Спілка > Публiкацiя

В Україні є своєрідна «такса» на побиття журналістів, – голова НСЖУ в Черкасах

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 04 Грудня 2017
В Україні є своєрідна «такса» на побиття журналістів, – голова НСЖУ в Черкасах

Небезпечною і незахищеною стає в Україні професія журналіста. Про це в Черкасах на ХХ Позачерговій виборчій конференції Черкаської обласної організації НСЖУ заявив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, повідомляє procherk.info.

– Ми фіксуємо неприпустимо високий рівень фізичної агресії до журналістів в Україні, – зазначив Сергій Томіленко. – Цьогоріч ми в НСЖУ запровадили власний індекс фізичної безпеки працівників ЗМІ, і лише за 10 місяців вже було зафіксовано 80 інцидентів застосування сили до журналістів в Україні. Рівень безкарності, який є, провокує конфлікти навіть на побутовому рівні, не кажучи вже про великі корупційні розслідування в політиці! І це стримує журналістів в їхній роботі!

Нагадавши про кілька прикрих випадків нападів і побиття працівників преси в різних регіонах України, голова НСЖУ заявив:

– Ми маємо тиснути на владу і мати прецеденти успішного покарання кривдників! Та нині, на жаль, таких прецедентів немає. От і маємо пригоди, коли поліцейського начальника, який шкодував, що журналістку «1+1» «ще мало побили», підвищують, а не карають. Символом безкарності є справа стосовно побитого на черкаській дамбі фотографа Ігоря Єфімова. Зло не карається… В Україні існує «такса» на побиття журналіста. Бо те, що ми бачимо в реєстрі судових рішень – 400 гривень, 600 гривень, 1200 гривень… – це фактично «такса». Невідповідним є покарання, коли декілька років триває розслідування, а тоді присуджують людині штраф на таку суму… Закон же передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років! А в нас правоохоронні органи пишуть закриті звіти в Адміністрацію Президента про те, як вони захищають права журналістів. Але вийти на відкритий майданчик і про це прозвітувати вони бажання не мають. Тож доводиться насамперед публічно тиснути, щоб залучити відповідні органи до обговорення.

За словами голови НСЖУ, права журналістів покликана активно захищати Спілка, у лавах якої 19 тисяч членів:

– Це добровільне об’єднання журналістів. Ми не державна чи відомча структура. Основним завданням спілки є захист прав журналістів: їхня фізична безпека і боротьба з системною безкарністю за злочини проти них. Ми розбудовуємо широке партнерство з міжнародними організаціями, зокрема нас підтримують МФЖ, представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ. Ми намагаємося показати в рамках нашої професійної спільноти, що слід допомагати кожному з постраждалих журналістів, а не обмежуватися деклараціями.

Сергій Томіленко анонсував на 14 грудня в Черкасах зустріч з представниками ОБСЄ, на якій порушуватимуться питання фізичної безпеки журналістів.

Того ж дня – 1 грудня – з журналістами й редакторами Черкащини говорили про роздержавлення, презентували новий он-лайн курс "Від комунальних до незалежних медіа: покрокова інструкція для редакторів", створений за підтримки проекту "Свобода медіа в Україні" (Медійні проекти Ради Європи в Україні). На думку медіа-юриста Людмили Опришко, цей відеокурс стане в пригоді всім, хто цікавиться медіабізнесом і хоче розвивати своє видання.

Нагадаємо, на ХХ Позачерговій виборчій конференції Черкаської обласної організації НСЖУ головою правління ОО НСЖУ обрано головного редактора обласної газети «Черкаський край» Тетяну Калиновську (до цього головою Черкаського осередку НСЖУ був Сергій Томіленко). Представники філії ПАТ «НСТУ» «Черкаська регіональна дирекція» (телеканал «Рось») також висували на посаду очільника обласного осередку НСЖУ директора телекомпанії Михайла Калініченка. Проте він подякував колегам за довіру і зняв свою кандидатуру, запропонувавши обрати заступницею голови обласного осередку НСЖУ першого заступника директора філії ПАТ «НСТУ» Валентину Душок, що в підсумку і сталося. А Михайло Калініченко, як було оголошено, стане радником голови творчої спілки.

Нова очільниця ОО НСЖУ Тетяна Калиновська пообіцяла більше уваги приділяти роз’яснювальній роботі з реформування комунальних ЗМІ, наголосила на потребі активно боротися за права журналістів та окреслила інші актуальні проблеми.

– Роботи ще багато. У деяких районах не діють первинні організації. Треба також працювати з молоддю, залучати її до громадської діяльності. Працюватимемо з ветеранами. Пам’ятаєте як у ветерана журналістики Петра Жука згоріла хата? Оперативно, буквально за тиждень, чимало проблем зняли. Це означає, що спільно ми можемо вирішити багато питань, – зазначила Тетяна Калиновська.

Також на конференції оновлено склад правління, в складі якого залишився й Сергій Томіленко. Конференція, у роботі якої взяв участь 41 делегат, підтримала перереєстрацію черкаської Спілки журналістів у творчу спілку (нині ЧОО має статус громадської організації).

Спілчанські новини

У Дніпрі кілька молодиків побили редактора місцевого інтернет-видання// НСЖУ, 25.05.2018

Подія трапилася вчора, 24 травня, вранці. Кілька чоловіків чекали на Всеволода Новохатька, громадського активіста і редактора «ЗОВ» («Закон один для всіх»), неподалік його будинку. Коли журналіст наблизився, один із зловмисників ударив його по обличчю, зваливши на підлогу.

НСЖУ висловлює солідарність колегам із телеканалу «112 Україна», якому Нацрада «обіцяє» не продовжити ліцензію// НСЖУ, 24.05.2018

У перешкоджанні журналістській діяльності та системному тиску колектив телеканалу «112 Україна» звинувачує голову Національної ради з питань радіо та телебачення Юрія Артеменка. Зокрема, про це йдеться у зверненні до голови НСЖУ Сергія Томіленка за підписами генерального директора телеканалу «112 Україна» Єгора Бенкендорфа та головного редактора Павла Кужеєва.

Бердянськ запрошує журналістів на ювілейний фестиваль „Азовське літо”// НСЖУ, 24.05.2018

У Бердянську 1–3 червня 2018 року відбудеться XX Всеукраїнський фестиваль журналістів „Азовське літо”.

Важка втрата… У Полтаві помер Григорій Гринь// НСЖУ, 24.05.2018

Перестало битися серце заслуженого журналіста України, колишнього головного редактора газети «Зоря Полтавщини» Григорія Федосійовича Гриня. Інформацію про смерть повідомили рідні журналіста і ЗМІ Полтавщини.

Партнери