НСЖУ | Рікардо Гутьєррес: «Боротися потрібно не з поганими новинами, а з поганими журналістами»

Спілка > Публiкацiя

Рікардо Гутьєррес: «Боротися потрібно не з поганими новинами, а з поганими журналістами»

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 04 Грудня 2017
Рікардо Гутьєррес: «Боротися потрібно не з поганими новинами, а з поганими журналістами»

Студенти-журналісти Одеської юридичної академії, які працюють на регіональних каналах, уже встигли стикнутися з протиправними діями, що загрожують їхній безпеці. Саме тому це питання було особливо актуальним під час круглого столу про захист прав журналістів, журналістську етику та правові аспекти журналістської діяльності, який відбувся в навчальному закладі 29 листопада.

З ініціативи Національної спілки журналістів України участь у заході взяв генеральний секретар Європейської федерації журналістів Рікардо Гутьєррес. Модератором зустрічі був голова НСЖУ Сергій Томіленко. Серед запрошених гостей також були Юрій Работін, голова Одеської обласної організації НСЖУ, та Христина Костенецька, консультант Управління Верховного комісара з прав людини ООН, Віктор Весілик, секретар НСЖУ.

Молодих журналістів хвилює їхня власна безпека під час роботи. Сергій Томіленко підтвердив, що Одеса потрапила в антирейтинг за кількістю нападів на журналістів серед міст України. Рікардо Гутьєррес розповів, що ЄФЖ приділятиме увагу темі безпеки журналістів і сподівається поліпшити ситуацію в Україні. Спікери порушили питання про мову ворожнечі, яка проникла в журналістику. Цікаві статистичні дані в своїй доповіді навів генеральний секретар Європейської федерації журналістів. Він також проаналізував деякі приклади резонансних випадків у журналістиці. Рікардо Гутьєррес поділився своєю думкою, як повинен чинити журналіст в тій чи іншій ситуації.
 
Декан факультету журналістики університету «Одеська юридична академія» Тетяна Кузнєцова запросила Рікардо знову до спілкування зі студентами, які чекають на такі зустрічі.
 

Спілчанські новини

Заява журналістів, медійних та правозахисних організацій України щодо «інтерв’ю» з політв’язнем Станіславом Асєєвим// НСЖУ, 21.08.2018

Підготовка й випуск подібних медіасюжетів ані з морального, ані з етичного, ані з правового поглядів несумісні зі статусом та роллю медіа в демократичному суспільстві

Водна стихія у Львові знищила архів, техніку та меблі редакції «Високий Замок»// НСЖУ, 21.08.2018

У п’ятницю, 17 серпня, після сильної зливи у Львові вода затопила напівпідвальнийповерх редакції газети «Високий Замок», знищивши бухгалтерський та редакційний архіви, кілька комп’ютерів та меблі.

В Європейській федерації журналістів вважають, що Асєєва змусили зізнатися в шпигунстві за фальшивими звинуваченнями// НСЖУ, 20.08.2018

В Європейській федерації журналістів (ЄФЖ) стурбовані появою інтерв’ю полоненого журналіста Станіслава Асєєва на телеканалі «Росія 24». Про це йдеться в заяві на офіційному сайті федерації, оприлюдненій в понеділок.

На Жашківщині колишній співзасновник відмовляється укладати угоду на оренду приміщення із роздержавленою районкою// НСЖУ, 20.08.2018

Уже понад рік районна газета «Жашківщина», яка успішно завершила реформування, не може укласти договір оренди приміщення зі своїм колишнім співзасновником – районною радою. Офіційна причина постійних відмов – відсутність технічної документації на те саме приміщення. Щоб її виготовити потрібно 3 тис. грн, проте в державного органу такої суми грошей немає.

Партнери