Спілка > Публiкацiя

У Києві 9 грудня – спеціальний показ фільму «Серце мами Гонгадзе»

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 07 Грудня 2017
У Києві 9 грудня – спеціальний показ фільму «Серце мами Гонгадзе»

Спеціальний показ фільму В'ячеслава Бігуна «Серце мами Гонгадзе – Mama's Heart. Gongadze» відбудеться 9 грудня в Кінотеатрі українського кіно «Ліра» (Київ, вул. Велика Житомирська, 40).

Захід присвячено Лесі Гонгадзе (річниці успіння). Вхід вільний з ініціативи директорки «Ліри» Олесі Лавроненко.

«Серце мами Гонгадзе» — унікальна прижиттєва кіносповідь Лесі Гонгадзе про велику українську любов. Легендарна жінка, яку не почули за життя, відверто оповідає про надихаючі та інтимні моменти своєї долі. Ви перенесетеся з пані Лесею в Грузію, Естонію та Францію, дізнаєтеся її пророчі слова. Ви дізнаєтеся з її вуст про родину, нечувані пригоди сина, побачите його бабцю, дорогі їхнім серцям місця, пізнаєте історію любові цієї легендарної Жінки.

Для багатьох ця стрічка – кінематографічний пам’ятник. Окрім Лесі Гонгадзе, відійшли в засвіти бл. Любомир Гузар, брат Лесі Гонгадзе – Зенон Корчак, бабця Георгія Гонгадзе – Руф Гонгадзе, а також львівський оператор Борис Ухов.

Запрошуємо і всіх охочих, але, зважаючи на обмежену кількість місць, за умови реєстрації на цій ФБ-події. Для представників ЗМІ, кінокритиків, блогерів – вхід вільний (просимо реєструватися в ФБ-події). Для тих, хто вже бачив стрічку, це буде її оновлена версія (монтаж, драматургія, музика тощо).

В обговоренні візьмуть участь і герої та творці фільму, зокрема режисер В’ячеслав Бігун (Slavik Bihun). Виступить автор «Пісні про Львів» Володимир Самайда.

Показ відбувається за підтримки кінотеатру «Ліра» та комунальної мережі кінотеатрів.

Стрічка допрем’єрно демонструвалася на низці кінофестивалів, у Парижі й Таллінні. Вона фаворит патріотичних кінофестивалів, відзначена як «Кращий образ у кадрі» на Міжнародному фестивалі історичного кіно.

Фільм «Серце мами Гонгадзе», створений за сприяння Грузинського національного кіноцентру, підсилюється оригінальною музикою композитора Володимира Гронського, піснями, зокрема Святослава Вакарчука та Володимира Самайди. Створенню фільму сприяли сотні людей, чиї імена творча група записує з подякою в історію фільму. Генеральний продюсер – громадський активіст Юрій Іванович Чижмар.

Матеріали фільму доступні в мережі (за лінком: http://bit.ly/2xZuJ5j), кадри фільму й афіша, як і окремі огляди преси та критиків (http://www.imdb.com/title/tt3746274).

Додамо, що з 20 листопада у Львові відбуваються допрем’єрні і кінотеатральні покази фільму (деталі на ФБ-сторінці фільму).

Довідково

В’ячеслав Бігун — кінематографіст і вчений-юрист, родом із Закарпаття. Навчався й працював у провідних університетах і установах світу (Львівський ун-т, Інститут держави і права НАНУ, Гейдельберг, Сорбонна та ін.), юристом — в Європейському суді з прав людини. Кандидат юридичних наук, магістр кіномистецтва. Автор понад 500 публікацій, до 20 фільмів (частина — у вільному доступі), які удостоєно кількох десятків відзнак. Найпродуктивніший український кінорежисер за даними каталогів «Українські фільми», виданих Держкіно у 2016 та 2015 роках, та Міжнародної кінобази (IMDb). В 2017 році презентував 5 стрічок. Мало не перший український кінорежисер – мільйонер за кількістю онлайн-переглядів (до 3,5 млн). Неодноразово відзначений за активну популяризацію українського кіно (фільмографія http://imdb.to/2hnc8xE).

Спілчанські новини

У Дніпрі кілька молодиків побили редактора місцевого інтернет-видання// НСЖУ, 25.05.2018

Подія трапилася вчора, 24 травня, вранці. Кілька чоловіків чекали на Всеволода Новохатька, громадського активіста і редактора «ЗОВ» («Закон один для всіх»), неподалік його будинку. Коли журналіст наблизився, один із зловмисників ударив його по обличчю, зваливши на підлогу.

НСЖУ висловлює солідарність колегам із телеканалу «112 Україна», якому Нацрада «обіцяє» не продовжити ліцензію// НСЖУ, 24.05.2018

У перешкоджанні журналістській діяльності та системному тиску колектив телеканалу «112 Україна» звинувачує голову Національної ради з питань радіо та телебачення Юрія Артеменка. Зокрема, про це йдеться у зверненні до голови НСЖУ Сергія Томіленка за підписами генерального директора телеканалу «112 Україна» Єгора Бенкендорфа та головного редактора Павла Кужеєва.

Бердянськ запрошує журналістів на ювілейний фестиваль „Азовське літо”// НСЖУ, 24.05.2018

У Бердянську 1–3 червня 2018 року відбудеться XX Всеукраїнський фестиваль журналістів „Азовське літо”.

Важка втрата… У Полтаві помер Григорій Гринь// НСЖУ, 24.05.2018

Перестало битися серце заслуженого журналіста України, колишнього головного редактора газети «Зоря Полтавщини» Григорія Федосійовича Гриня. Інформацію про смерть повідомили рідні журналіста і ЗМІ Полтавщини.

Партнери