Спілка > Публiкацiя

Минув рік від поранення криворізького оператора В’ячеслава Волка під час військових навчань

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 09 Липня 2018
Минув рік від поранення криворізького оператора В’ячеслава Волка під час військових навчань

За цей час, борячись за своє життя із здоров’я, В’ячеслав пережив кілька надскладних операцій та тривалий і дороговартісний процес реабілітації, який триває і нині. Зараз В’ячеслав удома, в рідному Кривому Розі, нещодавно повернувся із Трускавця, де півтора місяці разом із місцевими фахівцями наполегливо працював, аби хоча б частково відновити рухомість.

– Коли сталася трагедія, навіть страшно подумати, але лікарі навіть не давали шанс на життя… З тих пір стільки всього довелося пережити, але не втрачаємо оптимізму, – розповідає НСЖУ дружина В’ячеслава Інна Волк. – Після реабілітації у Трускавці помітні хоч і невеличкі, та все ж зміни на краще – Слава говорить, що почав відчувати спину. Надто великим прогресом це не назвеш, але для нас навіть такий маленькийпоступ – уже неабиякий результат.

На своїй сторінці у Facebook Інна написала, що тепер у її чоловіка два дні народження. А без підтримки цілої команди професійних лікарів із Дніпра, Києва, Львова та інших міст країни, підтримки міністра оборони Степана Полторака, друзям та абсолютно незнайомим людям, які перераховували кошти на лікування В’ячеслава, родина самотужки не впоралася б. Так само Інна вдячна адвокатові, голові НСЖУ Сергієві Томіленку та секретарю НСЖУ Валерію Макеєву, які прагнуть і допомагають відстояти правду в правовому полі та притягти до відповідальностівинних у цій трагедії.

– Зараз ми вдома, настрій хороший, але, попри весь оптимізм, іноді усмішка сходить з лиця Слави. Йому важко, фізично й морально, та ми з усім впораємося, – переконана Інна. – У другій половині липня їдемо на обстеження до Києва, власне після цього будемо знати, що робити далі – готуватися до чергової операції чи продовжувати реабілітацію. А зараз маємо можливість просто побути разом, із батьками, донечкою Варею.

Нагадаємо, 6 липня 2017 року під час військових навчань Збройних сил України інструктор поранив з вогнепальної зброї В’ячеслава Волка – оператора одного з місцевих інтернет-порталів «Перший Криворізький». Тоді НСЖУ звернулася з вимогою до керівництва Міністерства оборони України взяти на повне забезпечення лікування й реабілітацію журналіста. Міністр оборони Степан Полторак доручив військовим медикам опікуватися лікуванням пораненого, відповідно В’ячеслав Волк проходив курс лікування у військовому шпиталі у Львові. Наступний етап – операція в Києві, далі курс реабілітації.

Військовий інструктор, через дії якого зазнав поранення оператор, нині перебуває на волі – за Ігоря Петренка внесли заставу в 400 тисяч гривень ще в листопаді 2017 року. А в травні 2018 року прокуратура закрила кримінальне провадження, причина – «відсутність складу злочину». 5 липня адвокат В’ячеслава Волка подав скаргу на закриття справи, яку зараз розглядають у місцевому райсуді. 

Спілчанські новини

«Хто солідарний з Україною, має право називатися європейцем» – Дональд Туск// НСЖУ, 20.02.2019

Європа неможлива без справедливої, незалежної і безпечної України, а ті політики, які ладні продати Україну, продають майбутнє Європи – це сказано на спеціальному засіданні Верховної Ради України у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Російської Федерації проти України.

І через 5 років винні у побиті сотень журналістів у часи Євромайдану лишаються непокараними, – НСЖУ// НСЖУ, 20.02.2019

Попри гучний розголос і обіцянки правоохоронців та представників влади, численні справи щодо нападів на журналістів у часи Майдану так і лишаються нерозслідуваними.

На Житомирщині 2 справи нападів на журналістів уже півтора року лишаються нерозслідуваними// НСЖУ, 19.02.2019

Загалом же правоохоронці Житомирської області нині займаються розслідуванням 3 справ щодо нападу на журналістів, які трапилися в 2017 і 2018 роках. Ще дві справи передано до суду, а одну закрито «за відсутністю складу злочину». Про це в офіційному листі до голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка повідомляє Прокуратура Житомирської області.

Рішення суду надати прокурорам доступ до документів редакції – це атака на журналістів// НСЖУ, 19.02.2019

Рішення суду надати прокурорам доступ до документів редакції видання «Новое время» («НВ») Національна спілка журналістів України вважає атакою на журналістів, повідомив на своїй сторінці в соцмережі Facebook голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Партнери