Спілка > Публiкацiя

«Від госпіталізації відмовився, бо хотів продовжити зйомку» (подробиці)

Служба інформацii НСЖУ
Середа 14 Березня 2018
«Від госпіталізації відмовився, бо хотів продовжити зйомку» (подробиці)

Побитий під час страйку в столичному медуніверситеті журналіст і громадський активіст Олег Яценко і досі відчуває біль в руці. У коментарі Національній спілці журналістів України каже, що охоронці зумисне затискали кінцівку у вікні, а далі й взагалі накинулися, розламавши окуляри та поранивши обличчя.

Коли на місце подій прибула «швидка», лікарі, вимірявши тиск та зробивши кардіограму, наполягали на госпіталізації, адже показники були далекими від норми. Та, діставши першу медичну допомогу, Олег від поїздки до лікарні відмовився. Каже, що хотів лишатися на місці, аби вже разом із поліцією ще раз повернутися всередину й продовжити зйомку страйку, що проходив у навчальному закладі.

– Не думав, що ця ситуація набере такого розголосу, сам особисто не робив для цього нічого – все колеги. І в першу чергу – з проекту журналістських розслідувань «Слідство.Інфо», які часто використовують мої матеріали для своїх публікацій, – розповідає у коментарі НСЖУ Олег Яценюк. – Власне, тоді в медуніверситеті не трапилося чогось аж надто особливого – в силу своєї роботи постійно опиняюся в центрі гострих подій, тож до подібних ситуацій не звикати.

Олег Яценко протягом кількох років дописує в три видання: «Україна молода», «Сільські вісті» та «Український південь» (Миколаївщина). Інформацію, що збирав під час страйку, також збирався використовувати для наступних публікацій.

– Коли прибули правоохоронці, надав необхідні пояснення про напад, сказав, що є громадським активістом і позаштатним кореспондентом. Тож дії охорони вважаю перешкоджанням професійній діяльності, – розповідає постраждалий. – Заяви поки що не писав: по перше, бракує часу дійти до відділку, по друге, і найголовніше, не вірю в дієвість нашої поліції. Адже маю негативний досвід співпраці з правоохоронцями: за результатами громадської діяльності писав заяви, та слідство безрезультатно «ведеться» ось вже три роки. 

Нагадаємо, 27 лютого охоронці медичного університету імені Богомольця у місті Києві жорстоко побили Олега Яценка під час виконання ним службових обов’язків. Журналіст і активіст прибув до навчального закладу, аби зробити зйомку страйку, що проводили викладачі й студенти на вимогу усунути з посади в. о. міністра охорони здоров’я Уляну Супрун, а також повернути відсторонену від роботи ректорку університету Катерину Амосову.

Напад на Олега Яценка увійшов до моніторингу «Індекс фізичної безпеки журналістів», який укладає НСЖУ спільно з партнерами. Всього Індекс зафіксував 10 інцидентів застосування сили до журналістів у лютому 2018 року.

Спілчанські новини

«Якщо видання до 31 грудня подало хоч і неповну заяву про перереєстрацію, треба дозволити завершити реформування», – голова НСЖУ// НСЖУ, 18.12.2018

Уже 31 грудня спливає термін, відведений на реформування комунальних та державних ЗМІ. Більше половини комунальних видань, тобто 323 редакції, отримали бажану незалежність. Проте ще кілька сотень газет так і не завершили процес роздержавлення, а кілька десятків редакцій є реальними заручниками чиновників та депутатів.

«Побити журналіста коштує менше, ніж квитки в кіно», – учасники дискусії// НСЖУ, 18.12.2018

Протягом 2017–2018 років на Житомирщині сталося 7 фізичних атак на журналістів. Зокрема, мова йде про побиття редакторів газети «Бердичів діловий» Валерія Шелепи і газети «Патріот» Андрія Лактіонова, кореспондента інформаційного порталу «20 хвилин» Руслана Мороза, кореспондентки обласної газети «Ехо» Світлани Михальової.

Місія ООН занепокоєна зухвалістю атак на українських журналістів// НСЖУ, 17.12.2018

Напади на журналістів, працівників засобів масової інформації, активістів громадянського суспільства, а також осіб, які представляють альтернативні соціальні чи політичні погляди, стали дедалі більш відкритими, підживлюючи нетерпимість та дискримінацію в Україні. Про це йдеться в презентованій у понеділок у Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Стратегія розвитку України: погляд у 2020 рік// НСЖУ, 17.12.2018

У медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 17 грудня провів за участю експертів і журналістів панельну дискусію ««2020. Стратегія розвитку України».

Партнери