Спілка > Публiкацiя

Журналіста Gazeta.ua побили силовики без розпізнавальних знаків

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 11 Травня 2018
Журналіста Gazeta.ua побили силовики без розпізнавальних знаків

Розбита голова, гематоми на руках і спині – цих травм 10 травня зазнав 20-річний журналіст видання Gazeta.ua Назарій Мазилюк під час підготовки репортажу з акції протесту Національного корпусу під будинком народного депутата Сергія Льовочкіна в селі Козин неподалік Києва.

– Усе сталося раптово: між націоналістами та силовиками спалахнула сутичка, а заручниками ситуації стали журналісти, які опинилися фактично між двох вогнів. Кілька знімальних груп готували репортаж, записували відео з місця подій і все було ніби й спокійно, журналісти трималися гуртом, тож не помітити людей з камерами, які тут не відстоюються якісь свої погляди-переконання, а просто виконують роботу, було важко, – у коментарі НСЖУ розповів постраждалий Назарій Мазилюк. – Аж раптом силовики, гадаю, це були представники нацгвардії, хоча й без розпізнавальних знаків, рушили і без розбору почали бити всіх, хто попадався на шляху.

Так Назарові нанесли кілька ударів гумовими кийками: спершу по руці, якою журналіст намагався закрити тіло, а далі по голові.

– У результаті наклали три шви, струсу мозку, на щастя, немає, – розповів Назарій. – Уже вдома виявив великий синець на спині, але, оскільки біль відчув не відразу, то ні в лікарні, ні в поліції цього не вказував.

Назарій Мазилюк звернувся до правоохоронців та написав заяву про перешкоджання професійній журналістській діяльності та побиття.

Секретар Національної спілки журналістів України, викладач кафедри журналістики НаУ «Острозька академія» Віталій Голубєв зазначає, що нині ніхто з медійників не застрахований від того, щоб опинитись у подібній ситуації, як Назар.

– Мені як викладачу факультету, де вчиться Назар, прикро, що наш студент на практиці стикнувся з небезпеками журналістської роботи.  На жаль, кожна молода людина, яка обирає фах журналіста, мусить брати до уваги й такого роду ризики. Градус суспільного протистояння, який є нині в Україні, робить їх надзвичайно актуальними. Прикро, коли журналісти стають заручниками протистояння між політиками і коли заяви в одних ЗМІ стають приводом для завдання тілесних ушкоджень представникам інших ЗМІ, – говорить Віталій Голубєв. – Переконаний, що сьогодні потрібно всебічно розслідувати випадок із Назаром на предмет адекватності дій правоохоронців, перевищення чи неперевищення ними своїх повноважень. Цікавить передусім відповідь на запитання: чи була змога в ситуації, що виникла, убезпечити журналістів від можливих тілесних ушкоджень? І, якщо була, то чи скористались нею співробітники правоохоронних органів?

Спілчанські новини

Напад зі стріляниною: надзвичайна пригода в прес-центрі газети «Новий день»// НСЖУ, 18.01.2019

Прес-конференція і круглий стіл з питань автоперевезень у Херсоні закінчилися стріляниною, отруєнням журналістів газом та побитими вікнами. Сьогодні невідомі розпилили газ у прес-центрі газети «Новий день», а потім почали стріляти з редакційного коридору в приміщення прес-клубу...

Переможці Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців отримали сертифікати і премії// НСЖУ, 17.01.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулося урочисте вручення сертифікатів лауреатам Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців. Організатор конкурсу – Благодійний фонд «Горєніє», партнер – НСЖУ.

«З нетерпінням чекаємо всеукраїнського редакторського зібрання» – Володимир Яцкевич// НСЖУ, 17.01.2019

«Натуральним здирством» називає тарифну політику Укрпошти Володимир Яцкевич, шеф-редактор житомирської обласної газети «Эхо» («Відлуння»). У листі до НСЖУ він зазначив, що з нетерпінням чекає лютневої Всеукраїнської наради редакторів газет з питань захисту друкованих ЗМІ, на яку творча спілка запрошує керівництво держави.

Спеціальний календар на захист свободи слова й прав журналістів випустив телеканал «112 Україна»// НСЖУ, 17.01.2019

Тематичний календар на 2019 рік, який є роком великих виборів – Президента й парламенту, містить гасла щодо захисту прав журналістів і невтручання політиків у роботу українських медіа.

Партнери