НСЖУ | «Укрпошта» перебуває на межі банкрутства – перший заступник гендиректора

Спілка > Публiкацiя

«Укрпошта» перебуває на межі банкрутства – перший заступник гендиректора

Служба інформацii НСЖУ
Середа 13 Червня 2018
«Укрпошта» перебуває на межі банкрутства – перший заступник гендиректора

Про критичний фінансовий стан підприємства заявив перший заступник генерального директора «Укрпошти» Олександр Чернявський під час робочої зустрічі редакторів національних і регіональних газет, активістів НСЖУ та керівництва ПАТ «Укрпошта», яка відбулася 12 червня в офісі НСЖУ.

Саме цим Укрпошта пояснює пропозиції великим видавцям відтермінувати розрахунок з редакціями за підсумками передплатної кампанії. 

– На сьогодні, за нашими підрахунками, потрібно віддати редакціям близько 260 мільйонів гривень. За умовами контракту виплата має відбутися наприкінці липня – початку серпня. Аби добре було всім, пропонуємо розтермінувати виплати з авансуванням 40 відсотків і відтермінування хвоста у вересні, – ксказав Олександр Чернявський. – Звісно, остаточне рішення буде за редакціями, наполягати тут ми не маємо права.

Передплатні кошти, як відзначає Олександр Чернявський, звісно, не є власними коштами Укрпошти – їх приносять громадяни, воліючи передплатити те чи інше видання. А Укрпошта тут виступає лише посередником.

– Але ситуація складається така, що нині підприємство перебуває в досить-таки скрутному становищі. Тому нам важливо досягти взаємовигідного компромісу. У нас ось уже півроку залишається неврегульованим питання стосовно тарифікації Пенсійного фонду. А цей вид діяльності досить потужний: поглинає близько 50 % наших витрат, а в доходній частині становить близько 25 %, – відзначає Олександр Чернявський. – Ми дуже сильно залежимо від Пенсійного фонду: якщо ж відмовимося від співпраці з ним, то близько 20–25 тисяч працівників Укрпошти втратять робочі місця, буде закрито близько 6 тисяч відділень. Але після зростання мінімальної заробітної плати грошей, які надходить від Пенсійного фонду, не вистачає для виплати заробітної плати нашим листоношам, операторам та іншим працівникам. На жаль, за такої ситуації мусимо визнати, що «Укрпошта» перебуває на межі банкрутства.

Як відомо, вперше Укрпошта істотно затримала розрахунки з українськими видавцями на початку 2017 року, одразу після запровадження нового рівня мінімальної заробітної плати у 3200 грн.

Спілчанські новини

Заява журналістів, медійних та правозахисних організацій України щодо «інтерв’ю» з політв’язнем Станіславом Асєєвим// НСЖУ, 21.08.2018

Підготовка й випуск подібних медіасюжетів ані з морального, ані з етичного, ані з правового поглядів несумісні зі статусом та роллю медіа в демократичному суспільстві

Водна стихія у Львові знищила архів, техніку та меблі редакції «Високий Замок»// НСЖУ, 21.08.2018

У п’ятницю, 17 серпня, після сильної зливи у Львові вода затопила напівпідвальнийповерх редакції газети «Високий Замок», знищивши бухгалтерський та редакційний архіви, кілька комп’ютерів та меблі.

В Європейській федерації журналістів вважають, що Асєєва змусили зізнатися в шпигунстві за фальшивими звинуваченнями// НСЖУ, 20.08.2018

В Європейській федерації журналістів (ЄФЖ) стурбовані появою інтерв’ю полоненого журналіста Станіслава Асєєва на телеканалі «Росія 24». Про це йдеться в заяві на офіційному сайті федерації, оприлюдненій в понеділок.

На Жашківщині колишній співзасновник відмовляється укладати угоду на оренду приміщення із роздержавленою районкою// НСЖУ, 20.08.2018

Уже понад рік районна газета «Жашківщина», яка успішно завершила реформування, не може укласти договір оренди приміщення зі своїм колишнім співзасновником – районною радою. Офіційна причина постійних відмов – відсутність технічної документації на те саме приміщення. Щоб її виготовити потрібно 3 тис. грн, проте в державного органу такої суми грошей немає.

Партнери