Спілка > Публiкацiя

Одеська юридична академія готова надавати правову допомогу постраждалим журналістам

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 04 Грудня 2017
Одеська юридична академія готова надавати правову допомогу постраждалим журналістам

Правову допомогу та адвокатський захист журналістам, які постраждали при виконанні професійних обов’язків, готові надавати фахівці Одеської юридичної академії.

Відповідних домовленостей було досягнуто в ході зустрічі голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка та президента ОЮА, народного депутата Сергія Ківалова.

НСЖУ передасть фахівцям матеріали власного моніторингу інцидентів фізичної агресії щодо журналістів – «Індекс фізичної безпеки». Особливу увагу фахівці Академії зосередять на допомозі одеським журналістам, адже цього року в регіоні зафіксовано 9 випадків застосування сили до журналістів.

– Постраждалим журналістам бракує системної кваліфікованої допомоги, адвокатського захисту, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Відповідно, маємо десятки нападів та абсолютний дефіцит судових випадків щодо належного покарання нападників.

Президент Одеської юридичної академії Сергій Ківалов вважає, що висока кваліфікація викладачів академії та їхній практичний адвокатський досвід допоможуть посилити правовий захист журналістів:

– При Академії багато років функціонує юридична клініка, наші викладачі мають авторитет в країні, активно займаються адвокатською практикою, – наголошує Сергій Ківалов. – І ми відкриті до посилення партнерства зі Спілкою журналістів.

Варто зауважити, що співпраця між Національним університетом «Одеська юридична академія» та Національної спілкою журналістів України  досі активно реалізовувалася на рівні навчальних журналістських проектів. Зокрема, студенти факультету журналістики ОЮА беруть участь у міжнародних молодіжних проетах за партнерства НСЖУ, активісти Спілки читають майстер-класи та семінари.

Куратором співпраці Академії та Спілки є декан факультету. У зустрічі взяли також голова Одеської обласної організації НСЖУ Юрій Работін та генеральний секретар Європейської федерації журналістів Рікардо Гутьєррес, який проводив у Одесі семінар з питань журналістської етики.

Спілчанські новини

У Дніпрі кілька молодиків побили редактора місцевого інтернет-видання// НСЖУ, 25.05.2018

Подія трапилася вчора, 24 травня, вранці. Кілька чоловіків чекали на Всеволода Новохатька, громадського активіста і редактора «ЗОВ» («Закон один для всіх»), неподалік його будинку. Коли журналіст наблизився, один із зловмисників ударив його по обличчю, зваливши на підлогу.

НСЖУ висловлює солідарність колегам із телеканалу «112 Україна», якому Нацрада «обіцяє» не продовжити ліцензію// НСЖУ, 24.05.2018

У перешкоджанні журналістській діяльності та системному тиску колектив телеканалу «112 Україна» звинувачує голову Національної ради з питань радіо та телебачення Юрія Артеменка. Зокрема, про це йдеться у зверненні до голови НСЖУ Сергія Томіленка за підписами генерального директора телеканалу «112 Україна» Єгора Бенкендорфа та головного редактора Павла Кужеєва.

Бердянськ запрошує журналістів на ювілейний фестиваль „Азовське літо”// НСЖУ, 24.05.2018

У Бердянську 1–3 червня 2018 року відбудеться XX Всеукраїнський фестиваль журналістів „Азовське літо”.

Важка втрата… У Полтаві помер Григорій Гринь// НСЖУ, 24.05.2018

Перестало битися серце заслуженого журналіста України, колишнього головного редактора газети «Зоря Полтавщини» Григорія Федосійовича Гриня. Інформацію про смерть повідомили рідні журналіста і ЗМІ Полтавщини.

Партнери