Спілка > Публiкацiя

«Серед правоохоронців уже немає тих небайдужих, хто б хотів розслідувати злочини Майдану»

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 05 Лютого 2018
«Серед правоохоронців уже немає тих небайдужих, хто б хотів розслідувати злочини Майдану»

У цьому переконана Галина Садомцева, яка постраждала під час виконання професійних обов'язків на Майдані. Тоді журналіст «Спільнобачення» Spilno.tv організувала стрімінг з першого дня Майдану і стала координатором громадського онлайн-телебачення.

Відтоді минуло майже чотири роки, проте жодних зрушень у розслідуванні злочинів, вчинених щодо майданівців і Галини Садомцевої зокрема, так і не відбулося.

– Раніше мене активно запрошували давати свідчення до прокуратури, СБУ, проте ці часи минули і вже давно ніхто нікого не викликає. Хоча інформації, що бодай якусь справу розкрили, когось із винних притягли до відповідальності теж немає, – розповідає пані Галина в інтерв’ю для прес-служби НСЖУ. – Власне, серед правоохоронців уже не лишилося тих небайдужих та ініціативних працівників, хто б хотів розслідувати злочини Майдану.

Під час зйомок у лютому 2014-го Галина зазнала поранення: граната, яку кинули «беркутівці», вибухнула просто біля ніг журналістки. Уламки травмували ногу й порізали щоку жінці. Наслідки тих уражень вона відчуває дотепер.

– Нога і досі болить. А ще ж тоді проти мітингувальників розпорошували в повітрі газ, тож за чотири місяці, перебуваючи день у день у центрі подій, тієї гидоти надихалася добряче. Тепер усе це дуже відчувається і виливається в проблеми зі здоров’ям, – розповідає пані Галина.

Торік постраждала на Майдані отримала грошову компенсацію від держави розміром 40 тисяч гривень.

– Обіцяють і цього року виплатити якесь відшкодування, щоправда, суми ще не знаю, – зазначає пані Галина. – Аби добитися цих компенсацій, довелося неабияк постаратися, щоб довести: уражень зазнала саме під час подій на Майдані. Ми ж тоді ті поранення не фіксували, до правоохоронців також звернулася вже згодом, тож із доказами було непросто.

На те, що винних усе-таки покарають, пані Галина вже не сподівається. Каже, що в нашій країні взагалі дуже серйозні проблеми із захистом прав журналістів. Надто відчула це при підготовці документального фільму про події на Майдані «Зима у вогні». До речі, ця робота номінувався на премію «Оскар».

– У фільмі показано 93 дні Майдану: з чого зародився конфлікт і хто спровокував війну. Це дуже зашкодило російській пропаганді. Упродовж двох років, поки готувався фільм, довелося пережити багато чого: і перешкоди, і провокації – немало було охочих приховати правду, – розповідає Галина Садомцева. – Доходило навіть до того, що проти нашого проекту випускали зроблені на замовлення сюжети, в яких перекручувалася правда. На щастя, нам вдалося довести справу до кінця й фільм вийшов. Його переглянули більш як п’ятнадцять мільйонів людей у всьому світі.

Спілчанські новини

У Дніпрі кілька молодиків побили редактора місцевого інтернет-видання// НСЖУ, 25.05.2018

Подія трапилася вчора, 24 травня, вранці. Кілька чоловіків чекали на Всеволода Новохатька, громадського активіста і редактора «ЗОВ» («Закон один для всіх»), неподалік його будинку. Коли журналіст наблизився, один із зловмисників ударив його по обличчю, зваливши на підлогу.

НСЖУ висловлює солідарність колегам із телеканалу «112 Україна», якому Нацрада «обіцяє» не продовжити ліцензію// НСЖУ, 24.05.2018

У перешкоджанні журналістській діяльності та системному тиску колектив телеканалу «112 Україна» звинувачує голову Національної ради з питань радіо та телебачення Юрія Артеменка. Зокрема, про це йдеться у зверненні до голови НСЖУ Сергія Томіленка за підписами генерального директора телеканалу «112 Україна» Єгора Бенкендорфа та головного редактора Павла Кужеєва.

Бердянськ запрошує журналістів на ювілейний фестиваль „Азовське літо”// НСЖУ, 24.05.2018

У Бердянську 1–3 червня 2018 року відбудеться XX Всеукраїнський фестиваль журналістів „Азовське літо”.

Важка втрата… У Полтаві помер Григорій Гринь// НСЖУ, 24.05.2018

Перестало битися серце заслуженого журналіста України, колишнього головного редактора газети «Зоря Полтавщини» Григорія Федосійовича Гриня. Інформацію про смерть повідомили рідні журналіста і ЗМІ Полтавщини.

Партнери