Спілка > Публiкацiя

«Від госпіталізації відмовився, бо хотів продовжити зйомку» (подробиці)

Служба інформацii НСЖУ
Середа 14 Березня 2018
«Від госпіталізації відмовився, бо хотів продовжити зйомку» (подробиці)

Побитий під час страйку в столичному медуніверситеті журналіст і громадський активіст Олег Яценко і досі відчуває біль в руці. У коментарі Національній спілці журналістів України каже, що охоронці зумисне затискали кінцівку у вікні, а далі й взагалі накинулися, розламавши окуляри та поранивши обличчя.

Коли на місце подій прибула «швидка», лікарі, вимірявши тиск та зробивши кардіограму, наполягали на госпіталізації, адже показники були далекими від норми. Та, діставши першу медичну допомогу, Олег від поїздки до лікарні відмовився. Каже, що хотів лишатися на місці, аби вже разом із поліцією ще раз повернутися всередину й продовжити зйомку страйку, що проходив у навчальному закладі.

– Не думав, що ця ситуація набере такого розголосу, сам особисто не робив для цього нічого – все колеги. І в першу чергу – з проекту журналістських розслідувань «Слідство.Інфо», які часто використовують мої матеріали для своїх публікацій, – розповідає у коментарі НСЖУ Олег Яценюк. – Власне, тоді в медуніверситеті не трапилося чогось аж надто особливого – в силу своєї роботи постійно опиняюся в центрі гострих подій, тож до подібних ситуацій не звикати.

Олег Яценко протягом кількох років дописує в три видання: «Україна молода», «Сільські вісті» та «Український південь» (Миколаївщина). Інформацію, що збирав під час страйку, також збирався використовувати для наступних публікацій.

– Коли прибули правоохоронці, надав необхідні пояснення про напад, сказав, що є громадським активістом і позаштатним кореспондентом. Тож дії охорони вважаю перешкоджанням професійній діяльності, – розповідає постраждалий. – Заяви поки що не писав: по перше, бракує часу дійти до відділку, по друге, і найголовніше, не вірю в дієвість нашої поліції. Адже маю негативний досвід співпраці з правоохоронцями: за результатами громадської діяльності писав заяви, та слідство безрезультатно «ведеться» ось вже три роки. 

Нагадаємо, 27 лютого охоронці медичного університету імені Богомольця у місті Києві жорстоко побили Олега Яценка під час виконання ним службових обов’язків. Журналіст і активіст прибув до навчального закладу, аби зробити зйомку страйку, що проводили викладачі й студенти на вимогу усунути з посади в. о. міністра охорони здоров’я Уляну Супрун, а також повернути відсторонену від роботи ректорку університету Катерину Амосову.

Напад на Олега Яценка увійшов до моніторингу «Індекс фізичної безпеки журналістів», який укладає НСЖУ спільно з партнерами. Всього Індекс зафіксував 10 інцидентів застосування сили до журналістів у лютому 2018 року.

Спілчанські новини

Медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» 20–23 вересня// НСЖУ, 20.09.2018

Перший медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» відкривається в четвер на Івано-Франківщині. Це творчий форум журналістів, який пройде під гаслом «Прагни до вершин!» – до вершин у житті, творчості, громадській активності. Організувала захід, у якому беруть участь понад 200 журналістів з усіх регіонів, громадська організація «Український журналістський фонд».

Кількість порушень щодо працівників ЗМІ й активістів за три місяці зросла на 210 відсотків – доповідь ООН// НСЖУ, 19.09.2018

Управління Верховного комісара ООН з прав людини протягом трьох місяців задокументувало 30 випадків порушення свободи вираження поглядів і свободи ЗМІ: від фізичних нападів із застосуванням сили до актів приниження чи залякування. Про це йдеться в оприлюдненій у середу в Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні, яка охоплює період з 16 травня по 15 серпня 2018 року.

Круглий стіл: як висвітлювати реформи// НСЖУ, 19.09.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України на Хрещатику відбувся круглий стіл на тему: «Реформи об’єднують». Іініціатор його проведення – Київський центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Редактори тернопільських газет відмовилися друкувати «чорнуху»// НСЖУ, 18.09.2018

Друковані ЗМІ Тернопільщини відмовляються публікувати наклепницькі матеріали на відомого політика, хоч рекламне агентство наполегливо хоче розмістити таке замовлення. В одній з районних газет навіть збори колективу зібрали, аби прийняти зважене рішення.

Партнери