Спілка > Публiкацiя

Свій внесок до добровольчого руху зробила і журналістська спільнота

Служба інформацii НСЖУ
Середа 14 Березня 2018
Свій внесок до добровольчого руху зробила і журналістська спільнота

Другий рік поспіль 14 березня ми відзначаємо День українського добровольця – свято захисників суверенітету й територіальної цілісності нашої держави. Серед тих, хто за власним бажанням одягнув камуфляж і вирушив на схід у складі добровольчих підрозділів, були і журналісти.

Це Богдан Пташник (Волинська область), Валерія Бурлакова, Іларіон Павлюк, Олена Білозерська (Київ), Юрій Лелявський (Львів), Віктор Крук (Полтавська область), Віктор Гурняк (Тернопіль), Віктор Ожогін (Дніпро) та багато інших. Разом з іншими вони витримували небезпеки і труднощі життя на передовій. Хтось із колег повернувся згодом до мирної професії. Хтось продовжив службу за контрактом. Були і поранення, і втрати, коли смерть забирала кращих.

Добровольчий рух став масовим та унікальним явищем у 2014–2015 роках та відіграв неабияку роль у розвитку подій на сході. У цьому русі є і частка зусиль активної журналістської спільноти. Дякуємо вам, колеги, за вашу мужність і цілеспрямованість, за любов до своєї країни і готовність її захищати. Закликаємо всі обласні, міські та первинні журналістські організації не залишити без уваги журналістів-добровольців як цього дня, так і протягом усього року.

Сергій Томіленко, голова НСЖУ

Ліна Кущ, перша секретар НСЖУ

 

Одеситка Валерія Бурлакова від початку війни їздила на фронт журналісткою, потім намагалася потрапити бійцем у військову частину. З грудня 2014 року почала служити в добровольчому батальйоні «Карпатська Січ».

 

Двічі побувавши в полоні на Донбасі, львівський журналіст Юрій Лелявський пішов до армії, став прес-офіцером ЗСУ.

Олена Білозерська сама зазначає, що до війни вона – «безпартійний, позаорганізаційний, незалежний журналіст правих поглядів», а місце її роботи  Інформаційне агентство "Поряд з вами. Білозерська та Ярославцев". З квітня 2014-го Олена Білозерська  боєць ДУК "Правий сектор", з грудня 2016-го  боєць Української добровольчої армії під проводом Дмитра Яроша.

28-річний Віктор Гурняк належав до «Пласту», був співзасновником фотоагенції LUFA, позаштатним фотокором Reuters, Insider, УНІАН. Віктор загинув 19 жовтня 2014 року від вибуху мінометного снаряду, коли під обстрілом вивозив поранених у районі 32-го блокпосту поблизу селища Сміле Слов’яносербського району Луганської області.

Спілчанські новини

«Надалі будемо посилювати співпрацю з НСЖУ для дієвого захисту свободи слова в Україні», – Арлем Дезір// НСЖУ, 22.03.2018

Про тиск на українські ЗМІ, безкарність за злочини проти журналістів, кризу свободи слова на окупованих територіях та долю полонених і ув’язнених журналістів йшлося на організованій у НСЖУ зустрічі з Представником ОБСЄ з питань свободи медіа Арлемом Дезіром.

Уряд збільшив розмір державних премій для журналістів і митців// НСЖУ, 22.03.2018

З метою заохочення журналістів, авторів, художників, перекладачів художніх і публіцистичних творів, колективів театру та кіно до створення нових оригінальних творів уряд збільшив розмір державних премій.

В ОБСЄ наполягають на звільненні Сущенка, Семени й Асєєва// НСЖУ, 21.03.2018

Журналісти не повинні страждати через конфлікти між країнами, тому кореспондент Укрінформу Роман Сущенко має бути звільнений з ув'язнення у Росії.

«Останні чотири роки в Україні спостерігається складна ситуація зі свободою слова», – представник ОБСЄ Арлем Дезір// НСЖУ, 21.03.2018

Національну спілку журналістів України відвідав представник ОБСЄ з питань свободи медіа Арлем Дезір, який провів зустріч з активом найбільшого журналістського об’єднання країни та представниками національних медіа.

Партнери