Спілка > Публiкацiя

«Серед правоохоронців уже немає тих небайдужих, хто б хотів розслідувати злочини Майдану»

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 05 Лютого 2018
«Серед правоохоронців уже немає тих небайдужих, хто б хотів розслідувати злочини Майдану»

У цьому переконана Галина Садомцева, яка постраждала під час виконання професійних обов'язків на Майдані. Тоді журналіст «Спільнобачення» Spilno.tv організувала стрімінг з першого дня Майдану і стала координатором громадського онлайн-телебачення.

Відтоді минуло майже чотири роки, проте жодних зрушень у розслідуванні злочинів, вчинених щодо майданівців і Галини Садомцевої зокрема, так і не відбулося.

– Раніше мене активно запрошували давати свідчення до прокуратури, СБУ, проте ці часи минули і вже давно ніхто нікого не викликає. Хоча інформації, що бодай якусь справу розкрили, когось із винних притягли до відповідальності теж немає, – розповідає пані Галина в інтерв’ю для прес-служби НСЖУ. – Власне, серед правоохоронців уже не лишилося тих небайдужих та ініціативних працівників, хто б хотів розслідувати злочини Майдану.

Під час зйомок у лютому 2014-го Галина зазнала поранення: граната, яку кинули «беркутівці», вибухнула просто біля ніг журналістки. Уламки травмували ногу й порізали щоку жінці. Наслідки тих уражень вона відчуває дотепер.

– Нога і досі болить. А ще ж тоді проти мітингувальників розпорошували в повітрі газ, тож за чотири місяці, перебуваючи день у день у центрі подій, тієї гидоти надихалася добряче. Тепер усе це дуже відчувається і виливається в проблеми зі здоров’ям, – розповідає пані Галина.

Торік постраждала на Майдані отримала грошову компенсацію від держави розміром 40 тисяч гривень.

– Обіцяють і цього року виплатити якесь відшкодування, щоправда, суми ще не знаю, – зазначає пані Галина. – Аби добитися цих компенсацій, довелося неабияк постаратися, щоб довести: уражень зазнала саме під час подій на Майдані. Ми ж тоді ті поранення не фіксували, до правоохоронців також звернулася вже згодом, тож із доказами було непросто.

На те, що винних усе-таки покарають, пані Галина вже не сподівається. Каже, що в нашій країні взагалі дуже серйозні проблеми із захистом прав журналістів. Надто відчула це при підготовці документального фільму про події на Майдані «Зима у вогні». До речі, ця робота номінувався на премію «Оскар».

– У фільмі показано 93 дні Майдану: з чого зародився конфлікт і хто спровокував війну. Це дуже зашкодило російській пропаганді. Упродовж двох років, поки готувався фільм, довелося пережити багато чого: і перешкоди, і провокації – немало було охочих приховати правду, – розповідає Галина Садомцева. – Доходило навіть до того, що проти нашого проекту випускали зроблені на замовлення сюжети, в яких перекручувалася правда. На щастя, нам вдалося довести справу до кінця й фільм вийшов. Його переглянули більш як п’ятнадцять мільйонів людей у всьому світі.

Спілчанські новини

Без свободи слова ми ніколи не побудуємо демократичну країну, – Добродомов// НСЖУ, 20.11.2018

Лідер партії «Народний контроль», народний депутат Дмитро Добродомов підписав Декларацію про захист свободи слова Національної спілки журналістів України.

Поліція не виявила ознак кримінального правопорушення в побитті журналістів програми «Схеми»// НСЖУ, 19.11.2018

Національна спілка журналістів України отримала відповідь Головного управління Національної поліції в Київській області щодо стану розслідувань інцидентів фізичної агресії проти журналістів, зафіксованих у моніторингу «Індекс фізичної безпеки журналістів України». Серед кейсів – інцидент, коли журналістів Радіо Свобода ("Схеми") побили державні охоронці через інтерес до приватної вечірки Генерального прокурора.

Нові перспективи творчої співпраці українських і китайських журналістів// НСЖУ, 19.11.2018

Національна спілка журналістів України і Гуандунська телерадіокомпанія (Китай) підписали меморандум, спрямований на розвиток культурних обмінів і поглиблення співпраці між журналістами двох країн. Документ підписано в прес-центрі НСЖУ під час відвідання творчої спілки китайською делегацією на чолі з генеральним директором телерадіокомпанії Цай Фудзином.

Троє журналістів зазнали нападів і принижень у центрі Києва, – НСЖУ// НСЖУ, 19.11.2018

Канадського журналіста Майкла Колборна жорстоко побито, кореспондента телеканалу NewsOne Богдана Амінова обплювали та вивели з акції протесту, а журналістку Антоніну Бєлоглазову цькувала група агресивно настроєних осіб. Так для трьох журналістів закінчилися спроби в неділю, 18 листопада, висвітлити марш з нагоди Дня пам’яті загиблих від насильства трансгендерних людей та протести навколо нього.

Партнери