Спілка > Публiкацiя

НСЖУ комунікує з Нацполіцією України щодо розслідування справ із переслідування журналістів у Криму

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 08 Лютого 2018
НСЖУ комунікує з Нацполіцією України щодо розслідування справ із переслідування журналістів у Криму

Національна спілка журналістів України постійно комунікує зі слідчим відділом Головного управління Національної поліції України в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі щодо розслідування справ із переслідування журналістів в окупованому Росією Криму.

Голова НСЖУ Сергій Томіленко привітав проведення слідчим відділом ГУНП в АР Крим та м. Севастополі дій у рамках досудового розслідування у кримінальних провадженнях щодо незаконного проведення обшуку, проведеного російськими силовиками в 2016 році, у журналістки Леньяри Абібулаєвої в анексованому Росією Криму, розслідування щодо незаконних дій відносно засновника інтернет-порталу “Події Криму” Руслана Югоша в 2014 році, головного редактора газети “Авдет” Шевкета Кайбуллаєва в 2014 році, незаконних дій відносно порушення прав колишнього заступника генерального директора кримськотатарського телеканалу ATR Лілі Буджурової в 2015 році та інших випадків.
 
За словами Сергія Томіленка, перешкоджання журналістам у їхній законній діяльності, проведення обшуків у домівках, відкриття кримінальних справ за очевидно політичним звинуваченням неприпустимі. Очільник спілки закликав до ретельного розслідування усіх фактів переслідування журналістів у Криму і нагадав, що за майже чотири роки окупації Криму таких випадків стає дедалі більше. 
 
19 квітня 2016 року в анексованому Криму пройшли незаконні обшуки в помешканнях журналістів, у тому числі російські силовики провели незаконний обшук у Леньяри Абібулаєвої. Слідчий відділ ГУНП в АР Крим та м. Севастополі проводить дії в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні №12015230000000146 від 07.04.2015 р., відомості про яке внесено до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 171 КК України (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів).
 
2 червня 2014 року в окупованому Криму засновнику інтернет-порталу “Події Криму” Руслану Югошу зателефонували з відділу боротьби з кіберзлочинністю главку “поліції” і запросили на “бесіду”. Журналіст відмовився від зустрічі, пославшись на те, що він перебуває за межами півострова. Третього червня співробітник “поліції” прийшов додому до 73-річної Лариси Максимівни Югош, матері журналіста, і в усній формі викликав її на допит, не надавши при цьому будь-яких документів. У відділенні «поліції» у жінки намагалися з'ясувати подробиці професійній діяльності її сина і лякали можливими проблемами, які можуть виникнути у Руслана Югоша, якщо він не припинить «псувати репутацію Криму».
 
Влітку 2014 року в редакцію газети “Авдет”, яка є друкованим органом Меджлісу кримськотатарського народу, надійшло з "прокуратури Криму" офіційне попередження від російських силових структур на предмет недопущення "екстремістських дій". 17 травня 2017 року Шевкету Кайбуллаєву співробітники Сімферопольської районної “прокуратури” погрожували затриманням. 17 вересня 2014 року ФСБ Росії викликала головного редактора кримськотатарської газети “Авдет” Шевкета Кайбуллаєва для того, щоб вручити офіційне застереження “про неприпустимість дій, які створюють умови для вчинення злочинів, дізнання та досудове слідство у яких відноситься до ведення ФСБ Російської Федерації”.
 
 Слідчий відділ ГУНП в АР Крим та м. Севастополі проводить дії в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні №12015230000000146 від 07.04.2015, відомості про яке внесено до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 171 КК України, щодо незаконних дій відносно засновника інтернет-порталу “Події Криму” Руслана Югоша і головного редактора газети “Авдет” Шевкета Кайбуллаєва.
 
Вранці 2 листопада 2015 року в окупованому Криму російські силовики, зокрема, співробітники ФСБ, провели обшуки в будинках колишніх співробітників кримськотатарського телеканалу ATR: колишнього редактора телеканалу АТR Лілі Буджурової і колишнього генерального директора Ельзари Іслямової. В результаті обшуку російських спецслужб у Буджурової було вилучено оргтехніку та мобільний телефон. За її словами, обшук проводили озброєні автоматами російські силовики, в цей час у будинку перебувала 83-річна мати Буджурової і її 8-річна внучка. Слідчий відділ ГУНП в АР Крим та м. Севастополі проводить дії в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні №42015010000000147 від 03.11.2015, відомості про яке внесено до ЄРДР за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 162, ч.3 ст. 187, ч. 2 ст. 171 КК України, щодо незаконних дій відносно порушення прав колишнього заступника генерального директора кримськотатарського телеканалу ATR Лілі Буджурової.
 
Національна спілка журналістів України просить слідчий відділ ГУНП в АР Крим та м. Севастополі інформувати про хід розслідування усіх випадків переслідування журналістів у Криму та має надію на надання належної правової оцінки діям окупаційної влади на тимчасово окупованій території півострова Крим, спрямованим на порушення прав працівників ЗМІ на території півострова у зв’язку зі здійсненням журналістами професійної діяльності.
 

Спілчанські новини

«Ніхто з громадських активістів та журналістів не може почуватися в безпеці»// НСЖУ, 23.02.2018

У зв’язку з підпалом у Рівному офісу Агенції журналістських розслідувань «Четверта влада» обласна організація НСЖУ звернулася до Адміністрації Президента та Національної поліції.

Експерти презентували журналістам монографію про мусульманські спільноти в Україні// НСЖУ, 23.02.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулася прес-конференція на тему: «Іслам у політиці: від анексії Криму до «Оливкової гілки» в Сирії». Участь у заході взяв секретар НСЖУ Сергій Шевченко.

Журналісти України та Росії закликали звільнити Асєєва з полону у Донецьку// НСЖУ, 22.02.2018

Представники Національної спілки журналістів України та Союзу журналістів Росії висловлюють солідарність із українським журналістом Станіславом Асєєвим, якого з червня 2017-го року тримають в ув‘язненні у Донецьку, та закликають звільнити колегу

У Львові відкрили пам’ятник Герою України Ігорю Костенку// НСЖУ, 21.02.2018

Погруддя Герою Небесної сотні, Герою України Ігорю Костенку відкрили 20 лютого у внутрішньому дворику географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, – повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Партнери