Спілка > Публiкацiя

Одеська юридична академія готова надавати правову допомогу постраждалим журналістам

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 04 Грудня 2017
Одеська юридична академія готова надавати правову допомогу постраждалим журналістам

Правову допомогу та адвокатський захист журналістам, які постраждали при виконанні професійних обов’язків, готові надавати фахівці Одеської юридичної академії.

Відповідних домовленостей було досягнуто в ході зустрічі голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка та президента ОЮА, народного депутата Сергія Ківалова.

НСЖУ передасть фахівцям матеріали власного моніторингу інцидентів фізичної агресії щодо журналістів – «Індекс фізичної безпеки». Особливу увагу фахівці Академії зосередять на допомозі одеським журналістам, адже цього року в регіоні зафіксовано 9 випадків застосування сили до журналістів.

– Постраждалим журналістам бракує системної кваліфікованої допомоги, адвокатського захисту, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Відповідно, маємо десятки нападів та абсолютний дефіцит судових випадків щодо належного покарання нападників.

Президент Одеської юридичної академії Сергій Ківалов вважає, що висока кваліфікація викладачів академії та їхній практичний адвокатський досвід допоможуть посилити правовий захист журналістів:

– При Академії багато років функціонує юридична клініка, наші викладачі мають авторитет в країні, активно займаються адвокатською практикою, – наголошує Сергій Ківалов. – І ми відкриті до посилення партнерства зі Спілкою журналістів.

Варто зауважити, що співпраця між Національним університетом «Одеська юридична академія» та Національної спілкою журналістів України  досі активно реалізовувалася на рівні навчальних журналістських проектів. Зокрема, студенти факультету журналістики ОЮА беруть участь у міжнародних молодіжних проетах за партнерства НСЖУ, активісти Спілки читають майстер-класи та семінари.

Куратором співпраці Академії та Спілки є декан факультету. У зустрічі взяли також голова Одеської обласної організації НСЖУ Юрій Работін та генеральний секретар Європейської федерації журналістів Рікардо Гутьєррес, який проводив у Одесі семінар з питань журналістської етики.

Спілчанські новини

У Самборі 15 дужих чоловіків напали на редакцію газети, а поліція не вбачає в цьому злочину// НСЖУ, 15.02.2018

Нині колектив редакції, готуючись до випуску чергового номеру, хвилюється, чи не прийдуть непрохані гості знову. Й не знають, що робити в такій ситуації, адже захисту поліція не гарантує.

На вимогу НСЖУ голова РДА помирився з газетою// НСЖУ, 14.02.2018

Після того, як керівник району потрапив до національного списку тих, хто перешкоджає реформуванню місцевих газет, конфлікт було вирішено.

В Україні набирає популярності програма, яка зводить журналістів та експертів// НСЖУ, 14.02.2018

Наприкінці листопада 2017 року в Україні з’явився новий сервіс для спілкування журналістів та експертів - HelpSMI. Інструмент дозволяє медійникам швидко отримувати коментарі до статей, знаходити гостей для теле- і радіоефірів та черпати ідеї для нових матеріалів.

Фінал виборів ректора морехідки обійшовся без журналістів// НСЖУ, 14.02.2018

У Херсонській державній морській академії оголосили результати виборів ректора. Перемогу здобув Василь Чернявський, який набрав 398 голосів (73,3%), за Сергія Трегуба проголосували 96 виборців, за Едуарда Пятакова – 18. Всього у скриньках виявилося 529 бюлетенів, з них 6 визнали недійсними, 11 виборців не підтримали жодного з кандидатів.

Партнери