Спілка > Публiкацiя

НСЖУ: в день народження Миколи Семени закликаємо міжнародні журналістські організації долучитися до підтримки кримського колеги

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 14 Травня 2018
НСЖУ: в день народження Миколи Семени закликаємо міжнародні журналістські організації долучитися до підтримки кримського колеги

Засуджений російською владою в тимчасово окупованому Криму журналіст, член Національної спілки журналістів України Микола Семена 14 травня святкує свій день народження.

Національна спілка журналістів України вітає мужнього колегу, бажає йому міцного здоров'я, творчих успіхів та скасування всіх незаконних обвинувачень та обмежень. 

НСЖУ звертається до національних професійних журналістських об'єднань, що входять до складу Європейської та Міжнародної федерацій журналістів, з проханням привітати Миколу Семену й висловити йому слова підтримки. Також закликаємо долучитися до ініційованої НСЖУ разом з офісом українського омбудсмена міжнародної кампанії солідарності з українськими журналістами, яких Росія незаконно утримує за політичними мотивами, – Миколою Семеною та Романом Сущенком.

Національна спілка журналістів України заявляє, що й надалі докладатиме всіх зусиль, в тому числі - на міжнародних майданчиках, - задля визволення українських журналістів, яких незаконно утримує Росія.

Автора Радіо Свобода і Крим.Реалії, кримського журналіста Миколу Семену російська влада звинуватила в публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії. Підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя 22 вересня 2017 року призначив Миколі Семені покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю.

Микола Семена стверджує, що у своїх матеріалах реалізовував право на вільне висловлення думки.

Спілчанські новини

У Дніпрі кілька молодиків побили редактора місцевого інтернет-видання// НСЖУ, 25.05.2018

Подія трапилася вчора, 24 травня, вранці. Кілька чоловіків чекали на Всеволода Новохатька, громадського активіста і редактора «ЗОВ» («Закон один для всіх»), неподалік його будинку. Коли журналіст наблизився, один із зловмисників ударив його по обличчю, зваливши на підлогу.

НСЖУ висловлює солідарність колегам із телеканалу «112 Україна», якому Нацрада «обіцяє» не продовжити ліцензію// НСЖУ, 24.05.2018

У перешкоджанні журналістській діяльності та системному тиску колектив телеканалу «112 Україна» звинувачує голову Національної ради з питань радіо та телебачення Юрія Артеменка. Зокрема, про це йдеться у зверненні до голови НСЖУ Сергія Томіленка за підписами генерального директора телеканалу «112 Україна» Єгора Бенкендорфа та головного редактора Павла Кужеєва.

Бердянськ запрошує журналістів на ювілейний фестиваль „Азовське літо”// НСЖУ, 24.05.2018

У Бердянську 1–3 червня 2018 року відбудеться XX Всеукраїнський фестиваль журналістів „Азовське літо”.

Важка втрата… У Полтаві помер Григорій Гринь// НСЖУ, 24.05.2018

Перестало битися серце заслуженого журналіста України, колишнього головного редактора газети «Зоря Полтавщини» Григорія Федосійовича Гриня. Інформацію про смерть повідомили рідні журналіста і ЗМІ Полтавщини.

Партнери