Спілка > Публiкацiя

У ОБСЄ привітали рішення Верховного Суду України в справі Ігоря Єфімова як позитивний крок

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 12 Березня 2018
У ОБСЄ привітали рішення Верховного Суду України в справі Ігоря Єфімова як позитивний крок

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір привітав рішення Верховного Суду України щодо справи фотокореспондента газети «Вечірні Черкаси» Ігоря Єфімова.

«Я вітаю рішення Верховного Суду, що відхилило попереднє рішення апеляційного суду в справі Ігоря Єфімова, і призначило повторний розгляд справи, – сказав Дезір. – Я вважаю це позитивним і важливим кроком, який, сподіваюся, приведе до ефективної боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів в Україні».

У рішенні від 8 лютого 2018 року Верховний Суд зазначив: ухвалу апеляційного суду, що підтверджує рішення нижчого суду про виправдання працівника міліції, який підозрюється в нападі на Єфімова, не можна визнати законною, обґрунтованою та вмотивованою. Згідно з рішенням Верховного Суду, справу має повторно розглянути апеляційний суд.

Повідомляється, що Єфімов у лютому 2014 року зазнав нападу працівників міліції під час виконання професійних обов’язків у Черкасах, незважаючи на те, що він ясно позначив свою журналістську приналежність. Журналіст зазнав кількох серйозних травм, зокрема таких, як струс мозку й вивих плеча.

«Працівники медіа повинні мати можливість вільно і безпечно висвітлювати публічні заходи, не боячись утисків і залякування», – сказав Дезір. Представник ОБСЄ зазначив, що Національна спілка журналістів України відіграла активну роль у висвітленні випадку та обстоюванні справедливості в справі журналіста, а також порушувала питання безпеки журналістів і безкарності за злочини проти них.

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ стежить за розвитком засобів масової інформації у всіх 57 державах – учасницях ОБСЄ. Він забезпечує завчасне попередження щодо порушень свободи вираження поглядів та свободи засобів масової інформації, а також сприяє повній відповідності зобов'язанням ОБСЄ щодо свободи медіа.

Спілчанські новини

У Херсоні побили місцевого журналіста Сергія Нікітенка// НСЖУ, 18.06.2018

Подія трапилася вранці 18 червня. Напад журналіст пов’язує виключно з професійною діяльністю: постійно ж доводиться готувати матеріали про державні закупівлі, діяльність депутатів, а також висвітлювати фінансові теми.

Газета «Демократична Україна» відзначила ювілей – 100-річчя!// НСЖУ, 18.06.2018

У Києві 15 червня «Демократична Україна» зібрала на урочистості з нагоди свята – 100-річчя свого видання! – редакційний колектив, ветеранів газети, а також авторський актив і гостей.

Співчуття... Володимир Коркодим// НСЖУ, 18.06.2018

Київська організація Національної спілки журналістів України з сумом повідомляє про кончину після тривалої хвороби колеги-спілчанина Володимира Івановича Коркодима.

Про кращі практики висвітлення проблем внутрішньо переміщених осіб розповіли журналістам ЗМІ Дніпропетровщини// НСЖУ, 15.06.2018

У прес-клубі Дніпропетровської обласної організації НСЖУ провели тренінг для представників регіональних ЗМІ. Йшлося про висвітлення у ЗМІ проблем, пов'язаних з життям внутрішньо переміщених осіб. За тему тренінгу взяли «Кращі практики висвітлення у ЗМІ проблем внутрішньо переміщених осіб та осіб, що постраждали від збройного конфлікту в Україні як фактор суспільної стабільності».

Партнери