Спілка > Публiкацiя

У грудні зафіксовано п’ять нападів на журналістів, – НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
Середа 03 Січня 2018
У грудні зафіксовано п’ять нападів на журналістів, – НСЖУ

У грудні сталося 5 інцидентів із фізичною агресією щодо журналістів.Ці дані Індексу фізичної безпеки оприлюднює Національна спілка журналістів. Напади сталися в Києві й Одесі.

Зокрема, представники однієї з фірм-забудовників перешкоджали знімальній групі телеканалу «Прямий» і вдарили журналіста й оператора.

Вкотре активісти напали на журналіста і ведучого телеканалу «NewsOne» Руслана Коцабу.  Журналіст звернувся до поліції.

– За цим фактом подав заяву до правоохоронних органів. Проте жодних результатів. Протягом останніх півроку на мене було скоєно 4 напади, за всіма звертався до правоохоронців, проте винних так і не покарали, – зазначив у коментарі НСЖУ Руслан Коцаба.

Образ і нападу зазнав також керівник видання «Страна.ua» Ігор Гужва. Активіст руху С14 ображав журналіста під час акції на Майдані, де працівники ЗМІ вимагали справедливого покарання причетних до вбивства В’ячеслава Веремія у лютому 2014 року.

Інцидент з нетверезою чиновницею, яка вдарила громадського журналіста, стався в Одесі.

А 25 грудня постраждала знімальна група каналу «Магнолія-ТВ». Під час оформлення ДТП на бульварі Дружби народів невідомий чоловік накинувся на журналістку Анастасію Березій, вирвав із рук мікрофон, потоптався по ньому і викинув з мосту. При цьому невідомі чоловіки перешкоджали знімальній групі вести репортаж, а патрульні, що оформляли аварію, жодним чином не допомогли журналістам.

– Ми вимагаємо від керівництва Національної поліції реагування і на цей інцидент, і загалом такої роботи системи, щоб журналісти, які звертаються до правоохоронців і просять захисту, могли розраховувати на цей захист, а не наражатися на бездіяльність чи перешкоджання, – прокоментував голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Інциденти з нападами на журналістів у грудні

Руслан Вініченко та знімальна група телеканалу «Прямий», Київ

1 грудня на знімальну  групу “Прямого” напав представник фірми-забудовника, якому не сподобалися запитання журналістів проекту “Споживач”. Чоловік вдарив журналіста ліктем у груди, потім напав на оператора. «Наш оператор спіймав камеру, яка майже вже розбилася об землю. Та людина втекла в інше приміщення і зачинилася», – повідомив журналіст з місця події. Пізніше стало відомо, що поліція прибула на місце лише через 55 хвилин, хоча при виклику журналісти повідомили оператора, що це був напад на працівників ЗМІ.

Руслан Коцаба, «NewsOne», Київ

12 грудня в центрі Києва член Правого сектора Олексій Бик ударив по обличчю журналіста Руслана Коцабу під час зйомок. Відео з інциденту активіст опублікував на своїй сторінці у Facebook. Пізніше він прокоментував, що випадково побачив журналіста та не планував напад заздалегідь. Руслан Коцаба подав заяву до поліції.

Дмитро Кравчук, «Дорожній контроль Україна», Одеса

23 грудня в Одесі нетвереза жінка за кермом, коли її зупинили поліцейські, поводилася агресивно й ударила кулаком громадського журналіста Дмитра Кравчука («Дорожній контроль Україна»), Також вона ображала патрульних. Порушницею виявилася чиновниця Одеської мерії, на яку складено протокол.

Ігор Гужва, «Страна.uа», Київ

25 грудня на Ігоря Гужву накинувся один активістів руху С14 Євген Карась під час журналістської акції на Майдані Незалежності щодо справедливого покарання винних у вбивстві В’ячеслава Веремія. Карась ображав Гужву, звинувачуючи його у «сепаратизмі», ударив кулаком та плюнув на нього. "Був змушений покинути мітинг. Веремія вбили точно такі ж, як і ті, що і напали сьогодні на мене. Просто навколо було багато камер. Влада змінюється, підходи до розправ залишаються. Це все що потрібно знати про те, чому вбивці Веремія дали умовний термін", – написав Ігор Гужва на своїй сторінці у «Фейсбуці».

Анастасія Березій, «Магнолія –ТВ», Київ

Увечері 25 грудня під час оформлення поліцейськими ДТП на бульварі Дружби народів невідомий чоловік напав на журналістку  «Магнолії-ТВ». 

При оформленні аварії, до журналістки телекомпанії "Магнолія-ТВ" підбіг один чоловік з «групи підтримки» одного з учасників ДТП. Напавши на дівчину, він відібрав у неї мікрофон і кинув на землю, потоптався по ньому, а потім викинув його з мосту. При цьому патрульні не допомагали знімальній групі, ігнорували звернення журналістки про захист.

На місце викликали слідчо-оперативну групу, якій було подано заяву про вчинення злочину.

Спілчанські новини

НСЖУ рішуче протестує проти ідеї криміналізувати журналістську діяльність// НСЖУ, 19.04.2018

"Відповідальність за можливе оприлюднення державної таємниці несуть посадовці, а не журналісти. І криміналізація журналістської діяльності – це засіб оборони не країни, а корумпованих політиків!" Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook написав голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Найкращих юнкорів назвуть 27 квітня в Миколаєві// НСЖУ, 17.04.2018

У Миколаєві 27 квітня буде названо імена найкращих юнкорів – переможців ХХІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа, організаторами якого є Національна спілка журналістів, Національна академія педагогічних наук, Асоціація молодіжної преси України, Коледж преси та телебачення.

Валерій Макеєв: "Рівень захисту журналістів з боку держави дорівнює нулю"// НСЖУ, 17.04.2018

Черкаський правозахисник Валерій Макеєв на особистому гіркому досвіді знає що таке опинитися в заручниках. У полоні луганських сепаратистів він пробув 100 днів.

Понад 50 газетярів на тренінгу в Харкові розбиралися в юридичних аспектах реформування// НСЖУ, 16.04.2018

У Харкові 13 квітня відбувся практичний семінар «Юридичні та практичні аспекти реформування державних та комунальних друкованих засобів масової інформації». Захід відбувся у рамках проекту «Свобода медіа в Україні», що впроваджується в межах Рамкової програми співробітництва Ради Європи та Європейського Союзу.

Партнери