Спілка > Публiкацiя

Держкомтелерадіо пропонує застосувати санкції до деяких видавців з РФ

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 04 Травня 2018
Держкомтелерадіо пропонує застосувати санкції до деяких видавців з РФ

Держкомтелерадіо ініціює перед Кабінетом Міністрів України застосування економічних санкцій до юридичних осіб РФ, які систематично продукують і поширюють видання антиукраїнського змісту, повідомляє прес-служба відомства.

Протягом 2015–2018 років Держкомтелерадіо здійснює постійний моніторинг сфери книгорозповсюдження, виявляючи друковану продукцію, зміст якої суперечить українському законодавству. Складено Перелік книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.

До Переліку, оприлюдненого на офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо, внесено 172 видання, випущені 35 видавництвами. З-поміж них є видавництва, в діяльності яких випуск літератури антиукраїнського змісту посідає помітне місце і має систематичний характер (приміром, «Алгоритм», «Книжный мир», «Центрполиграф», «Эксмо», «АСТ», «Вече» та інші). Крім того, моніторинг виявив низку веб-сайтів, які пропонують до продажу зазначену вище літературу в паперовому або електронному вигляді, а також дають змогу читати ці книжки в режимі он-лайн.

З метою захисту національних інтересів, національної безпеки, суверенітету й територіальної цілісності України та відповідно до статті 5 Закону України «Про санкції» Держкомтелерадіо пропонує винести на розгляд Ради національної безпеки та оборони України пропозиції щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до юридичних осіб РФ, які продукують і поширюють на території України видавничу продукцію антиукраїнського змісту.

Спілчанські новини

У Дніпрі кілька молодиків побили редактора місцевого інтернет-видання// НСЖУ, 25.05.2018

Подія трапилася вчора, 24 травня, вранці. Кілька чоловіків чекали на Всеволода Новохатька, громадського активіста і редактора «ЗОВ» («Закон один для всіх»), неподалік його будинку. Коли журналіст наблизився, один із зловмисників ударив його по обличчю, зваливши на підлогу.

НСЖУ висловлює солідарність колегам із телеканалу «112 Україна», якому Нацрада «обіцяє» не продовжити ліцензію// НСЖУ, 24.05.2018

У перешкоджанні журналістській діяльності та системному тиску колектив телеканалу «112 Україна» звинувачує голову Національної ради з питань радіо та телебачення Юрія Артеменка. Зокрема, про це йдеться у зверненні до голови НСЖУ Сергія Томіленка за підписами генерального директора телеканалу «112 Україна» Єгора Бенкендорфа та головного редактора Павла Кужеєва.

Бердянськ запрошує журналістів на ювілейний фестиваль „Азовське літо”// НСЖУ, 24.05.2018

У Бердянську 1–3 червня 2018 року відбудеться XX Всеукраїнський фестиваль журналістів „Азовське літо”.

Важка втрата… У Полтаві помер Григорій Гринь// НСЖУ, 24.05.2018

Перестало битися серце заслуженого журналіста України, колишнього головного редактора газети «Зоря Полтавщини» Григорія Федосійовича Гриня. Інформацію про смерть повідомили рідні журналіста і ЗМІ Полтавщини.

Партнери