Спілка > Публiкацiя

НСЖУ: в день народження Миколи Семени закликаємо міжнародні журналістські організації долучитися до підтримки кримського колеги

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 14 Травня 2018
НСЖУ: в день народження Миколи Семени закликаємо міжнародні журналістські організації долучитися до підтримки кримського колеги

Засуджений російською владою в тимчасово окупованому Криму журналіст, член Національної спілки журналістів України Микола Семена 14 травня святкує свій день народження.

Національна спілка журналістів України вітає мужнього колегу, бажає йому міцного здоров'я, творчих успіхів та скасування всіх незаконних обвинувачень та обмежень. 

НСЖУ звертається до національних професійних журналістських об'єднань, що входять до складу Європейської та Міжнародної федерацій журналістів, з проханням привітати Миколу Семену й висловити йому слова підтримки. Також закликаємо долучитися до ініційованої НСЖУ разом з офісом українського омбудсмена міжнародної кампанії солідарності з українськими журналістами, яких Росія незаконно утримує за політичними мотивами, – Миколою Семеною та Романом Сущенком.

Національна спілка журналістів України заявляє, що й надалі докладатиме всіх зусиль, в тому числі - на міжнародних майданчиках, - задля визволення українських журналістів, яких незаконно утримує Росія.

Автора Радіо Свобода і Крим.Реалії, кримського журналіста Миколу Семену російська влада звинуватила в публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії. Підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя 22 вересня 2017 року призначив Миколі Семені покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю.

Микола Семена стверджує, що у своїх матеріалах реалізовував право на вільне висловлення думки.

Спілчанські новини

1 листопада – громадські слухання з питань безпеки журналістів в Україні// НСЖУ, 17.10.2018

Національна спілка журналістів України у партнерстві з Міжнародною федерацією журналістів організовує громадські слухання «Фізична безпека журналістів і свобода слова в Україні», які пройдуть 1 листопада у Києві.

ОБСЄ й далі домагатиметься виїзду журналіста Семени з Криму – Арлем Дезір// НСЖУ, 16.10.2018

Представник Організації з безпеки і співробітництва в Європі з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір заявив, що й далі домагатиметься виїзду кримського журналіста Миколи Семени до Києва на лікування (як відомо, Семена перебуває на півострові під домашнім арештом за рішенням російського суду), інформує Крим.Реалії.

18 жовтня пройде регіональна дискусія з фізичної безпеки журналістів// НСЖУ, 16.10.2018

18 жовтня в Рівному відбудеться дискусія з фізичної безпеки журналістів за участю голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Поштове відділення, порушуючи договір, відмовляється приймати луганську «районку» для розповсюдження передплатникам// НСЖУ, 12.10.2018

Через непартнерське ставлення регіонального відділення Укрпошти газета «Сватівські відомості» (Луганська область) уже втратила понад тисячу примірників за передплатою. Тепер «районка» до читачів почала надходити на тиждень пізніше.

Партнери