Спілка > Публiкацiя

Свій внесок до добровольчого руху зробила і журналістська спільнота

Служба інформацii НСЖУ
Середа 14 Березня 2018
Свій внесок до добровольчого руху зробила і журналістська спільнота

Другий рік поспіль 14 березня ми відзначаємо День українського добровольця – свято захисників суверенітету й територіальної цілісності нашої держави. Серед тих, хто за власним бажанням одягнув камуфляж і вирушив на схід у складі добровольчих підрозділів, були і журналісти.

Це Богдан Пташник (Волинська область), Валерія Бурлакова, Іларіон Павлюк, Олена Білозерська (Київ), Юрій Лелявський (Львів), Віктор Крук (Полтавська область), Віктор Гурняк (Тернопіль), Віктор Ожогін (Дніпро) та багато інших. Разом з іншими вони витримували небезпеки і труднощі життя на передовій. Хтось із колег повернувся згодом до мирної професії. Хтось продовжив службу за контрактом. Були і поранення, і втрати, коли смерть забирала кращих.

Добровольчий рух став масовим та унікальним явищем у 2014–2015 роках та відіграв неабияку роль у розвитку подій на сході. У цьому русі є і частка зусиль активної журналістської спільноти. Дякуємо вам, колеги, за вашу мужність і цілеспрямованість, за любов до своєї країни і готовність її захищати. Закликаємо всі обласні, міські та первинні журналістські організації не залишити без уваги журналістів-добровольців як цього дня, так і протягом усього року.

Сергій Томіленко, голова НСЖУ

Ліна Кущ, перша секретар НСЖУ

 

Одеситка Валерія Бурлакова від початку війни їздила на фронт журналісткою, потім намагалася потрапити бійцем у військову частину. З грудня 2014 року почала служити в добровольчому батальйоні «Карпатська Січ».

 

Двічі побувавши в полоні на Донбасі, львівський журналіст Юрій Лелявський пішов до армії, став прес-офіцером ЗСУ.

Олена Білозерська сама зазначає, що до війни вона – «безпартійний, позаорганізаційний, незалежний журналіст правих поглядів», а місце її роботи  Інформаційне агентство "Поряд з вами. Білозерська та Ярославцев". З квітня 2014-го Олена Білозерська  боєць ДУК "Правий сектор", з грудня 2016-го  боєць Української добровольчої армії під проводом Дмитра Яроша.

28-річний Віктор Гурняк належав до «Пласту», був співзасновником фотоагенції LUFA, позаштатним фотокором Reuters, Insider, УНІАН. Віктор загинув 19 жовтня 2014 року від вибуху мінометного снаряду, коли під обстрілом вивозив поранених у районі 32-го блокпосту поблизу селища Сміле Слов’яносербського району Луганської області.

Спілчанські новини

Медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» 20–23 вересня// НСЖУ, 20.09.2018

Перший медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» відкривається в четвер на Івано-Франківщині. Це творчий форум журналістів, який пройде під гаслом «Прагни до вершин!» – до вершин у житті, творчості, громадській активності. Організувала захід, у якому беруть участь понад 200 журналістів з усіх регіонів, громадська організація «Український журналістський фонд».

Кількість порушень щодо працівників ЗМІ й активістів за три місяці зросла на 210 відсотків – доповідь ООН// НСЖУ, 19.09.2018

Управління Верховного комісара ООН з прав людини протягом трьох місяців задокументувало 30 випадків порушення свободи вираження поглядів і свободи ЗМІ: від фізичних нападів із застосуванням сили до актів приниження чи залякування. Про це йдеться в оприлюдненій у середу в Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні, яка охоплює період з 16 травня по 15 серпня 2018 року.

Круглий стіл: як висвітлювати реформи// НСЖУ, 19.09.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України на Хрещатику відбувся круглий стіл на тему: «Реформи об’єднують». Іініціатор його проведення – Київський центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Редактори тернопільських газет відмовилися друкувати «чорнуху»// НСЖУ, 18.09.2018

Друковані ЗМІ Тернопільщини відмовляються публікувати наклепницькі матеріали на відомого політика, хоч рекламне агентство наполегливо хоче розмістити таке замовлення. В одній з районних газет навіть збори колективу зібрали, аби прийняти зважене рішення.

Партнери