Спілка > Публiкацiя

У ОБСЄ привітали рішення Верховного Суду України в справі Ігоря Єфімова як позитивний крок

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 12 Березня 2018
У ОБСЄ привітали рішення Верховного Суду України в справі Ігоря Єфімова як позитивний крок

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір привітав рішення Верховного Суду України щодо справи фотокореспондента газети «Вечірні Черкаси» Ігоря Єфімова.

«Я вітаю рішення Верховного Суду, що відхилило попереднє рішення апеляційного суду в справі Ігоря Єфімова, і призначило повторний розгляд справи, – сказав Дезір. – Я вважаю це позитивним і важливим кроком, який, сподіваюся, приведе до ефективної боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів в Україні».

У рішенні від 8 лютого 2018 року Верховний Суд зазначив: ухвалу апеляційного суду, що підтверджує рішення нижчого суду про виправдання працівника міліції, який підозрюється в нападі на Єфімова, не можна визнати законною, обґрунтованою та вмотивованою. Згідно з рішенням Верховного Суду, справу має повторно розглянути апеляційний суд.

Повідомляється, що Єфімов у лютому 2014 року зазнав нападу працівників міліції під час виконання професійних обов’язків у Черкасах, незважаючи на те, що він ясно позначив свою журналістську приналежність. Журналіст зазнав кількох серйозних травм, зокрема таких, як струс мозку й вивих плеча.

«Працівники медіа повинні мати можливість вільно і безпечно висвітлювати публічні заходи, не боячись утисків і залякування», – сказав Дезір. Представник ОБСЄ зазначив, що Національна спілка журналістів України відіграла активну роль у висвітленні випадку та обстоюванні справедливості в справі журналіста, а також порушувала питання безпеки журналістів і безкарності за злочини проти них.

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ стежить за розвитком засобів масової інформації у всіх 57 державах – учасницях ОБСЄ. Він забезпечує завчасне попередження щодо порушень свободи вираження поглядів та свободи засобів масової інформації, а також сприяє повній відповідності зобов'язанням ОБСЄ щодо свободи медіа.

Спілчанські новини

«Якщо видання до 31 грудня подало хоч і неповну заяву про перереєстрацію, треба дозволити завершити реформування», – голова НСЖУ// НСЖУ, 18.12.2018

Уже 31 грудня спливає термін, відведений на реформування комунальних та державних ЗМІ. Більше половини комунальних видань, тобто 323 редакції, отримали бажану незалежність. Проте ще кілька сотень газет так і не завершили процес роздержавлення, а кілька десятків редакцій є реальними заручниками чиновників та депутатів.

«Побити журналіста коштує менше, ніж квитки в кіно», – учасники дискусії// НСЖУ, 18.12.2018

Протягом 2017–2018 років на Житомирщині сталося 7 фізичних атак на журналістів. Зокрема, мова йде про побиття редакторів газети «Бердичів діловий» Валерія Шелепи і газети «Патріот» Андрія Лактіонова, кореспондента інформаційного порталу «20 хвилин» Руслана Мороза, кореспондентки обласної газети «Ехо» Світлани Михальової.

Місія ООН занепокоєна зухвалістю атак на українських журналістів// НСЖУ, 17.12.2018

Напади на журналістів, працівників засобів масової інформації, активістів громадянського суспільства, а також осіб, які представляють альтернативні соціальні чи політичні погляди, стали дедалі більш відкритими, підживлюючи нетерпимість та дискримінацію в Україні. Про це йдеться в презентованій у понеділок у Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Стратегія розвитку України: погляд у 2020 рік// НСЖУ, 17.12.2018

У медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 17 грудня провів за участю експертів і журналістів панельну дискусію ««2020. Стратегія розвитку України».

Партнери