Спілка > Публiкацiя

Вінницькі журналісти виступають проти фізичного насильства та адміністративного тиску на ЗМІ

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 05 Грудня 2017
Вінницькі журналісти виступають проти фізичного насильства та адміністративного тиску на ЗМІ

Розслідування правопорушень проти журналістів, конфлікти між місцевими ЗМІ та владою, хід реформування комунальної преси, проблеми доставки друкованих медіа – ці та інші питання обговорили учасники пленуму правління Вінницької обласної організації Національної спілки журналістів України. Участь у пленумі взяла секретар НСЖУ Ліна Кущ.

Члени правління заслухали інформацію засновника медіа-центру Власно.Інфо Володимира Воловодюка про факти побиття його та ще одного журналіста редакції Богдана Новака відповідно 12 липня та 29 серпня цього року. Напади сталися під час виконання професійних журналістських обов‘язків, зазначив Воловодюк. Із інформацією про хід досудового розслідування цих випадків виступив представник Головного управління Національної поліції у Вінницькій області. Він повідомив, що ці кримінальні провадження перебувають на особистому контролі начальника обласного управління. 

– Ми отримали відповідь на запит правління обласної організації НСЖУ, де йдеться про те, що за фактом побиття В.Воловодюка та Б.Новака відкриті кримінальні провадження та триває досудове розслідування. Фізичне насильство проти журналістів залишається в полі уваги обласної організації, ми сприймаємо ці факти як надзвичайні, – наголосив голова правління обласної організації Василь Паламарчук.  

Перед учасниками засідання також виступив програмний редактор радіокомпанії «Лада» (Ладижин) Ігор Шевченко. Він розповів про факти адміністративного та фінансового тиску на компанію з боку місцевої влади. 

 

– Виконком міськради скоротив штатний розпис радіокомпанії вдвічі. Іншим рішенням він припинив фінаснування компанії. При цьому колективу не дають дозвіл на приватизацію, ми залишаємося комунальним підприємством, – сказав керівник радіокомпанії.

 Журналісти повідомляли про інші випадки тиску на медіа представників місцевої влади і місцевих політиків. Крім того, колеги звернули увагу, що друковані ЗМІ опинилися заручниками «апетитів» державного монополіста – «Укрпошти», яка постійно піднімає тарифи на доставку преси, однак не забезпечує якісної роботи. Порушувалася і проблема укладення договорів на висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій.

– Питання, які хвилюють журналістів Вінничини, є пріоритетними для Національної спілки журналістів України, – зазначила секретар НСЖУ Ліна Кущ. – Це безпека роботи працівників медіа, припинення безкарності злочинів проти журналістів, будь-яких форм тиску на ЗМІ – фінансового, адміністративного, судового тощо. Це інформаційна, юридична, консультативна підтримка комунальних ЗМІ у процесі роздержавлення. Це відстоювання інтересів колективів друкованих періодичних видань у відносинах з «Укрпоштою». Послідовна і принципова позиція голови НСЖУ Сергія Томіленка, всього активу спілки в цих питаннях – виявлення професійної солідарності та реальної підтримки журналістів.  

Ліна Кущ, секретар НСЖУ (на фото)

 

Спілчанські новини

Про реформи – цікаво і з користю// НСЖУ, 12.11.2018

Заняття в Школі регіонального журналіста з висвітлення реформ відбулися в Миколаєві. Це вже п’ятий модуль проекту, який допомагає місцевим журналістам бути більш обізнаними в тому, які перетворення відбуваються нині в країні.

«Демократія і свобода слова мають захищатися щоденно», – німецький експерт в НСЖУ// НСЖУ, 12.11.2018

Про політику й свободу слова, фізичну безпеку й захист прав журналістів у передвиборчий період, пропаганду та боротьбу з нею говорили під час круглого столу «Професійні журналістські стандарти під час виборчої кампанії», що відбувся 8 листопада на майданчику НСЖУ. У заході взяли участь міжнародні науковці, представники громадських організацій та журналісти.

Газеті «Черкаський край» – 100 років// НСЖУ, 12.11.2018

Перший номер обласної газети «Черкаська правда» вийшов у світ 5 листопада 1918 року. Відтоді й почалася історія одного з найвідоміших у регіоні друкованих видань, що з 1991 року друкується під назвою «Черкаський край».

Деражня й Божиківці на Хмельниччині відзначають ювілей Дмитра Прилюка// НСЖУ, 09.11.2018

У листопаді 2018-го на державному рівні урочисто відзначається ювілей – 100 років від дня народження Д. М. Прилюка (1918–1987), українського журналіста, письменника, освітнього діяча (Постанова Верховної Ради України №2287-VIII від 08.02.2018 р.). Низку заходів проведено 8 листопада на його малій батьківщині на Хмельниччині.

Партнери