НСЖУ | «Серед правоохоронців уже немає тих небайдужих, хто б хотів розслідувати злочини Майдану»

Спілка > Публiкацiя

«Серед правоохоронців уже немає тих небайдужих, хто б хотів розслідувати злочини Майдану»

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 05 Лютого 2018
«Серед правоохоронців уже немає тих небайдужих, хто б хотів розслідувати злочини Майдану»

У цьому переконана Галина Садомцева, яка постраждала під час виконання професійних обов'язків на Майдані. Тоді журналіст «Спільнобачення» Spilno.tv організувала стрімінг з першого дня Майдану і стала координатором громадського онлайн-телебачення.

Відтоді минуло майже чотири роки, проте жодних зрушень у розслідуванні злочинів, вчинених щодо майданівців і Галини Садомцевої зокрема, так і не відбулося.

– Раніше мене активно запрошували давати свідчення до прокуратури, СБУ, проте ці часи минули і вже давно ніхто нікого не викликає. Хоча інформації, що бодай якусь справу розкрили, когось із винних притягли до відповідальності теж немає, – розповідає пані Галина в інтерв’ю для прес-служби НСЖУ. – Власне, серед правоохоронців уже не лишилося тих небайдужих та ініціативних працівників, хто б хотів розслідувати злочини Майдану.

Під час зйомок у лютому 2014-го Галина зазнала поранення: граната, яку кинули «беркутівці», вибухнула просто біля ніг журналістки. Уламки травмували ногу й порізали щоку жінці. Наслідки тих уражень вона відчуває дотепер.

– Нога і досі болить. А ще ж тоді проти мітингувальників розпорошували в повітрі газ, тож за чотири місяці, перебуваючи день у день у центрі подій, тієї гидоти надихалася добряче. Тепер усе це дуже відчувається і виливається в проблеми зі здоров’ям, – розповідає пані Галина.

Торік постраждала на Майдані отримала грошову компенсацію від держави розміром 40 тисяч гривень.

– Обіцяють і цього року виплатити якесь відшкодування, щоправда, суми ще не знаю, – зазначає пані Галина. – Аби добитися цих компенсацій, довелося неабияк постаратися, щоб довести: уражень зазнала саме під час подій на Майдані. Ми ж тоді ті поранення не фіксували, до правоохоронців також звернулася вже згодом, тож із доказами було непросто.

На те, що винних усе-таки покарають, пані Галина вже не сподівається. Каже, що в нашій країні взагалі дуже серйозні проблеми із захистом прав журналістів. Надто відчула це при підготовці документального фільму про події на Майдані «Зима у вогні». До речі, ця робота номінувався на премію «Оскар».

– У фільмі показано 93 дні Майдану: з чого зародився конфлікт і хто спровокував війну. Це дуже зашкодило російській пропаганді. Упродовж двох років, поки готувався фільм, довелося пережити багато чого: і перешкоди, і провокації – немало було охочих приховати правду, – розповідає Галина Садомцева. – Доходило навіть до того, що проти нашого проекту випускали зроблені на замовлення сюжети, в яких перекручувалася правда. На щастя, нам вдалося довести справу до кінця й фільм вийшов. Його переглянули більш як п’ятнадцять мільйонів людей у всьому світі.

Спілчанські новини

Заява журналістів, медійних та правозахисних організацій України щодо «інтерв’ю» з політв’язнем Станіславом Асєєвим// НСЖУ, 21.08.2018

Підготовка й випуск подібних медіасюжетів ані з морального, ані з етичного, ані з правового поглядів несумісні зі статусом та роллю медіа в демократичному суспільстві

Водна стихія у Львові знищила архів, техніку та меблі редакції «Високий Замок»// НСЖУ, 21.08.2018

У п’ятницю, 17 серпня, після сильної зливи у Львові вода затопила напівпідвальнийповерх редакції газети «Високий Замок», знищивши бухгалтерський та редакційний архіви, кілька комп’ютерів та меблі.

В Європейській федерації журналістів вважають, що Асєєва змусили зізнатися в шпигунстві за фальшивими звинуваченнями// НСЖУ, 20.08.2018

В Європейській федерації журналістів (ЄФЖ) стурбовані появою інтерв’ю полоненого журналіста Станіслава Асєєва на телеканалі «Росія 24». Про це йдеться в заяві на офіційному сайті федерації, оприлюдненій в понеділок.

На Жашківщині колишній співзасновник відмовляється укладати угоду на оренду приміщення із роздержавленою районкою// НСЖУ, 20.08.2018

Уже понад рік районна газета «Жашківщина», яка успішно завершила реформування, не може укласти договір оренди приміщення зі своїм колишнім співзасновником – районною радою. Офіційна причина постійних відмов – відсутність технічної документації на те саме приміщення. Щоб її виготовити потрібно 3 тис. грн, проте в державного органу такої суми грошей немає.

Партнери