Спілка > Публiкацiя

«Чиновники мають демонструвати належний рівень політичної культури, а не створювати нові «ручні» газети», – голова НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 12 Червня 2018
«Чиновники мають демонструвати належний рівень політичної культури, а не створювати нові «ручні» газети», – голова НСЖУ

Раніше газета «Нова Каховка», засновником якої поки що лишається місцева міська рада, щопівроку за висвітлення діяльності державного органу отримувала 199 тисяч гривень.

Та на останній сесії міськрада прийняла рішення припинити фінансування видання, спрямувавши ці кошти до місцевої радіокомпанії. Остання зголосилася заснувати друковане видання, в якому й висвітлюватиметься діяльність влади. Отож «Нова Каховка» опинилася перед ризиком припинити свою діяльність. А місцева влада, в обхід закону, знайшла можливість і надалі впливати на медіапростір регіону.

Ще 2016 року тодішній редактор «Нової Каховки» розірвав угоду з міської радою щодо висвітлення діяльності в газеті на платній основі. Тоді ж колективом і було прийнято рішення роздержавлюватися.

На останній сесії, що відбулася 6 червня 2018 року, міська рада прийняла рішення «погодити комунальному підприємству «Новокаховська міська радіоорганізація» заснування засобу масової інформації». А відтак,спрямувати кошти, що раніше надходили до «Нової Каховки», місцевій КП. Зі слів міського голови Нової Каховки Володимира Коваленка: «Ми не маємо права, приймаючи рішення і роблячи добру справу на території нашої міськради, не інформувати населення, яке довіряє нам, як депутатам. З цією метою і приймається рішення, щоб була можливість цьому підприємству інформувати, а не давати оцінки…»

В. о. редактора газети «Нова Каховка» Тамара Путілова відзначає, що раніше видання щомісяця отримувало близько 33 тис. грн (199 тис. грн щопівроку), які одразу йшли на рахунок типографії та покривали витрати на друк.

– Тепер же видання, яке найближчим часом має завершити процес реформування, опинилося на межі виживання. Адже без цієї суми, нам дуже важко буде зберегти штат та забезпечити друк, –  відзначає Тамара Михайлівна. – Укладати угоду на висвітлення діяльності з новим, незалежним ЗМІ, міська рада не погоджується.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко засуджує такі дії місцевої влади. Адже чиновники мають демонструвати належний рівень політичної культури, а не створювати в обхід закону нові «ручні» газети.

– Головне призначення Закону «Про реформування» – цивілізоване позбавлення органів місцевої влади впливу на редакційну політику. Місцева влада має вчитися будувати цивілізовані стосунки: або укладати угоди на висвітлення певних повідомлень, або ж проводити цікаві події, заходи, про які будуть писати незалежно від фінансування, – каже Сергій Томіленко. – Що ми бачимо наразі в Новій Каховці? Міський голова та його прихильники через недосконалість закону знайшли зручний варіант виходу з ситуації: якщо міська рада не може заснувати своє видання, то вона дає таке доручення комунальному підприємству, що підпорядковане міській раді. Таким чином влада в обхід закону матиме «ручну» газету. Зараз дебатуються зміни до Закону «Про реформування», з їх прийняттям є надія, що такого не відбуватиметься у майбутньому.

 

Спілчанські новини

1 листопада – громадські слухання з питань безпеки журналістів в Україні// НСЖУ, 17.10.2018

Національна спілка журналістів України у партнерстві з Міжнародною федерацією журналістів організовує громадські слухання «Фізична безпека журналістів і свобода слова в Україні», які пройдуть 1 листопада у Києві.

ОБСЄ й далі домагатиметься виїзду журналіста Семени з Криму – Арлем Дезір// НСЖУ, 16.10.2018

Представник Організації з безпеки і співробітництва в Європі з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір заявив, що й далі домагатиметься виїзду кримського журналіста Миколи Семени до Києва на лікування (як відомо, Семена перебуває на півострові під домашнім арештом за рішенням російського суду), інформує Крим.Реалії.

18 жовтня пройде регіональна дискусія з фізичної безпеки журналістів// НСЖУ, 16.10.2018

18 жовтня в Рівному відбудеться дискусія з фізичної безпеки журналістів за участю голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Поштове відділення, порушуючи договір, відмовляється приймати луганську «районку» для розповсюдження передплатникам// НСЖУ, 12.10.2018

Через непартнерське ставлення регіонального відділення Укрпошти газета «Сватівські відомості» (Луганська область) уже втратила понад тисячу примірників за передплатою. Тепер «районка» до читачів почала надходити на тиждень пізніше.

Партнери