Спілка > Публiкацiя

У Вінниці реформованим газетам виділять по 30 тис. грн з обласного бюджету

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 06 Березня 2018
У Вінниці реформованим газетам виділять по 30 тис. грн з обласного бюджету

Це рішення нещодавно ухвалили депутати на сесії обласної ради після численних клопотань Вінницької обласної організації журналістів.

Кілька разів правління Вінницької обласної організації журналістів зверталося до депутатів обласної ради, керівників облдержадміністрації про надання метерільної допомоги реформованим виданням (а їх в області – 16). Нещодавно сесія обласної ради, при перегляді бюджету, ухвалила виділити реформованим газетам півмільйона гривень. Таким чином кожному реформованому засобу масової інформації надійде понад тридцять тисяч гривень.
 
– Ініціативу просували ще з літа минулого року, проте депутати нам кілька разів відмовляли. Аж ось через півроку таки віднайшлися кошти в бюджеті, – розповідає голова Вінницької обласної організації НСЖУ Василь Паламарчук. – Для наших видань, які лишень починають, так би мовити, самостійне життя, ця допомога, звісно ж, буде не зайвою. Наскільки знаю, Вінниччина стала другою областю, яка виявила бажання виділити кошти колишнім державним ЗМІ. Першими були львів’яни.
 
Цей крок схвально сприйняли в редакції однієї з найуспішніших вінницьких районок «Бершадський край».
 
– Це в жодному разі не залежність від влади, а хороше утвердження партнерських стосунків. Адже ми, перш за все, працюємо для людей, висвітлюючи найактуальніші питання з життя району чи країни загалом, – відзначає головний редактор «Бершадського краю» Федір Шевчук. – А в умовах сьогодення для будь-якого видання фінансова допомога не буде завою. Хоча в нашій газеті чудова рекламна база й нам вдається заробляти на своє утримання, проте ці кошти можна буде вкласти в дальший розвиток газети. 
 
 

Спілчанські новини

Медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» 20–23 вересня// НСЖУ, 20.09.2018

Перший медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» відкривається в четвер на Івано-Франківщині. Це творчий форум журналістів, який пройде під гаслом «Прагни до вершин!» – до вершин у житті, творчості, громадській активності. Організувала захід, у якому беруть участь понад 200 журналістів з усіх регіонів, громадська організація «Український журналістський фонд».

Кількість порушень щодо працівників ЗМІ й активістів за три місяці зросла на 210 відсотків – доповідь ООН// НСЖУ, 19.09.2018

Управління Верховного комісара ООН з прав людини протягом трьох місяців задокументувало 30 випадків порушення свободи вираження поглядів і свободи ЗМІ: від фізичних нападів із застосуванням сили до актів приниження чи залякування. Про це йдеться в оприлюдненій у середу в Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні, яка охоплює період з 16 травня по 15 серпня 2018 року.

Круглий стіл: як висвітлювати реформи// НСЖУ, 19.09.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України на Хрещатику відбувся круглий стіл на тему: «Реформи об’єднують». Іініціатор його проведення – Київський центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Редактори тернопільських газет відмовилися друкувати «чорнуху»// НСЖУ, 18.09.2018

Друковані ЗМІ Тернопільщини відмовляються публікувати наклепницькі матеріали на відомого політика, хоч рекламне агентство наполегливо хоче розмістити таке замовлення. В одній з районних газет навіть збори колективу зібрали, аби прийняти зважене рішення.

Партнери