НСЖУ | Журналіста Gazeta.ua побили силовики без розпізнавальних знаків

Спілка > Публiкацiя

Журналіста Gazeta.ua побили силовики без розпізнавальних знаків

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 11 Травня 2018
Журналіста Gazeta.ua побили силовики без розпізнавальних знаків

Розбита голова, гематоми на руках і спині – цих травм 10 травня зазнав 20-річний журналіст видання Gazeta.ua Назарій Мазилюк під час підготовки репортажу з акції протесту Національного корпусу під будинком народного депутата Сергія Льовочкіна в селі Козин неподалік Києва.

– Усе сталося раптово: між націоналістами та силовиками спалахнула сутичка, а заручниками ситуації стали журналісти, які опинилися фактично між двох вогнів. Кілька знімальних груп готували репортаж, записували відео з місця подій і все було ніби й спокійно, журналісти трималися гуртом, тож не помітити людей з камерами, які тут не відстоюються якісь свої погляди-переконання, а просто виконують роботу, було важко, – у коментарі НСЖУ розповів постраждалий Назарій Мазилюк. – Аж раптом силовики, гадаю, це були представники нацгвардії, хоча й без розпізнавальних знаків, рушили і без розбору почали бити всіх, хто попадався на шляху.

Так Назарові нанесли кілька ударів гумовими кийками: спершу по руці, якою журналіст намагався закрити тіло, а далі по голові.

– У результаті наклали три шви, струсу мозку, на щастя, немає, – розповів Назарій. – Уже вдома виявив великий синець на спині, але, оскільки біль відчув не відразу, то ні в лікарні, ні в поліції цього не вказував.

Назарій Мазилюк звернувся до правоохоронців та написав заяву про перешкоджання професійній журналістській діяльності та побиття.

Секретар Національної спілки журналістів України, викладач кафедри журналістики НаУ «Острозька академія» Віталій Голубєв зазначає, що нині ніхто з медійників не застрахований від того, щоб опинитись у подібній ситуації, як Назар.

– Мені як викладачу факультету, де вчиться Назар, прикро, що наш студент на практиці стикнувся з небезпеками журналістської роботи.  На жаль, кожна молода людина, яка обирає фах журналіста, мусить брати до уваги й такого роду ризики. Градус суспільного протистояння, який є нині в Україні, робить їх надзвичайно актуальними. Прикро, коли журналісти стають заручниками протистояння між політиками і коли заяви в одних ЗМІ стають приводом для завдання тілесних ушкоджень представникам інших ЗМІ, – говорить Віталій Голубєв. – Переконаний, що сьогодні потрібно всебічно розслідувати випадок із Назаром на предмет адекватності дій правоохоронців, перевищення чи неперевищення ними своїх повноважень. Цікавить передусім відповідь на запитання: чи була змога в ситуації, що виникла, убезпечити журналістів від можливих тілесних ушкоджень? І, якщо була, то чи скористались нею співробітники правоохоронних органів?

Спілчанські новини

Заява журналістів, медійних та правозахисних організацій України щодо «інтерв’ю» з політв’язнем Станіславом Асєєвим// НСЖУ, 21.08.2018

Підготовка й випуск подібних медіасюжетів ані з морального, ані з етичного, ані з правового поглядів несумісні зі статусом та роллю медіа в демократичному суспільстві

Водна стихія у Львові знищила архів, техніку та меблі редакції «Високий Замок»// НСЖУ, 21.08.2018

У п’ятницю, 17 серпня, після сильної зливи у Львові вода затопила напівпідвальнийповерх редакції газети «Високий Замок», знищивши бухгалтерський та редакційний архіви, кілька комп’ютерів та меблі.

В Європейській федерації журналістів вважають, що Асєєва змусили зізнатися в шпигунстві за фальшивими звинуваченнями// НСЖУ, 20.08.2018

В Європейській федерації журналістів (ЄФЖ) стурбовані появою інтерв’ю полоненого журналіста Станіслава Асєєва на телеканалі «Росія 24». Про це йдеться в заяві на офіційному сайті федерації, оприлюдненій в понеділок.

На Жашківщині колишній співзасновник відмовляється укладати угоду на оренду приміщення із роздержавленою районкою// НСЖУ, 20.08.2018

Уже понад рік районна газета «Жашківщина», яка успішно завершила реформування, не може укласти договір оренди приміщення зі своїм колишнім співзасновником – районною радою. Офіційна причина постійних відмов – відсутність технічної документації на те саме приміщення. Щоб її виготовити потрібно 3 тис. грн, проте в державного органу такої суми грошей немає.

Партнери