Спілка > Публiкацiя

Творча спілка підтримує колег з Національного газетно-журнального видавництва

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 14 Травня 2018
Творча спілка підтримує колег з Національного газетно-журнального видавництва

Національна спілка журналістів України висловлює підтримку оприлюдненої в ЗМІ позиції редакційних колективів друкованих видань «Культура і життя», Українська культура» та «Кримська світлиця» Держпідприємства «Національне газетно-журнальне видавництво», яка висловлена у зверненнях журналістів до Кабінету Міністрів України.

Як зазначається у зверненнях, проектом Державного бюджету України на 2018 рік передбачено зменшення коштів на підтримку друкованих ЗМІ культурологічного спрямування. Крім того, керівництво ДП «Національне газетно-журнальне видавництво» довело до відома редакцій, що Міністерство культури України порушує Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації»: «посилаючись на цей закон, Міністерство культури України два роки поспіль зменшує фінансування за бюджетною програмою 1801300 «Фінансова підтримка друкованих періодичних видань культурологічного напрямку, газет мовами національних меншин», хоча цим же законом п. 3 статті 14 визначено чітко: «Фінансування друкованих засобів масової інформації та редакцій (крім друкованих засобів масової інформації, яким надається державна підтримка згідно зі статтею 3 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів») через три роки з дня набрання чинності цим Законом з державного та місцевих бюджетів припиняється».

Трудові колективи редакцій звертаються з проханнями до Кабінету Міністрів України зобов’язати Міністерство культури України виконати низку вимог законів України «Про звернення громадян» та «Про доступ до публічної інформації» і вжити заходів, що мали б розв’язати низку проблем ЗМІ у сфері культури.

«У разі неможливості виконання Міністерством культури України своїх службових повноважень у зв’язку з некомпетентністю в інформаційній політиці та у видавничій справі, просимо розглянути на засіданні уряду питання «Про передання цілісного майнового комплексу державного підприємства «Національне газетно-журнальне видавництво» до сфери управління Державного комітету телебачення і радіомовлення, з метою професійного правового забезпечення виконання Закону України «Про реформування державних і комунальних засобів масової інформації», – зазначено, зокрема у зверненні колективу редакції газети «Культура і життя».

НСЖУ підтримує законні вимоги редакцій до уряду – дати належну оцінку позиції Міністерства культури України щодо зазначених видань ДП «Національне газетно-журнальне видавництво», а також фактам, викладеним у зверненнях трудових колективів газет «Культура і життя», «Кримська світлиця» та журналу «Українська культура», і сподівається, що Кабінетом Міністрів України буде невідкладно вжито заходів, аби запобігти можливим порушенням законів засновником періодичних видань.

Спілчанські новини

Напад зі стріляниною: надзвичайна пригода в прес-центрі газети «Новий день»// НСЖУ, 18.01.2019

Прес-конференція і круглий стіл з питань автоперевезень у Херсоні закінчилися стріляниною, отруєнням журналістів газом та побитими вікнами. Сьогодні невідомі розпилили газ у прес-центрі газети «Новий день», а потім почали стріляти з редакційного коридору в приміщення прес-клубу...

Переможці Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців отримали сертифікати і премії// НСЖУ, 17.01.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулося урочисте вручення сертифікатів лауреатам Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців. Організатор конкурсу – Благодійний фонд «Горєніє», партнер – НСЖУ.

«З нетерпінням чекаємо всеукраїнського редакторського зібрання» – Володимир Яцкевич// НСЖУ, 17.01.2019

«Натуральним здирством» називає тарифну політику Укрпошти Володимир Яцкевич, шеф-редактор житомирської обласної газети «Эхо» («Відлуння»). У листі до НСЖУ він зазначив, що з нетерпінням чекає лютневої Всеукраїнської наради редакторів газет з питань захисту друкованих ЗМІ, на яку творча спілка запрошує керівництво держави.

Спеціальний календар на захист свободи слова й прав журналістів випустив телеканал «112 Україна»// НСЖУ, 17.01.2019

Тематичний календар на 2019 рік, який є роком великих виборів – Президента й парламенту, містить гасла щодо захисту прав журналістів і невтручання політиків у роботу українських медіа.

Партнери