Спілка > Публiкацiя

«Укрпошта» перебуває на межі банкрутства – перший заступник гендиректора

Служба інформацii НСЖУ
Середа 13 Червня 2018
«Укрпошта» перебуває на межі банкрутства – перший заступник гендиректора

Про критичний фінансовий стан підприємства заявив перший заступник генерального директора «Укрпошти» Олександр Чернявський під час робочої зустрічі редакторів національних і регіональних газет, активістів НСЖУ та керівництва ПАТ «Укрпошта», яка відбулася 12 червня в офісі НСЖУ.

Саме цим Укрпошта пояснює пропозиції великим видавцям відтермінувати розрахунок з редакціями за підсумками передплатної кампанії. 

– На сьогодні, за нашими підрахунками, потрібно віддати редакціям близько 260 мільйонів гривень. За умовами контракту виплата має відбутися наприкінці липня – початку серпня. Аби добре було всім, пропонуємо розтермінувати виплати з авансуванням 40 відсотків і відтермінування хвоста у вересні, – ксказав Олександр Чернявський. – Звісно, остаточне рішення буде за редакціями, наполягати тут ми не маємо права.

Передплатні кошти, як відзначає Олександр Чернявський, звісно, не є власними коштами Укрпошти – їх приносять громадяни, воліючи передплатити те чи інше видання. А Укрпошта тут виступає лише посередником.

– Але ситуація складається така, що нині підприємство перебуває в досить-таки скрутному становищі. Тому нам важливо досягти взаємовигідного компромісу. У нас ось уже півроку залишається неврегульованим питання стосовно тарифікації Пенсійного фонду. А цей вид діяльності досить потужний: поглинає близько 50 % наших витрат, а в доходній частині становить близько 25 %, – відзначає Олександр Чернявський. – Ми дуже сильно залежимо від Пенсійного фонду: якщо ж відмовимося від співпраці з ним, то близько 20–25 тисяч працівників Укрпошти втратять робочі місця, буде закрито близько 6 тисяч відділень. Але після зростання мінімальної заробітної плати грошей, які надходить від Пенсійного фонду, не вистачає для виплати заробітної плати нашим листоношам, операторам та іншим працівникам. На жаль, за такої ситуації мусимо визнати, що «Укрпошта» перебуває на межі банкрутства.

Як відомо, вперше Укрпошта істотно затримала розрахунки з українськими видавцями на початку 2017 року, одразу після запровадження нового рівня мінімальної заробітної плати у 3200 грн.

Спілчанські новини

1 листопада – громадські слухання з питань безпеки журналістів в Україні// НСЖУ, 17.10.2018

Національна спілка журналістів України у партнерстві з Міжнародною федерацією журналістів організовує громадські слухання «Фізична безпека журналістів і свобода слова в Україні», які пройдуть 1 листопада у Києві.

ОБСЄ й далі домагатиметься виїзду журналіста Семени з Криму – Арлем Дезір// НСЖУ, 16.10.2018

Представник Організації з безпеки і співробітництва в Європі з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір заявив, що й далі домагатиметься виїзду кримського журналіста Миколи Семени до Києва на лікування (як відомо, Семена перебуває на півострові під домашнім арештом за рішенням російського суду), інформує Крим.Реалії.

18 жовтня пройде регіональна дискусія з фізичної безпеки журналістів// НСЖУ, 16.10.2018

18 жовтня в Рівному відбудеться дискусія з фізичної безпеки журналістів за участю голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Поштове відділення, порушуючи договір, відмовляється приймати луганську «районку» для розповсюдження передплатникам// НСЖУ, 12.10.2018

Через непартнерське ставлення регіонального відділення Укрпошти газета «Сватівські відомості» (Луганська область) уже втратила понад тисячу примірників за передплатою. Тепер «районка» до читачів почала надходити на тиждень пізніше.

Партнери