Спілка > Публiкацiя

У Полтаві відкрили меморіальну дошку журналісту Олександрові Кулику й запропонували заснувати премію його імені

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 13 Листопада 2017
У Полтаві відкрили меморіальну дошку журналісту Олександрові Кулику й запропонували заснувати премію його імені

11 листопада в Полтаві відбулося відкриття меморіальної дошки відомому журналістові, правозахиснику й політичному діячеві Олександрові Кулику, який пішов з життя торік.

Про це повідомляє Полтавська обласна організація Національної спілки журналістів України (НСЖУ).

Олександр Кулик був першим редактором міської газети «Полтавський вісник», головним редактором, засновником та видавцем першої незалежної газети «Полтавська думка». Його обирали народним депутатом України 3-го скликання та двічі – депутатом Полтавської міської ради. За журналістську і правозахисну діяльність він нагороджений орденом Спілки офіцерів України – хрестом «За мужність». У 2009 році визнаний кращим журналістом України в жанрі журналістських розслідувань проти корупції. Торік, після важкої хвороби, на 64-му році життя Олександр Кулик пішов з життя.

Ініціатива відкриття меморіальної дошки, яку виготовив полтавський благодійник Вадим Голобородов, належить братові небіжчика Володимирові Кулику. Також ініціативу підтримали Людмила Зубенко, Валентина Шемчук, член правління Полтавської обласної організації НСЖУ Віталій Скобельський, інші небайдужі полтавці. На відкритті дошки зібралася понад сотня представників полтавської громадськості, духовенства, рідних, друзів, колег. Вони ділилися спогадами про особистість Олександра Кулика, згадували основні віхи його життя, творчості, політичної діяльності.

Під час урочистого відкриття меморіальної дошки учасники зібрання вшанували Олександра Кулика хвилиною мовчання.

Голова Полтавської ОО НСЖУ Євген Лопушинський виступив із ініціативою заснувати премію імені Олександра Кулика для медійників, які займаються журналістськими розслідуваннями. «Особисто для мене Олександр Кулик передусім авторитетний тим, що брався за теми, які решта воліла не помічати. Він писав і говорив те, про що інші сором'язливо намагалися промовчати. Тому премія імені Кулика для розслідувачів, думаю, буде досить престижною нагородою. Переконаний, правління ПОО НСЖУ підтримає цю ініціативу, і з наступного року премію буде засновано», – сказав він.

Нагадаємо, на Полтавщині слідчий припинив провадження у справі щодо перешкоджання головному редакторові газети «Вісник Семенівщини» Михайлові Погрібному та журналістці Олені Бугай з боку селищної голови і депутатів, які не пустили представників ЗМІ на засідання сесії Семенівської селищної ради.

Джерело сайт "Детектор медіа" 

Спілчанські новини

«Якщо видання до 31 грудня подало хоч і неповну заяву про перереєстрацію, треба дозволити завершити реформування», – голова НСЖУ// НСЖУ, 18.12.2018

Уже 31 грудня спливає термін, відведений на реформування комунальних та державних ЗМІ. Більше половини комунальних видань, тобто 323 редакції, отримали бажану незалежність. Проте ще кілька сотень газет так і не завершили процес роздержавлення, а кілька десятків редакцій є реальними заручниками чиновників та депутатів.

«Побити журналіста коштує менше, ніж квитки в кіно», – учасники дискусії// НСЖУ, 18.12.2018

Протягом 2017–2018 років на Житомирщині сталося 7 фізичних атак на журналістів. Зокрема, мова йде про побиття редакторів газети «Бердичів діловий» Валерія Шелепи і газети «Патріот» Андрія Лактіонова, кореспондента інформаційного порталу «20 хвилин» Руслана Мороза, кореспондентки обласної газети «Ехо» Світлани Михальової.

Місія ООН занепокоєна зухвалістю атак на українських журналістів// НСЖУ, 17.12.2018

Напади на журналістів, працівників засобів масової інформації, активістів громадянського суспільства, а також осіб, які представляють альтернативні соціальні чи політичні погляди, стали дедалі більш відкритими, підживлюючи нетерпимість та дискримінацію в Україні. Про це йдеться в презентованій у понеділок у Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Стратегія розвитку України: погляд у 2020 рік// НСЖУ, 17.12.2018

У медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 17 грудня провів за участю експертів і журналістів панельну дискусію ««2020. Стратегія розвитку України».

Партнери