НСЖУ | Творча спілка підтримує колег з Національного газетно-журнального видавництва

Спілка > Публiкацiя

Творча спілка підтримує колег з Національного газетно-журнального видавництва

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 14 Травня 2018
Творча спілка підтримує колег з Національного газетно-журнального видавництва

Національна спілка журналістів України висловлює підтримку оприлюдненої в ЗМІ позиції редакційних колективів друкованих видань «Культура і життя», Українська культура» та «Кримська світлиця» Держпідприємства «Національне газетно-журнальне видавництво», яка висловлена у зверненнях журналістів до Кабінету Міністрів України.

Як зазначається у зверненнях, проектом Державного бюджету України на 2018 рік передбачено зменшення коштів на підтримку друкованих ЗМІ культурологічного спрямування. Крім того, керівництво ДП «Національне газетно-журнальне видавництво» довело до відома редакцій, що Міністерство культури України порушує Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації»: «посилаючись на цей закон, Міністерство культури України два роки поспіль зменшує фінансування за бюджетною програмою 1801300 «Фінансова підтримка друкованих періодичних видань культурологічного напрямку, газет мовами національних меншин», хоча цим же законом п. 3 статті 14 визначено чітко: «Фінансування друкованих засобів масової інформації та редакцій (крім друкованих засобів масової інформації, яким надається державна підтримка згідно зі статтею 3 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів») через три роки з дня набрання чинності цим Законом з державного та місцевих бюджетів припиняється».

Трудові колективи редакцій звертаються з проханнями до Кабінету Міністрів України зобов’язати Міністерство культури України виконати низку вимог законів України «Про звернення громадян» та «Про доступ до публічної інформації» і вжити заходів, що мали б розв’язати низку проблем ЗМІ у сфері культури.

«У разі неможливості виконання Міністерством культури України своїх службових повноважень у зв’язку з некомпетентністю в інформаційній політиці та у видавничій справі, просимо розглянути на засіданні уряду питання «Про передання цілісного майнового комплексу державного підприємства «Національне газетно-журнальне видавництво» до сфери управління Державного комітету телебачення і радіомовлення, з метою професійного правового забезпечення виконання Закону України «Про реформування державних і комунальних засобів масової інформації», – зазначено, зокрема у зверненні колективу редакції газети «Культура і життя».

НСЖУ підтримує законні вимоги редакцій до уряду – дати належну оцінку позиції Міністерства культури України щодо зазначених видань ДП «Національне газетно-журнальне видавництво», а також фактам, викладеним у зверненнях трудових колективів газет «Культура і життя», «Кримська світлиця» та журналу «Українська культура», і сподівається, що Кабінетом Міністрів України буде невідкладно вжито заходів, аби запобігти можливим порушенням законів засновником періодичних видань.

Спілчанські новини

Заява журналістів, медійних та правозахисних організацій України щодо «інтерв’ю» з політв’язнем Станіславом Асєєвим// НСЖУ, 21.08.2018

Підготовка й випуск подібних медіасюжетів ані з морального, ані з етичного, ані з правового поглядів несумісні зі статусом та роллю медіа в демократичному суспільстві

Водна стихія у Львові знищила архів, техніку та меблі редакції «Високий Замок»// НСЖУ, 21.08.2018

У п’ятницю, 17 серпня, після сильної зливи у Львові вода затопила напівпідвальнийповерх редакції газети «Високий Замок», знищивши бухгалтерський та редакційний архіви, кілька комп’ютерів та меблі.

В Європейській федерації журналістів вважають, що Асєєва змусили зізнатися в шпигунстві за фальшивими звинуваченнями// НСЖУ, 20.08.2018

В Європейській федерації журналістів (ЄФЖ) стурбовані появою інтерв’ю полоненого журналіста Станіслава Асєєва на телеканалі «Росія 24». Про це йдеться в заяві на офіційному сайті федерації, оприлюдненій в понеділок.

На Жашківщині колишній співзасновник відмовляється укладати угоду на оренду приміщення із роздержавленою районкою// НСЖУ, 20.08.2018

Уже понад рік районна газета «Жашківщина», яка успішно завершила реформування, не може укласти договір оренди приміщення зі своїм колишнім співзасновником – районною радою. Офіційна причина постійних відмов – відсутність технічної документації на те саме приміщення. Щоб її виготовити потрібно 3 тис. грн, проте в державного органу такої суми грошей немає.

Партнери