Спілка > Публiкацiя

«Укрпошта» перебуває на межі банкрутства – перший заступник гендиректора

Служба інформацii НСЖУ
Середа 13 Червня 2018
«Укрпошта» перебуває на межі банкрутства – перший заступник гендиректора

Про критичний фінансовий стан підприємства заявив перший заступник генерального директора «Укрпошти» Олександр Чернявський під час робочої зустрічі редакторів національних і регіональних газет, активістів НСЖУ та керівництва ПАТ «Укрпошта», яка відбулася 12 червня в офісі НСЖУ.

Саме цим Укрпошта пояснює пропозиції великим видавцям відтермінувати розрахунок з редакціями за підсумками передплатної кампанії. 

– На сьогодні, за нашими підрахунками, потрібно віддати редакціям близько 260 мільйонів гривень. За умовами контракту виплата має відбутися наприкінці липня – початку серпня. Аби добре було всім, пропонуємо розтермінувати виплати з авансуванням 40 відсотків і відтермінування хвоста у вересні, – ксказав Олександр Чернявський. – Звісно, остаточне рішення буде за редакціями, наполягати тут ми не маємо права.

Передплатні кошти, як відзначає Олександр Чернявський, звісно, не є власними коштами Укрпошти – їх приносять громадяни, воліючи передплатити те чи інше видання. А Укрпошта тут виступає лише посередником.

– Але ситуація складається така, що нині підприємство перебуває в досить-таки скрутному становищі. Тому нам важливо досягти взаємовигідного компромісу. У нас ось уже півроку залишається неврегульованим питання стосовно тарифікації Пенсійного фонду. А цей вид діяльності досить потужний: поглинає близько 50 % наших витрат, а в доходній частині становить близько 25 %, – відзначає Олександр Чернявський. – Ми дуже сильно залежимо від Пенсійного фонду: якщо ж відмовимося від співпраці з ним, то близько 20–25 тисяч працівників Укрпошти втратять робочі місця, буде закрито близько 6 тисяч відділень. Але після зростання мінімальної заробітної плати грошей, які надходить від Пенсійного фонду, не вистачає для виплати заробітної плати нашим листоношам, операторам та іншим працівникам. На жаль, за такої ситуації мусимо визнати, що «Укрпошта» перебуває на межі банкрутства.

Як відомо, вперше Укрпошта істотно затримала розрахунки з українськими видавцями на початку 2017 року, одразу після запровадження нового рівня мінімальної заробітної плати у 3200 грн.

Спілчанські новини

Візит іноземних журналістів до НСЖУ: про тиск політиків та проблеми фінансування ЗМІ// НСЖУ, 22.01.2019

Тиск політиків та посадовців і економічні складнощі незалежних ЗМІ – спільні тенденції для медіа України і країн демократичної Європи. Про це йшлося в ході зустрічі голови НСЖУ Сергія Томіленка із групою міжнародних колег, які відвідують Україну для написання матеріалів про українські реалії.

«Зупинити хвилю агресії проти журналістів можливо лише через солідарність», – учасники регіональної дискусії в Кривому Розі// НСЖУ, 22.01.2019

Дніпропетровська область за результатами «Індексу фізичної безпеки журналістів», що проводить Національна спілка журналістів України разом із партнерами, 2018 року опинилася на другому місці за кількістю нападів на працівників медіа – 10 випадків, 6 із них трапилися в Кривому Розі.

Чому в Україні кожні 4 дні атакують журналістів? (АНОНС)// НСЖУ, 22.01.2019

У середу, 23 січня 2019 року, о 12:00 Національна спілка журналістів України запрошує представників ЗМІ на прес-конференцію «Презентація Індексу фізичної безпеки журналістів України. Підсумки 2018 року».

На Вінниччині реформовані видання отримають 900 тисяч гривень допомоги з обласного бюджету// НСЖУ, 22.01.2019

Це рішення ухвалили депутати Вінницької облради наприкінці 2018-го. Торік роздержавлені комунальні друковані ЗМІ також дістали грошову підтримку обсягом 539 тисяч гривень.

Партнери