Спілка > Публiкацiя

Одеська юридична академія готова надавати правову допомогу постраждалим журналістам

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 04 Грудня 2017
Одеська юридична академія готова надавати правову допомогу постраждалим журналістам

Правову допомогу та адвокатський захист журналістам, які постраждали при виконанні професійних обов’язків, готові надавати фахівці Одеської юридичної академії.

Відповідних домовленостей було досягнуто в ході зустрічі голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка та президента ОЮА, народного депутата Сергія Ківалова.

НСЖУ передасть фахівцям матеріали власного моніторингу інцидентів фізичної агресії щодо журналістів – «Індекс фізичної безпеки». Особливу увагу фахівці Академії зосередять на допомозі одеським журналістам, адже цього року в регіоні зафіксовано 9 випадків застосування сили до журналістів.

– Постраждалим журналістам бракує системної кваліфікованої допомоги, адвокатського захисту, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Відповідно, маємо десятки нападів та абсолютний дефіцит судових випадків щодо належного покарання нападників.

Президент Одеської юридичної академії Сергій Ківалов вважає, що висока кваліфікація викладачів академії та їхній практичний адвокатський досвід допоможуть посилити правовий захист журналістів:

– При Академії багато років функціонує юридична клініка, наші викладачі мають авторитет в країні, активно займаються адвокатською практикою, – наголошує Сергій Ківалов. – І ми відкриті до посилення партнерства зі Спілкою журналістів.

Варто зауважити, що співпраця між Національним університетом «Одеська юридична академія» та Національної спілкою журналістів України  досі активно реалізовувалася на рівні навчальних журналістських проектів. Зокрема, студенти факультету журналістики ОЮА беруть участь у міжнародних молодіжних проетах за партнерства НСЖУ, активісти Спілки читають майстер-класи та семінари.

Куратором співпраці Академії та Спілки є декан факультету. У зустрічі взяли також голова Одеської обласної організації НСЖУ Юрій Работін та генеральний секретар Європейської федерації журналістів Рікардо Гутьєррес, який проводив у Одесі семінар з питань журналістської етики.

Спілчанські новини

Про реформи – цікаво і з користю// НСЖУ, 12.11.2018

Заняття в Школі регіонального журналіста з висвітлення реформ відбулися в Миколаєві. Це вже п’ятий модуль проекту, який допомагає місцевим журналістам бути більш обізнаними в тому, які перетворення відбуваються нині в країні.

«Демократія і свобода слова мають захищатися щоденно», – німецький експерт в НСЖУ// НСЖУ, 12.11.2018

Про політику й свободу слова, фізичну безпеку й захист прав журналістів у передвиборчий період, пропаганду та боротьбу з нею говорили під час круглого столу «Професійні журналістські стандарти під час виборчої кампанії», що відбувся 8 листопада на майданчику НСЖУ. У заході взяли участь міжнародні науковці, представники громадських організацій та журналісти.

Газеті «Черкаський край» – 100 років// НСЖУ, 12.11.2018

Перший номер обласної газети «Черкаська правда» вийшов у світ 5 листопада 1918 року. Відтоді й почалася історія одного з найвідоміших у регіоні друкованих видань, що з 1991 року друкується під назвою «Черкаський край».

Деражня й Божиківці на Хмельниччині відзначають ювілей Дмитра Прилюка// НСЖУ, 09.11.2018

У листопаді 2018-го на державному рівні урочисто відзначається ювілей – 100 років від дня народження Д. М. Прилюка (1918–1987), українського журналіста, письменника, освітнього діяча (Постанова Верховної Ради України №2287-VIII від 08.02.2018 р.). Низку заходів проведено 8 листопада на його малій батьківщині на Хмельниччині.

Партнери