Спілка > Публiкацiя

Рікардо Гутьєррес: «Боротися потрібно не з поганими новинами, а з поганими журналістами»

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 04 Грудня 2017
Рікардо Гутьєррес: «Боротися потрібно не з поганими новинами, а з поганими журналістами»

Студенти-журналісти Одеської юридичної академії, які працюють на регіональних каналах, уже встигли стикнутися з протиправними діями, що загрожують їхній безпеці. Саме тому це питання було особливо актуальним під час круглого столу про захист прав журналістів, журналістську етику та правові аспекти журналістської діяльності, який відбувся в навчальному закладі 29 листопада.

З ініціативи Національної спілки журналістів України участь у заході взяв генеральний секретар Європейської федерації журналістів Рікардо Гутьєррес. Модератором зустрічі був голова НСЖУ Сергій Томіленко. Серед запрошених гостей також були Юрій Работін, голова Одеської обласної організації НСЖУ, та Христина Костенецька, консультант Управління Верховного комісара з прав людини ООН, Віктор Весілик, секретар НСЖУ.

Молодих журналістів хвилює їхня власна безпека під час роботи. Сергій Томіленко підтвердив, що Одеса потрапила в антирейтинг за кількістю нападів на журналістів серед міст України. Рікардо Гутьєррес розповів, що ЄФЖ приділятиме увагу темі безпеки журналістів і сподівається поліпшити ситуацію в Україні. Спікери порушили питання про мову ворожнечі, яка проникла в журналістику. Цікаві статистичні дані в своїй доповіді навів генеральний секретар Європейської федерації журналістів. Він також проаналізував деякі приклади резонансних випадків у журналістиці. Рікардо Гутьєррес поділився своєю думкою, як повинен чинити журналіст в тій чи іншій ситуації.
 
Декан факультету журналістики університету «Одеська юридична академія» Тетяна Кузнєцова запросила Рікардо знову до спілкування зі студентами, які чекають на такі зустрічі.
 

Спілчанські новини

У Самборі 15 дужих чоловіків напали на редакцію газети, а поліція не вбачає в цьому злочину// НСЖУ, 15.02.2018

Нині колектив редакції, готуючись до випуску чергового номеру, хвилюється, чи не прийдуть непрохані гості знову. Й не знають, що робити в такій ситуації, адже захисту поліція не гарантує.

На вимогу НСЖУ голова РДА помирився з газетою// НСЖУ, 14.02.2018

Після того, як керівник району потрапив до національного списку тих, хто перешкоджає реформуванню місцевих газет, конфлікт було вирішено.

В Україні набирає популярності програма, яка зводить журналістів та експертів// НСЖУ, 14.02.2018

Наприкінці листопада 2017 року в Україні з’явився новий сервіс для спілкування журналістів та експертів - HelpSMI. Інструмент дозволяє медійникам швидко отримувати коментарі до статей, знаходити гостей для теле- і радіоефірів та черпати ідеї для нових матеріалів.

Фінал виборів ректора морехідки обійшовся без журналістів// НСЖУ, 14.02.2018

У Херсонській державній морській академії оголосили результати виборів ректора. Перемогу здобув Василь Чернявський, який набрав 398 голосів (73,3%), за Сергія Трегуба проголосували 96 виборців, за Едуарда Пятакова – 18. Всього у скриньках виявилося 529 бюлетенів, з них 6 визнали недійсними, 11 виборців не підтримали жодного з кандидатів.

Партнери