Спілка > Публiкацiя

У Полтаві відкрили меморіальну дошку журналісту Олександрові Кулику й запропонували заснувати премію його імені

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 13 Листопада 2017
У Полтаві відкрили меморіальну дошку журналісту Олександрові Кулику й запропонували заснувати премію його імені

11 листопада в Полтаві відбулося відкриття меморіальної дошки відомому журналістові, правозахиснику й політичному діячеві Олександрові Кулику, який пішов з життя торік.

Про це повідомляє Полтавська обласна організація Національної спілки журналістів України (НСЖУ).

Олександр Кулик був першим редактором міської газети «Полтавський вісник», головним редактором, засновником та видавцем першої незалежної газети «Полтавська думка». Його обирали народним депутатом України 3-го скликання та двічі – депутатом Полтавської міської ради. За журналістську і правозахисну діяльність він нагороджений орденом Спілки офіцерів України – хрестом «За мужність». У 2009 році визнаний кращим журналістом України в жанрі журналістських розслідувань проти корупції. Торік, після важкої хвороби, на 64-му році життя Олександр Кулик пішов з життя.

Ініціатива відкриття меморіальної дошки, яку виготовив полтавський благодійник Вадим Голобородов, належить братові небіжчика Володимирові Кулику. Також ініціативу підтримали Людмила Зубенко, Валентина Шемчук, член правління Полтавської обласної організації НСЖУ Віталій Скобельський, інші небайдужі полтавці. На відкритті дошки зібралася понад сотня представників полтавської громадськості, духовенства, рідних, друзів, колег. Вони ділилися спогадами про особистість Олександра Кулика, згадували основні віхи його життя, творчості, політичної діяльності.

Під час урочистого відкриття меморіальної дошки учасники зібрання вшанували Олександра Кулика хвилиною мовчання.

Голова Полтавської ОО НСЖУ Євген Лопушинський виступив із ініціативою заснувати премію імені Олександра Кулика для медійників, які займаються журналістськими розслідуваннями. «Особисто для мене Олександр Кулик передусім авторитетний тим, що брався за теми, які решта воліла не помічати. Він писав і говорив те, про що інші сором'язливо намагалися промовчати. Тому премія імені Кулика для розслідувачів, думаю, буде досить престижною нагородою. Переконаний, правління ПОО НСЖУ підтримає цю ініціативу, і з наступного року премію буде засновано», – сказав він.

Нагадаємо, на Полтавщині слідчий припинив провадження у справі щодо перешкоджання головному редакторові газети «Вісник Семенівщини» Михайлові Погрібному та журналістці Олені Бугай з боку селищної голови і депутатів, які не пустили представників ЗМІ на засідання сесії Семенівської селищної ради.

Джерело сайт "Детектор медіа" 

Спілчанські новини

Говорити про свободу слова у Криму – не доводиться, – голова НСЖУ// НСЖУ, 24.11.2017

Заяви кримської влади про «нечувану свободу слова» на півострові – не підтверджені фактами. Переслідування журналіста Миколи Семени, неможливість представників українських ЗМІ вільно відвідувати Крим – свідчать про тотальну цензуру. Таку думку в ефірі радіо Крим.Реалії висловив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Європейська федерація журналістів приєднується до вимог звільнити Павла Шаройка// НСЖУ, 23.11.2017

Європейська федерація журналістів підтримує НСЖУ у вимогах негайного звільнення журналіста Павла Шаройка, арештованого у Мінську білоруським КДБ. Відповідна інформація про це опублікована на сайті організації. Крім цього, колеги з ЄФЖ мають зареєструвати цей напад на Платформі Ради Європи для захисту журналістики та безпеки журналістів.

Оновлена Донеччина та інформаційна безпека// НСЖУ, 23.11.2017

16–17 листопада в Краматорську пройшли міжрегіональна науково-практична медіа-конференція: «Інформаційна реінтеграція Донеччини – реформа преси, розвиток телерадіопростору та інформаційна безпека» та обласний прес-тур «Оновлена Донеччина».

У Чернівцях депутат штовхнув журналістку, яка хотіла взяти у нього коментар// НСЖУ, 22.11.2017

Інцидент стався вранці 20 листопада у Чернівцях, коли журналістка місцевого телеканалу ТВА Оксана Танащик і двоє операторів телеканалу підійшли до депутата від фракції «Свобода» Назара Мокловича з проханням дати коментар.

Партнери