Спілка > Публiкацiя

Журналіста Gazeta.ua побили силовики без розпізнавальних знаків

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 11 Травня 2018
Журналіста Gazeta.ua побили силовики без розпізнавальних знаків

Розбита голова, гематоми на руках і спині – цих травм 10 травня зазнав 20-річний журналіст видання Gazeta.ua Назарій Мазилюк під час підготовки репортажу з акції протесту Національного корпусу під будинком народного депутата Сергія Льовочкіна в селі Козин неподалік Києва.

– Усе сталося раптово: між націоналістами та силовиками спалахнула сутичка, а заручниками ситуації стали журналісти, які опинилися фактично між двох вогнів. Кілька знімальних груп готували репортаж, записували відео з місця подій і все було ніби й спокійно, журналісти трималися гуртом, тож не помітити людей з камерами, які тут не відстоюються якісь свої погляди-переконання, а просто виконують роботу, було важко, – у коментарі НСЖУ розповів постраждалий Назарій Мазилюк. – Аж раптом силовики, гадаю, це були представники нацгвардії, хоча й без розпізнавальних знаків, рушили і без розбору почали бити всіх, хто попадався на шляху.

Так Назарові нанесли кілька ударів гумовими кийками: спершу по руці, якою журналіст намагався закрити тіло, а далі по голові.

– У результаті наклали три шви, струсу мозку, на щастя, немає, – розповів Назарій. – Уже вдома виявив великий синець на спині, але, оскільки біль відчув не відразу, то ні в лікарні, ні в поліції цього не вказував.

Назарій Мазилюк звернувся до правоохоронців та написав заяву про перешкоджання професійній журналістській діяльності та побиття.

Секретар Національної спілки журналістів України, викладач кафедри журналістики НаУ «Острозька академія» Віталій Голубєв зазначає, що нині ніхто з медійників не застрахований від того, щоб опинитись у подібній ситуації, як Назар.

– Мені як викладачу факультету, де вчиться Назар, прикро, що наш студент на практиці стикнувся з небезпеками журналістської роботи.  На жаль, кожна молода людина, яка обирає фах журналіста, мусить брати до уваги й такого роду ризики. Градус суспільного протистояння, який є нині в Україні, робить їх надзвичайно актуальними. Прикро, коли журналісти стають заручниками протистояння між політиками і коли заяви в одних ЗМІ стають приводом для завдання тілесних ушкоджень представникам інших ЗМІ, – говорить Віталій Голубєв. – Переконаний, що сьогодні потрібно всебічно розслідувати випадок із Назаром на предмет адекватності дій правоохоронців, перевищення чи неперевищення ними своїх повноважень. Цікавить передусім відповідь на запитання: чи була змога в ситуації, що виникла, убезпечити журналістів від можливих тілесних ушкоджень? І, якщо була, то чи скористались нею співробітники правоохоронних органів?

Спілчанські новини

1 листопада – громадські слухання з питань безпеки журналістів в Україні// НСЖУ, 17.10.2018

Національна спілка журналістів України у партнерстві з Міжнародною федерацією журналістів організовує громадські слухання «Фізична безпека журналістів і свобода слова в Україні», які пройдуть 1 листопада у Києві.

ОБСЄ й далі домагатиметься виїзду журналіста Семени з Криму – Арлем Дезір// НСЖУ, 16.10.2018

Представник Організації з безпеки і співробітництва в Європі з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір заявив, що й далі домагатиметься виїзду кримського журналіста Миколи Семени до Києва на лікування (як відомо, Семена перебуває на півострові під домашнім арештом за рішенням російського суду), інформує Крим.Реалії.

18 жовтня пройде регіональна дискусія з фізичної безпеки журналістів// НСЖУ, 16.10.2018

18 жовтня в Рівному відбудеться дискусія з фізичної безпеки журналістів за участю голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Поштове відділення, порушуючи договір, відмовляється приймати луганську «районку» для розповсюдження передплатникам// НСЖУ, 12.10.2018

Через непартнерське ставлення регіонального відділення Укрпошти газета «Сватівські відомості» (Луганська область) уже втратила понад тисячу примірників за передплатою. Тепер «районка» до читачів почала надходити на тиждень пізніше.

Партнери