Спілка > Публiкацiя

У Полтаві відкрили меморіальну дошку журналісту Олександрові Кулику й запропонували заснувати премію його імені

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 13 Листопада 2017
У Полтаві відкрили меморіальну дошку журналісту Олександрові Кулику й запропонували заснувати премію його імені

11 листопада в Полтаві відбулося відкриття меморіальної дошки відомому журналістові, правозахиснику й політичному діячеві Олександрові Кулику, який пішов з життя торік.

Про це повідомляє Полтавська обласна організація Національної спілки журналістів України (НСЖУ).

Олександр Кулик був першим редактором міської газети «Полтавський вісник», головним редактором, засновником та видавцем першої незалежної газети «Полтавська думка». Його обирали народним депутатом України 3-го скликання та двічі – депутатом Полтавської міської ради. За журналістську і правозахисну діяльність він нагороджений орденом Спілки офіцерів України – хрестом «За мужність». У 2009 році визнаний кращим журналістом України в жанрі журналістських розслідувань проти корупції. Торік, після важкої хвороби, на 64-му році життя Олександр Кулик пішов з життя.

Ініціатива відкриття меморіальної дошки, яку виготовив полтавський благодійник Вадим Голобородов, належить братові небіжчика Володимирові Кулику. Також ініціативу підтримали Людмила Зубенко, Валентина Шемчук, член правління Полтавської обласної організації НСЖУ Віталій Скобельський, інші небайдужі полтавці. На відкритті дошки зібралася понад сотня представників полтавської громадськості, духовенства, рідних, друзів, колег. Вони ділилися спогадами про особистість Олександра Кулика, згадували основні віхи його життя, творчості, політичної діяльності.

Під час урочистого відкриття меморіальної дошки учасники зібрання вшанували Олександра Кулика хвилиною мовчання.

Голова Полтавської ОО НСЖУ Євген Лопушинський виступив із ініціативою заснувати премію імені Олександра Кулика для медійників, які займаються журналістськими розслідуваннями. «Особисто для мене Олександр Кулик передусім авторитетний тим, що брався за теми, які решта воліла не помічати. Він писав і говорив те, про що інші сором'язливо намагалися промовчати. Тому премія імені Кулика для розслідувачів, думаю, буде досить престижною нагородою. Переконаний, правління ПОО НСЖУ підтримає цю ініціативу, і з наступного року премію буде засновано», – сказав він.

Нагадаємо, на Полтавщині слідчий припинив провадження у справі щодо перешкоджання головному редакторові газети «Вісник Семенівщини» Михайлові Погрібному та журналістці Олені Бугай з боку селищної голови і депутатів, які не пустили представників ЗМІ на засідання сесії Семенівської селищної ради.

Джерело сайт "Детектор медіа" 

Спілчанські новини

У Херсоні побили місцевого журналіста Сергія Нікітенка// НСЖУ, 18.06.2018

Подія трапилася вранці 18 червня. Напад журналіст пов’язує виключно з професійною діяльністю: постійно ж доводиться готувати матеріали про державні закупівлі, діяльність депутатів, а також висвітлювати фінансові теми.

Газета «Демократична Україна» відзначила ювілей – 100-річчя!// НСЖУ, 18.06.2018

У Києві 15 червня «Демократична Україна» зібрала на урочистості з нагоди свята – 100-річчя свого видання! – редакційний колектив, ветеранів газети, а також авторський актив і гостей.

Співчуття... Володимир Коркодим// НСЖУ, 18.06.2018

Київська організація Національної спілки журналістів України з сумом повідомляє про кончину після тривалої хвороби колеги-спілчанина Володимира Івановича Коркодима.

Про кращі практики висвітлення проблем внутрішньо переміщених осіб розповіли журналістам ЗМІ Дніпропетровщини// НСЖУ, 15.06.2018

У прес-клубі Дніпропетровської обласної організації НСЖУ провели тренінг для представників регіональних ЗМІ. Йшлося про висвітлення у ЗМІ проблем, пов'язаних з життям внутрішньо переміщених осіб. За тему тренінгу взяли «Кращі практики висвітлення у ЗМІ проблем внутрішньо переміщених осіб та осіб, що постраждали від збройного конфлікту в Україні як фактор суспільної стабільності».

Партнери