Спілка > Публiкацiя

У ОБСЄ привітали рішення Верховного Суду України в справі Ігоря Єфімова як позитивний крок

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 12 Березня 2018
У ОБСЄ привітали рішення Верховного Суду України в справі Ігоря Єфімова як позитивний крок

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір привітав рішення Верховного Суду України щодо справи фотокореспондента газети «Вечірні Черкаси» Ігоря Єфімова.

«Я вітаю рішення Верховного Суду, що відхилило попереднє рішення апеляційного суду в справі Ігоря Єфімова, і призначило повторний розгляд справи, – сказав Дезір. – Я вважаю це позитивним і важливим кроком, який, сподіваюся, приведе до ефективної боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів в Україні».

У рішенні від 8 лютого 2018 року Верховний Суд зазначив: ухвалу апеляційного суду, що підтверджує рішення нижчого суду про виправдання працівника міліції, який підозрюється в нападі на Єфімова, не можна визнати законною, обґрунтованою та вмотивованою. Згідно з рішенням Верховного Суду, справу має повторно розглянути апеляційний суд.

Повідомляється, що Єфімов у лютому 2014 року зазнав нападу працівників міліції під час виконання професійних обов’язків у Черкасах, незважаючи на те, що він ясно позначив свою журналістську приналежність. Журналіст зазнав кількох серйозних травм, зокрема таких, як струс мозку й вивих плеча.

«Працівники медіа повинні мати можливість вільно і безпечно висвітлювати публічні заходи, не боячись утисків і залякування», – сказав Дезір. Представник ОБСЄ зазначив, що Національна спілка журналістів України відіграла активну роль у висвітленні випадку та обстоюванні справедливості в справі журналіста, а також порушувала питання безпеки журналістів і безкарності за злочини проти них.

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ стежить за розвитком засобів масової інформації у всіх 57 державах – учасницях ОБСЄ. Він забезпечує завчасне попередження щодо порушень свободи вираження поглядів та свободи засобів масової інформації, а також сприяє повній відповідності зобов'язанням ОБСЄ щодо свободи медіа.

Спілчанські новини

Медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» 20–23 вересня// НСЖУ, 20.09.2018

Перший медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» відкривається в четвер на Івано-Франківщині. Це творчий форум журналістів, який пройде під гаслом «Прагни до вершин!» – до вершин у житті, творчості, громадській активності. Організувала захід, у якому беруть участь понад 200 журналістів з усіх регіонів, громадська організація «Український журналістський фонд».

Кількість порушень щодо працівників ЗМІ й активістів за три місяці зросла на 210 відсотків – доповідь ООН// НСЖУ, 19.09.2018

Управління Верховного комісара ООН з прав людини протягом трьох місяців задокументувало 30 випадків порушення свободи вираження поглядів і свободи ЗМІ: від фізичних нападів із застосуванням сили до актів приниження чи залякування. Про це йдеться в оприлюдненій у середу в Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні, яка охоплює період з 16 травня по 15 серпня 2018 року.

Круглий стіл: як висвітлювати реформи// НСЖУ, 19.09.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України на Хрещатику відбувся круглий стіл на тему: «Реформи об’єднують». Іініціатор його проведення – Київський центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Редактори тернопільських газет відмовилися друкувати «чорнуху»// НСЖУ, 18.09.2018

Друковані ЗМІ Тернопільщини відмовляються публікувати наклепницькі матеріали на відомого політика, хоч рекламне агентство наполегливо хоче розмістити таке замовлення. В одній з районних газет навіть збори колективу зібрали, аби прийняти зважене рішення.

Партнери