Спілка > Публiкацiя

Рікардо Гутьєррес: «Боротися потрібно не з поганими новинами, а з поганими журналістами»

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 04 Грудня 2017
Рікардо Гутьєррес: «Боротися потрібно не з поганими новинами, а з поганими журналістами»

Студенти-журналісти Одеської юридичної академії, які працюють на регіональних каналах, уже встигли стикнутися з протиправними діями, що загрожують їхній безпеці. Саме тому це питання було особливо актуальним під час круглого столу про захист прав журналістів, журналістську етику та правові аспекти журналістської діяльності, який відбувся в навчальному закладі 29 листопада.

З ініціативи Національної спілки журналістів України участь у заході взяв генеральний секретар Європейської федерації журналістів Рікардо Гутьєррес. Модератором зустрічі був голова НСЖУ Сергій Томіленко. Серед запрошених гостей також були Юрій Работін, голова Одеської обласної організації НСЖУ, та Христина Костенецька, консультант Управління Верховного комісара з прав людини ООН, Віктор Весілик, секретар НСЖУ.

Молодих журналістів хвилює їхня власна безпека під час роботи. Сергій Томіленко підтвердив, що Одеса потрапила в антирейтинг за кількістю нападів на журналістів серед міст України. Рікардо Гутьєррес розповів, що ЄФЖ приділятиме увагу темі безпеки журналістів і сподівається поліпшити ситуацію в Україні. Спікери порушили питання про мову ворожнечі, яка проникла в журналістику. Цікаві статистичні дані в своїй доповіді навів генеральний секретар Європейської федерації журналістів. Він також проаналізував деякі приклади резонансних випадків у журналістиці. Рікардо Гутьєррес поділився своєю думкою, як повинен чинити журналіст в тій чи іншій ситуації.
 
Декан факультету журналістики університету «Одеська юридична академія» Тетяна Кузнєцова запросила Рікардо знову до спілкування зі студентами, які чекають на такі зустрічі.
 

Спілчанські новини

У Дніпрі кілька молодиків побили редактора місцевого інтернет-видання// НСЖУ, 25.05.2018

Подія трапилася вчора, 24 травня, вранці. Кілька чоловіків чекали на Всеволода Новохатька, громадського активіста і редактора «ЗОВ» («Закон один для всіх»), неподалік його будинку. Коли журналіст наблизився, один із зловмисників ударив його по обличчю, зваливши на підлогу.

НСЖУ висловлює солідарність колегам із телеканалу «112 Україна», якому Нацрада «обіцяє» не продовжити ліцензію// НСЖУ, 24.05.2018

У перешкоджанні журналістській діяльності та системному тиску колектив телеканалу «112 Україна» звинувачує голову Національної ради з питань радіо та телебачення Юрія Артеменка. Зокрема, про це йдеться у зверненні до голови НСЖУ Сергія Томіленка за підписами генерального директора телеканалу «112 Україна» Єгора Бенкендорфа та головного редактора Павла Кужеєва.

Бердянськ запрошує журналістів на ювілейний фестиваль „Азовське літо”// НСЖУ, 24.05.2018

У Бердянську 1–3 червня 2018 року відбудеться XX Всеукраїнський фестиваль журналістів „Азовське літо”.

Важка втрата… У Полтаві помер Григорій Гринь// НСЖУ, 24.05.2018

Перестало битися серце заслуженого журналіста України, колишнього головного редактора газети «Зоря Полтавщини» Григорія Федосійовича Гриня. Інформацію про смерть повідомили рідні журналіста і ЗМІ Полтавщини.

Партнери