Спілка > Публiкацiя

Академія розвитку інтелекту SMARTUM пропонує програми «Розвиток без меж»

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 05 Грудня 2017
Академія розвитку інтелекту SMARTUM пропонує програми «Розвиток без меж»

У прес-центрі НСЖУ 5 грудня відбулася прес-конференція з нагоди проведення Всеукраїнської олімпіади з ментальної арифметики «Діти майбутнього», на яку вже 9 грудня з’їдуться до столиці понад 500 дітей віком 4–16 років і де очікується встановлення рекорду України з усної лічби.

Доведено, що ментальна арифметика розвиває одночасно обидві півкулі мозку і зв’язки між ними, завдяки чому стрімко підвищується швидкість мислення, концентрація уваги, уява та образне мислення, а також здатність аналізувати інформацію та приймати рішення. Методика усної лічби, яка використовує в навчанні спеціальні рахівниці Абакус, поширена в понад 70 країнах світу, у різні роки її опанували понад мільйон учнів. Століттями соробан (так називають давній обчислювальний інструмент у Японії, він же латинською – «абакус») застосовується для навчання дітей у країнах Азії. Зокрема, в Китаї та Японії ментальна арифметика входить до шкільної програми. У Європі й Америці зацікавилися соробаном порівняно недавно, в Україні приватні школи й центри ментальної арифметики з'явилися 2013 року.

Учні Міжнародної академії розвитку інтелекту SMARTUM демонстрували свої здібності в телепроектах, зокрема «Україна має талант». У травні 2017-го проведено першу в світі міжнародну онлайн-олімпіаду за одночасної участі майже 8000 дітей з 11 країн, куди вже поширилася саме українська методика. Її автор Володимир Федяй переробив класичну ментальну арифметику, спростив її, максимально відійшовши від математики (в його методиці відсутні такі поняття, як «від’ємне число», «корінь», «дріб»). За його методикою 5-річна дитина вже за місяць розв’язує задачі подумки, а дитина віком від 7 років за місяць рахує подумки швидше за дорослого, максимум за 2 місяці – одночасно декламує вірш і рахує в уяві. Академія SMARTUM проводила експеримент, результати якого вражають: аби вивчити вірш, багатьом дітям достатньо було прочитати його два-три рази.

В унікальних можливостях дитячого мозку мали змогу особисто пересвідчитися учасники прес-конференції, коли 6-річний Іванко Князєв із Броварів продемонстрував уміння додавати й віднімати дво- і тризначні числа просто в залі. Його батько Вадим Князєв розповів, що дитина на заняттях з англійської мови й у дитячому садку встигає зробити завдання найшвидше, чудово запам’ятовує вірші. У спортивній секції тренери відзначають його координацію рухів і концентрацію уваги. Нині хлопчик готується встановити рекорд України з усного рахунку.

Директор Академії розвитку інтелекту SMARTUM в Україні Олександра Василенко зазначила, що ментальна арифметика – це одна з найпопулярніших на цей час методик тренування й гармонійного розвитку головного мозку. Тривалий час вважалося, що ментальна арифметика – тільки для дітей. Для методики від SMARTUM не існує вікових кордонів: є молодша (5–6 років), середня (7–10 років) та старша (10–16 років) групи. Академія SMARTUM також розробила спеціальні програми для дорослих (скажімо, «Ментальна арифметика курс 20+», за якою тренуються топ-менеджери компаній, співробітники банків, ай-ті компаній, юридичні контори та медичні офіси, – представники професій, що стикаються з великими обсягами інформації та зацікавлені в продуктивності своїх співробітників).

Володимир Козел-Богуцький відкрив для себе Академію SMARTUM після перенесеного мікроінсульту, відчуваючи проблеми з мовою та пам’яттю. Пройшовши особисто курс ментальної арифметики, він привів на заняття і свою малу дитину. Згодом очолив представництво Академії у Херсоні. На прес-конференції присутні мали змогу пересвідчитися, як він рахував подумки дво- і тризначні числа, при цьому декламуючи вірші вірменською та німецькою мовами (до речі, він спілкується шістьома мовами).

Олександр Митник (доктор педагогічних наук, кандидат психологічних наук, завідувач кафедри практичної психології факультету педагогіки і психології НПУ ім. М. Драгоманова, автор навчального курсу логіки для учнів 2–5 класів), який робив експертний висновок для Інституту модернізації освіти при Міністерстві освіти щодо потенціалу методики ментальної арифметики від SMARTUM, на прес-конференції зазначив, що робота обох півкуль мозку сприятиме гармонійному розвитку особистості. Цього так іноді не вистачає молодим людям, зокрема й вибирати з потоку інформації основне та другорядне, виявляти причинно-наслідкові зв’язки тощо.

Юрій Михайліченко

Спілчанські новини

У Самборі 15 дужих чоловіків напали на редакцію газети, а поліція не вбачає в цьому злочину// НСЖУ, 15.02.2018

Нині колектив редакції, готуючись до випуску чергового номеру, хвилюється, чи не прийдуть непрохані гості знову. Й не знають, що робити в такій ситуації, адже захисту поліція не гарантує.

На вимогу НСЖУ голова РДА помирився з газетою// НСЖУ, 14.02.2018

Після того, як керівник району потрапив до національного списку тих, хто перешкоджає реформуванню місцевих газет, конфлікт було вирішено.

В Україні набирає популярності програма, яка зводить журналістів та експертів// НСЖУ, 14.02.2018

Наприкінці листопада 2017 року в Україні з’явився новий сервіс для спілкування журналістів та експертів - HelpSMI. Інструмент дозволяє медійникам швидко отримувати коментарі до статей, знаходити гостей для теле- і радіоефірів та черпати ідеї для нових матеріалів.

Фінал виборів ректора морехідки обійшовся без журналістів// НСЖУ, 14.02.2018

У Херсонській державній морській академії оголосили результати виборів ректора. Перемогу здобув Василь Чернявський, який набрав 398 голосів (73,3%), за Сергія Трегуба проголосували 96 виборців, за Едуарда Пятакова – 18. Всього у скриньках виявилося 529 бюлетенів, з них 6 визнали недійсними, 11 виборців не підтримали жодного з кандидатів.

Партнери