Спілка > Публiкацiя

У Вінниці реформованим газетам виділять по 30 тис. грн з обласного бюджету

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 06 Березня 2018
У Вінниці реформованим газетам виділять по 30 тис. грн з обласного бюджету

Це рішення нещодавно ухвалили депутати на сесії обласної ради після численних клопотань Вінницької обласної організації журналістів.

Кілька разів правління Вінницької обласної організації журналістів зверталося до депутатів обласної ради, керівників облдержадміністрації про надання метерільної допомоги реформованим виданням (а їх в області – 16). Нещодавно сесія обласної ради, при перегляді бюджету, ухвалила виділити реформованим газетам півмільйона гривень. Таким чином кожному реформованому засобу масової інформації надійде понад тридцять тисяч гривень.
 
– Ініціативу просували ще з літа минулого року, проте депутати нам кілька разів відмовляли. Аж ось через півроку таки віднайшлися кошти в бюджеті, – розповідає голова Вінницької обласної організації НСЖУ Василь Паламарчук. – Для наших видань, які лишень починають, так би мовити, самостійне життя, ця допомога, звісно ж, буде не зайвою. Наскільки знаю, Вінниччина стала другою областю, яка виявила бажання виділити кошти колишнім державним ЗМІ. Першими були львів’яни.
 
Цей крок схвально сприйняли в редакції однієї з найуспішніших вінницьких районок «Бершадський край».
 
– Це в жодному разі не залежність від влади, а хороше утвердження партнерських стосунків. Адже ми, перш за все, працюємо для людей, висвітлюючи найактуальніші питання з життя району чи країни загалом, – відзначає головний редактор «Бершадського краю» Федір Шевчук. – А в умовах сьогодення для будь-якого видання фінансова допомога не буде завою. Хоча в нашій газеті чудова рекламна база й нам вдається заробляти на своє утримання, проте ці кошти можна буде вкласти в дальший розвиток газети. 
 
 

Спілчанські новини

«Якщо видання до 31 грудня подало хоч і неповну заяву про перереєстрацію, треба дозволити завершити реформування», – голова НСЖУ// НСЖУ, 18.12.2018

Уже 31 грудня спливає термін, відведений на реформування комунальних та державних ЗМІ. Більше половини комунальних видань, тобто 323 редакції, отримали бажану незалежність. Проте ще кілька сотень газет так і не завершили процес роздержавлення, а кілька десятків редакцій є реальними заручниками чиновників та депутатів.

«Побити журналіста коштує менше, ніж квитки в кіно», – учасники дискусії// НСЖУ, 18.12.2018

Протягом 2017–2018 років на Житомирщині сталося 7 фізичних атак на журналістів. Зокрема, мова йде про побиття редакторів газети «Бердичів діловий» Валерія Шелепи і газети «Патріот» Андрія Лактіонова, кореспондента інформаційного порталу «20 хвилин» Руслана Мороза, кореспондентки обласної газети «Ехо» Світлани Михальової.

Місія ООН занепокоєна зухвалістю атак на українських журналістів// НСЖУ, 17.12.2018

Напади на журналістів, працівників засобів масової інформації, активістів громадянського суспільства, а також осіб, які представляють альтернативні соціальні чи політичні погляди, стали дедалі більш відкритими, підживлюючи нетерпимість та дискримінацію в Україні. Про це йдеться в презентованій у понеділок у Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Стратегія розвитку України: погляд у 2020 рік// НСЖУ, 17.12.2018

У медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 17 грудня провів за участю експертів і журналістів панельну дискусію ««2020. Стратегія розвитку України».

Партнери