Спілка > Публiкацiя

«Укрпошта» перебуває на межі банкрутства – перший заступник гендиректора

Служба інформацii НСЖУ
Середа 13 Червня 2018
«Укрпошта» перебуває на межі банкрутства – перший заступник гендиректора

Про критичний фінансовий стан підприємства заявив перший заступник генерального директора «Укрпошти» Олександр Чернявський під час робочої зустрічі редакторів національних і регіональних газет, активістів НСЖУ та керівництва ПАТ «Укрпошта», яка відбулася 12 червня в офісі НСЖУ.

Саме цим Укрпошта пояснює пропозиції великим видавцям відтермінувати розрахунок з редакціями за підсумками передплатної кампанії. 

– На сьогодні, за нашими підрахунками, потрібно віддати редакціям близько 260 мільйонів гривень. За умовами контракту виплата має відбутися наприкінці липня – початку серпня. Аби добре було всім, пропонуємо розтермінувати виплати з авансуванням 40 відсотків і відтермінування хвоста у вересні, – ксказав Олександр Чернявський. – Звісно, остаточне рішення буде за редакціями, наполягати тут ми не маємо права.

Передплатні кошти, як відзначає Олександр Чернявський, звісно, не є власними коштами Укрпошти – їх приносять громадяни, воліючи передплатити те чи інше видання. А Укрпошта тут виступає лише посередником.

– Але ситуація складається така, що нині підприємство перебуває в досить-таки скрутному становищі. Тому нам важливо досягти взаємовигідного компромісу. У нас ось уже півроку залишається неврегульованим питання стосовно тарифікації Пенсійного фонду. А цей вид діяльності досить потужний: поглинає близько 50 % наших витрат, а в доходній частині становить близько 25 %, – відзначає Олександр Чернявський. – Ми дуже сильно залежимо від Пенсійного фонду: якщо ж відмовимося від співпраці з ним, то близько 20–25 тисяч працівників Укрпошти втратять робочі місця, буде закрито близько 6 тисяч відділень. Але після зростання мінімальної заробітної плати грошей, які надходить від Пенсійного фонду, не вистачає для виплати заробітної плати нашим листоношам, операторам та іншим працівникам. На жаль, за такої ситуації мусимо визнати, що «Укрпошта» перебуває на межі банкрутства.

Як відомо, вперше Укрпошта істотно затримала розрахунки з українськими видавцями на початку 2017 року, одразу після запровадження нового рівня мінімальної заробітної плати у 3200 грн.

Спілчанські новини

Академія української преси: звіт про здобутки й перспективи розвитку// НСЖУ, 22.06.2018

Академія української преси – партнер Національної спілки журналістів України, зокрема, в організації і проведенні заходів медіаосвіти (семінарів, тренінгів) – оприлюднила звіт про свою діяльність 2017 року.

Як змінюється найбільша журналістська організація України – звіт голови НСЖУ (АНОНС)// НСЖУ, 22.06.2018

У понеділок 25 червня голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко звітуватиме про підсумки першого року роботи організації за керівництва, обраного з’їздом журналістів навесні 2017 року.

Рада спробує обмежити свободу в інтернеті// НСЖУ, 21.06.2018

До порядку денного Верховної Ради включили законопроект, яким хочуть дозволити СБУ без рішення суду блокувати сайти. Про це йдеться в картці законопроекту № 6688 на сайті парламенту.

«Видавати дозволи на зброю за посвідченнями преси людям, які не мають стосунку до медіа, – неприпустимо», – голова НСЖУ// НСЖУ, 21.06.2018

Певний час на Херсонщині триває дискусія: за останні чотири роки в цій області отримали зброю за журналістськими посвідченнями 223 особи. Хоча більшість з них жодного стосунку до медіа ніколи не мали.

Партнери