Спілка > Публiкацiя

У Полтаві відкрили меморіальну дошку журналісту Олександрові Кулику й запропонували заснувати премію його імені

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 13 Листопада 2017
У Полтаві відкрили меморіальну дошку журналісту Олександрові Кулику й запропонували заснувати премію його імені

11 листопада в Полтаві відбулося відкриття меморіальної дошки відомому журналістові, правозахиснику й політичному діячеві Олександрові Кулику, який пішов з життя торік.

Про це повідомляє Полтавська обласна організація Національної спілки журналістів України (НСЖУ).

Олександр Кулик був першим редактором міської газети «Полтавський вісник», головним редактором, засновником та видавцем першої незалежної газети «Полтавська думка». Його обирали народним депутатом України 3-го скликання та двічі – депутатом Полтавської міської ради. За журналістську і правозахисну діяльність він нагороджений орденом Спілки офіцерів України – хрестом «За мужність». У 2009 році визнаний кращим журналістом України в жанрі журналістських розслідувань проти корупції. Торік, після важкої хвороби, на 64-му році життя Олександр Кулик пішов з життя.

Ініціатива відкриття меморіальної дошки, яку виготовив полтавський благодійник Вадим Голобородов, належить братові небіжчика Володимирові Кулику. Також ініціативу підтримали Людмила Зубенко, Валентина Шемчук, член правління Полтавської обласної організації НСЖУ Віталій Скобельський, інші небайдужі полтавці. На відкритті дошки зібралася понад сотня представників полтавської громадськості, духовенства, рідних, друзів, колег. Вони ділилися спогадами про особистість Олександра Кулика, згадували основні віхи його життя, творчості, політичної діяльності.

Під час урочистого відкриття меморіальної дошки учасники зібрання вшанували Олександра Кулика хвилиною мовчання.

Голова Полтавської ОО НСЖУ Євген Лопушинський виступив із ініціативою заснувати премію імені Олександра Кулика для медійників, які займаються журналістськими розслідуваннями. «Особисто для мене Олександр Кулик передусім авторитетний тим, що брався за теми, які решта воліла не помічати. Він писав і говорив те, про що інші сором'язливо намагалися промовчати. Тому премія імені Кулика для розслідувачів, думаю, буде досить престижною нагородою. Переконаний, правління ПОО НСЖУ підтримає цю ініціативу, і з наступного року премію буде засновано», – сказав він.

Нагадаємо, на Полтавщині слідчий припинив провадження у справі щодо перешкоджання головному редакторові газети «Вісник Семенівщини» Михайлові Погрібному та журналістці Олені Бугай з боку селищної голови і депутатів, які не пустили представників ЗМІ на засідання сесії Семенівської селищної ради.

Джерело сайт "Детектор медіа" 

Спілчанські новини

«Ніхто з громадських активістів та журналістів не може почуватися в безпеці»// НСЖУ, 23.02.2018

У зв’язку з підпалом у Рівному офісу Агенції журналістських розслідувань «Четверта влада» обласна організація НСЖУ звернулася до Адміністрації Президента та Національної поліції.

Експерти презентували журналістам монографію про мусульманські спільноти в Україні// НСЖУ, 23.02.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулася прес-конференція на тему: «Іслам у політиці: від анексії Криму до «Оливкової гілки» в Сирії». Участь у заході взяв секретар НСЖУ Сергій Шевченко.

Журналісти України та Росії закликали звільнити Асєєва з полону у Донецьку// НСЖУ, 22.02.2018

Представники Національної спілки журналістів України та Союзу журналістів Росії висловлюють солідарність із українським журналістом Станіславом Асєєвим, якого з червня 2017-го року тримають в ув‘язненні у Донецьку, та закликають звільнити колегу

У Львові відкрили пам’ятник Герою України Ігорю Костенку// НСЖУ, 21.02.2018

Погруддя Герою Небесної сотні, Герою України Ігорю Костенку відкрили 20 лютого у внутрішньому дворику географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, – повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Партнери