Спілка > Публiкацiя

У грудні зафіксовано п’ять нападів на журналістів, – НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
Середа 03 Січня 2018
У грудні зафіксовано п’ять нападів на журналістів, – НСЖУ

У грудні сталося 5 інцидентів із фізичною агресією щодо журналістів.Ці дані Індексу фізичної безпеки оприлюднює Національна спілка журналістів. Напади сталися в Києві й Одесі.

Зокрема, представники однієї з фірм-забудовників перешкоджали знімальній групі телеканалу «Прямий» і вдарили журналіста й оператора.

Вкотре активісти напали на журналіста і ведучого телеканалу «NewsOne» Руслана Коцабу.  Журналіст звернувся до поліції.

– За цим фактом подав заяву до правоохоронних органів. Проте жодних результатів. Протягом останніх півроку на мене було скоєно 4 напади, за всіма звертався до правоохоронців, проте винних так і не покарали, – зазначив у коментарі НСЖУ Руслан Коцаба.

Образ і нападу зазнав також керівник видання «Страна.ua» Ігор Гужва. Активіст руху С14 ображав журналіста під час акції на Майдані, де працівники ЗМІ вимагали справедливого покарання причетних до вбивства В’ячеслава Веремія у лютому 2014 року.

Інцидент з нетверезою чиновницею, яка вдарила громадського журналіста, стався в Одесі.

А 25 грудня постраждала знімальна група каналу «Магнолія-ТВ». Під час оформлення ДТП на бульварі Дружби народів невідомий чоловік накинувся на журналістку Анастасію Березій, вирвав із рук мікрофон, потоптався по ньому і викинув з мосту. При цьому невідомі чоловіки перешкоджали знімальній групі вести репортаж, а патрульні, що оформляли аварію, жодним чином не допомогли журналістам.

– Ми вимагаємо від керівництва Національної поліції реагування і на цей інцидент, і загалом такої роботи системи, щоб журналісти, які звертаються до правоохоронців і просять захисту, могли розраховувати на цей захист, а не наражатися на бездіяльність чи перешкоджання, – прокоментував голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Інциденти з нападами на журналістів у грудні

Руслан Вініченко та знімальна група телеканалу «Прямий», Київ

1 грудня на знімальну  групу “Прямого” напав представник фірми-забудовника, якому не сподобалися запитання журналістів проекту “Споживач”. Чоловік вдарив журналіста ліктем у груди, потім напав на оператора. «Наш оператор спіймав камеру, яка майже вже розбилася об землю. Та людина втекла в інше приміщення і зачинилася», – повідомив журналіст з місця події. Пізніше стало відомо, що поліція прибула на місце лише через 55 хвилин, хоча при виклику журналісти повідомили оператора, що це був напад на працівників ЗМІ.

Руслан Коцаба, «NewsOne», Київ

12 грудня в центрі Києва член Правого сектора Олексій Бик ударив по обличчю журналіста Руслана Коцабу під час зйомок. Відео з інциденту активіст опублікував на своїй сторінці у Facebook. Пізніше він прокоментував, що випадково побачив журналіста та не планував напад заздалегідь. Руслан Коцаба подав заяву до поліції.

Дмитро Кравчук, «Дорожній контроль Україна», Одеса

23 грудня в Одесі нетвереза жінка за кермом, коли її зупинили поліцейські, поводилася агресивно й ударила кулаком громадського журналіста Дмитра Кравчука («Дорожній контроль Україна»), Також вона ображала патрульних. Порушницею виявилася чиновниця Одеської мерії, на яку складено протокол.

Ігор Гужва, «Страна.uа», Київ

25 грудня на Ігоря Гужву накинувся один активістів руху С14 Євген Карась під час журналістської акції на Майдані Незалежності щодо справедливого покарання винних у вбивстві В’ячеслава Веремія. Карась ображав Гужву, звинувачуючи його у «сепаратизмі», ударив кулаком та плюнув на нього. "Був змушений покинути мітинг. Веремія вбили точно такі ж, як і ті, що і напали сьогодні на мене. Просто навколо було багато камер. Влада змінюється, підходи до розправ залишаються. Це все що потрібно знати про те, чому вбивці Веремія дали умовний термін", – написав Ігор Гужва на своїй сторінці у «Фейсбуці».

Анастасія Березій, «Магнолія –ТВ», Київ

Увечері 25 грудня під час оформлення поліцейськими ДТП на бульварі Дружби народів невідомий чоловік напав на журналістку  «Магнолії-ТВ». 

При оформленні аварії, до журналістки телекомпанії "Магнолія-ТВ" підбіг один чоловік з «групи підтримки» одного з учасників ДТП. Напавши на дівчину, він відібрав у неї мікрофон і кинув на землю, потоптався по ньому, а потім викинув його з мосту. При цьому патрульні не допомагали знімальній групі, ігнорували звернення журналістки про захист.

На місце викликали слідчо-оперативну групу, якій було подано заяву про вчинення злочину.

Спілчанські новини

Семінар МФЖ у Києві: як захистити журналіста у цифрову епоху// НСЖУ, 22.10.2018

Сучасні виклики перед медіа та ефективність захисту професійними спілками прав журналістів у шести країнах європейського регіону розглядаються на робочому семінарі, який протягом 21–22 жовтня проводить у Києві Міжнародна федерація журналістів.

В Острозькій академії презентовано діяльність НСЖУ// НСЖУ, 22.10.2018

У Національному університеті «Острозька академія» 19 жовтня говорили про безпеку журналістів. На зустрічі з головою Національної спілки журналістів України Сергієм Томіленком, крім студентів і викладачів гуманітарного факультету, були журналісти-практики – головний редактор видавничого дому "ОГО" Віталій Голубєв, редакторка гіперлокального медіа "Район.Острог" Галина Максимчук, журналіст Олексій Костюченко.

Акція "Бібліотека для Донбасу" триватиме, адже книга веде до перемоги, – Олег Наливайко// НСЖУ, 20.10.2018

18 жовтня в стінах парламенту відбулася зустріч керівників провідних вітчизняних видавництв з Головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм, першим заступником Голови Верховної Ради України Іриною Геращенко та Головою Держкомтелерадіо Олегом Наливайком.

Співчуття Валентині Сямро у зв’язку зі смертю матері// НСЖУ, 19.10.2018

Правління, секретаріат Національної спілки журналістів України, працівники апарату НСЖУ висловлюють щирі співчуття начальниці адмінгоспвідділу Спілки Валентині Сямро у зв’язку зі смертю її матері Ритченко Віри Григорівни.

Партнери