Спілка > Публiкацiя

Одеська юридична академія готова надавати правову допомогу постраждалим журналістам

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 04 Грудня 2017
Одеська юридична академія готова надавати правову допомогу постраждалим журналістам

Правову допомогу та адвокатський захист журналістам, які постраждали при виконанні професійних обов’язків, готові надавати фахівці Одеської юридичної академії.

Відповідних домовленостей було досягнуто в ході зустрічі голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка та президента ОЮА, народного депутата Сергія Ківалова.

НСЖУ передасть фахівцям матеріали власного моніторингу інцидентів фізичної агресії щодо журналістів – «Індекс фізичної безпеки». Особливу увагу фахівці Академії зосередять на допомозі одеським журналістам, адже цього року в регіоні зафіксовано 9 випадків застосування сили до журналістів.

– Постраждалим журналістам бракує системної кваліфікованої допомоги, адвокатського захисту, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Відповідно, маємо десятки нападів та абсолютний дефіцит судових випадків щодо належного покарання нападників.

Президент Одеської юридичної академії Сергій Ківалов вважає, що висока кваліфікація викладачів академії та їхній практичний адвокатський досвід допоможуть посилити правовий захист журналістів:

– При Академії багато років функціонує юридична клініка, наші викладачі мають авторитет в країні, активно займаються адвокатською практикою, – наголошує Сергій Ківалов. – І ми відкриті до посилення партнерства зі Спілкою журналістів.

Варто зауважити, що співпраця між Національним університетом «Одеська юридична академія» та Національної спілкою журналістів України  досі активно реалізовувалася на рівні навчальних журналістських проектів. Зокрема, студенти факультету журналістики ОЮА беруть участь у міжнародних молодіжних проетах за партнерства НСЖУ, активісти Спілки читають майстер-класи та семінари.

Куратором співпраці Академії та Спілки є декан факультету. У зустрічі взяли також голова Одеської обласної організації НСЖУ Юрій Работін та генеральний секретар Європейської федерації журналістів Рікардо Гутьєррес, який проводив у Одесі семінар з питань журналістської етики.

Спілчанські новини

Сергій Томіленко: «Ті, хто відповідає за розслідування злочинів проти журналістів, бояться публічних дискусій»// НСЖУ, 12.12.2017

Публічні звіти правоохоронних органів та влади щодо розслідування злочинів проти журналістів – головний інструмент подолання безкарності. Представники силових структур мають не тільки звітувати за зачиненими дверима, а й спілкуватися з самими журналістами. На цьому наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко під час конференції з питань безкарності, організованої Бюро ОБСЄ з питань свободи медіа та Віденським університетом, що відбулася у Відні (Австрія).

Укрпошта затвердила двоетапне підвищення тарифів на доставку преси// НСЖУ, 12.12.2017

Тарифи на приймання та доставку преси зростатимуть двома етапами – з 1 липня 2018 року і з 1 січня 2019 року – на 50% запланованого підняття на 2019 рік.

НСЖУ на конференції ОБСЄ у Відні вимагає публічного звіту української влади про розслідування злочинів проти журналістів// НСЖУ, 11.12.2017

Голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко в ході конференції Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), що проходить у Відні (Австрія), вимагає публічного звіту української влади про розслідування злочинів проти журналістів.

Чесні розслідування можуть зупинити агресію проти журналістів, – голова НСЖУ// НСЖУ, 11.12.2017

Кожні чотири дні в Україні б’ють журналістів. І зупинити цю загрозливу тенденцію можуть тільки чесні розслідування й покарання нападників. Цю думку висловив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко під час виступу на IX Всеукраїнській конференції журналістів-розслідувачів, яку провів Інститут розвитку регіональної преси в Києві.

Партнери