Спілка > Публiкацiя

«Чиновники мають демонструвати належний рівень політичної культури, а не створювати нові «ручні» газети», – голова НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 12 Червня 2018
«Чиновники мають демонструвати належний рівень політичної культури, а не створювати нові «ручні» газети», – голова НСЖУ

Раніше газета «Нова Каховка», засновником якої поки що лишається місцева міська рада, щопівроку за висвітлення діяльності державного органу отримувала 199 тисяч гривень.

Та на останній сесії міськрада прийняла рішення припинити фінансування видання, спрямувавши ці кошти до місцевої радіокомпанії. Остання зголосилася заснувати друковане видання, в якому й висвітлюватиметься діяльність влади. Отож «Нова Каховка» опинилася перед ризиком припинити свою діяльність. А місцева влада, в обхід закону, знайшла можливість і надалі впливати на медіапростір регіону.

Ще 2016 року тодішній редактор «Нової Каховки» розірвав угоду з міської радою щодо висвітлення діяльності в газеті на платній основі. Тоді ж колективом і було прийнято рішення роздержавлюватися.

На останній сесії, що відбулася 6 червня 2018 року, міська рада прийняла рішення «погодити комунальному підприємству «Новокаховська міська радіоорганізація» заснування засобу масової інформації». А відтак,спрямувати кошти, що раніше надходили до «Нової Каховки», місцевій КП. Зі слів міського голови Нової Каховки Володимира Коваленка: «Ми не маємо права, приймаючи рішення і роблячи добру справу на території нашої міськради, не інформувати населення, яке довіряє нам, як депутатам. З цією метою і приймається рішення, щоб була можливість цьому підприємству інформувати, а не давати оцінки…»

В. о. редактора газети «Нова Каховка» Тамара Путілова відзначає, що раніше видання щомісяця отримувало близько 33 тис. грн (199 тис. грн щопівроку), які одразу йшли на рахунок типографії та покривали витрати на друк.

– Тепер же видання, яке найближчим часом має завершити процес реформування, опинилося на межі виживання. Адже без цієї суми, нам дуже важко буде зберегти штат та забезпечити друк, –  відзначає Тамара Михайлівна. – Укладати угоду на висвітлення діяльності з новим, незалежним ЗМІ, міська рада не погоджується.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко засуджує такі дії місцевої влади. Адже чиновники мають демонструвати належний рівень політичної культури, а не створювати в обхід закону нові «ручні» газети.

– Головне призначення Закону «Про реформування» – цивілізоване позбавлення органів місцевої влади впливу на редакційну політику. Місцева влада має вчитися будувати цивілізовані стосунки: або укладати угоди на висвітлення певних повідомлень, або ж проводити цікаві події, заходи, про які будуть писати незалежно від фінансування, – каже Сергій Томіленко. – Що ми бачимо наразі в Новій Каховці? Міський голова та його прихильники через недосконалість закону знайшли зручний варіант виходу з ситуації: якщо міська рада не може заснувати своє видання, то вона дає таке доручення комунальному підприємству, що підпорядковане міській раді. Таким чином влада в обхід закону матиме «ручну» газету. Зараз дебатуються зміни до Закону «Про реформування», з їх прийняттям є надія, що такого не відбуватиметься у майбутньому.

 

Спілчанські новини

Візит іноземних журналістів до НСЖУ: про тиск політиків та проблеми фінансування ЗМІ// НСЖУ, 22.01.2019

Тиск політиків та посадовців і економічні складнощі незалежних ЗМІ – спільні тенденції для медіа України і країн демократичної Європи. Про це йшлося в ході зустрічі голови НСЖУ Сергія Томіленка із групою міжнародних колег, які відвідують Україну для написання матеріалів про українські реалії.

«Зупинити хвилю агресії проти журналістів можливо лише через солідарність», – учасники регіональної дискусії в Кривому Розі// НСЖУ, 22.01.2019

Дніпропетровська область за результатами «Індексу фізичної безпеки журналістів», що проводить Національна спілка журналістів України разом із партнерами, 2018 року опинилася на другому місці за кількістю нападів на працівників медіа – 10 випадків, 6 із них трапилися в Кривому Розі.

Чому в Україні кожні 4 дні атакують журналістів? (АНОНС)// НСЖУ, 22.01.2019

У середу, 23 січня 2019 року, о 12:00 Національна спілка журналістів України запрошує представників ЗМІ на прес-конференцію «Презентація Індексу фізичної безпеки журналістів України. Підсумки 2018 року».

На Вінниччині реформовані видання отримають 900 тисяч гривень допомоги з обласного бюджету// НСЖУ, 22.01.2019

Це рішення ухвалили депутати Вінницької облради наприкінці 2018-го. Торік роздержавлені комунальні друковані ЗМІ також дістали грошову підтримку обсягом 539 тисяч гривень.

Партнери