Спілка > Публiкацiя

«Серед правоохоронців уже немає тих небайдужих, хто б хотів розслідувати злочини Майдану»

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 05 Лютого 2018
«Серед правоохоронців уже немає тих небайдужих, хто б хотів розслідувати злочини Майдану»

У цьому переконана Галина Садомцева, яка постраждала під час виконання професійних обов'язків на Майдані. Тоді журналіст «Спільнобачення» Spilno.tv організувала стрімінг з першого дня Майдану і стала координатором громадського онлайн-телебачення.

Відтоді минуло майже чотири роки, проте жодних зрушень у розслідуванні злочинів, вчинених щодо майданівців і Галини Садомцевої зокрема, так і не відбулося.

– Раніше мене активно запрошували давати свідчення до прокуратури, СБУ, проте ці часи минули і вже давно ніхто нікого не викликає. Хоча інформації, що бодай якусь справу розкрили, когось із винних притягли до відповідальності теж немає, – розповідає пані Галина в інтерв’ю для прес-служби НСЖУ. – Власне, серед правоохоронців уже не лишилося тих небайдужих та ініціативних працівників, хто б хотів розслідувати злочини Майдану.

Під час зйомок у лютому 2014-го Галина зазнала поранення: граната, яку кинули «беркутівці», вибухнула просто біля ніг журналістки. Уламки травмували ногу й порізали щоку жінці. Наслідки тих уражень вона відчуває дотепер.

– Нога і досі болить. А ще ж тоді проти мітингувальників розпорошували в повітрі газ, тож за чотири місяці, перебуваючи день у день у центрі подій, тієї гидоти надихалася добряче. Тепер усе це дуже відчувається і виливається в проблеми зі здоров’ям, – розповідає пані Галина.

Торік постраждала на Майдані отримала грошову компенсацію від держави розміром 40 тисяч гривень.

– Обіцяють і цього року виплатити якесь відшкодування, щоправда, суми ще не знаю, – зазначає пані Галина. – Аби добитися цих компенсацій, довелося неабияк постаратися, щоб довести: уражень зазнала саме під час подій на Майдані. Ми ж тоді ті поранення не фіксували, до правоохоронців також звернулася вже згодом, тож із доказами було непросто.

На те, що винних усе-таки покарають, пані Галина вже не сподівається. Каже, що в нашій країні взагалі дуже серйозні проблеми із захистом прав журналістів. Надто відчула це при підготовці документального фільму про події на Майдані «Зима у вогні». До речі, ця робота номінувався на премію «Оскар».

– У фільмі показано 93 дні Майдану: з чого зародився конфлікт і хто спровокував війну. Це дуже зашкодило російській пропаганді. Упродовж двох років, поки готувався фільм, довелося пережити багато чого: і перешкоди, і провокації – немало було охочих приховати правду, – розповідає Галина Садомцева. – Доходило навіть до того, що проти нашого проекту випускали зроблені на замовлення сюжети, в яких перекручувалася правда. На щастя, нам вдалося довести справу до кінця й фільм вийшов. Його переглянули більш як п’ятнадцять мільйонів людей у всьому світі.

Спілчанські новини

22 лютого – презентація фотовиставки «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому»// НСЖУ, 20.02.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України 22 лютого відбудеться презентація фотовиставки «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому». Проект розповідає про роботу працівників ЗМІ в часи Євромайдану (2013–2014 роки).

«Хто солідарний з Україною, має право називатися європейцем» – Дональд Туск// НСЖУ, 20.02.2019

Європа неможлива без справедливої, незалежної і безпечної України, а ті політики, які ладні продати Україну, продають майбутнє Європи – це сказано на спеціальному засіданні Верховної Ради України у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Російської Федерації проти України.

І через 5 років винні у побиті сотень журналістів у часи Євромайдану лишаються непокараними, – НСЖУ// НСЖУ, 20.02.2019

Попри гучний розголос і обіцянки правоохоронців та представників влади, численні справи щодо нападів на журналістів у часи Майдану так і лишаються нерозслідуваними.

На Житомирщині 2 справи нападів на журналістів уже півтора року лишаються нерозслідуваними// НСЖУ, 19.02.2019

Загалом же правоохоронці Житомирської області нині займаються розслідуванням 3 справ щодо нападу на журналістів, які трапилися в 2017 і 2018 роках. Ще дві справи передано до суду, а одну закрито «за відсутністю складу злочину». Про це в офіційному листі до голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка повідомляє Прокуратура Житомирської області.

Партнери