Спілка > Публiкацiя

«Не хочемо тривожитися, що будь-кого з колег можуть оголосити ворогом країни», – голова НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 26 Грудня 2017
«Не хочемо тривожитися, що будь-кого з колег можуть оголосити ворогом країни», – голова НСЖУ

Правоохоронні органи та влада у 2017 році почали собі дозволяти те, що взагалі боялися робити у 2014-му по відношенню до журналістів. Про це в ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Народ проти!» на телеканалі ZIK заявив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

– 2017 рік – це рік тривоги і незахищеності. Це підтверджується відсутністю прецедентів покарання за злочини проти журналістів як  актуальних, так і скоєних ще за часи Євромайдану, – наголосив очільник Спілки.

Новацією ж є те, що правоохоронні органи і влада почали дозволяти собі неприпустимі речі. Зокрема, у 2017 році відбулися показові обшуки редакцій із застосуванням сили і зброї.

– Коли в ньюзрум радіо, де працюють беззбройні журналісти, заходять спецпризначенці із автоматами, і ці фотографії розходяться по інтернету. І кожна редакція теж думає – чи прийдуть до них прокурори в піджаках чи прокурори з автоматами. Ми знаємо про випадки обшуків помешкань журналістів. До молодих журналістів приходили працівники СБУ і  просто перевертали особисті речі, – наголосив Сергій Томіленко.

Він зауважив: не ставиться під сумнів потреба захищати національні інтереси, але має бути розуміння, чому щодо тих чи інших журналістів застосовується сила, здійснюються їх арешти і тому подібне.

– Суспільство має розуміти, чому в Житомирі блогерові «шиють» державну зраду лише за те, що знайшли в нього угоду про передачу заміток російському агентству. Тоді як у нас не заборонена економічна діяльність. Як громадянин я засуджую такого журналісти. Але кидати його за грати – це неприпустимо. І ми хочемо не тривожитися за те, що будь-кого з наших колег можуть оголосити ворогом країни, – сказав очільник НСЖУ.

Спілчанські новини

НСЖУ закликає до прозорості й відповідальності під час створення Суспільного мовлення// НСЖУ, 19.01.2018

Проводити прозору та відповідальну кадрову політику в процесі реформування національного мовника закликала перша секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ під час прес-конференції з нагоди першої річниці створення НСТУ.

В Ужгороді 4 невідомих побили журналіста Максима Барну// НСЖУ, 19.01.2018

Пізнього вечора 16 січня в Ужгороді невідомі напали на ведучого місцевого радіо «Тиса FM», журналіста Максима Барну та його дружину Наталію Андросову. Інцидент стався близько 22 години на вулиці Жупанатській.

Під автоматичне скорочення в НСТУ потрапив батько загиблого воїна АТО, – НСЖУ// НСЖУ, 19.01.2018

Попередження про звільнення отримав співробітник Кіровоградської філії Суспільного мовлення Сергій Цюпа, який є єдиним годувальником у сім‘ї і батьком загиблого в АТО військовослужбовця.

У прес-центрі НСЖУ 25 січня – творчий вечір з нагоди ювілею Василя Пясецького// НСЖУ, 19.01.2018

Відомий фотокор Василь Пясецький днями приймав щирі вітання рідних, друзів, колег з нагоди ювілею – ветеранові журналістики 16 січня минуло 75 років.

Партнери