Спілка > Публiкацiя

На Чернігівщині порубали двері редакції місцевої газети

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 10 Травня 2018
На Чернігівщині порубали двері редакції місцевої газети

Правоохоронці, які прибули на виклик головного редактора, порадили не писати заяву, мовляв, це все одно нічого не дасть.

У неділю 6 травня у Сновську Чернігівської області місцевий житель вчинив напад на приміщення районної газети «Промінь» – порубав вхідні двері, а між уламками застромив свіже число видання. Таким чином зловмисник намагався потрапити на прийом до редактора та висловити свою незгоду з редакційною політикою.

– Про те, що трапилося, дізналася від чужих людей. Коли прибігла в неділю по обіді до редакції, просто обімліла – двері розтрощені, вочевидь орудували сокирою або ж ломом, а між уламків – наша газета, – розповідає редактор видання Олена Компанець.

На місце події одразу ж викликали поліцію. І на превеликий подив редакторки, зловмисник сам прибув на місце події разом із правоохоронцями.

– Сам у всьому чесно зізнався, розповів, що йому не сподобалася наша передовиця, тому й розлютився. Що так сильно вразило нападника, для нас загадка. Адже перша сторінка була присвячена 8 і 9 Травня, героям війни. Жодних упереджених, компрометуючих, образливих чи ще якихось неприємних і двозначних моментів у матеріалі не було, – розповіла Олена Іванівна. – Та в будь-якому разі, навіть якби в газеті опублікували якийсь критичний матеріал, всі спори й конфлікти мають вирішуватися цивілізовано і точно без сокири.

Редактор газети зазначає, що написала заяву до правоохоронних органів, у якій вказала про втручання в редакційну політику та перешкоджання журналістській діяльності, адже саме так розцінює напад.

– У поліції мене вмовляли заяву не писати, мовляв, чоловік цей раніше судимий, нині визнаний недієздатним, йому все одно нічого не буде, крім штрафу за дрібне хуліганство – 51 гривня. Проте в «Промені» з цим категорично не згодні. Яке ж це хуліганство? Якби він прийшов у робочий день, а наш колектив – самі жінки, здебільшого молоді дівчатка, хіба подужали б з ним упоратися? Страшно подумати, чим такий візит міг би скінчитися, – каже Олена Іванівна.

Редактора ображає та дивує той факт, що подія трапилася вдень мало не в самісінькому центрі міста, проте зловмисника ніхто не спинив і не викликав поліції.

– Маємо свідків, які бачили напад. Але люди проходили повз, бо боялися втручатися, – відзначає Олена Іванівна. – Така байдужість містян, а найдужче правоохоронців, просто вражає. Я і колеги переконані, що про це треба говорити, аби ситуація набула максимального розголосу, щоб хоч якось захистити свої права.

Спілчанські новини

У Дніпрі кілька молодиків побили редактора місцевого інтернет-видання// НСЖУ, 25.05.2018

Подія трапилася вчора, 24 травня, вранці. Кілька чоловіків чекали на Всеволода Новохатька, громадського активіста і редактора «ЗОВ» («Закон один для всіх»), неподалік його будинку. Коли журналіст наблизився, один із зловмисників ударив його по обличчю, зваливши на підлогу.

НСЖУ висловлює солідарність колегам із телеканалу «112 Україна», якому Нацрада «обіцяє» не продовжити ліцензію// НСЖУ, 24.05.2018

У перешкоджанні журналістській діяльності та системному тиску колектив телеканалу «112 Україна» звинувачує голову Національної ради з питань радіо та телебачення Юрія Артеменка. Зокрема, про це йдеться у зверненні до голови НСЖУ Сергія Томіленка за підписами генерального директора телеканалу «112 Україна» Єгора Бенкендорфа та головного редактора Павла Кужеєва.

Бердянськ запрошує журналістів на ювілейний фестиваль „Азовське літо”// НСЖУ, 24.05.2018

У Бердянську 1–3 червня 2018 року відбудеться XX Всеукраїнський фестиваль журналістів „Азовське літо”.

Важка втрата… У Полтаві помер Григорій Гринь// НСЖУ, 24.05.2018

Перестало битися серце заслуженого журналіста України, колишнього головного редактора газети «Зоря Полтавщини» Григорія Федосійовича Гриня. Інформацію про смерть повідомили рідні журналіста і ЗМІ Полтавщини.

Партнери