Спілка > Публiкацiя

«Книжки захисникам України» – доброчинна акція журналістів триває

Служба інформацii НСЖУ
Недiля 13 Травня 2018
«Книжки захисникам України» – доброчинна акція журналістів триває

Чергову партію книжок – 45 найменувань художніх творів, зокрема й виданих у 2017–2018 роках – подарували бібліотеці Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни активісти Всеукраїнського фонду «Журналістська ініціатива» і Національної спілки журналістів України, які проводять доброчинну акцію «Книжки захисникам України».

Чергову партію книжок – 45 найменувань художніх творів, зокрема й виданих у 2017–2018 роках – подарували бібліотеці Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни активісти Всеукраїнського фонду «Журналістська ініціатива» і Національної спілки журналістів України, які проводять доброчинну акцію «Книжки захисникам України».

У межах цього проекту на перших його етапах торік – з нагоди святкування Дня прапора й Дня незалежності України – журналісти в партнерстві з Держкомтелерадіо зібрали й передали для бібліотеки закладу, що розміщений у Циблях Переяслав-Хмельницького району Київської області, 111 книжок 77 найменувань. Відтак напередодні Дня захисника України й свята Покрови президент ВБФ «Журналістська ініціатива» Людмила Мех і член правління цього фонду Наталія Черешинська з тією ж місією відвідали Циблі, де, як відомо, на лікуванні й реабілітації перебувають і ветерани Другої світової війни, і вояки, які протистоять російському агресорові на сході України. Крім того, 100 книжок сучасного поета Віктора Єганова «Всім, хто має в душі вишиванку» (автор збірки патріотичних віршів – українець, який живе у Фінляндії) стали подарунком воїнам-захисникам – учасникам святкових заходів, що відбулися в медико-соціальному центрі.

Президент ВБФ «Журналістська ініціатива» Людмила Мех, передаючи до бібліотеки подаровану літературу, зазначила: «Наш фонд щиро вдячний партнерам акції, а також багатьом журналістам і письменникам, які підтримали патріотичний проект «Книжки захисникам України». Деякі творчі особистості надавали примірники власних творів з автографами. Упевнена, що й далі будуть охочі колеги долучитися до цієї доброї справи, тож, як і раніше, в центральному офісі НСЖУ в Києві (вулиця Хрещатик, 27-А) формуватиметься чергова партія подарункових книжок – цим опікується секретар творчої спілки Сергій Шевченко».

Гості з Києва передали книжки в будень просто в приміщенні бібліотеки медико-соціального центру ветеранів війни, коли в читальній залі були відвідувачі. Один з них Степан Гнатович Сандуляк з Вінниччини підійшов до журналістів, сказав, що дуже любить читати, зокрема краєзнавчу літературу, й тепло подякував працівникам преси за їхню ініціативу. Навіть попросив сфотографуватися з Людмилою Мех, тримаючи в руці щойно привезене в бібліотеку видання «Вінницький край у світлинах».

Четвертий (травневий) етап акції «Книжки захисникам України» прокоментував її співорганізатор і активний учасник секретар НСЖУ Сергій Шевченко: «Приблизно половину видань, переданих бібліотеці в травні 2018-го, зібрала й подарувала творча спілка журналістів, частину надав фонд «Журналістська ініціатива», а також долучилися до акції партнери з Держкомтелерадіо. Серед літератури, що поповнила бібліотеку, є книжки про новітню історію та сучасних захисників України, які протистоять російській агресії. Це, скажімо, такі твори, як «Злочинна рука Росії в Україні» (автор Євген Голибард), «Письменники про україно-російську війну» (Станіслав Бондаренко), «Лицарі фортуни» (Богдан Жолдак), «Війна і міф «Велика українська стіна» (Валентин Ткач), «Ангели світла» та інші. Є також романи, збірки оповідань, поезія, є і популярна література на теми культури, історії, краєзнавства, медицини тощо. Приємно, що цінують наші зусилля і працівники бібліотеки, і директор Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни Юрій Гріненко, і, головне, – вдячні читачі».

На знімку: Людмила Мех і ветеран Степан Сандуляк. На першому плані – книжки, подаровані бібліотеці

Фото Сергія Шевченка

Спілчанські новини

1 листопада – громадські слухання з питань безпеки журналістів в Україні// НСЖУ, 17.10.2018

Національна спілка журналістів України у партнерстві з Міжнародною федерацією журналістів організовує громадські слухання «Фізична безпека журналістів і свобода слова в Україні», які пройдуть 1 листопада у Києві.

ОБСЄ й далі домагатиметься виїзду журналіста Семени з Криму – Арлем Дезір// НСЖУ, 16.10.2018

Представник Організації з безпеки і співробітництва в Європі з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір заявив, що й далі домагатиметься виїзду кримського журналіста Миколи Семени до Києва на лікування (як відомо, Семена перебуває на півострові під домашнім арештом за рішенням російського суду), інформує Крим.Реалії.

18 жовтня пройде регіональна дискусія з фізичної безпеки журналістів// НСЖУ, 16.10.2018

18 жовтня в Рівному відбудеться дискусія з фізичної безпеки журналістів за участю голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Поштове відділення, порушуючи договір, відмовляється приймати луганську «районку» для розповсюдження передплатникам// НСЖУ, 12.10.2018

Через непартнерське ставлення регіонального відділення Укрпошти газета «Сватівські відомості» (Луганська область) уже втратила понад тисячу примірників за передплатою. Тепер «районка» до читачів почала надходити на тиждень пізніше.

Партнери