Спілка > Публiкацiя

Невідомі перерізали оптоволоконні кабелі телеканалу «Київ»

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 08 Червня 2018
Невідомі перерізали оптоволоконні кабелі телеканалу «Київ»

Подія сталася вчора,7 червня, о 13:00. Внаслідок цього мовлення телеканалу було перервано майже на шість із половиною годин.

Спеціальна техніка показала, що в кабелі є розрив приблизно за 80 метрів від будівлі телеканалу. Коли ремонтна бригада виявила другий розрив кабелю,навмисно зроблений спеціальним інструментом, на відстані 200 метрів від обриву, який виявили вдень, стало зрозуміло, що обривання кабелю – не випадковість, а чітко сплановані дії. Більше того, ремонтники виявили, що кількох метрів кабелю бракує – імовірно, зловмисник (чи зловмисники) забрали із собою його відрізок.

– В історії нашого каналутаке трапилось вперше. Вийти в ефір не могли з першої години дня до 19:30. Ми самі не могли потрапити до свого кабелю в тунель. Спочатку думали це через якісь роботи. Але виявили, що кабель пошкоджений у двох місцях на відстані 200 м. Чітко видно, що оптика перерізана інструментом, – у коментарі НСЖУ розповів співробітник телеканалу, ведучий Олекса Кібкало.

Зазначимо, що в комунікаційному колодязі протягнуто кілька десятків різних кабелів, але зловмисники перерізали тільки один-єдиний кабель – телеканалу «Київ».

– За цим фактом звернулися до правоохоронців. Та поліція поки нічого не каже, єдине, що – слідів зламу на дверях до тунелю не немає. Тож, можна припустити, що це зробив хтось, хто мав доступ до колодязя, або скористався «послугами» такої особи, – говорить Олекса Кібкало.

Наразі кабель відремонтували, і телеканал після кількагодинного мовчання вийшов у ефір. Що стало причиною такої події, на телеканалі поки що єдиної версії не мають.

– Ми транслювали засідання Київради,там були сутички. Але то не вперше, на жаль, це майже звичайне явище. Є кілька припущень, про які поки не хочемо говорити, щоб марно не навести тінь, – додає пан Олекса.

Спілчанські новини

Академія української преси: звіт про здобутки й перспективи розвитку// НСЖУ, 22.06.2018

Академія української преси – партнер Національної спілки журналістів України, зокрема, в організації і проведенні заходів медіаосвіти (семінарів, тренінгів) – оприлюднила звіт про свою діяльність 2017 року.

Як змінюється найбільша журналістська організація України – звіт голови НСЖУ (АНОНС)// НСЖУ, 22.06.2018

У понеділок 25 червня голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко звітуватиме про підсумки першого року роботи організації за керівництва, обраного з’їздом журналістів навесні 2017 року.

Рада спробує обмежити свободу в інтернеті// НСЖУ, 21.06.2018

До порядку денного Верховної Ради включили законопроект, яким хочуть дозволити СБУ без рішення суду блокувати сайти. Про це йдеться в картці законопроекту № 6688 на сайті парламенту.

«Видавати дозволи на зброю за посвідченнями преси людям, які не мають стосунку до медіа, – неприпустимо», – голова НСЖУ// НСЖУ, 21.06.2018

Певний час на Херсонщині триває дискусія: за останні чотири роки в цій області отримали зброю за журналістськими посвідченнями 223 особи. Хоча більшість з них жодного стосунку до медіа ніколи не мали.

Партнери