальної зброї В’ячеслава Волка – оператора одного з місцевих інтернет-порталів «Перший Криворізький». Тоді НСЖУ звернулася з вимогою до керівництва Міністерства оборони України взяти на повне забезпечення лікування й реабілітацію журналіста. Міністр оборони Степан Полторак доручив військовим медикам опікуватися лікуванням пораненого, відповідно В’ячеслав Волк проходив курс лікування у військовому шпиталі у Львові. Наступний етап – операція в Києві, далі курс реабілітації.

Військовий інструктор, через дії якого зазнав поранення оператор, нині перебуває на волі – за Ігоря Петренка внесли заставу в 400 тисяч гривень ще в листопаді 2017 року. А в травні 2018 року прокуратура закрила кримінальне провадження, причина – «відсутність складу злочину». 5 липня адвокат В’ячеслава Волка подав скаргу на закриття справи, яку зараз розглядають у місцевому райсуді. 

Спілчанські новини

«Парламент має невідкладно проголосувати за мораторій на перевірку ЗМІ під час виборів», – Томенко// НСЖУ, 14.11.2018

Мораторій на перевірки засобів масової інформації в період виборів невідкладно своїм рішенням має затвердити парламент України. Про це сказав політичний діяч, колишній віце-спікер Верховної Ради України, екс-голова Комітету з питань свободи слова Верховної Ради України Микола Томенко в ході «Президентського клубу» в Національній спілці журналістів України.

У Верховній Раді – нова спроба обмежити свободу слова// НСЖУ, 14.11.2018

Громадські активісти проаналізували новий законопроект, у разі ухвалення якого Верховна Рада матиме виключне право пропонувати РНБО список медіа, щодо яких можуть застосувати санкції. Про це йдеться у зверненні коаліції "За вільний інтернет", яке підтримала і Національна спілка журналістів України.

Міжредакційний обмін досвідом уперше за роки незалежності відбувся на Харківщині, зібравши газетярів із 8 областей// НСЖУ, 13.11.2018

До Ізюма прибули 12 керівників реформованих ЗМІ з 8 областей України для участі в практичному семінарі, що був організований за сприяння офісу Ради Європи в рамках Програми «Свобода медіа в Україні». Такий міжредакційний обмін досвідом відбувався вперше за роки незалежності.

Президент підписав Указ про стипендії дітям журналістів, які загинули у зв'язку з виконанням професійних обов'язків// НСЖУ, 13.11.2018

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про призначення стипендій Президента України дітям журналістів, які загинули у зв’язку з виконанням професійних обов’язків».

Партнери