НСЖУ | Одеська юридична академія готова надавати правову допомогу постраждалим журналістам

Спілка > Публiкацiя

Одеська юридична академія готова надавати правову допомогу постраждалим журналістам

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 04 Грудня 2017
Одеська юридична академія готова надавати правову допомогу постраждалим журналістам

Правову допомогу та адвокатський захист журналістам, які постраждали при виконанні професійних обов’язків, готові надавати фахівці Одеської юридичної академії.

Відповідних домовленостей було досягнуто в ході зустрічі голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка та президента ОЮА, народного депутата Сергія Ківалова.

НСЖУ передасть фахівцям матеріали власного моніторингу інцидентів фізичної агресії щодо журналістів – «Індекс фізичної безпеки». Особливу увагу фахівці Академії зосередять на допомозі одеським журналістам, адже цього року в регіоні зафіксовано 9 випадків застосування сили до журналістів.

– Постраждалим журналістам бракує системної кваліфікованої допомоги, адвокатського захисту, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Відповідно, маємо десятки нападів та абсолютний дефіцит судових випадків щодо належного покарання нападників.

Президент Одеської юридичної академії Сергій Ківалов вважає, що висока кваліфікація викладачів академії та їхній практичний адвокатський досвід допоможуть посилити правовий захист журналістів:

– При Академії багато років функціонує юридична клініка, наші викладачі мають авторитет в країні, активно займаються адвокатською практикою, – наголошує Сергій Ківалов. – І ми відкриті до посилення партнерства зі Спілкою журналістів.

Варто зауважити, що співпраця між Національним університетом «Одеська юридична академія» та Національної спілкою журналістів України  досі активно реалізовувалася на рівні навчальних журналістських проектів. Зокрема, студенти факультету журналістики ОЮА беруть участь у міжнародних молодіжних проетах за партнерства НСЖУ, активісти Спілки читають майстер-класи та семінари.

Куратором співпраці Академії та Спілки є декан факультету. У зустрічі взяли також голова Одеської обласної організації НСЖУ Юрій Работін та генеральний секретар Європейської федерації журналістів Рікардо Гутьєррес, який проводив у Одесі семінар з питань журналістської етики.

Спілчанські новини

Заява журналістів, медійних та правозахисних організацій України щодо «інтерв’ю» з політв’язнем Станіславом Асєєвим// НСЖУ, 21.08.2018

Підготовка й випуск подібних медіасюжетів ані з морального, ані з етичного, ані з правового поглядів несумісні зі статусом та роллю медіа в демократичному суспільстві

Водна стихія у Львові знищила архів, техніку та меблі редакції «Високий Замок»// НСЖУ, 21.08.2018

У п’ятницю, 17 серпня, після сильної зливи у Львові вода затопила напівпідвальнийповерх редакції газети «Високий Замок», знищивши бухгалтерський та редакційний архіви, кілька комп’ютерів та меблі.

В Європейській федерації журналістів вважають, що Асєєва змусили зізнатися в шпигунстві за фальшивими звинуваченнями// НСЖУ, 20.08.2018

В Європейській федерації журналістів (ЄФЖ) стурбовані появою інтерв’ю полоненого журналіста Станіслава Асєєва на телеканалі «Росія 24». Про це йдеться в заяві на офіційному сайті федерації, оприлюдненій в понеділок.

На Жашківщині колишній співзасновник відмовляється укладати угоду на оренду приміщення із роздержавленою районкою// НСЖУ, 20.08.2018

Уже понад рік районна газета «Жашківщина», яка успішно завершила реформування, не може укласти договір оренди приміщення зі своїм колишнім співзасновником – районною радою. Офіційна причина постійних відмов – відсутність технічної документації на те саме приміщення. Щоб її виготовити потрібно 3 тис. грн, проте в державного органу такої суми грошей немає.

Партнери