Спілка > Публiкацiя

Свій внесок до добровольчого руху зробила і журналістська спільнота

Служба інформацii НСЖУ
Середа 14 Березня 2018
Свій внесок до добровольчого руху зробила і журналістська спільнота

Другий рік поспіль 14 березня ми відзначаємо День українського добровольця – свято захисників суверенітету й територіальної цілісності нашої держави. Серед тих, хто за власним бажанням одягнув камуфляж і вирушив на схід у складі добровольчих підрозділів, були і журналісти.

Це Богдан Пташник (Волинська область), Валерія Бурлакова, Іларіон Павлюк, Олена Білозерська (Київ), Юрій Лелявський (Львів), Віктор Крук (Полтавська область), Віктор Гурняк (Тернопіль), Віктор Ожогін (Дніпро) та багато інших. Разом з іншими вони витримували небезпеки і труднощі життя на передовій. Хтось із колег повернувся згодом до мирної професії. Хтось продовжив службу за контрактом. Були і поранення, і втрати, коли смерть забирала кращих.

Добровольчий рух став масовим та унікальним явищем у 2014–2015 роках та відіграв неабияку роль у розвитку подій на сході. У цьому русі є і частка зусиль активної журналістської спільноти. Дякуємо вам, колеги, за вашу мужність і цілеспрямованість, за любов до своєї країни і готовність її захищати. Закликаємо всі обласні, міські та первинні журналістські організації не залишити без уваги журналістів-добровольців як цього дня, так і протягом усього року.

Сергій Томіленко, голова НСЖУ

Ліна Кущ, перша секретар НСЖУ

 

Одеситка Валерія Бурлакова від початку війни їздила на фронт журналісткою, потім намагалася потрапити бійцем у військову частину. З грудня 2014 року почала служити в добровольчому батальйоні «Карпатська Січ».

 

Двічі побувавши в полоні на Донбасі, львівський журналіст Юрій Лелявський пішов до армії, став прес-офіцером ЗСУ.

Олена Білозерська сама зазначає, що до війни вона – «безпартійний, позаорганізаційний, незалежний журналіст правих поглядів», а місце її роботи  Інформаційне агентство "Поряд з вами. Білозерська та Ярославцев". З квітня 2014-го Олена Білозерська  боєць ДУК "Правий сектор", з грудня 2016-го  боєць Української добровольчої армії під проводом Дмитра Яроша.

28-річний Віктор Гурняк належав до «Пласту», був співзасновником фотоагенції LUFA, позаштатним фотокором Reuters, Insider, УНІАН. Віктор загинув 19 жовтня 2014 року від вибуху мінометного снаряду, коли під обстрілом вивозив поранених у районі 32-го блокпосту поблизу селища Сміле Слов’яносербського району Луганської області.

Спілчанські новини

«Якщо видання до 31 грудня подало хоч і неповну заяву про перереєстрацію, треба дозволити завершити реформування», – голова НСЖУ// НСЖУ, 18.12.2018

Уже 31 грудня спливає термін, відведений на реформування комунальних та державних ЗМІ. Більше половини комунальних видань, тобто 323 редакції, отримали бажану незалежність. Проте ще кілька сотень газет так і не завершили процес роздержавлення, а кілька десятків редакцій є реальними заручниками чиновників та депутатів.

«Побити журналіста коштує менше, ніж квитки в кіно», – учасники дискусії// НСЖУ, 18.12.2018

Протягом 2017–2018 років на Житомирщині сталося 7 фізичних атак на журналістів. Зокрема, мова йде про побиття редакторів газети «Бердичів діловий» Валерія Шелепи і газети «Патріот» Андрія Лактіонова, кореспондента інформаційного порталу «20 хвилин» Руслана Мороза, кореспондентки обласної газети «Ехо» Світлани Михальової.

Місія ООН занепокоєна зухвалістю атак на українських журналістів// НСЖУ, 17.12.2018

Напади на журналістів, працівників засобів масової інформації, активістів громадянського суспільства, а також осіб, які представляють альтернативні соціальні чи політичні погляди, стали дедалі більш відкритими, підживлюючи нетерпимість та дискримінацію в Україні. Про це йдеться в презентованій у понеділок у Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Стратегія розвитку України: погляд у 2020 рік// НСЖУ, 17.12.2018

У медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 17 грудня провів за участю експертів і журналістів панельну дискусію ««2020. Стратегія розвитку України».

Партнери