Спілка > Публiкацiя

У Києві 9 грудня – спеціальний показ фільму «Серце мами Гонгадзе»

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 07 Грудня 2017
У Києві 9 грудня – спеціальний показ фільму «Серце мами Гонгадзе»

Спеціальний показ фільму В'ячеслава Бігуна «Серце мами Гонгадзе – Mama's Heart. Gongadze» відбудеться 9 грудня в Кінотеатрі українського кіно «Ліра» (Київ, вул. Велика Житомирська, 40).

Захід присвячено Лесі Гонгадзе (річниці успіння). Вхід вільний з ініціативи директорки «Ліри» Олесі Лавроненко.

«Серце мами Гонгадзе» — унікальна прижиттєва кіносповідь Лесі Гонгадзе про велику українську любов. Легендарна жінка, яку не почули за життя, відверто оповідає про надихаючі та інтимні моменти своєї долі. Ви перенесетеся з пані Лесею в Грузію, Естонію та Францію, дізнаєтеся її пророчі слова. Ви дізнаєтеся з її вуст про родину, нечувані пригоди сина, побачите його бабцю, дорогі їхнім серцям місця, пізнаєте історію любові цієї легендарної Жінки.

Для багатьох ця стрічка – кінематографічний пам’ятник. Окрім Лесі Гонгадзе, відійшли в засвіти бл. Любомир Гузар, брат Лесі Гонгадзе – Зенон Корчак, бабця Георгія Гонгадзе – Руф Гонгадзе, а також львівський оператор Борис Ухов.

Запрошуємо і всіх охочих, але, зважаючи на обмежену кількість місць, за умови реєстрації на цій ФБ-події. Для представників ЗМІ, кінокритиків, блогерів – вхід вільний (просимо реєструватися в ФБ-події). Для тих, хто вже бачив стрічку, це буде її оновлена версія (монтаж, драматургія, музика тощо).

В обговоренні візьмуть участь і герої та творці фільму, зокрема режисер В’ячеслав Бігун (Slavik Bihun). Виступить автор «Пісні про Львів» Володимир Самайда.

Показ відбувається за підтримки кінотеатру «Ліра» та комунальної мережі кінотеатрів.

Стрічка допрем’єрно демонструвалася на низці кінофестивалів, у Парижі й Таллінні. Вона фаворит патріотичних кінофестивалів, відзначена як «Кращий образ у кадрі» на Міжнародному фестивалі історичного кіно.

Фільм «Серце мами Гонгадзе», створений за сприяння Грузинського національного кіноцентру, підсилюється оригінальною музикою композитора Володимира Гронського, піснями, зокрема Святослава Вакарчука та Володимира Самайди. Створенню фільму сприяли сотні людей, чиї імена творча група записує з подякою в історію фільму. Генеральний продюсер – громадський активіст Юрій Іванович Чижмар.

Матеріали фільму доступні в мережі (за лінком: http://bit.ly/2xZuJ5j), кадри фільму й афіша, як і окремі огляди преси та критиків (http://www.imdb.com/title/tt3746274).

Додамо, що з 20 листопада у Львові відбуваються допрем’єрні і кінотеатральні покази фільму (деталі на ФБ-сторінці фільму).

Довідково

В’ячеслав Бігун — кінематографіст і вчений-юрист, родом із Закарпаття. Навчався й працював у провідних університетах і установах світу (Львівський ун-т, Інститут держави і права НАНУ, Гейдельберг, Сорбонна та ін.), юристом — в Європейському суді з прав людини. Кандидат юридичних наук, магістр кіномистецтва. Автор понад 500 публікацій, до 20 фільмів (частина — у вільному доступі), які удостоєно кількох десятків відзнак. Найпродуктивніший український кінорежисер за даними каталогів «Українські фільми», виданих Держкіно у 2016 та 2015 роках, та Міжнародної кінобази (IMDb). В 2017 році презентував 5 стрічок. Мало не перший український кінорежисер – мільйонер за кількістю онлайн-переглядів (до 3,5 млн). Неодноразово відзначений за активну популяризацію українського кіно (фільмографія http://imdb.to/2hnc8xE).

Спілчанські новини

Сергій Томіленко: «Ті, хто відповідає за розслідування злочинів проти журналістів, бояться публічних дискусій»// НСЖУ, 12.12.2017

Публічні звіти правоохоронних органів та влади щодо розслідування злочинів проти журналістів – головний інструмент подолання безкарності. Представники силових структур мають не тільки звітувати за зачиненими дверима, а й спілкуватися з самими журналістами. На цьому наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко під час конференції з питань безкарності, організованої Бюро ОБСЄ з питань свободи медіа та Віденським університетом, що відбулася у Відні (Австрія).

Укрпошта затвердила двоетапне підвищення тарифів на доставку преси// НСЖУ, 12.12.2017

Тарифи на приймання та доставку преси зростатимуть двома етапами – з 1 липня 2018 року і з 1 січня 2019 року – на 50% запланованого підняття на 2019 рік.

НСЖУ на конференції ОБСЄ у Відні вимагає публічного звіту української влади про розслідування злочинів проти журналістів// НСЖУ, 11.12.2017

Голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко в ході конференції Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), що проходить у Відні (Австрія), вимагає публічного звіту української влади про розслідування злочинів проти журналістів.

Чесні розслідування можуть зупинити агресію проти журналістів, – голова НСЖУ// НСЖУ, 11.12.2017

Кожні чотири дні в Україні б’ють журналістів. І зупинити цю загрозливу тенденцію можуть тільки чесні розслідування й покарання нападників. Цю думку висловив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко під час виступу на IX Всеукраїнській конференції журналістів-розслідувачів, яку провів Інститут розвитку регіональної преси в Києві.

Партнери