Спілка > Публiкацiя

У Верховній Раді необхідно провести слухання щодо свободи слова та захисту журналістів – Сергій Томіленко

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 09 Лютого 2018
У Верховній Раді необхідно провести слухання щодо свободи слова та захисту журналістів – Сергій Томіленко

За словами голови Національної спілки журналістів України, кількість випадків застосування фізичної сили до журналістів минулого року – кричуща, а розкриваність злочинів абсолютно незадовільна. На цьому наголосив Сергій Томіленко в ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1".

«Індекс фізичної безпеки журналістів, який ми ведемо, зафіксував за минулий рік 90 інцидентів застосування сили до журналістів. І ми фіксуємо нуль прецедентів покарання. І, відповідно, на сьогодні немає прогресу в розслідуванні вбивства Павла Шеремета», – сказав керівник НСЖУ.

Тому, на думку Томіленка, у парламенті мають відбутися слухання щодо свободи слова та захисту журналістів.

«На жаль, ситуація навколо телеканалу «1+1» – це черговий випадок використання держструктур для переслідування тих журналістів, які є незалежними та непідконтрольними. Ганьба, що через чотири роки після Революції Гідності ми змушені обговорювати такі виклики для свободи слова, обговорювати, що достойні журналісти є фігурантами таких списків, – сказав Томіленко, коментуючи вимогу Нацбанку надати списки із зазначенням сум заробітної плати журналістів каналу.

Томіленко наголосив, що торік Україна уперше увійшла до списку країн, де арештовують працівників ЗМІ (відповідний склав міжнародний Комітет захисту журналістів).

«Фактично нині влада застосовує весь силовий арсенал проти журналістів. Після Революції Гідності ми сподівалися, що прийдуть політики нової генерації. Вони прийшли, і навіть боялися дивитися у бік редакцій, вони не застосовували силу», – зазначив керівник НСЖУ.

Ток-шоу «Право на владу», яке вийшло в ефір уночі проти 9 лютого, мало назву «Під тиском» і там йшлося про проблеми свободи слова в Україні. Зокрема, у студії обговорювали питання збирання персональних банківських даних щодо журналістів «ТСН» (ініціатива Нацбанку), можливі зловживання керівництва Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, тиск на незалежних журналістів.

Гостями програми були народні депутати України Тарас Батенко («Укроп»), Олексій Гончаренко (БПП), Микола Княжицький (НФ), Юрій Павленко («Опозиційний блок») та Ігор Луценко («Батьківщина»). Експертами виступали голова НСЖУ Сергій Томіленко та журналісти Роман Скрипін і Олександр Дубінський. Ефір – за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=tHnEUULwtLc

Спілчанські новини

«Ніхто з громадських активістів та журналістів не може почуватися в безпеці»// НСЖУ, 23.02.2018

У зв’язку з підпалом у Рівному офісу Агенції журналістських розслідувань «Четверта влада» обласна організація НСЖУ звернулася до Адміністрації Президента та Національної поліції.

Експерти презентували журналістам монографію про мусульманські спільноти в Україні// НСЖУ, 23.02.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулася прес-конференція на тему: «Іслам у політиці: від анексії Криму до «Оливкової гілки» в Сирії». Участь у заході взяв секретар НСЖУ Сергій Шевченко.

Журналісти України та Росії закликали звільнити Асєєва з полону у Донецьку// НСЖУ, 22.02.2018

Представники Національної спілки журналістів України та Союзу журналістів Росії висловлюють солідарність із українським журналістом Станіславом Асєєвим, якого з червня 2017-го року тримають в ув‘язненні у Донецьку, та закликають звільнити колегу

У Львові відкрили пам’ятник Герою України Ігорю Костенку// НСЖУ, 21.02.2018

Погруддя Герою Небесної сотні, Герою України Ігорю Костенку відкрили 20 лютого у внутрішньому дворику географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, – повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Партнери