НСЖУ | Вінницькі журналісти виступають проти фізичного насильства та адміністративного тиску на ЗМІ

Спілка > Публiкацiя

Вінницькі журналісти виступають проти фізичного насильства та адміністративного тиску на ЗМІ

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 05 Грудня 2017
Вінницькі журналісти виступають проти фізичного насильства та адміністративного тиску на ЗМІ

Розслідування правопорушень проти журналістів, конфлікти між місцевими ЗМІ та владою, хід реформування комунальної преси, проблеми доставки друкованих медіа – ці та інші питання обговорили учасники пленуму правління Вінницької обласної організації Національної спілки журналістів України. Участь у пленумі взяла секретар НСЖУ Ліна Кущ.

Члени правління заслухали інформацію засновника медіа-центру Власно.Інфо Володимира Воловодюка про факти побиття його та ще одного журналіста редакції Богдана Новака відповідно 12 липня та 29 серпня цього року. Напади сталися під час виконання професійних журналістських обов‘язків, зазначив Воловодюк. Із інформацією про хід досудового розслідування цих випадків виступив представник Головного управління Національної поліції у Вінницькій області. Він повідомив, що ці кримінальні провадження перебувають на особистому контролі начальника обласного управління. 

– Ми отримали відповідь на запит правління обласної організації НСЖУ, де йдеться про те, що за фактом побиття В.Воловодюка та Б.Новака відкриті кримінальні провадження та триває досудове розслідування. Фізичне насильство проти журналістів залишається в полі уваги обласної організації, ми сприймаємо ці факти як надзвичайні, – наголосив голова правління обласної організації Василь Паламарчук.  

Перед учасниками засідання також виступив програмний редактор радіокомпанії «Лада» (Ладижин) Ігор Шевченко. Він розповів про факти адміністративного та фінансового тиску на компанію з боку місцевої влади. 

 

– Виконком міськради скоротив штатний розпис радіокомпанії вдвічі. Іншим рішенням він припинив фінаснування компанії. При цьому колективу не дають дозвіл на приватизацію, ми залишаємося комунальним підприємством, – сказав керівник радіокомпанії.

 Журналісти повідомляли про інші випадки тиску на медіа представників місцевої влади і місцевих політиків. Крім того, колеги звернули увагу, що друковані ЗМІ опинилися заручниками «апетитів» державного монополіста – «Укрпошти», яка постійно піднімає тарифи на доставку преси, однак не забезпечує якісної роботи. Порушувалася і проблема укладення договорів на висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій.

– Питання, які хвилюють журналістів Вінничини, є пріоритетними для Національної спілки журналістів України, – зазначила секретар НСЖУ Ліна Кущ. – Це безпека роботи працівників медіа, припинення безкарності злочинів проти журналістів, будь-яких форм тиску на ЗМІ – фінансового, адміністративного, судового тощо. Це інформаційна, юридична, консультативна підтримка комунальних ЗМІ у процесі роздержавлення. Це відстоювання інтересів колективів друкованих періодичних видань у відносинах з «Укрпоштою». Послідовна і принципова позиція голови НСЖУ Сергія Томіленка, всього активу спілки в цих питаннях – виявлення професійної солідарності та реальної підтримки журналістів.  

Ліна Кущ, секретар НСЖУ (на фото)

 

Спілчанські новини

Заява журналістів, медійних та правозахисних організацій України щодо «інтерв’ю» з політв’язнем Станіславом Асєєвим// НСЖУ, 21.08.2018

Підготовка й випуск подібних медіасюжетів ані з морального, ані з етичного, ані з правового поглядів несумісні зі статусом та роллю медіа в демократичному суспільстві

Водна стихія у Львові знищила архів, техніку та меблі редакції «Високий Замок»// НСЖУ, 21.08.2018

У п’ятницю, 17 серпня, після сильної зливи у Львові вода затопила напівпідвальнийповерх редакції газети «Високий Замок», знищивши бухгалтерський та редакційний архіви, кілька комп’ютерів та меблі.

В Європейській федерації журналістів вважають, що Асєєва змусили зізнатися в шпигунстві за фальшивими звинуваченнями// НСЖУ, 20.08.2018

В Європейській федерації журналістів (ЄФЖ) стурбовані появою інтерв’ю полоненого журналіста Станіслава Асєєва на телеканалі «Росія 24». Про це йдеться в заяві на офіційному сайті федерації, оприлюдненій в понеділок.

На Жашківщині колишній співзасновник відмовляється укладати угоду на оренду приміщення із роздержавленою районкою// НСЖУ, 20.08.2018

Уже понад рік районна газета «Жашківщина», яка успішно завершила реформування, не може укласти договір оренди приміщення зі своїм колишнім співзасновником – районною радою. Офіційна причина постійних відмов – відсутність технічної документації на те саме приміщення. Щоб її виготовити потрібно 3 тис. грн, проте в державного органу такої суми грошей немає.

Партнери