Спілка > Публiкацiя

«Від госпіталізації відмовився, бо хотів продовжити зйомку» (подробиці)

Служба інформацii НСЖУ
Середа 14 Березня 2018
«Від госпіталізації відмовився, бо хотів продовжити зйомку» (подробиці)

Побитий під час страйку в столичному медуніверситеті журналіст і громадський активіст Олег Яценко і досі відчуває біль в руці. У коментарі Національній спілці журналістів України каже, що охоронці зумисне затискали кінцівку у вікні, а далі й взагалі накинулися, розламавши окуляри та поранивши обличчя.

Коли на місце подій прибула «швидка», лікарі, вимірявши тиск та зробивши кардіограму, наполягали на госпіталізації, адже показники були далекими від норми. Та, діставши першу медичну допомогу, Олег від поїздки до лікарні відмовився. Каже, що хотів лишатися на місці, аби вже разом із поліцією ще раз повернутися всередину й продовжити зйомку страйку, що проходив у навчальному закладі.

– Не думав, що ця ситуація набере такого розголосу, сам особисто не робив для цього нічого – все колеги. І в першу чергу – з проекту журналістських розслідувань «Слідство.Інфо», які часто використовують мої матеріали для своїх публікацій, – розповідає у коментарі НСЖУ Олег Яценюк. – Власне, тоді в медуніверситеті не трапилося чогось аж надто особливого – в силу своєї роботи постійно опиняюся в центрі гострих подій, тож до подібних ситуацій не звикати.

Олег Яценко протягом кількох років дописує в три видання: «Україна молода», «Сільські вісті» та «Український південь» (Миколаївщина). Інформацію, що збирав під час страйку, також збирався використовувати для наступних публікацій.

– Коли прибули правоохоронці, надав необхідні пояснення про напад, сказав, що є громадським активістом і позаштатним кореспондентом. Тож дії охорони вважаю перешкоджанням професійній діяльності, – розповідає постраждалий. – Заяви поки що не писав: по перше, бракує часу дійти до відділку, по друге, і найголовніше, не вірю в дієвість нашої поліції. Адже маю негативний досвід співпраці з правоохоронцями: за результатами громадської діяльності писав заяви, та слідство безрезультатно «ведеться» ось вже три роки. 

Нагадаємо, 27 лютого охоронці медичного університету імені Богомольця у місті Києві жорстоко побили Олега Яценка під час виконання ним службових обов’язків. Журналіст і активіст прибув до навчального закладу, аби зробити зйомку страйку, що проводили викладачі й студенти на вимогу усунути з посади в. о. міністра охорони здоров’я Уляну Супрун, а також повернути відсторонену від роботи ректорку університету Катерину Амосову.

Напад на Олега Яценка увійшов до моніторингу «Індекс фізичної безпеки журналістів», який укладає НСЖУ спільно з партнерами. Всього Індекс зафіксував 10 інцидентів застосування сили до журналістів у лютому 2018 року.

Спілчанські новини

У Херсоні побили місцевого журналіста Сергія Нікітенка// НСЖУ, 18.06.2018

Подія трапилася вранці 18 червня. Напад журналіст пов’язує виключно з професійною діяльністю: постійно ж доводиться готувати матеріали про державні закупівлі, діяльність депутатів, а також висвітлювати фінансові теми.

Газета «Демократична Україна» відзначила ювілей – 100-річчя!// НСЖУ, 18.06.2018

У Києві 15 червня «Демократична Україна» зібрала на урочистості з нагоди свята – 100-річчя свого видання! – редакційний колектив, ветеранів газети, а також авторський актив і гостей.

Співчуття... Володимир Коркодим// НСЖУ, 18.06.2018

Київська організація Національної спілки журналістів України з сумом повідомляє про кончину після тривалої хвороби колеги-спілчанина Володимира Івановича Коркодима.

Про кращі практики висвітлення проблем внутрішньо переміщених осіб розповіли журналістам ЗМІ Дніпропетровщини// НСЖУ, 15.06.2018

У прес-клубі Дніпропетровської обласної організації НСЖУ провели тренінг для представників регіональних ЗМІ. Йшлося про висвітлення у ЗМІ проблем, пов'язаних з життям внутрішньо переміщених осіб. За тему тренінгу взяли «Кращі практики висвітлення у ЗМІ проблем внутрішньо переміщених осіб та осіб, що постраждали від збройного конфлікту в Україні як фактор суспільної стабільності».

Партнери